Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 330 czy T 25?

1607 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 01 czerwiec 2010 - 20:01

C 330 czy T 25? No kolega wyżej wie co mówi. zaorać a zaorać to czasem jest różnica. choć w sumie to nie na temat piszemy. bo teraż to by wypadało zapytać jak sobie z pługiem trójką władek poradzi? ale to raczej oczywiste chyba że jet tu jakiś nie obiektywny fan czy właściciel ruska.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 330 czy T 25? Dzisiaj, 16:47
  •  

#1162 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 21:04

C 330 czy T 25? co jak co, ale na jesien orałem po kukurydzy u sąsiada Ursusem 902 z pługiem zwykłym 3 skibowym, to jak głębiej puściłem pług to kręcił kołami w miejscu :D więc nie wyobrażam sobie c-330 z 3 skibowym pługiem

#1163 Share kman

kman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 12:20

C 330 czy T 25? @damjan15 wcale nie mam t-25
ale myślę że ciapek w podorywce bał by sobie radę z 3

powiem jeszcze coś : możecie mi nie wierzyć ale mam
sąsiada który ciapkiem z pługiem 2 orał na piątym biegu w podorywce <lol>

#1164 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 13:14

C 330 czy T 25? Ja Ci wierzę tylko że za głęboko to on nie orał bo 5 to za szybki bieg. Dla nie dowiarków

#1165 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 13:20

C 330 czy T 25? Wcześniej pisałeś że orka na 3 skiby, a nie podorywka... :D

Cytat :
Ty no wiesz ja z bratem na zimę 3 skibowym pługiem oraliśmy ziemia klasy V,VI i nie miała problemów.

Na filmiku widze że ona w podorywce ma duże problemy

#1166 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 14:14

C 330 czy T 25? Bo my oraliśmy trochę głębiej jak poorywka ale nie po kolano. Bo ja to rozumiem słowo poorywka bardzo płytka orka polegająca na przewróceniu górnej warstwy a my tak do 20 cm oraliśmy bo była to wcześniej zaorane i porośnięte zielem więc nie wypadało żeby to pozostało tak na zimę. A na tym filmiku to ja nie wiem czy każdy by nie miał problemu jak widać że jest wilgotno i koleiny po kombajnie ciekawe czy jakbyś wjechał z 2 w taką koleinę to czy byś wyjechał

#1167 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 02 czerwiec 2010 - 15:33

C 330 czy T 25? Jak kierowca dobry to i z 2 by wyjechał a jak ktoś kto pierwszy raz na ciągnik wsiadł i pojechał orać to inna bajka

#1168 Share kingway

kingway

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 12:54

C 330 czy T 25? nie wygłupiaj się bierz ursusa , mocniejszy i napewno lepiej się sprawdzi niż t-25

#1169 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 lipiec 2010 - 21:13

C 330 czy T 25? Chyba niektórym userom nie da się przegadać że ta moc jest praktycznie taka sama...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1170 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 00:13

C 330 czy T 25? O własnie moc ta sama według różnych źródeł koń więcej lub mniej to nie jest różnica. Tylko w sumie nie wiem po co ten temat jeszcze jest ;) Ten kto założył napewno kupioł ciagnik. A jak ktos będzie chciał kupic to jak przeczyta i tak sie nie zdecyduje prędzej wyląduje w psychiatryku :D
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 sierpień 2010 - 18:31

C 330 czy T 25? Panowie- zależy do czego ten ciągnik użyć. Ja mam T-25 i ściągam nim drzewa u stóp Babiej Góry. Radzi sobie bez problemu. Kiedyś kolega mojego wujka zostawił c330- pojechaliśmy do lasu i wróciliśmy bez drzewa, musieliśmy jechać T-25 i przyciągnąć te drzewa. A co do odpalania to szybciej zapali się T-25 niż c330. Władimirec ma świecę żarową- przytrzymasz na niej trzy sekundy i pali na dotyk nawet bez ssania ( jest to też kwestia akumulatorów) Tak więc c330 jest może lepsza w rolnictwie, ale do lasu nadaje się tak jak rower- a czy więcej uciągnie to tutaj bym się zastanowił. Jeśli chodzi o kierownicę- traktor nie jest robiony dla miejskich pań tylko dla mężczyzn. Mój syn ma 13 lat- a od 10 prowadzi ciągnik po lesie i jakoś nie narzeka- a biorąc pod uwagę teren oraz wiek- nie bądźcie śmieszni...
Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

#1172 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 03 sierpień 2010 - 19:20

C 330 czy T 25? tak czytam ost dwie strony i myłse co my za agentów mamy na tym forum:lol: jak w polu mozna zadusić 30 za 4 biegu??nie jezdziłem typowa 30 ale 28 gdzies pisałem jak tym jezdziłem pompa paliwowa była od 30 zwiekszona dawka paliwa przyspieszony zapłon ale to sam robiłem i tez robiłem poorywke 3 skibami i tak 30 z 3 skibami na 4 biegu predzej się zakopie jak zadusi (a jeśli u kogoś inaczej to róbcie porżadnie silniki:P )to nie asfalt i max dociązenie chociaz i tam by się nie zadusiła tylko przód by podniosła. podnies podniesie ten pułg mowa o UG bez najmniejszego problemu ale tym się robi poodrywki nie orze na głeboko chyba ze z górki na ściernisu:lol: to moze 30cm się uda:) co do poorywki 2skibami na 5 biegu da się jak sie ma równe pole, bo ineczej kto utrzyma pług w ziemi nie za płytko nie za głęboko?? i zeby jeszcze prosto jechać;) (dopuki człowiek młody to kombinuje testuje jak się tylko da)hmm gdzieś na forum pisałem ze moja 30 miała co robic na 3 biegu ale to było pare dni przed tym jak wysiadła(zajechana) i to było w lesie z tyłu mygłownica i troche za duzo jak na 30 drewna przód w górę i do przodu a ze trafiłem na twarde podłoze to nie dało rady obrócić kołami(ale cały ciezar 30 był na tylnich kołach i do tego częsciowo cięzar drewna bo odziomki były w powietrzu wiec jesli by dać takie obciązenie na 30 i jechać w pole to pewnie na 3 biegu w 3 skibach by dała rade na głeboko ale silnik chwila moment zajechany... a co do ruska to ma troche miejszy uciag jak 30 nie pamiętam na jakim biegu brat bronował (u wuja) ale brony 3 a jednak troche brakowało mu przyczepności ziemia IVklasa dośc twardo tam było a sasiedzi wuja 30 bez problemowo 4bieg i 3 brony. a co do transportu to czy rusek wuja czy moja (była) 30 to no równo szły tyle ze rusek lubił wiecej mielić kołami:D

#1173 Share mati96

mati96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 16:47

C 330 czy T 25? dziadka ruski teraz ma zetora 5211 wyciągnoł tym ruskiem 5 tonowego new hollanda claysona 8055 new holland mu troche pomógł a somsiad wozi 2 osiowym rożutnikiem gnój c330 ;) hardcor nie ma to jak traktor katować ale wolałbym c330 m bo są szybkie :D i ten fajny dzwięk rózni sie troszke od zwykłej c 330

#1174 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 18:49

C 330 czy T 25? Jak byś strzelał z karabinu ;)

#1175 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 07 sierpień 2010 - 11:41

C 330 czy T 25? JA swoim WŁADIMIREM też woziłem gnój rozrzutnikiem dwu osiowym i dawał rade bez większych problemów więc czemu uważasz że c-330 jak woził sąsiad to coś nadzwyczajnego.

#1176 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 13:15

C 330 czy T 25? bo taki rozrzutnik do tych traktorków to troche przyduzawy jest wystarczy jais piach mała górka iii depta w miejscu u nas nie raz 60 miała z takim problemy ba do dzisiaj ma nie raz problemy tylko ze teraz z jednoosiowym

#1177 Share mati96

mati96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 15:51

C 330 czy T 25? a co ty tu wywalasz z 60 jak to jest o 30 i t25 , dziadka t25 zapierniczał z dwu osiowym rożutnikiem :) i jerdził . ;p

#1178 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 16:06

C 330 czy T 25? Chyba piesze że 60-tka miała problemy więc dla c-330 bedzie za cieżko, czytaj ze zrozumieniem !

#1179 Share zeno

zeno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 17:43

C 330 czy T 25?

Panowie- zależy do czego ten ciągnik użyć. Ja mam T-25 i ściągam nim drzewa u stóp Babiej Góry. Radzi sobie bez problemu. Kiedyś kolega mojego wujka zostawił c330- pojechaliśmy do lasu i wróciliśmy bez drzewa, musieliśmy jechać T-25 i przyciągnąć te drzewa. A co do odpalania to szybciej zapali się T-25 niż c330. Władimirec ma świecę żarową- przytrzymasz na niej trzy sekundy i pali na dotyk nawet bez ssania ( jest to też kwestia akumulatorów) Tak więc c330 jest może lepsza w rolnictwie, ale do lasu nadaje się tak jak rower- a czy więcej uciągnie to tutaj bym się zastanowił. Jeśli chodzi o kierownicę- traktor nie jest robiony dla miejskich pań tylko dla mężczyzn. Mój syn ma 13 lat- a od 10 prowadzi ciągnik po lesie i jakoś nie narzeka- a biorąc pod uwagę teren oraz wiek- nie bądźcie śmieszni...

c330 też ma świecę żarową a jak komuś by nie działała to można ciepłej wody do chłodnice wlać {czego nie zrobi w t25] i też zapali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 19:46

C 330 czy T 25?

Chyba piesze że 60-tka miała problemy więc dla c-330 bedzie za cieżko, czytaj ze zrozumieniem !

dzięki;) nie wszyscy czytaja ze zrozumieniem... 30 ma nawet dwie u nas nie było problemu by nie zapaliła swiecre zawsze działały i pomagały problem był jak paliwo zgęstniało chodziła chwile i gasła...:)

Dodaj odpowiedź