Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 330 czy T 25?

1607 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 21:10

C 330 czy T 25? Miałeś iwana? Jak tak to powiedz co Ci lepiej do gusty przypadło iwan czy 30? No wiesz ty się zgodzisz z tym co powiedziałem ale zaraz przyjdzie władkomaniak i powie że iwan to sprzęt nie do zajeżdżenia :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 330 czy T 25? Dzisiaj, 22:49
  •  

#1062 Share danielr

danielr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 21:17

C 330 czy T 25? damjan15 duzo jezdziles wladkiem?? mechanika tez mam bardzo dobrego tylko odpukac narazie nie musze z jego uslug kozystac i nie zaznacza róznicy ze ktorys jest lepszy chociaz w mojej okolicy ludzie nie dbaja za bardzo o ciagniki to sporo u niego stoi. Co do orania na tych obrotach to obydwa by po d*pie dostaly ale jest wiele prac ktore wykonuje sie na nizszych obrotach. Wytłumacz mi co rozumiesz pod pojeciem cudak

#1063 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 21:27

C 330 czy T 25? Cudak to jego wygląd. A ruskim to wo gule nie jeździłem ale za to 30 się jeździ od 9 roku życia. U mechanika to ja jestem na 0,5 litrze albo on u mnie :) . Jeżeli coś trzeba to on wszystko zrobi i jest zawsze ok.

#1064 Share danielr

danielr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 21:47

C 330 czy T 25?

Miałeś iwana? Jak tak to powiedz co Ci lepiej do gusty przypadło iwan czy 30? No wiesz ty się zgodzisz z tym co powiedziałem ale zaraz przyjdzie władkomaniak i powie że iwan to sprzęt nie do zajeżdżenia :)

Iwana mam i obecnie nim pracuje. Ciapkiem sporo jezdzilem i roznych warunkach ale silnik jest mniej bystrzejszy testowalem 3 ciapki i w kazdym bylo to samo ale jak juz wejdzie na obroty to nie jest zle. Osobiscie plus bym przyznal dla t-25 za silnik jest bystrzejszy. Kabiny i komfort tez raczej lepsze w t-25. Dla C330 plusem jest 2 stopniowe sprzeglo sporadycznie jest przydatne no i uklad kierowniczy, chociaz ja w swoim nie nazekam bo smaruje i ciezko nie chodzi i bez luzów. I w c330 tuz oraz zaczepy sa przystosowane do polskich maszyn. A w t-25 kacapy sie nie popisali i zeby wszystko zrobic to trzeba było poswiecic kilka dni i troche kasy. Ja nie zamienił bym się na c330 bo z cech ktore wymieniłem znacznie bardziej odpowiada mi iwan. po za tym mam juz dobrze obcykana obsł. techniczna

Jak sie poszerzy rozstaw kół i ustawi przeswit na srodkowy i do tego opony 12,4 to wyglada duzo lepiej (jak by miał ze 15km wiecej)heheh :)

#1065 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 21:47

C 330 czy T 25? Ciebie się nie pytałem ale jak odpowiedziałeś :) moje pytanie było skierowane do MILANREAL. A te ciapki co jeździłeś to mogły być z lat "70 one miały takie coś że na obroty wolniej się wkręcały a te z lat "80 to były takie że jak do gazu się dotkniesz to od razu ogień na tłoki leci :)

#1066 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 marzec 2010 - 21:48

C 330 czy T 25?

Miałeś iwana? Jak tak to powiedz co Ci lepiej do gusty przypadło iwan czy 30? No wiesz ty się zgodzisz z tym co powiedziałem ale zaraz przyjdzie władkomaniak i powie że iwan to sprzęt nie do zajeżdżenia :)

Tak miałem iwana ale nawet go nie pamiętam. W 91 lub 92 roku sprzedano iwana i kupiono C-360, miałem wtedy 2-3 lata więc żadnych szans żeby go zapamiętać. Ojciec najbardziej narzekał na I stopień sprzęgła, dziwaczne włączanie biegów, a przede wszystkim jak miał coś naprawiać to dostawał k**icy. A chwalił go najbardziej za "fajna" blokadę. Co do komfortu to zdecydowanie woli jeździć ta 60 co mamy aniżeli ruskiem. Wiem że zaraz pojawi się masę krytyki od strony posiadaczy Władka ale to zdanie mojego ojca.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1067 Share danielr

danielr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 21:50

C 330 czy T 25? sasiad ma z 87 ten sam rok co i moj a tamte tez owiele starsze nie sa tyle ze te nowsze sa mniej trwalsze

#1068 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 21:53

C 330 czy T 25? A to twój sąsiad ma już m-kę a to już wyższa szkoła jazdy zależy jaka się trafi jak dobra się trafiła to jeździ ino świst a jak coś nie halo to będą problemy a to skrzynia się bloknie a to coś jeszcze. Najlepsze to te z lat "70 :)

#1069 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 21:54

C 330 czy T 25? damjan15 Ty to nie poważny chłopak jesteś... krytykujesz t-25 a nawet nigdy nim nie jeździłeś...

#1070 Share dzipet

dzipet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 21:56

C 330 czy T 25? jesli te dane co podaje kolega DANIELR sa wiarygodne to widac roznice i to wieksza na korzysc jak to ladnie nazywacie IWANA a co do remnotow ten kto choc raz widzial skrzynie w wladku moze sobie uswiadomic ze jest ona wyjeta chyba z czolgu a tak powaznie to w kazdym ciagnuku zdarzaj sie awarie wczesniej czy puzniej to tylko kwestia czasu i wprawny mechanik poradzi sobie w kazdym z tych ciagnikow a co do kwesti tej orki kolego DAMIAN15 to pomysl sobie 30 ma tylko w zasadzie jeden bieg do pracy w polu realny tzn 4 bo 5 jest juz za slaba a 3 za wolna a wladek ma realnie ok 4 biegow tzz 1 ,2, 3 ,4 no i doctego wiekszy moment obrotowy przy nizszych obrotach wiec 30 napewno predzej zdechnie ,mozecie sie smiac i wymyslac ale normalny wladek jesli nie jest zakatowany co jest nagminnym zjawiskiem bo przewaznie jest ciagnikiem podstawowym i jedynym w gospodarstwie jest lepszym ciagnikiem niz 30

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share danielr

danielr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 22:01

C 330 czy T 25? Tutaj sa dane techniczne
http://www.konedata..../belarus250.htm

#1072 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 marzec 2010 - 22:05

C 330 czy T 25? Dziwne coś te dane, czy ja dobrze widzę tam jest moc 25 KM wg DIN, I wydajność hydrauliki 15,75l/min jak parę postów wcześniej było że chyba 24l/min... Aż tak te dane są przestarzałe?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1073 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 22:05

C 330 czy T 25? DAMIAN15 to pomysl sobie 30 ma tylko w zasadzie jeden bieg do pracy w polu realny tzn 4 bo 5 jest juz za slaba a 3 za wolna a wladek ma realnie ok 4 biegow tzz 1 ,2, 3 ,4

Jeśli ivan ma tyle tych biegów to opisz prędkości. Jeżeli 3 w 30 jest dla Ciebie za wolna to co ile sa biegi w tym kacapie?? Przecież różnica między 3 a 4 w 30 nie przekracza 2km/h :)

sie smiac i wymyslac ale normalny wladek jesli nie jest zakatowany co jest nagminnym zjawiskiem bo przewaznie jest ciagnikiem podstawowym i jedynym w gospodarstwie jest lepszym ciagnikiem niz 30

To akurat zależy od tego gdzie się mieszka - u mnie w okolicy jest 1 władek i obrabia zawrotne 0,5ha :)

#1074 Share danielr

danielr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 22:23

C 330 czy T 25? dzipet iwany sa w wiekszosci zakatowane przez przegrzewanie bo malo kto czysci regularnie zeberka, a wogóle małoooo kto pilnuje zeby nie zalewal sie olejem. moj tez raz sie zatarł przy kultywatorowaniu starej trawy kultywatorem od c360 ojciec za bardzo nie dbał o czystosc miedzy zeberkami i sie licho studził i go przegrzal i zatarł wal jednak wina byl wskaznik temp. oleju ktory stanoł na 85st celsjusza i tak to sie skonczylo

Dziwne coś te dane, czy ja dobrze widzę tam jest moc 25 KM wg DIN, I wydajność hydrauliki 15,75l/min jak parę postów wcześniej było że chyba 24l/min... Aż tak te dane są przestarzałe?

moc akurat mam z instrukcji obsługi i podawałem znamionowa 29 km a nie calkowita czyli 31km a wydajnosc pompy jest napewno wyzsza bo tuz podnosi sie w okolo 4sekundy a do siłownika wchodzi 1,5 litra oleju

#1075 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 22:25

C 330 czy T 25? Jak dla mnie sporą wadą tego ciągnika jest zamocowanie kierownicy miałem przyjemność jechania i strasznie nie wygodnie , może idzie się przyzwyczaić ale mi się jakoś nie podobało.

#1076 Share danielr

danielr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 22:30

C 330 czy T 25? Strachu

Prędkosci na oponach 10-28" przy 1800obr/min w km/h

I - red. 1,79
II - red. 2,64

1 bieg - 6,40
2 bieg - 8,10
3 bieg - 9,40
4 bieg - 11,90
5 bieg - 14,90
6 bieg - 21,90

Wiekszosc ciagnikow ma pozakladane opony 11,2-28" i 12,4-28" czyli sa szybsze

#1077 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 22:39

C 330 czy T 25?

jesli te dane co podaje kolega DANIELR sa wiarygodne to widac roznice i to wieksza na korzysc jak to ladnie nazywacie IWANA a co do remnotow ten kto choc raz widzial skrzynie w wladku moze sobie uswiadomic ze jest ona wyjeta chyba z czolgu a tak powaznie to w kazdym ciagnuku zdarzaj sie awarie wczesniej czy puzniej to tylko kwestia czasu i wprawny mechanik poradzi sobie w kazdym z tych ciagnikow a co do kwesti tej orki kolego DAMIAN15 to pomysl sobie 30 ma tylko w zasadzie jeden bieg do pracy w polu realny tzn 4 bo 5 jest juz za slaba a 3 za wolna a wladek ma realnie ok 4 biegow tzz 1 ,2, 3 ,4 no i doctego wiekszy moment obrotowy przy nizszych obrotach wiec 30 napewno predzej zdechnie ,mozecie sie smiac i wymyslac ale normalny wladek jesli nie jest zakatowany co jest nagminnym zjawiskiem bo przewaznie jest ciagnikiem podstawowym i jedynym w gospodarstwie jest lepszym ciagnikiem niz 30

Zgadzam sie z Tobą. Tak te biegi są do prac polowych choć ja 1 nie używam :) do orki sadzenia ziemniaka 2, do podorywki, kultywatora, siewu zboża 3, do bron 4 i czasem 5 jak wykańczam pole wkoło :) 1 to do podjeżdżania w zniwa pod kostki. A tych lekkich prac nie wymieniałem :) Ja wam podam zakresy prędkości dla każdego biegu :) Ale jutro dziś nie będę szedł sprawdzać do garażu.

No i masz racje moment obrotowy to on ma świetny. A co do zabrudzeń zeberek cylindrów to ja na wiosne rok temu wymienaiłem cylindry i tłoki remont po prostu. I przed malowaniem jak myłem to cylindry czysciutkie były :) Ale to jest warunek nie może być wycieków gdzies na głowicy lub pod. Żeby nie upaćkały się żeberka. po 12 godzinach podorywki z pługiem 3x30 temp sięgła pod wieczór 70 stopni. od godziny 19 do 01 spadła w trakcie pracy do 60 Także nie jest wcale wadą to chłodzenie powietrzem ale warunek. WARNING Żebra cylindra nie mogą byc tłuste i muszą się świecić na błysk !!!
Mój Wladimirec podbija świat

#1078 Share danielr

danielr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 22:45

C 330 czy T 25? chłodzenie powietrzem jest wada dla niedbaluchów a wystarczy pare razy w sezonie umyc silnik i bez zadnych zmartwien ze wody malo albo sie zagotowała

#1079 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 15:12

C 330 czy T 25? A co wy ogródki orzecie że wam tyle biegów potrzeba??? I co na wyższym biegu wam jak zdychają to niższy zapodajesz? Powodzenia mi do 30 do orania jeden bieg wystarczy 4 i nigdy mi nie zgasł a na zimę miał ciężko orać i parę razy zdechł ale to wina pompy była(chciała tej regeneracji). A tak po za tym 30 w oraniu mi nigdy nie zdechła więc wiesz jak ty musisz używać tylu biegów to już twój problem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 20:55

C 330 czy T 25? wole mieć do orki kilka biegów niż jeden to jest akurat ogromna zaleta a nie wada

Dodaj odpowiedź