Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 330 czy T 25?

1607 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 22:27

C 330 czy T 25? Jak każdy sprzęt ma swoje wady i zalety. We Władku dużo biegów do przodu bo począwszy od jedynki do czwórki każdy się przydaje(w 330 tylko trójka i czwórka) no i oczywiście do tyłu też tzw.rewers co jest mało spotykane w tak małych ciągnikach a przydatne szczególnie w turze załadunek bel idzie bardzo szybko można powiedzieć że nawet szybciej jak jakimś dużym ciągnikiem. A układ kierowniczy oryginalny jest fatalny ja założyłem wspomaganie koszt 2tys. i po problemie. Chłodzenie cieczą też jest dobre zresztą starsze deutz też chłodzone powietrzem. Wadą jest sprzęgło jedno stopniowe ale używa się tego tylko do opryskiwacza i przewracarki także nie jest zle. no i ma już prawie 8tys.mtg co na polskie liczniki daje 12tys.mtg i w silniku tylko góra była robiona jakieś 4tys.mtg temu. Myślę że nie jest zle.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 330 czy T 25? Dzisiaj, 09:50
  •  

#1022 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 05:56

C 330 czy T 25? Dajemy plusy i minusy. Władek ma lampke i nie wazne czy sie przydaje cyz nie. Jak bedzie potrzebna to zawsze jest. Niby mala rzecz a praktyczna. A dorobic to sobie mozna wszystko. My mowimy o traktorach takich jakie wychodzily z fabryki. Ja sobie zalozylem wspomaganiem to teraz powinienem powiedziec ze ruski lepszy bo ma wspomaganie?
A nawiew jest w dachu kazdej kabiny, dodatkowo z prawej strony jest wiatrak ktory ma za zadanie wysysac pyl z kabiny i jest nagrzewnica.

#1023 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 09:32

C 330 czy T 25? Pomijając wspomaganie to bardzo dużym plusem jest skrzynia biegów. Bo jak biegi są tylko dwa albo nawet i jednym wszystko to niema nic gorszego. Bo jak jest pare to jak moc mniejsza to bieg można zredukować. Niewiem czemu prawie każdy jest przeciw ruskim ciągnikiem przecież są pewnie wytrzymalsze niż polskie czy zachodnie.

#1024 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna- Juventus!!
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 19 marzec 2010 - 09:59

C 330 czy T 25? Tu się muszę zgodzic co do biegów, choc we władku nie wiele pracowałem w polu, to jednak jak jeździłem z kuzynem to często zmieniał biegi, które jak dla mnie dziwnie się wrzuca, choc to pewnie kwestia przyzwyczajenia :( bo jednak robienie wszystkiego na 4 jest troche nudne :(
Kolego Wladekps2: tyle że założenie lampki trwa 10 min i kosztuje pare złotych, a wspomaganie to już troszkę droższa rzecz, to tak samo ja moge powiedziec, że plusem c-330 są obciążniki na kołach :( Ja tam przeciw ruskim nie jestem, a czy są wytrzymalsze, hmm od zachodnich to napewno a co do polskich to myślę że wyszły by na równi z takimi ja c-328 c-330( te starsze) choc to wszystko pewnie zależałoby od modelu na jaki się trafi. No i napewno plusem dla Władka jest cena, choc szczerze mówiąc to nie wiem czemu c-330 są takie drogie :(
p.s.a ma ktoś z was gdzieś zdj tych nawiewów? z miłą chęcią bym to zobaczył ciekaw jestem jak to wygląda :(

#1025 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 17:17

C 330 czy T 25? A ja Ci podam taki przykład(a wy tylko nie rozkrzyczcie się że mówię do władkomaniaków) dlaczego mercedes jest taki drogi w przeciwieństwie do fiata? Wyobraź sobie taką sytuację że 30 to merol a fiat do iwan. I co według Ciebie jest droższe merol czy fiat? Iwany może i są dobre nie miałem i nie mam zamiaru tego sprzętu posiadać ale jak zrobicie iwanami 28tyś mtg to wtedy pogadamy będziesz miał wtedy flachę ode mnie jak zrobisz 28tyś mtg iwanem dobra :(

#1026 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 18:05

C 330 czy T 25? To jak tyle zrobiłeś to prawie jak w kubocie. Bo tam chyba gwarancji na silnik dają 50tys.mtg. No a porównanie merca i fiata to też strzał w dziesiątkę.

#1027 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 18:18

C 330 czy T 25? Nie ja tyle nie zrobiłem ale czytałem(zaraz będą krzyczeć że to nie prawda i zmyślone) o tym gdzieś w necie że c-328(a to poprzednik 30 to nie krzyczcie że to inny ursus już) 28tyś mtg zrobił a jeździł w PGR. I to jest całkiem możliwe ja w to wieże bo wiem na co stać URSUS - a. A z tym porównaniem to nic takiego trudnego od dawien dawna wiadomo że co jest dobre to jest w cenie :(

#1028 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 18:21

C 330 czy T 25? ale ciekawe ile remontów zaliczył :(

#1029 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 18:26

C 330 czy T 25? Ale do skrzyni nie zaglądali a ile remontów to można łatwo policzyć ja daję że max. 3 więcej jej nie zrobili(to są moje takie przemyślenia). Ale wiesz ile by remontów nie robili ważne że tyle zrobił :(

#1030 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 18:29

C 330 czy T 25? że do skrzyni nie zglądali to nie uwierzę :( wiem co potrafi c-330 itp. ale bajek to nie wypisuj, że 3 remonty na tyle mtg :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 18:35

C 330 czy T 25? W PGR to myślisz co dbali tak jak ty u siebie w domu oni jeździli aż stanie to na pewno nie robili remontu co 6tyś a może przeciągali to do 10tyś. Jeżeli nie miałeś 30 to nie mamy o czym gadać. A jakbyś nie wiedział to 28 są o wiele lepszym sprzętem od 30 tych w lat "80 :(

#1032 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 19:02

C 330 czy T 25? To jak w pgr chodził to pewnie z 15lat max i następny. Czyli po około 2tys.mtg rocznie czyli w sezonie 200dni roboczych to już dużo to po 10godzin dziennie na maxa tylko kierowcy się zmieniali jak na próbach bicia rekordów. No ale może i tak było nie mówie że nie. Nawet zachodnie np.fendt uznawany za dobry sprzęt to w pgr dawnym pewnie długo by nie wychodził.

#1033 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 19:45

C 330 czy T 25?

A ja Ci podam taki przykład(a wy tylko nie rozkrzyczcie się że mówię do władkomaniaków) dlaczego mercedes jest taki drogi w przeciwieństwie do fiata? Wyobraź sobie taką sytuację że 30 to merol a fiat do iwan. I co według Ciebie jest droższe merol czy fiat? Iwany może i są dobre nie miałem i nie mam zamiaru tego sprzętu posiadać ale jak zrobicie iwanami 28tyś mtg to wtedy pogadamy będziesz miał wtedy flachę ode mnie jak zrobisz 28tyś mtg iwanem dobra :(

Miedzy władkiem a trzydziestką nie ma az takiej różnicy jak w przypadku tych dwu aut. Są raczej zbliżone jakościowo. A i cenowo granica powoli ale sie zaciera. Ceny c-330 spadają.

#1034 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 20:39

C 330 czy T 25? Jak ceny spadają to ja nie wiem gdzie ty ogłoszenia widziałeś znajdź mi na allegro 30 za mniej niż 10 tyś. Znajdziesz max. 5 do 10. A zobacz ile iwanów jest za ceną do 10 tyś. :( . Wniosek z tego że nie czytasz ogłoszeń.

#1035 Share danielr

danielr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 21:21

C 330 czy T 25? Witam jestem tu nowy i w zupełnosci zgadzam sie z kolega Waldekps2 co do porónywania tych ciagnikow do mercedesa i fiata poniewaz to jest zupełnie inna klasa samochodów. Jezeli już to można tu porównac volkswagena i skode, bo skoda to taki volkswagen dla biedniejszych ale mniejsza o to. Od kiedy zacząłem jezdzic ciagnikiem t-25 to na poczatku mialem mieszane uczucia co do tego pojazdu jednak okolo 4 lata temu porzyczylismy z tata od sasiada ursusa c330+ rozrzutnik 2osiowy do wozenia kiszonki (dodam ze ciagnik zadbany i dymka nie pusci) wtedy zmienilem zdanie co do t-25 którym rowniez ciagalem rozrz.2 osiowy( obydwa ciagniki maja opony 12,4) podczas jazdy z pełnym rozrzutnikiem na 4 biegu silnik w C330 miał duze problemy zeby wejsc na wlasciwe obroty natomiast w t-25 na 3 biegu silnik wcale nie miał ciezko a przeciez t-25 3 biegu jest szybszy od c330. Po tych doswiadczeniach uwazam ze w c330 jedynym plusem jest 2- stopniowe sprzegło ktore i tak jest sporawycznie wykozystywana.

#1036 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 21:21

C 330 czy T 25? damjan trafiłeś w sedno sprawy z tym porównaniem,,, w obecnym mercedesie płacimy kupe kasy za markę a dostajemy badziewie tak tak dzisiejszy mercedes to już nie to co 20 lat temu a za fiata płacimy mało i też dostajemy szajs tak samo jest z 30 i t-25 nie masz żadnych argumentów a najbardziej rzucasz się w tym temacie

#1037 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna- Juventus!!
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 19 marzec 2010 - 22:21

C 330 czy T 25? No i kolega wyżej wszystko pięknie podsumował co do porównań tych traktorów z autami. Też uważam że cena c 330 jest zdeczka zawyżana własnie przez to że jest to ursus. A i żeby nie było nie jestem jakimś władkomaniakiem, sam mam c 330 i jak dla mnie jest troche lepsza od t-25 ale nie o tyle o ile jest droższa. I jak dla mnie, to jak bym miał kase to bym sobie wolał kupic zetora 5211 lub nawet to c 360 3p( dużej róznicy w porównaniu do c-330 nie ma), chyba żeby mnie było stac na jakiś nowy mały to bym sobie takiego sprezentował, przynajmniej komfort by jakiś był a nie dziury w podłodze lub kierownica pod brodą :(

#1038 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 22:33

C 330 czy T 25? Tak ale wyjedź nowym merolem a nowym fiatem na miasto to wtedy zobaczysz różnicę. Normalne że dzisiejsze merole to nie to co 20 lat temu ale zawsze coś a nie fiat. Danielr to ty jakiegoś mutanta ten rozrzutnik ciągnąłeś jeżeli Ci 30 na 4 biegu z rozrzutnikiem nie chciała się wkręcać na obroty :( albo taki kierowca z ciebie. Znam gościa który 30 chyba 2 ale nie jestem pewien czy nie 3 przyczepy w belami słomy ciągał na każdej przyczepie po 9 bel(zaraz powiedzie że bajki wymyślam ale taka prawda sam na swoje oczy widziałem) a dodam że to m-ka była co po niektórzy może nie wiedzą że do transportu jest trochę mułowata przy ruszaniu ale jak się rozbuja to idzie.

#1039 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 22:39

C 330 czy T 25? niesamowity wyczyn 3 przyczepy słomy poprostu nie wiarygodne... a więc twoim zdaniem pracuje się marka i wyglądem w polu ciekawe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 00:29

C 330 czy T 25?

damjan trafiłeś w sedno sprawy z tym porównaniem,,, w obecnym mercedesie płacimy kupe kasy za markę a dostajemy badziewie tak tak dzisiejszy mercedes to już nie to co 20 lat temu a za fiata płacimy mało i też dostajemy szajs tak samo jest z 30 i t-25 nie masz żadnych argumentów a najbardziej rzucasz się w tym temacie

@damian18 jakim mercedesem jezdzisz? Ja jezdze okularem i nie powiem, to całkiem przyjemna, solidna fura a nie zaden szajs. Jakie ty masz argumenty? Dwustopniowe sprzeglo, i co jeszcze?

Jak ceny spadają to ja nie wiem gdzie ty ogłoszenia widziałeś znajdź mi na allegro 30 za mniej niż 10 tyś. Znajdziesz max. 5 do 10. A zobacz ile iwanów jest za ceną do 10 tyś. :( . Wniosek z tego że nie czytasz ogłoszeń.

Jeszcze z rok temu trzydziestka ladna potrafila ponad 20 tys kosztowac. Teraz wiekszosc sie ceni miedzy 10 a 15 tysiecy. To i tak wiecej niz za wladka ale wladka z kabiną w dobrym stanie tez trzeba teraz ze 12 tys wywalic. Jak ty zeby sie podniesc na duchu porownujesz cene zajechanego wladka z ceną idealnej c-330 to powodzenia :(

Dodaj odpowiedź