Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 330 czy T 25?

1607 odpowiedzi na ten temat

#741 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 10:42

C 330 czy T 25? @Pawel20 mój rusek też jest z '79 roku i mial kabine od nowości.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 330 czy T 25? Dzisiaj, 12:31
  •  

#742 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 12:06

C 330 czy T 25? hmmm dla mnie nie ma odczuć żadnych 4 i wsteczny szosowy są tak samo szybkie :)

Mam pytanie do posiadaczy c 330

czy jak wasz egzemplaż stoi przechylony na którąś strone to leje się wam ze zwolnicy na koło

mój gdy sie przechyli na prawo leje sie z prawej zwolnicy na koło...wkuza mnie to bo jak orzę czy pokładam to leje sie na koło i opone...co zrobić???
wiem ze to nnie będą uszczelki bo kumpel wszystkie powymieniał na takie korkowe i dalej ma ten sam problem co ja...może to z korka sie leje pod zwolnicą bo dziury nie ma na pewno ;D

a jeśli chodzi o t25 też mi sie nie podoba ta cała wajcha od podnośnika ale odprężnik uruchomiany z kabiny jest super nie trzeba zchodzić z ciągnika :)

#743 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 20 sierpień 2009 - 12:11

C 330 czy T 25? Mi sie nic nie leje :)

#744 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 20 sierpień 2009 - 12:32

C 330 czy T 25?

@Pawel20 mój rusek też jest z '79 roku i mial kabine od nowości.

Paweł ma wersj od 1972 do 1978 a tam są z tyłu krótkie błotniki w w naszy są długie.

#745 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 13:28

C 330 czy T 25? Mała pomyłka Władek jest z 1977r a kupiony w 1979, sorki za wprowadzenie w błąd.

#746 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 19:06

C 330 czy T 25? @mickas to pewnie leje mi sie z korka a jak nie to spróbuje znaleźć wade....dziś siadła mi stacyjka ijutro musze jechać nową kupic

#747 Share kubik

kubik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 sierpień 2009 - 21:33

C 330 czy T 25? Mam nie małe doświadczenie jeśli chodzi o te ciągniki bo C-330 posiadam od początku istnienia mojego gospodarstwa a T-25 często remontowałem znajomemu rolnikowi i mogę się wypowiedzieć na ten temat więc tak.
C-330 najlepszy ciągnik powiedziałem że chodź by miał tylko stać w moim garażu co właśnie czyni to i tag go zostawię żeby na niego patrzeć bo jest to ciągnik idealny!!!obsługa prosta naprawa chyba nic łatwiejszego komfort jazdy w mercedesie nie jeździmy prędkość jazdy no nie jest źle ale zato używamy tylko 3+1 a nie 12+12
A T-25 nie ma nic gorszego według mnie!!!
Sprubójcie go rozpołowić!!!idzie się zajeb.. jazda bez komfortu mocy brak olej cieknie prawie z karzdego!!!pękają części w silniku !!! no nie ma nic gorszego!!!

#748 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 09:18

C 330 czy T 25? " jazda bez komfortu mocy brak olej cieknie prawie z kazdego!!!pękają części w silniku !!! no nie ma nic gorszego!!! " Cos mi sie zdaje ze majaczysz jak bez komfortu moze w ciapku jest lepszy co? Moc tez T-25 przy nizszych obrotach osiaga wiec mocniejszy jest to ze olej cieknie to da sie zrobic tylko troche pracy trzeba poswiecic no i nie z kazdego T-25 sie leje.

A co do rozpoławiania i dostepu do niektórych elementów to przyznaje Ci racje bo nieraz trzeba sporo rzeczy odkrecic zeby wyjac jakas mała która jest nam potrzebna.

T-25 to nie jest zły ciagnik oczywiscie ma tez wady ale tak samo jest w przypadku C-330. Mi tam najbardziej w T-25 przeszkadza luz w kierownicy który co chwia sie pojawia na koncówkach a reszte da sie przezyc to nie sa nowe ciagniki i w dzisiejszych czasach juz o wiele za słabe nawet do małych gospodarstw teraz ciagnik min 50km to jest przymus nawet na 5-10ha i najlepiej z komfortowa kabina.

#749 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 13:19

C 330 czy T 25? masz racje lepiej kupić jakiegoś perkinsa 3 cylindrowego i o wiele ładniejsza kultura pracy

ale przyznacie c330 ładniejsze chody silnika ma.

z tym rozpoławianiem racja jest przewalone bo sąsiadowi takie bolce sie obrobiły i ciągnik był nie do użytku.

no ale jeżeli chodzi o to czy bym sprzedał swoją c 330 to nie ma mowy zbyt bardzo jestem do niego przywiązany a dziadek by go kupić z podkarpacia jechał aż do szczecinka.... musiał długo odkładac pieniądze i na dodatek maciore sprzedać żeby go kupić

#750 Share kosiarka

kosiarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 14:34

C 330 czy T 25? Co wy gadacie rozpolowic go to jest 30 min roboty i jest w 2 czesciach.
W tym roku 2 razy go rozpoławiaęłm wiec wiem co mowie
A w silniku nic jescze nie peklo chociasz raz prawie olej zagotowalismy i zlapalo nam cylindry naszczescie odpalił i chodzi do tej pory.
A ja bym powiedziąl ze 30 predzej zdycha jak rusek a jak cieknie to sobie kup kaplet uszcezlek i nie bedzie ciekł unas tylko na pompie mokro bo nikomu sie nie chce tego rozbierac ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 20:01

C 330 czy T 25? uszczelki nic nie dały bo wymieniałem je.

wiem juz gdzie wada jest położyłem sie pod nim i leje sie z korka muszę go odkręcić i taką podkładke mam to założe...

Po co go rozpoławiałeś 2 razy?????

Wcale c 330 nie zdycha prędzej niż T25 odkąd zmieniem chłodnice wstawiłem termostat to chodzi jak przczółka i nie wchodzi na czerwone pole nawet w rotacyjnej

#752 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 sierpień 2009 - 20:44

C 330 czy T 25? mnie sie nic nie dzieje ze zwolnicami w ciapku suchutkie :) a co do zdychania to myśle że t25 zdycha szybciej sąsiad ma to wiem z rotką tą najmniejsza to tyka pomału choćby żółw a ciapkiem na 3 terenowej i przy odp. obr. to śmigasz że hej przynajmniej chodzi mi o wersje "M"

My siejemy, a Bóg daje plony.

#753 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 21:26

C 330 czy T 25? JA mam władka ciągnik już stary był pierwszy w wiosce i niestety stoi w garażu wysiadła mi pompa paliwowa. Jest jeszcze jedna wada T25 niema wyjść hydraulicznych. Ale wracając do pompy wiecie ile może kosztować nowa w sensie używana.

#754 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 21:43

C 330 czy T 25? Ja dałem 400zl za regeneracje a nowa w sklepie kosztowała 700zl. Tutaj http://www.allegro.p...paliwa_t25.html jest nowa a tutaj http://www.allegro.p...wladymirec.html mozesz spytac o używaną.
Tutaj http://www.allegro.p...generowana.html jest regenerowana.

#755 Share kosiarka

kosiarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 22:00

C 330 czy T 25? Rozpoławialismy go 2 raz bo robilismy kapitalny wymienilismy sprzegło i pod gurke wyjechac nie mugł i musielismy sami dotrzeci tarcze bo stara tarcza była tak zjechana ze nity juz rowki porobiły ale puzniej to juz miał kopyto ciagnik nie mój, był strasznie był wytyrany ;/

#756 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 16:46

C 330 czy T 25? No dziś właśnie dokończyłem ustaleń z ojcem i dziadkiem o remoncie ciapka oczywiście nie silnika tylko wizualny....kabinke bede robił,poprawiał błotniki z tyłu oraz malowanie....

projekt kabiny już mam w głowie...

silnik jest 3 rok po generalce ale wał nie był szlifowany i narazie nie potrzebne mu to:D

#757 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 sierpień 2009 - 14:36

C 330 czy T 25? ja mam wladka kiedys mialem c-330 i ale c-330 i sprzedalismy i mi bylo obojetnie czy wsiadlem na ten czy na ten obydwa chodzily w tych samych maszynach i wladek chodzil z simpa z-224 i to samo bylo co i c-330 ;[ :o

#758 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 21:11

C 330 czy T 25? dlaczego sprzedaliście c330 przeciez lepiej w prasie chodzi...

#759 Share skibowyplug

skibowyplug

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 październik 2009 - 14:29

C 330 czy T 25? mam pytanie ,ile koni mechanicznych ma t25 ,bo mój wujek mówi ,że 27 a ja na tabliczce znamionowej na rusaku przeczytałem 22.5kw czyli dokładnie 30.5 konia i uważam ,że ma tyle?
i jescze jedno ile uciągnie rusak a ile c330 ,mój dziadek właściciel t25 mówi ,że kiedyś ciągnął nim 10 ton dwie przyczepy po 4tony plus one same i na prostej szedł tylko pod górke duzy problem ,troche trudno mi w to uwierzyć bo widziałem jak ciągnął mój wujek t25 5ton i miał ciężko ,a ile uciągnie c330 ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 29 październik 2009 - 15:01

C 330 czy T 25? Ja pamiętam czasy jak 330 targała dwie przyczepy z ładunkiem 8 ton. Ale kto tu mówi, że w transporcie latał na 6 biegu, 5 bieg i gaz do blachy :D Teraz gdy jest mocniejszy ferdek to nie ma takiej potrzeby z dwiema przyczepami, ponieważ słabsze plony i mniej na skup idzie.
A Władek to z tego co wiem, to miał moc różną od wersji. od 25 do tych 30KM

Dodaj odpowiedź