Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 330 czy T 25?

1607 odpowiedzi na ten temat

#861 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 20 luty 2010 - 19:57

C 330 czy T 25? Wadymircem jeżę od 87 roku czyli 23 lata, wtedy wydawa się cudem techniki. Na dzień dzisiejszy stwierdzam że niema takiej roboty której nie wykona poczciwy Iwan. Nawet przy braju dwustopniowego sprzęgła. Wystarczy trochę wprawy.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 330 czy T 25? Dzisiaj, 13:57
  •  

#862 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 luty 2010 - 19:05

C 330 czy T 25? Też to twierdze tylko trzeba mieć radziecką smykałke. Ciapkiem głupi jeździc umie. Władkiem nie :P

Tył ma lżejszy rusek od ciapka ale przód dokładnie na odwrót. I sobie mozecie mówić bo on nie ma tuleju w bloku tylko cylindry... Tylko ten blok ma mase jak byk... Zbiornik z przodu no i obciazniki wystające za maske co też robi swoje. Jak mi w trollu lekko go gibało betonową rure założyłem przed obciazniki wiele nie ważyła z 40kg i nic a nic po wertepach go nie podnosiło. Była dosc wysunieta i swoje zrobiło.
Mój Wladimirec podbija świat

#863 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 21 luty 2010 - 21:35

C 330 czy T 25? W 79 roku kiedy mój ojciec starał się o przydział ciągnika (były takie czasy że prawie nic nie można było kupić bez zlecenia )mogliśmy mieć zlecenie na T-25 ale tata głównie ze względów patriotycznych spytał naczelnika gminy " a na C-330 długo będę czekał?"
Ten odpowiedział ojcu że na pewno nie mniej niż rok na co ojciec :"trudno , poczekamy ".
I w ten to sposób po ponad 1,5 roku oczekiwania dodatkowego staliśmy się posiadaczami
URSUSA C-330.I nigdy tego nie żałowaliśmy patrząc jak sąsiad męczy się swoim WŁADKIEM.
Ja ze względów patriotycznych zawsze wybiorę polskie zamiast rosyjskiego.

#864 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 luty 2010 - 21:53

C 330 czy T 25? A ja nigdy :P jestem patriotą ale nie aż takim :(
Mój Wladimirec podbija świat

#865 Share Mechanik17

Mechanik17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 22 luty 2010 - 18:51

C 330 czy T 25? Ja jestem za 30tka ale t-25 w kosiarce paskowej lepiej idzie ale z prasa jeszcze go nie widzialem:)

#866 Share qamil

qamil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/watch?v=i9owlzyO-_I&context=C3286865ADOEgsToPDskLoowyUMnttn4qgo_9XeU-G

Napisany 22 luty 2010 - 18:58

C 330 czy T 25? URSUS NAJLEPSZY, krótszy od T-25, trochę mocniejszy :P wg mnie jest mniej awaryjny mój sąsiad kilka razy coś przy silniku grzebał

#867 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 22 luty 2010 - 19:02

C 330 czy T 25? Według ciebie @qamil ile T25 ma KM?

#868 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 23 luty 2010 - 08:57

C 330 czy T 25? Nie tylko KM mówią o tym czy traktor będzie mocniejszy w sensie uciągu :P Chyba że @qamil-owi chodziło tylko o moc silnika - praktycznie jest taka sama w t-25 i 30 dlatego chyba niema co o niej pisać w sensie wad i zalet

#869 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 23 luty 2010 - 22:23

C 330 czy T 25? dokładnie Ursusczesio tył ma lżejszy a przód cięzszy .... poprostu jest źle wyważony , pisał tu ktoś że byle tłuk pojedzie c 330 a Iwanem to byle kto nie pojedzie , ja niechce go koło domu za darmo bo jest ciągnikiem tak kopliwym ,przez tą masę właśnie , a po drugie myślisz że chłodzenie powietrzem jest lepsze niż cieczą ???? to czemu prawie wszystkie silniki są chłodzone cieczą ???

Opus meum est

#870 Share djvtec

djvtec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Dj'ka, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 24 luty 2010 - 14:19

C 330 czy T 25?

dokładnie Ursusczesio tył ma lżejszy a przód cięzszy .... poprostu jest źle wyważony , pisał tu ktoś że byle tłuk pojedzie c 330 a Iwanem to byle kto nie pojedzie , ja niechce go koło domu za darmo bo jest ciągnikiem tak kopliwym ,przez tą masę właśnie , a po drugie myślisz że chłodzenie powietrzem jest lepsze niż cieczą ???? to czemu prawie wszystkie silniki są chłodzone cieczą ???

Swiete slowa :P wladek to cudak, choc ma tez swoje zalety :) ciapek jest mocniejszy, trwalszy, lepiej sie go prowadzi, ale wladek ma swietna kabine w porownaniu do niego :) co do tej wypowiedzi ze kazdy debil pojedzie ciapkiem, to znaczy ze to maszyna o wiele lepszym prowadzeniu od iwana :) a chlodzenie powietrzem to pewnie dlatego, ze nie bylo kasy i miejsca na chlodnice :) to ze sie woda nie zagouje to nie znaczy ze sie silnik nie przegrzewa :)
Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 24 luty 2010 - 15:27

C 330 czy T 25? I tak każdy chwali swoje ale ja i tak nigdy nie przekonam się do iwana. On dla mnie jest po prostu `dziwny` ja nie rozumiem czemu każdy kto ma iwana tak go chwali. Jak zrobicie iwanami tyle co 30 to wtedy pogadamy. Ja daję max że iwanem można obrabiać 20ha i to już męczarnia. Lecz moja ciotka (i tak wiem że niektórzy nie będą wierzyć bo ich iwany tyle nie zrobią ale nie wierzcie) 30 niecałe 40ha robi. Wiadomo jakości najlepszej to tam nie widać ale jakość robi. A chłodzenie powietrzem to może i jest plus ale jedynie zimą. Bo wątpię żeby któryś iwanem przy +30 pojechał orać nie ma szans. :P

#872 Share djvtec

djvtec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Dj'ka, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 24 luty 2010 - 15:37

C 330 czy T 25? rusek to ciagnik pomocniczy nawet te 20 ha to nie wiem czy obrobi porzadnie. Co do tych 40 to ciocia (albo pewnie wujek :P) obrabia byle jak, i wyrabia sie z orka gdzies w grudniu :) zastanawia mnie tylko dlaczego nie stac ich na wiekszy ciagnik przy takim areale
Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

#873 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 24 luty 2010 - 15:53

C 330 czy T 25? a ja tym i tym jezdzilem.I kazdy ciagnik ma swoje zalety.U mnie za c330 przemawia latwosc obslugi a w iwanie komfort w kabinie.W iwanie jak pierwszy raz wsiadlem to myslalem ze zara sie przewroci :P

#874 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 24 luty 2010 - 19:05

C 330 czy T 25? Do dj ja ci powiem że ona woli sobie nowe auto kupić i szpanować niż mieć na roli lżej. Ale obornik to pomagałem wyjechać pod koniec grudnia bo woziła. A myślisz że tam wszystko jest poorane. Połowa po ściernisku jest tylko kultywatorem przejechane i nie zaorane na zimę. A co ja tam będę się martwił niech robi co chce. I póki ta M-ka jeszcze się nie sypie to niech się cieszy ale ona od nowości ma już grubo 6000mtg. No i tak nie długo będzie musiała robić remont. I nie będzie miała czym jeździć przez czas remontu to przytoczy się do mnie żeby pożyczyć.

#875 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 24 luty 2010 - 19:08

C 330 czy T 25? Jak dla mnie to C-330 jest lepszy, bardziej estetyczny, troszkę mocniejszy no i w ogóle lepszy :P
Deutz is Power!

#876 Share krzysiek55577

krzysiek55577

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 24 luty 2010 - 19:13

C 330 czy T 25? ja tez obstaje za 330 w t25 jest dziwna skrzynia jak dla mnie i wogule 330 polska moc

#877 Share farmer8244

farmer8244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 24 luty 2010 - 20:15

C 330 czy T 25? Ja też ci polecam ursusa to jest ciągnik nie do zdarcia :P

#878 Share mufa1515

mufa1515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 luty 2010 - 20:18

C 330 czy T 25?

Wasze opinie.....który z ciągników jest lepszy c330 czy rusek ???słyszałem rózne opinie ale raczej obstaje przy ursusie:)

Moim zdaniem oba są dobre ale C-330 ma więcej koni (wiadomo) ale władki mają dobre i cierpliwe podnośniki... Kiedyś podnosiłem chojara ruskiem to podnośnik sie podniósł a przód dęba staną.

#879 Share Tomek34

Tomek34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 24 luty 2010 - 23:56

C 330 czy T 25? ja tez polecam C330 .Rusek ma skrzynie jak u motora. Wogóle to ten most delikatnie wyglada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna- Juventus!!
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 26 luty 2010 - 20:06

C 330 czy T 25? To może i ja wtrące swoje trzy grosze ;) Jeździłem trochę tym i tym i jakoś bardziej do gustu przypadł mi ursusik :) c-330 jak to c-330 cudem techniki nie jest ale jest dziecinnie prosty w obsłudze ma 2-stopniowe sprzęgło,w budowie też nic skomplikowanego nie ma, no i jak dla mnie na plus jest chłodzenie cieczą gyż wydaje mi się, że jednak traktor więcej chodzi w ciepłe dni jak w zimne :) Co do ruska to napewno nie przypadła mi do gustu skrzynia, jakoś dziwnie zmienia się biegi tak w bok, trzeba nabrac przyzwyczajenia, bo ja ciągle chciałem zmieniac góra dół :D kolejna rzecz co się mi nie podoba to pozycja za kierownicą ciągle miałem wrażenie,że zaraz zachacze brodą o kierownicę :P na plus jednak trzeba mu zaliczyc szczelna kabinę, choc mało w niej miejsca, lekko chodzące pedału sprzęgła i hamulca( w c-330 to się ma darmową siłownie) no i lepszy podnośnik, a i jak jeździłem ruskiem to ciągle miałem dziwne wrażenie że zaraz będę leżałna boku :)

Dodaj odpowiedź