Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 330 czy T 25?

1607 odpowiedzi na ten temat

#941 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 21:35

C 330 czy T 25? a umnie tam 30 jes mnie więcej tyle co t-25 to zależy od regionu;p

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 330 czy T 25? Dzisiaj, 00:07
  •  

#942 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 23:39

C 330 czy T 25? Mieliśmy daaawno ale to dawno za czasów dziadka Zetora 25 po tym wszedł C-328 bo miał podnośnik. A jak ojciec przyprowadził T25 to hoh szok był po prostu za nowego. Może nie technologiczna przepasć, ale napewno lepiej mu sie robiło wogóle sama jazda w środku nie jakaś miska tylko konkret siedzenie. różne udogodnienia, ogrzewanie, lżej sie kierowało, duża ilosć biegów, zrywnosc, zwrotność. Tylko cuiagu brakowało. I właśnie obciazniki po C-328 zostały nam tylko. I po przełożeniu ich, ciapek stał sie niepotrzebny. Troche żałowal tylko że 2 stopniowe sprzegło było a mieliśmy taka do d*py snopowiązałke że katorga była. Ale jakoś przez 10 lat władkiem kosil wtedy jeszcze z 3 lata C-360 i był kombajn SKR Dziadek to zawał prawie dostał jak tata sprzedawał ciapola :blink: Bo nie wierzył w radziecką moc. Bo chciał coś mocniejszego ale nie chciał C-360 nie przekonywała go to wzioł inny nowy kasa była... A ze mamy C-360 to nei znaczy że ojciec sie przekonał tylko była w 92r za 6 milionów z nowym silnikiem i 8 MTH tylko blacharka do wymiany i elektryka. No ale dziadek niestety nie zdążył sie przekonać w ruską moc... Jeszcze się nie dotarł a już [*]
Mój Wladimirec podbija świat

#943 Share djvtec

djvtec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Dj'ka, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 07 marzec 2010 - 08:05

C 330 czy T 25?

To nie tak że jestem jakimś patriota czy co - po prostu w moich stronach władki posiadają tylko prawdziwi hobbyści - którzy mają ogródki czy pola po 0,5ha. Dlatego tez u nas od zawsze mówiono że władek nie umywa się do 30. Dla mnie dowodem na to jest po prostu to że w promieniu co najmniej 20km nikt niema ivana w czyms co mozna nazwać gospodarstwem. Ale z kolei na wschodzie Polski jest tak z 30...

mowcie co chcecie, ale kolega wg mnie ujal tu cala istote sprawy. ja mieszkam na wschodzie PL, jakies 30-40 km od Bugu i u mnie na wsi (a nie jest to jakies zadupie) sa chyba 2 wladki tylko... MTZ i Belarusow jezdzi od cholery a t25 juz prawie nie ma. wiec ludzie nie boja sie tego co ruskie, poprostu C-330 ktore widac na kazdym kroku wygraly. ja osobiscie jezdzilem obydwoma sprzetami moze raz w zyciu jezdzilem bo nigdy nie mialem ani jednego ani drugiego, ale pamietam ze jak jechalem wladkiem to sie balem co chwila ze nim glebne :blink: dla mnie 330 jest poprostu uznanym sprzetem bo pelno tego jezdzi w moich okolicach, a ludzie je chwala
do @UrsusCzesio - gosciu zachowujesz sie troche jak dziecko. nie wiem ile masz lat i ile jestes starszy ode mnie ale poprostu gloryfikujesz tego wladka jakby to bylo niewiadomo co :huh: nawet w jednym poscie mowisz ze z checia bys sie pozbyl wszystkich polskich maszyn, ale na swoja C-360 slowa zlego nie powiesz... cos tu nie gra nie powiesz?
Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

#944 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 09:02

C 330 czy T 25? każdy chwali to co ma... ja osobiście mam 2 władki i muszę przyznać że pod względem "komfortu" wladek wygrywa z ciapkiem ale ciapek jest chłodzony cieczą i ma 2 stopniowe sprzęglo i to jest jego ogromna przewaga nie ma co sie klucić wladek jest dobry do lekkich prac a w maszynach typu rotacyjna talerzowka prasa ciapek bije go na głowe

#945 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 15:02

C 330 czy T 25? racje ma dj vtec i kalipso władek nie jest złym ciągnikiem ale przekonanie polaków jest do c 330 prawda jest taka że władymirce brali Ci którzy niemieli kasy na tyle lub co bardziej prawdopodobne hektarów . Wiem coś na ten temat bo mój dziadek był kilkanaście lat sołtysem i caly czas mi to powtarza jak ktoś nie miał na tyle pola dostawał przydział na "ruska "

Opus meum est

#946 Share mlody1126

mlody1126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 15:33

C 330 czy T 25? ja bym swojego t25 nie zamienił choćby mi dawali nową c330!!! mieszkam na Podhalu góry i góry przechylisko idt. w okolicy przewaga t25 pożniej330 i 360 przeważnie bez kabin ja mam z kabina bo jest max obniżony i poszerzony nie całkowicie. nie jestem patriotą ale jak widzę nie raz jak ciągną ze żwirem i stawiają dęby i muszę ich cholować to mnie szlak trafia. moje zdanie jest takie ze t25 to jest sprzet niedozajeb...ia!!!silowo hydraulicznie dociażeniowo kropka. a górki takie ze nie jeden mial w gaciach :blink:

Mój tata miał mieć c360 ale zrezygnował i kupił t25 :huh: i do tej pory nie żałuje wogóle takze...a ze sprzegłem sie zgodze ze 330 ma dwustopniowe :)rotacyjda daje rade rusek do prasy o wysokim zgniocie to niebardzo :D

#947 Share mlody1126

mlody1126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 16:33

C 330 czy T 25? jak c330 ma wiecej koni od t25 to ja jestem Jezus najpierw radze poczytac a poniej pisac. w t25 cały tył podnosze ciagnika. mam ten model i ten ale osobiscie wole t25 moje zdanie :blink:

wiecie ile t25 ma konilub kw wogole kto wie piszecie ze ma lepszy uciag jest jakis wiracha co wie bo ja dowiode ze rusek jest silniejszy od330 :huh: na podhalu 330 bym pod te gory z ladunkiem bym sie zabil przud stawia chociaz dociazony max a t25 jeszcze 330 cholowal!!! masakrycznie porazka. posiadam oba ciagniki zaleta jest 330 ze ma dwustopnowe sprzegło chlodzony ciecza w zimie lepszy rusek chociaz w lecie po calym dniu orki bardzo dobrze chlodz!! 330 mniejsza kierownica skrzynia nie trzeba machac :D jednak wada jest bieg wsteczny t25 biegi wsteczne do wyboru do koloru.t25 zaleta jest podnosnik wolny ale silny sam sie podnosi t25 nie stawia przodu jak w 330 kazdy wie!!!mocniejszy tanszy mniej zawodny. mieszkam w terenie gorzystym takze t25 mi sie wzdaje lepszym!!!

#948 Share djvtec

djvtec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 16:39

C 330 czy T 25? latajacy t25 lepszy w gorach... ciekawe :blink:
Ursus C-360
Ursus 3512

#949 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 16:53

C 330 czy T 25? No a jak pewnie że lepszy kolejny argument władkomaniaków do kupna t-25. Choć jest lżejszy od 30 ale lepszy :blink:

#950 Share djvtec

djvtec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 16:56

C 330 czy T 25? lzejszy, wyzszy, wezszy... taaaa jak przyklejony trzyma sie roli :blink:
Ursus C-360
Ursus 3512

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 17:03

C 330 czy T 25? Na kleju to ty myślisz :blink:

#952 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 17:03

C 330 czy T 25?

latajacy t25 lepszy w gorach... ciekawe :blink:

Wasze przepychanki mnie nie interesują.Chce tylko wyjaśnić że wszystkie władki w górskim terenie są obniżane przez przestawienie na zwolnicach .

#953 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 17:04

C 330 czy T 25? I jeszcze powiedz że na oryginalnych oponach t-25 :blink:

#954 Share djvtec

djvtec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 17:28

C 330 czy T 25? ze wladki sa obnizane to ja wiem, ale to i tak nie zmienia faktu ze C-330 lepiej sie prowadzi. coprawda jak kazdy starszy ursus lubi zadriftowac ale to juz co innego :blink:
Ursus C-360
Ursus 3512

#955 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 07 marzec 2010 - 17:36

C 330 czy T 25? kolega @davidastra napisał ze przydział na katafieje dawali mniejszym gospodarzom gdyż ludzie z góry wiedzieli ze na 15 ha lub większych nie będzie dawał rady.U mnie w okolicy tylko jeden katafiej pracuje powyżej 15 ha wszystko obrabia nawet z prasa pracuje i mocno po garach dostaje.Wiem bo pomagam temu sąsiadowi naprawiać go

#956 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 18:31

C 330 czy T 25? dobrze panie GoRAL że przedstawiłeś nam sposób obniżania bo chyba tak mi się wydaje nikt nie znał przedtem tego sposobu obniżania przez zwolnice a raczej ich przestawienie :blink:
Co do uciągu rusek jest lżejszy cóż tu komentować , do tego gorzej rozłożona masa przez co t 25 ma cięższy przód a lekki tył moiment i siedzisz bo przód tonie w oczach jeszcze jak masz obciążniki i pełny bak to narazie

Opus meum est

#957 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 23:24

C 330 czy T 25? widzę że niektórzy są zaślepieni "super" 30 przecież ten traktor do niczego się nie nadaje a w cabrio i stanie do jazdy trzeba dać minimum 15 tys a za tak sam nienadający się do niczego t-25 z kabiną musimy dać około 8 tys i gdzie tu logika i ekonomia ?

#958 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 14:43

C 330 czy T 25? Mylisz się :blink: Ja za ta którą mam w galerii dałem 1,5 roku temu 10 tyś. - rocznik 85 i miała 1692 mth dokładnie :huh:

#959 Share djvtec

djvtec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 16:36

C 330 czy T 25?

widzę że niektórzy są zaślepieni "super" 30 przecież ten traktor do niczego się nie nadaje a w cabrio i stanie do jazdy trzeba dać minimum 15 tys a za tak sam nienadający się do niczego t-25 z kabiną musimy dać około 8 tys i gdzie tu logika i ekonomia ?

nie nadaje sie do niczego ?? a co zmotoryzowalo polskie rolnictwo, moze t25?? ty pewnie go masz ale ja tam nie mam ani jednego, ani drugiego, poprostu widze czego jest wiecej na polskich polach i co ludzie bardziej chwala, niczego nie faworyzuje 'bo ja mam taki'
Ursus C-360
Ursus 3512

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 18:30

C 330 czy T 25?

widzę że niektórzy są zaślepieni "super" 30 przecież ten traktor do niczego się nie nadaje a w cabrio i stanie do jazdy trzeba dać minimum 15 tys a za tak sam nienadający się do niczego t-25 z kabiną musimy dać około 8 tys i gdzie tu logika i ekonomia ?

Jest też druga strona medalu. Przy sprzedaży nie weźmiemy za niego śmiesznie niskiej ceny :blink:
A co do fragmentu wypowiedzi: "ten traktor do niczego się nie nadaje", to sorry, ale lepsze to niż całodniowe zabawy z koniem w polu . Zresztą te traktory to praktycznie te same możliwości :huh:

Dodaj odpowiedź