kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
izydor6280    1153

powiem tak kazdy chwali swoje

ale jak widzialem jak sasiad ruskiem nie moze ruszyc pustej przyczepki, troche kola tylne przymarzly, to az sie niedobrze robi,

t25 jest lekki, wysoki i ma waski rozstaw przez co mozna go przewrocic

oczywiscie 30 tez nie jest idealna, mnie denerwowalo brak mocy, ale moze dlatego ze na codzien smiga sie 60


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Powiem Wam jedno, mam t25a, i mówcie co chcecie, wasze ciapki nie mają polotu.

Ot żeś uzasadnił B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

powiem tak kazdy chwali swoje

ale jak widzialem jak sasiad ruskiem nie moze ruszyc pustej przyczepki, troche kola tylne przymarzly, to az sie niedobrze robi,

t25 jest lekki, wysoki i ma waski rozstaw przez co mozna go przewrocic

oczywiscie 30 tez nie jest idealna, mnie denerwowalo brak mocy, ale moze dlatego ze na codzien smiga sie 60

 

Władka można obniżyć i poszerzyć zależy co kto woli,a jak jest lekki to belka o zaczep i nie ma bata że nie ruszy.U mnie pełną D47 buraków ciąga i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biesy    0

Zobaczcie na "Wpadki tygodnia" Jest tam zdjęcie zakopanej 30dziestki z talerzówką. Porządny traktor podnosi się na narzędziu, podsypuje się pod koła ziemi i jedzie dalej, a Ursus z tym śmiesznym wynalazkiem do podnoszenia pługa- klops.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

hydraulike to ja wole t25 i biegow wiecej a to wielki plus.....sprzeglo pewnie jest wada... ale u mnie pracuje w lekkich pracach i wystarcza....zreszta to kosiarki rotacyjnej to niby sprzeglo jednostopniowe ale ciezkim przodem nadrobi...najwieksza wada napewno jest zimowy rozruch....polak potrafi...opalarka w kolektor i wladziu pali. zreszta ciagnik pomocniczy ma byc tani i wladek taki jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

Daniel masz świętą rację.. :)

w swoim życiu najeździłem się oboma ciągnikami...

fakt sprzęgło we władku to porażka konstruktorów...

ale cała reszta..??? rewers,docisk na podnośniku,kabina... same plusy...

chcę kupić właśnie mały ciągniczek i szukam władka do lekkich prac idealny...

a do tego cena:) zamiast 30 będę miał władka i np. nowe brony hydrauliczne lub talerzówkę:)


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JIgsaw    0

Ja miałem to szczęście że miałem oby dwa ale ruski został sprzedany. Obstaje przy ursusie ponieważ silnik minimalnie mocniejszy oraz mała awaryjność no i silnik chłodzony wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Akurat na co dzień jeżdżę obydwoma ciągnikami i moim zdaniem to rusek jest silniejszy a pozatym ma wygodniejszą kabine do dłuższej jazdy, ale gdy chodzi o pracę w polu to rusek nie doruwnuje c-330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ostatnio przypłaciłem tę wygode w kabinie T25 ogromnym bólem łokcia. kierownica na dołku odbiła a że kabina wąska to się łokieć nie zmieśćił i przyłożyłem nim w słupek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

powiem tak kazdy chwali swoje

ale jak widzialem jak sasiad ruskiem nie moze ruszyc pustej przyczepki, troche kola tylne przymarzly, to az sie niedobrze robi,

t25 jest lekki, wysoki i ma waski rozstaw przez co mozna go przewrocic

oczywiscie 30 tez nie jest idealna, mnie denerwowalo brak mocy, ale moze dlatego ze na codzien smiga sie 60

 

 

hahah weź człowieku ogarnij sie. nie lubie tutaj zagladać ale czasami lukne to krew mnie zalewa. Jak masz w okolicy sieroty co jeździć nie umieja nie moja wina gdzie nie mógł ruszyć jak nie mógł ruszyć

 

jakoś ruszył nawet o dziwo jeździł...

A na drodze widać waszą wade wysokości. C360 i podobne dawno by sie zaszlepowały ubitym śniegiem i masz babo placek

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

6300 mtg w t25 i tylko wymiana pierścieni w silniku. Nowa pompa hydrauliczna i uszczelniacze na siłowniku. Samo mówi za siebie który trwalszy. C330 po 4000 robią kapitalki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Rolnik1973 raczej fani 330 nie przyznają się że robili kapitalkę przy 4000 mtg tylko 14000 mtg. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

wiesz no po 4 tyś to raczej nie powinien naklepać więcej ciapol Mój miał remont przyznam a ciapki w okolicy nie lecz to normalne jeżeli one od początku byłyp omocniczymi a mój rusant 15 lat główny 15 ha id bronek po snopowiązałke :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Ja tam osobiście polecam T-25 nie ma przyrównania mam go już jakieś 15 lat i prawie żadnej awarii tylko skrzynia poszła 2 razy i tyle.... w przyrównaniu do C-330 jest dużo lepszy;

-zwinniejszy

-szybszy

-mniej pali

Wuj orał C-330 1 ha i ja orałem 1 ha zaczęliśmy o tej samej porze to ja dodatkowo zaorałem 20 ar więcej w tym czasie...Teraz swój mam po remoncie pompy i na pewno by miał więcej mocy niż niektóre trzydziestki, nawet może więcej niż niektóre...wszystko leciutko chodzi poszerzony...nic nie mam do zarzutu :rolleyes:

Oby tak dalej :rolleyes:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Gleby takie same?? Głębokość taka sama?? Takie testy że ktoś orał obok to sobie możecie wsadzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Wszystko to same pola miały aby jakieś 300m odstępu głębokość też ta sama, a że nie wierzysz to co Ci zrobię... ja tylko dałem przykład bajek nie opowiadam, a na pewno każdy wie że szybciej zaorze się T-25 niż trzydziestko :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Mam c330 ale dużo jeździłem t25, i dla osób które jeździły wcześniej ursusem to t25 jest niezdatny, ale tak naprawdę obiektywnie to t25 jest lepszy ,ale tylko w użytkowaniu więcej biegów ,szybszy oszczędniejszy itp, ale pod względem konstrukcyjnym to niech szlag go trafi...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
Napisano (edytowany)

Byłbym skłonny uwierzyć gdyby to było na tym samym polu ;)

Btw jak kumpel orze przez miedze to jakoś idziemy na równo ;)

EDIT : @boby z tym się zgodzę bo mechanik który zawsze robił mi ciapka to do sąsiada do skrzyni przyjechać nie chciał :P I zawsze jak mu przychodzi robić coś w skrzyni biegów to mu normalnie współczuję - w tym roku rozbierał ją 3 lub 4 razy... I co roku ma to samo że siada satelita czy coś... Może macie pomysły czym to jest spowodowane??

Edytowano przez mickas092

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Mickas a mój rusek ma 31 lat 6302mtg i skrzynia nie tykana. Może ma silną łapę i wajchą ją rozwala (brak wyczucia.). Nie wiem. U nas gościu 6 biegiem robi podorywki i bo 2 lata rozbiera silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Będę jeszcze orać Władimircem pod tytoń to narobię zdjęć jak czas pozwoli to film, i zobaczysz co potrafi rusek z pługami 3 jaką bruzdę zrobi :rolleyes:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To chyba nie rusek tylko pług :rolleyes: widziałem nieraz gdzie t25 z początku lat 80 chodzi dalej bez rozbierania dołu silnika choć to już ramol z ponad 10tys mth skrzynie też nigdy nie ruszane, natomiast jest i było kilka t25 z drugiej połowy lat 90, to latać po polu i części po tym zbierać , c330 by się dawno rozleciały


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes3p    0

C-330 są dobre, dość wygodniejsze od władimirców, ale te drugie mają wytrzymalsze silniki, znam przypadki,że nawet po 15000 MTH robią bez remontu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Raczej przy 15 tyś ten ciągnik nie widział ciężkiej roboty.Chyba że pracował aż wyzionął duch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj