Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana 12V na 24V w 330.

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 23:17

Zmiana 12V na 24V w 330. w swojej c330(z alternatorem) mam baterie 1*12 i już na jesień jak się ochłodziło nie chciał odpalac na zimnym silniku. po rozgrzani chodził normalnie. i mam takie pytanie: żeby wspomóc załozony akumulator myślałem nad dołożeniem jeszcze jednego ( 12V 44Ah padnięty bo samochód nie odpala i wymieniłem na nowy) akumulatory połączyłbym szerego bo równolegle nie daje żadnego efektu. Ale szeregowe daje 24V i obawiam się czy coś mi się nie zjara. Te 2 baterie miały by być tylko na rozruch a potem tylko jedna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zmiana 12V na 24V w 330. Dzisiaj, 15:00
  •  

#2 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 13 marzec 2010 - 23:22

Zmiana 12V na 24V w 330. Jeżeli podłączysz dwa akumulatory jeden słaby, a drugi mocniejszy, to mocniejszy w dużym stopniu "przechwytuje" charakterystykę słabszego. Zostaw jeden akumulator 12V, załóż alternator, sprawdź luz zaworowy i przegląd rozrusznika & instalacji elektrycznej. Przy 24V możesz spalić wirnik w rozruszniku. Kolega tak robił, i finał był taki.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#3 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 23:31

Zmiana 12V na 24V w 330. w sumie nie będzie 24v bo baterie są słabe a reszta wygląda na w porządku

#4 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3249 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 23:47

Zmiana 12V na 24V w 330. Ja ostatnio wziąłem kilka starych akumulatorów i miernik i pojechałem na skup złomu. Po kilkunastu minutach znalazłem 3 prawie nowe akumulatory, na dwóch jeszcze cena i karta gwarancyjna była przyklejona :)

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2010 - 23:51

Zmiana 12V na 24V w 330.

w sumie nie będzie 24v bo baterie są słabe a reszta wygląda na w porządku

Słabe baterie cechuje utrata pojemności,a nie napięcia.

#6 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1426 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 14 marzec 2010 - 07:39

Zmiana 12V na 24V w 330. nic nie stoi na przeszkodzie abyś połaczył je równolegle- ale czy to dakiś efekt... może chwilowy - jesli ktoś oddał aku na złom to nie oddał dobrego.. nie nacudujesz na używkach - i po nie długim czasie kupisz nowy -tak to widzepomijam fakt że zdymisz rozrusznik jesli połaczysz szeregowo 24V

#7 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 14 marzec 2010 - 08:11

Zmiana 12V na 24V w 330. Przy 24V na dzień dobry upalisz reg napięcia alternatora, jeżeli łączenie równoległe nic nie daje to znaczy że oba aku już swoje przeżyły lub rozrusznik trzyma na tulejkach. Poza tym jak chcesz odpalać z 24 a później przejść na 12, po odpaleniu odpiąć jeden aku? to i altek odleci, nie kombinuj tylko załóż porządny aku - jak dobry rozrusznik i aku to na 55Ah c 330 odpali

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4476 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 09:15

Zmiana 12V na 24V w 330.

nic nie stoi na przeszkodzie abyś połaczył je równolegle- ale czy to dakiś efekt... może chwilowy - jesli ktoś oddał aku na złom to nie oddał dobrego.. nie nacudujesz na używkach - i po nie długim czasie kupisz nowy -tak to widze pomijam fakt że zdymisz rozrusznik jesli połaczysz szeregowo 24V

Odnośnie uszkodzenia rozrusznika napięciem 24V nie powinien się uszkodzić, część ciągników z serii 385 (4-cylindrowe) były przerabiane na rozruch 24V poprzez stycznik 12/24 i nikt nie zmieniał rozrusznika tylko pozostawał stary 12V i nic się nie działo.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#9 Share maciek1754

maciek1754

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:agrotecnika, ,zootechnikia, koszykowka , internet !!!!

Napisany 14 marzec 2010 - 10:02

Zmiana 12V na 24V w 330. dokladnie @sadek my may tak zrobione w 912 i rozrusznik dziala juz dlugi czas bez zmiany wirnika

#10 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 10:09

Zmiana 12V na 24V w 330. Witam wiec dla rozrusznika nic niebendzie jesli zrobisz to sporadycznie i ominiesz zegary i inna bizuterie wiem bo sam praktykowałem ten sposob na c-4011 i białorusi jak było -25 krenci fantastycznie

ale osobiscie uwazam ze taka przeróbka na stałe to bezsens lepiej kupic nowy akumulator a jesli rozrusznik to na przekładni planetarnej bo taki lepiej krenci [ ktory kosztuje około 300 zł ] to powinno rozwiązac twoje problemy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3249 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 11:01

Zmiana 12V na 24V w 330. @elektrotech mam 2 lata w ciągniku taki "używany" akumulator i nie narzekam. Jak pracowałem w warsztacie to zdarzali się tacy co 2-3 miesiące i nowy brali a wina np głupiego zegarka była który robił zwarcie i przez noc rozładował akumulator. Oddawali akumulator na gwarancję, gwarancji nie uznano, alternator sprawny to kolejny nowy brali. Ludzie niektórzy naprawdę mają w głowie pusto. I takim sposobem praktycznie nowe aku szły na złom.

#12 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 14 marzec 2010 - 11:32

Zmiana 12V na 24V w 330. U siebie w aucie mam aku z odzysku pod obciążeniem napięcie spada do 10.3V, najwięcej "dobrych" baterii można zdobyć w zimę jak są mrozy, sprawdzone.

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#13 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1426 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 21:09

Zmiana 12V na 24V w 330. tak zgadza się jak najbardziej..że okazja się trafi... tylko jak ktoś już widzi co się dzieje z aku w ciagniku to raczej nie szuka okazji bo niema pewności -też dostałem kiedys akumulator nawet działał ale kiedys z nim zostałem w polu w nocy ... i wtedy nie było śmiechu

#14 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2864 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 21:19

Zmiana 12V na 24V w 330. Piotr skontaktuj sie ze mna na gg lub PW pilna sprawa!!!
<p>Doradca Żywieniowy

#15 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 21:23

Zmiana 12V na 24V w 330. Mam przerobioną instalację z 12 na 24V ale tylko w czasie rozruchu.Najlepsza ZWORA DDR 90-100zł,alternator,dwa nowe akumulatory,kupiłem jakieś nie za wielkiej pojemności,od razu poprawiłem rozrusznik(tulejki i szczotki, bendyx nowy)i założyłem nowy wieniec.Polecam ,przeróbka instalacji trwala ok 3h(nowe kable o dobrym przekroju,te rozruchowe i zaprasowywane na jakąś tam pastę miedzianą końcówki.Kupno nowych akumulatorów 195 Ah które nigdy nie będą doładowane nie kalkuluje sie.Mogę zrobić zdjęcia i przesłać na telefon ,E-mail,bo niebardzo wiem jak to zrobić na AF.Całą zimę super.polecam

#16 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1426 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 07:19

Zmiana 12V na 24V w 330. porób fotki -i napisz temat odnośnie przeróbki,wszysscy z chęcią obejrzymy

#17 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 15:11

Zmiana 12V na 24V w 330. Prosta sprawa-zwora od białoruśki,(MTZ-a) i myślący elektryk.Ze zdjęciami na AF będzie lipa ,bo nie umiem zmieniać formatu i czegoś tam jeszcze.

#18 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:44

Zmiana 12V na 24V w 330. Jak nie znam się za mocno na komputerach to nie znaczy ,że nic nie umiem.Wprawdzie kolega który jest mechanikiem samochodowym przerabial mi to.Kiedyś lubiłem dłubać a teraz wolę zaplacić i ma być perfekt,a ja mam i tak coś do roboty.Kielbasa daj swój E-mail i pojutrze wyslę zdjęcia,jutro nie dam rady.

#19 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1426 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 07:09

Zmiana 12V na 24V w 330. choć nigdy tego nie robił wcale nie znaczy ze nie zrobi :) zawsze jest ten pierwszy raz a potem dużo łatwiej

ps
Niewiem po co ta kłótnia i dogryzanie-przeciez to nie o to chodzi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 16 marzec 2010 - 08:04

Zmiana 12V na 24V w 330. KAROL4, mój mail to rafal4985@gmail.com , z góry dzięki za zdjęcia. :)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."