kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andzin    20

To jak tyle zrobiłeś to prawie jak w kubocie. Bo tam chyba gwarancji na silnik dają 50tys.mtg. No a porównanie merca i fiata to też strzał w dziesiątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Nie ja tyle nie zrobiłem ale czytałem(zaraz będą krzyczeć że to nie prawda i zmyślone) o tym gdzieś w necie że c-328(a to poprzednik 30 to nie krzyczcie że to inny ursus już) 28tyś mtg zrobił a jeździł w PGR. I to jest całkiem możliwe ja w to wieże bo wiem na co stać URSUS - a. A z tym porównaniem to nic takiego trudnego od dawien dawna wiadomo że co jest dobre to jest w cenie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ale do skrzyni nie zaglądali a ile remontów to można łatwo policzyć ja daję że max. 3 więcej jej nie zrobili(to są moje takie przemyślenia). Ale wiesz ile by remontów nie robili ważne że tyle zrobił :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

że do skrzyni nie zglądali to nie uwierzę :( wiem co potrafi c-330 itp. ale bajek to nie wypisuj, że 3 remonty na tyle mtg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

W PGR to myślisz co dbali tak jak ty u siebie w domu oni jeździli aż stanie to na pewno nie robili remontu co 6tyś a może przeciągali to do 10tyś. Jeżeli nie miałeś 30 to nie mamy o czym gadać. A jakbyś nie wiedział to 28 są o wiele lepszym sprzętem od 30 tych w lat "80 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

To jak w pgr chodził to pewnie z 15lat max i następny. Czyli po około 2tys.mtg rocznie czyli w sezonie 200dni roboczych to już dużo to po 10godzin dziennie na maxa tylko kierowcy się zmieniali jak na próbach bicia rekordów. No ale może i tak było nie mówie że nie. Nawet zachodnie np.fendt uznawany za dobry sprzęt to w pgr dawnym pewnie długo by nie wychodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

A ja Ci podam taki przykład(a wy tylko nie rozkrzyczcie się że mówię do władkomaniaków) dlaczego mercedes jest taki drogi w przeciwieństwie do fiata? Wyobraź sobie taką sytuację że 30 to merol a fiat do iwan. I co według Ciebie jest droższe merol czy fiat? Iwany może i są dobre nie miałem i nie mam zamiaru tego sprzętu posiadać ale jak zrobicie iwanami 28tyś mtg to wtedy pogadamy będziesz miał wtedy flachę ode mnie jak zrobisz 28tyś mtg iwanem dobra :(

Miedzy władkiem a trzydziestką nie ma az takiej różnicy jak w przypadku tych dwu aut. Są raczej zbliżone jakościowo. A i cenowo granica powoli ale sie zaciera. Ceny c-330 spadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Jak ceny spadają to ja nie wiem gdzie ty ogłoszenia widziałeś znajdź mi na allegro 30 za mniej niż 10 tyś. Znajdziesz max. 5 do 10. A zobacz ile iwanów jest za ceną do 10 tyś. :( . Wniosek z tego że nie czytasz ogłoszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielr    0

Witam jestem tu nowy i w zupełnosci zgadzam sie z kolega Waldekps2 co do porónywania tych ciagnikow do mercedesa i fiata poniewaz to jest zupełnie inna klasa samochodów. Jezeli już to można tu porównac volkswagena i skode, bo skoda to taki volkswagen dla biedniejszych ale mniejsza o to. Od kiedy zacząłem jezdzic ciagnikiem t-25 to na poczatku mialem mieszane uczucia co do tego pojazdu jednak okolo 4 lata temu porzyczylismy z tata od sasiada ursusa c330+ rozrzutnik 2osiowy do wozenia kiszonki (dodam ze ciagnik zadbany i dymka nie pusci) wtedy zmienilem zdanie co do t-25 którym rowniez ciagalem rozrz.2 osiowy( obydwa ciagniki maja opony 12,4) podczas jazdy z pełnym rozrzutnikiem na 4 biegu silnik w C330 miał duze problemy zeby wejsc na wlasciwe obroty natomiast w t-25 na 3 biegu silnik wcale nie miał ciezko a przeciez t-25 3 biegu jest szybszy od c330. Po tych doswiadczeniach uwazam ze w c330 jedynym plusem jest 2- stopniowe sprzegło ktore i tak jest sporawycznie wykozystywana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

damjan trafiłeś w sedno sprawy z tym porównaniem,,, w obecnym mercedesie płacimy kupe kasy za markę a dostajemy badziewie tak tak dzisiejszy mercedes to już nie to co 20 lat temu a za fiata płacimy mało i też dostajemy szajs tak samo jest z 30 i t-25 nie masz żadnych argumentów a najbardziej rzucasz się w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

No i kolega wyżej wszystko pięknie podsumował co do porównań tych traktorów z autami. Też uważam że cena c 330 jest zdeczka zawyżana własnie przez to że jest to ursus. A i żeby nie było nie jestem jakimś władkomaniakiem, sam mam c 330 i jak dla mnie jest troche lepsza od t-25 ale nie o tyle o ile jest droższa. I jak dla mnie, to jak bym miał kase to bym sobie wolał kupic zetora 5211 lub nawet to c 360 3p( dużej róznicy w porównaniu do c-330 nie ma), chyba żeby mnie było stac na jakiś nowy mały to bym sobie takiego sprezentował, przynajmniej komfort by jakiś był a nie dziury w podłodze lub kierownica pod brodą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Tak ale wyjedź nowym merolem a nowym fiatem na miasto to wtedy zobaczysz różnicę. Normalne że dzisiejsze merole to nie to co 20 lat temu ale zawsze coś a nie fiat. Danielr to ty jakiegoś mutanta ten rozrzutnik ciągnąłeś jeżeli Ci 30 na 4 biegu z rozrzutnikiem nie chciała się wkręcać na obroty :( albo taki kierowca z ciebie. Znam gościa który 30 chyba 2 ale nie jestem pewien czy nie 3 przyczepy w belami słomy ciągał na każdej przyczepie po 9 bel(zaraz powiedzie że bajki wymyślam ale taka prawda sam na swoje oczy widziałem) a dodam że to m-ka była co po niektórzy może nie wiedzą że do transportu jest trochę mułowata przy ruszaniu ale jak się rozbuja to idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

niesamowity wyczyn 3 przyczepy słomy poprostu nie wiarygodne... a więc twoim zdaniem pracuje się marka i wyglądem w polu ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

damjan trafiłeś w sedno sprawy z tym porównaniem,,, w obecnym mercedesie płacimy kupe kasy za markę a dostajemy badziewie tak tak dzisiejszy mercedes to już nie to co 20 lat temu a za fiata płacimy mało i też dostajemy szajs tak samo jest z 30 i t-25 nie masz żadnych argumentów a najbardziej rzucasz się w tym temacie

@damian18 jakim mercedesem jezdzisz? Ja jezdze okularem i nie powiem, to całkiem przyjemna, solidna fura a nie zaden szajs. Jakie ty masz argumenty? Dwustopniowe sprzeglo, i co jeszcze?

 

Jak ceny spadają to ja nie wiem gdzie ty ogłoszenia widziałeś znajdź mi na allegro 30 za mniej niż 10 tyś. Znajdziesz max. 5 do 10. A zobacz ile iwanów jest za ceną do 10 tyś. :( . Wniosek z tego że nie czytasz ogłoszeń.

Jeszcze z rok temu trzydziestka ladna potrafila ponad 20 tys kosztowac. Teraz wiekszosc sie ceni miedzy 10 a 15 tysiecy. To i tak wiecej niz za wladka ale wladka z kabiną w dobrym stanie tez trzeba teraz ze 12 tys wywalic. Jak ty zeby sie podniesc na duchu porownujesz cene zajechanego wladka z ceną idealnej c-330 to powodzenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis251    0

Ja nie wiem o co chodzi z tym tur-em, mam tur-a w c330 i zmiana kierunku jazdy jest bardzo szybka ponieważ używam do ładowanie bel czy obornika czego kolwiek tylko 4 biegu i wstecznego, czasami jak dłuższy przejazd zapnę 5 bieg, przejście z 4 biegu na wsteczny jest bardzo szybkie ponieważ są w jednej linii także z biegami nie widzę problemu. Fakt przydał by się jeszcze jeden bieg między 4 biegiem a 5 biegiem, bo nieraz na 4 biegu jest za wolno a na 5 biegu mu za ciężko. Ja bym stawiał na C 330 bo jakoś T25 mi nie podchodzą lecz nie mówię że władek jest zły, po prostu każdy ma wady i zalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

Mam propozycję - dajmy sobie już spokój z tymi głupawymi argumentami - to niestety do niczego nie prowadzi. mam nadzieje że pisza tutaj ludzi na pewnym poziomie i po przeczytaniu tego trochą wyhamują.Wybór pomiędzy t25 a c-330 i tak w 90% będzie podyktowany regionem w którym dany kupujący mieszka. U mnie przedostatni władek wyjechał na lawecie w środę dlatego też wątpię że ktoś kupi sobie jeszcze iwana u nas :( Z kolei na ścianie wschodniej władków jest znacznie więcej dlatego też łatwiej jest takiego zakupić :( A co do kolegi który pisał o ciągnięciu tej kiszonki 30 i iwanem - miedzy nimi niema takiej różnicy mocy żeby na szybszym biegu władek szedł lepiej od 30 na wolniejszej 4 - musiał być to mega dokap - zdrowa 30 jak i zresztą władek powinny na tych biegach spokojnie ciągać ok 6 ton i wkręcać się na obroty ( na asfalcie myslę że 10 ton też jest spokojnie w zasięgu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielr    0

Tak ale wyjedź nowym merolem a nowym fiatem na miasto to wtedy zobaczysz różnicę. Normalne że dzisiejsze merole to nie to co 20 lat temu ale zawsze coś a nie fiat. Danielr to ty jakiegoś mutanta ten rozrzutnik ciągnąłeś jeżeli Ci 30 na 4 biegu z rozrzutnikiem nie chciała się wkręcać na obroty :( albo taki kierowca z ciebie. Znam gościa który 30 chyba 2 ale nie jestem pewien czy nie 3 przyczepy w belami słomy ciągał na każdej przyczepie po 9 bel(zaraz powiedzie że bajki wymyślam ale taka prawda sam na swoje oczy widziałem) a dodam że to m-ka była co po niektórzy może nie wiedzą że do transportu jest trochę mułowata przy ruszaniu ale jak się rozbuja to idzie.

 

damjan15

Rozrzutniki były 4tonowe z 1.5metrowymi burtami koszone było zyto na kiszonke i to sie kosi na wiosne i wtedy jest dosc mokro a ciagniecie w zniwa przyczep ze sloma po zupelnie innym gruncie to inna bajka(wazne tez jakie przyczepy mialy opony balonowki czy samochodowki bo w obydwu przypadkach wystepuja inne opory toczenia)a pisanie ze znam goscia ktory..... mnie nie przekonuje, pisz konkretnie ze np sam jechalem lub widzialem ze to jest mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Ta chyba na odwrót.C330 wykorzystuje sie jako głowny ciągnik w gospodarstwie do 15 ha i jako pomocniczy o wiekszYm areale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TracerPL    0

u nas jako pomocniczy na 11Ha jest T25 :>


Moje sprzęty to :
- T-25
- MF 255
- Farmtrac 670DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Nie kojarze u mnie w najbliższej okolicy gospodarstwa w którym pracowalaby tylko trzydziestka. Za to "samotnych" wladkow jest kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

danielr ja znam gościa który ma słonia na sznurówce też to widziałem na własne oczy ale miałem chyba około 2,5 promila we krwi . Jak c 330 na 4 biegu niemoże się zebrać ?? proste jak ma cięzko to sie nie będzie bardzo zbierać .. już nie opowiadaj że jak na suchej ziemi c 330 zaczyna się kopać nie schodzi z obrotów a co dopiero o zbieraniu mowa ?? stary Ty masz wszystkich w domu ??/ wiem co pisze sam mam c 330 i jej stan oceniam na bdb ..


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Wiesz ten kto ma 30 i tak nie przekona się do iwana a władkomaniacy nie pozwolą aby radziecka myśl technologiczna była gorsza od Polskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj