kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

damjan15    0

I na jaki uj mi oświetlenie w kabinie??? Co ja tam papiery wypełniam czy co??? I tak jak otworzysz okno to nie będzie to co cabrio.A dawali parasol ogrodowy do iwana po to aby zachęcić do kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Wyobraź sobie ze coś ci może upasc jak pracujesz w nocy. Zapalasz lampke i latwiej wtedy szukac. No faktycznie w c-330 lamka nie potrzebna bo jak cos upadnie to i tak zaraz leci na ziemie bo nie ma podłogi. Ale na "uj" podłoga ciapkomaniakowi :) . Parasol ogrodowy jest dodatkiem przeznaczonym do ciągników wysylanych do krajów o lagodniejszym klimacie. Malo ich w polsce jezdzi. Przewaznie dawano kabine z wentylacją, ogrzewaniem, oswietleniem i co tam jeszcze. Tak bardzo zazdroscicie ze ciapek mial na wyposazeniu kabiny tylko.... no wlasciwie to nic nie mial poza daszkiem z brezentu czyli tez ten wspanialy parasol ogrodowy. @damjan15 jesli juz przechodzimy na takie argumenty to ja ci powiem ze kupując ciapka placiles tylko za daszek. Reszta byla gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Tak od początków produkcji iwana to dawali ogrzewanie full wypas normalnie czujniki parkowania też były ESP,ASR,ABS wszystko było elektryczne szyby lusterka oczywiście podgrzewane bo to iwan przecie co będzie gorszy od Ursusa musi być lepszy. Dajmy full opcje dobrze że navi nie montowali. Pewnie Climatronic też był pewnie za dopłatą (jak się nie mylę), podgrzewane siedzenie to w standardzie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Ale jesteś durny :) . Przecież wszystko co wymieniłem władek ma naprawde. Nie możesz poprostu zaakceptować faktu że masz dużo gorzej wyposażony sprzęt. Jesteś zazdrosny czy słońce wypaliło troche za mocno mózg kiedy jeździłeś kabrio? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Tak to ja zacznę może się za iwanem rozglądać jak takie systemy bezpieczeństwa ma :) aż strach to pewnie takim w zimie to żadna prędkość nie straszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Jakie systemy? Gorzej ci? Napisałem że ma podłoge a tobie odbiło. Opanuj sie. Nikt ci nie nakazuje sie rozglądac za wladkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

No widzisz jaki wypas. Ale ty w takim razie nie rozglądaj sie za wladkiem bo i tak nie ogarniesz tego wszystkiego a moze ci sie gorzej zrobi :) . Zwłaszcza jakbys znalazl tą wersje z nawigacją :)

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jedno i drugie nadaje sie do ogródka raczej. Nie wiem ile kw ma który ale widziałem w orce c 330 radzi sobie lepiej. Co do bezpieczeństwa sowiecki sprzęt jest bardzo wywrotny a czy ma podłoge czy lampke to wszytsko bez znaczenia myśle ze te pare h to starczy dnia aby obrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Nigdy nie slyszalem zeby sie wladek przewrocil. Ja kiedys urwalem przednie kolo i mimo to sie nie przewrocil. Ciapek jak ma szersze opony i obciążniki na kolach to faktycznie lepiej idzie w orce. Nie powiem ze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

To chyba władka nie widziales w życiu a tak sie wymądrzasz że niby taki gorszy :) . C-330 ma w orginale 12.4 z tyłu a rusek chyba 11.2 wiec ma węższe. Niewiesz nic a sie mądrzysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Jak ty piszesz Uwaga cytuje "Ciapek ma szersze opony i obciążniki na kołach to faktycznie lepiej idzie w orce" to napisz że ma szersze od iwana a nie ni z gruchy ni z pietruchu ciapek ma szersze opony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

przewracaja sie jak ktos za szybklo wejdzie w zakręt próbowac nie radze oczywiscie te z kabiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Bujda na resorach z tym przewracaniem. Na tyle co ja jezdze to nawet mi na mysl nie przyszło ze sie moze przewrocic. Ogolnie jest wysoki i sie moze wydawac ze jest wywrotny ale moim zdaniem to nieprawda. Kabina nie jest az taka ciężka zeby znacząco podniesc srodek ciężkosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

O widze że sie prawdziwa wojna tu toczy :) Co do lampki we władku to nie wiem co to za agument, bo dorobic takie coś w 330 to jest pewnie z 10 min roboty, choc zbędnej bo tu racje ma @hubertuss że powinno dnia wystarczyc(na małych areałach)a w polu to się na jeździe trzeba skupiac a nie na jakiś pierdołach, żeby mi coś z rąk wypadało :) Co do podłogi w ciapku tzn. jej braku to macie racje, były momenty że trzeba było wychodzic żeby coś podnieśc, najczęściej kluczyk jak chciałem go wziąc, bądź jakieś narzędzia jak coś w środku robiłem.A z nawiewami i ogrzewaniem to się jeszcze w żadnym rusku nie spotkałem więc się nie wypowiadam czy to lepsze czy cabrio lepsze.Jak dla mnie to z kabiną zawsze trochę bezpieczniej, no i zawsze troche cienia daje :( jakby tak podsumowac te 2 traktory no to to czym iwan wygrywa to napewno kabina wydaje mi się że lepsza pompa podnśnika, a na plus dla c-330 lepszy uciąg i 2-stopniowe sprzęgło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Jak każdy sprzęt ma swoje wady i zalety. We Władku dużo biegów do przodu bo począwszy od jedynki do czwórki każdy się przydaje(w 330 tylko trójka i czwórka) no i oczywiście do tyłu też tzw.rewers co jest mało spotykane w tak małych ciągnikach a przydatne szczególnie w turze załadunek bel idzie bardzo szybko można powiedzieć że nawet szybciej jak jakimś dużym ciągnikiem. A układ kierowniczy oryginalny jest fatalny ja założyłem wspomaganie koszt 2tys. i po problemie. Chłodzenie cieczą też jest dobre zresztą starsze deutz też chłodzone powietrzem. Wadą jest sprzęgło jedno stopniowe ale używa się tego tylko do opryskiwacza i przewracarki także nie jest zle. no i ma już prawie 8tys.mtg co na polskie liczniki daje 12tys.mtg i w silniku tylko góra była robiona jakieś 4tys.mtg temu. Myślę że nie jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Dajemy plusy i minusy. Władek ma lampke i nie wazne czy sie przydaje cyz nie. Jak bedzie potrzebna to zawsze jest. Niby mala rzecz a praktyczna. A dorobic to sobie mozna wszystko. My mowimy o traktorach takich jakie wychodzily z fabryki. Ja sobie zalozylem wspomaganiem to teraz powinienem powiedziec ze ruski lepszy bo ma wspomaganie?

A nawiew jest w dachu kazdej kabiny, dodatkowo z prawej strony jest wiatrak ktory ma za zadanie wysysac pyl z kabiny i jest nagrzewnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Pomijając wspomaganie to bardzo dużym plusem jest skrzynia biegów. Bo jak biegi są tylko dwa albo nawet i jednym wszystko to niema nic gorszego. Bo jak jest pare to jak moc mniejsza to bieg można zredukować. Niewiem czemu prawie każdy jest przeciw ruskim ciągnikiem przecież są pewnie wytrzymalsze niż polskie czy zachodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

Tu się muszę zgodzic co do biegów, choc we władku nie wiele pracowałem w polu, to jednak jak jeździłem z kuzynem to często zmieniał biegi, które jak dla mnie dziwnie się wrzuca, choc to pewnie kwestia przyzwyczajenia :( bo jednak robienie wszystkiego na 4 jest troche nudne :(

Kolego Wladekps2: tyle że założenie lampki trwa 10 min i kosztuje pare złotych, a wspomaganie to już troszkę droższa rzecz, to tak samo ja moge powiedziec, że plusem c-330 są obciążniki na kołach :( Ja tam przeciw ruskim nie jestem, a czy są wytrzymalsze, hmm od zachodnich to napewno a co do polskich to myślę że wyszły by na równi z takimi ja c-328 c-330( te starsze) choc to wszystko pewnie zależałoby od modelu na jaki się trafi. No i napewno plusem dla Władka jest cena, choc szczerze mówiąc to nie wiem czemu c-330 są takie drogie :(

p.s.a ma ktoś z was gdzieś zdj tych nawiewów? z miłą chęcią bym to zobaczył ciekaw jestem jak to wygląda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

A ja Ci podam taki przykład(a wy tylko nie rozkrzyczcie się że mówię do władkomaniaków) dlaczego mercedes jest taki drogi w przeciwieństwie do fiata? Wyobraź sobie taką sytuację że 30 to merol a fiat do iwan. I co według Ciebie jest droższe merol czy fiat? Iwany może i są dobre nie miałem i nie mam zamiaru tego sprzętu posiadać ale jak zrobicie iwanami 28tyś mtg to wtedy pogadamy będziesz miał wtedy flachę ode mnie jak zrobisz 28tyś mtg iwanem dobra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj