Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Dopłaty do roślin strączkowych

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
6 odpowiedzi na ten temat

#1 martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 09:32

Witam użytkowników.
Od tego roku wchodzą dodatkowe płatności do uprawy roślin strączkowych , będzie to szansa na zróżnicowanie struktury zasiewów zwłaszcza na glebach słabszych, jest to również możliwość zaspokojenia potrzeby dodawania białka do pasz, ponieważ nasiona takich roślin zawierają tego białka dużo.
Zastanawiam się nad wysianiem w tym roku którejś z roślin objętej dopłatami i w związku z tym zwracam się z prośbą o poradę:
- jaką roślinę wysiać, chodzi o to, żeby jej nasiona wykorzystać jako dodatek do paszy dla tuczników, uprawa będzie na glebie słabej (V i VI klasa) PS. myślałem o łubinie żółtym :)
- jaka jest technologia uprawy polecanej przez was rośliny

Proszę również o dyskusje na temat wprowadzanych dopłat. :)

Aha nie wiedziałem gdzie ten temat umieścić, jeśli nie w tym dziale, to proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.
  • 0

#2 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 09:35

czy jak raz posiać np. lucerne lub koniczyne czerwoną to następne lata można tylko kosić i brać dalej te dopłaty przez kilka lat?
  • 0

#3 martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 09:41

nie znam jeszcze szczegółów, ale być może byłaby taka możliwość, ja natomiast myślałem nad tym żeby zebrać tą roślinę na ziarno
  • 0

#4 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 09:46

nie musisz zbierać na ziarno to wiem na pewno ale czy rok po roku tylkokosić można to nie wiem?
  • 0

#5 damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2708 postów
  • 8230384

Napisany 15 marzec 2010 - 12:44

Czy ktoś orientuje się czy można posiać groch lub peluszkę teraz wiosną a potem na początku maja zlikwidować to i posiać kukurydzę? Mam kilka ha pola do kukurydzy a dodatkowa dopłata by się przydała.
  • 0

#6 adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 15 marzec 2010 - 13:23

Posiać możesz, ale jak trafisz na kontrolę i ktoś mądry rozpozna, że rośnie qq a nie groch to dostaniesz po d*pie, sprawa za wyłudzenie środków publicznych i tego typu sankcje na przyszłość, więc zdecydować musisz sam czy opłaca się ryzykować. We wniosku o dopłaty wpisujesz, co jest w plonie głównym a nie co posiałeś na dwa miesiące pod zaoranie. Jak już zaryzykujesz to jeszcze pochwal się sąsiadom jak to ARiMR udało ci się wydymać by wyrwać dodatkową kasę a na pewno będziesz miał kontrolę.
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#7 martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 15:44

'adamj24' masz rację, dopłata dotyczy tylko rośliny w plonie głównym, nie przedplonu lub polonu :)
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s