Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 330 czy T 25?

1607 odpowiedzi na ten temat

#721 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 22:14

C 330 czy T 25? mułowaty silnik???? koleś zastanów się....

ciapek nie jest do jazdy na obrotak poniżej 2 tys. jemu trzeba wciskać...

osobiście chciałbym drugi traktor ale bez przesady nie chciałbym aby ciapek poszedł w odstaw....

mam pług 2 skiby jedna blacha 42 cm -dziadek go kupił do zadań specjalnych i c 330 ma ciężko z nim pech trafił ze sąsiad chciał władkiem ugór uprawić i pożyczył dzisiaj no i co T25 stoi i koleś przychodzi do mnie i mówi przyjedz do mnie swoim bo mój nie da rady...

wniosek:

mały wizualnie wielki silnikiem...kto powiedział ze jest do lekkich prac...może lubie siedziec od rana do nocy w polu??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 330 czy T 25? Dzisiaj, 12:03
  •  

#722 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 18 sierpień 2009 - 08:24

C 330 czy T 25? moze i mi ktoś nagadał bzdur ale ja i tak bym wybrał c-330.

T-25... Radziecka myśl techniczna :D

#723 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 08:42

C 330 czy T 25? Krzychu co oni wogóle mają takiego oprócz tego T 25 ???? Może Belarusy i MTZy i nic pozatym większych osiągnięc nie ma:D

Czy mieli oni coś takiego jak kombajn bizon??? Nie.....!!

Może jestem zaślepiony swoim sprzętem ale Ciapek jest o wiele mniej awaryjny albo mojemu sąsiadowi i wójkowi trafił się kiepski egzemplaż

#724 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 18 sierpień 2009 - 08:47

C 330 czy T 25? A co ursus ma (bez obrazy dla fanów ursusa) stare ciągniki robione z nową maską za 140 tyś za u 1014 to juz jest przesada przynajmniej belarus daje odpowiednie ceny ca ciągniki.

#725 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 08:51

C 330 czy T 25? Tak ma niższe ceny, tylko czy z ursusa nowego leje się tak jak z belarusa ?

#726 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 08:59

C 330 czy T 25? Jakoś mało uzytkowników na AF nażeka na te ciągniki że się leją a na ursusa owszem bo się psują.

#727 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 09:38

C 330 czy T 25?

Krzychu co oni wogóle mają takiego oprócz tego T 25 ???? Może Belarusy i MTZy i nic pozatym większych osiągnięc nie ma:D

Może jestem zaślepiony swoim sprzętem ale Ciapek jest o wiele mniej awaryjny albo mojemu sąsiadowi i wójkowi trafił się kiepski egzemplaż

Jesteś bardzo zaślepiony swoim sprzętem. Jak dzieciak co sie raz w zyciu czyms przejechał i teraz sika z wrażenia. I bardzo mało wiesz o ruskich maszynach i ruskiej mysli technicznej.
Co to wogóle znaczy że z ruskich "sie leje"? Tzn. ze litr na dzień? 5 litrów? A może 10 trzeba dolać? Ja zalałem nowy hydrol 3 lata temu i może z 0.5 litra sie "wypociło" na rozdzielaczu i na połączeniach przewodów. Nigdy mi sie nie lał z traktora żaden olej. Już więcej c-360 mi cieknie na wyjściach hydrauliki niż rusek na całym układzie.
Dlamnie obydwa i T25 i c-330 są tak samo złe. Wystarczy sie czymś nowym przejechać żeby wiedzieć dlaczego. A że zrobią w polu to samo wybiera T25 bo jest tańszy.

#728 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 12:17

C 330 czy T 25? cena mówi sama za siebie
moje zdanie jest takie że są porównywalne a zarazem i nie
ok moc ta sama jednak uciąg c 330 o niebo lepszy
ruski ma jak to nazwać rewers heheh w tym lepszy
sprzęgło w t 25 lżej chodzi co z tego 1 stopień
i niech nikt kitu nie wciska że to nie przeszkadza
pewnie w bronach i pługu nie
a wiekszość użytkowników t 25 niema prasy czy rotacyjnej

Opus meum est

#729 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 12:24

C 330 czy T 25?

tak i grzeją sie i nie ma co podwarzać mego zdańa...jak robisz ruskiem na powieszchni 50 arów to pewne ze ci sie nie przegrzeje

:D :D :D :D :D I nie ma co podarzac mojego zdania. Takiego załosnego dzieciaka jak ty nie spotkalem jak ty. Miejmy nadzieje że chińczycy niedługo wymyślą wymienny mozg :D
Mój Wladimirec podbija świat

#730 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 12:39

C 330 czy T 25?

Krzychu co oni wogóle mają takiego oprócz tego T 25 ???? Może Belarusy i MTZy i nic pozatym większych osiągnięc nie ma:D

Pierwszy lepszy film znaleziony na YouTube z ruskim kombajnem, bądz co bądz ruskie wymyślili kilka fajnych maszyn.
http://www.youtube.c...feature=related
I bardziej współczesne, pewnie i tak wzorowane na zachodnich, ale robione u nich
[url="http://www.youtube.com/watch?v=wH3CfdPj-v0&feature=related\""]http://www.youtube.com/watch?v=wH3CfdPj-v0...ted\"[/url]

Też nie jestem miłośnikiem radzieckiej techniki, ale do mojego egzemplarza T25 nie mogę sie czepnąć, luknij moja galerie a zobaczysz jak sie go katuje w transporcie, czy rotacyjnej.

mułowaty silnik???? koleś zastanów się....

ciapek nie jest do jazdy na obrotak poniżej 2 tys. jemu trzeba wciskać...

osobiście chciałbym drugi traktor ale bez przesady nie chciałbym aby ciapek poszedł w odstaw....

mam pług 2 skiby jedna blacha 42 cm -dziadek go kupił do zadań specjalnych i c 330 ma ciężko z nim pech trafił ze sąsiad chciał władkiem ugór uprawić i pożyczył dzisiaj no i co T25 stoi i koleś przychodzi do mnie i mówi przyjedz do mnie swoim bo mój nie da rady...

wniosek:

mały wizualnie wielki silnikiem...kto powiedział ze jest do lekkich prac...może lubie siedziec od rana do nocy w polu??

Koleś to sobie mów do sąsiada a nie do mnie, trochę szacunku. Jak nie mułowata jak trzeba jej cisnąć, żeby szła. Gdzieś było powiedziane,że Władek osiąga całkowita moc przy 1800 obrotach, a C330 przy 2200.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 19:06

C 330 czy T 25? czesio mam nadzieje że wietnam wcześniej to zrobi i przetestuje ten mózg na tobie....

czy 150 mth przepracowanych na ruskim to mało by mówić o nim????

nie sikam na widok pierwszego lepszego ciągnika bo jakbym ci wymienił na czym jeździłem to by ci strony brakło...
Myśle ,że tu wypowiadają sie tacy co tylko władkiem pracują całeżycie i nic innego nie widzieli...

Traktory są porównywale do siebie ale jednak c 330 zrobi więcej niedużo ale więcej.
Jazda po nierównoścach tymi ciągnikami to masakra bo wystarczy pojeździć na 7211 i niechce się wracać na c330 lub T25
Jesteście śmieszni jak dzieci!!! Dziwić się skąd wziął się komunizm w Polsce heheh....
Przepraszam ale nie zmieniam zdania co do tego co jest lepsze ale ch****ja wartają te dwa ciągniki gdy postawi się go np. obok Z7211 ,Z 5211 ,U 4514 , MF 255 , Deutza 7006 , Pronara , Internationala 523 a co dopiero mówiąc o Arionie , Xerionie Case Puma ,Valtrze czy też MF 3050

#732 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 09:44

C 330 czy T 25? Na na 15 lat to jesteś zdolnym dzieckiem. :) Czyba w wieku 5 lat zaczołeś jeżdzić na ciągniki/ciągnikach że na tylu jeżdziłeś.Jeśli dla ciebie przerobienie 800 mtg lub więcej (T25 jest z 85r a ja jestem z 92r) jest mało to już niewiem ile jest dużo.

#733 Share kosiarka

kosiarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 12:20

C 330 czy T 25? Vixlovelas mow sobie co chcesz ale napewno nie znasz wałdak ze sasiada t-25 nie dal rady w tym plugu to daltego ze moze był juz wytyrany.
Ja ci powiem dla przykladu jednej wiosny jak 60 nie było w domu to sie orało ruskiem i szedl jak burza a obok sasiad 30 wjechał w pole objechał 2 razy i sie zakopal w nizinie pola mamy obok siebie i te niziny sa takie same unas woda stała a szedł a sasiada 30 siadła i znowu go wyciagalismy i zrezygnowal z orki i sie dziwil ze nasz wałdek tak idzie.
I mów sobie co chcesz ani jeden ani drugi nie jest lepszy sa to porownywalne ciagnik o takim samy uciagu i tej samej mocy chociasz rusek ma bardziej elastyczny silnik i wiecej biegow do tarnsportu jest szybszy i jak ma dobra orginalna kabine w ktorej nie wieje i nie ma dziur a w 30 to w kabinie pelno dziur.

#734 Share Dare0x

Dare0x

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:W moim życiu
    Najważniejsze
    Są 3 żeczy
    1) Prawo jazdy kat b.
    2) Władimirec t25
    3) R•o•d•z•i•n•a

(0-_-0)

Napisany 19 sierpień 2009 - 13:17

C 330 czy T 25? Przeczytałem tam gdzieś w postach, że ... t25 podobno ma więcej wycieków niż c-330 . Nie wiem kto to wymyślił że tak jest . Widzieliście kiedyś trzydziestkę po 20 latach pracy na roli ? Kapie jak z byka .
Proponował bym rozejrzeć się w koło o popatrzeć co jak w rzeczywistości wygląda . Polecam t-25
---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

#735 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 14:32

C 330 czy T 25?

czesio mam nadzieje że wietnam wcześniej to zrobi i przetestuje ten mózg na tobie....

czy 150 mth przepracowanych na ruskim to mało by mówić o nim????

nie sikam na widok pierwszego lepszego ciągnika bo jakbym ci wymienił na czym jeździłem to by ci strony brakło...
Myśle ,że tu wypowiadają sie tacy co tylko władkiem pracują całeżycie i nic innego nie widzieli...

Traktory są porównywale do siebie ale jednak c 330 zrobi więcej niedużo ale więcej.
Jazda po nierównoścach tymi ciągnikami to masakra bo wystarczy pojeździć na 7211 i niechce się wracać na c330 lub T25
Jesteście śmieszni jak dzieci!!! Dziwić się skąd wziął się komunizm w Polsce heheh....
Przepraszam ale nie zmieniam zdania co do tego co jest lepsze ale ch****ja wartają te dwa ciągniki gdy postawi się go np. obok Z7211 ,Z 5211 ,U 4514 , MF 255 , Deutza 7006 , Pronara , Internationala 523 a co dopiero mówiąc o Arionie , Xerionie Case Puma ,Valtrze czy też MF 3050

Ciapek zrobi wiecej załosny jestes i tyle ciekawe jak moze zrobic wiecej jak on na 4-ce jezdzi wolniej niz T-25 na 2-ce. Jak jezdzisz ciapkiem na ponad 2 tys to powodzenia w remontach i zdrowiu na stare lata bo ogłuchniesz jak nic. Co z tego ze przeprawowałes 150mth T-25 jak nie nauczyłes sie dalej nim jezdzic i nie wiesz na co go stac. Wogóle takie twoje gadanie to az zal czytac bo piszesz od rzeczy. Władzio sie nie chłodzi jak ma sie kanały powietrzne zawalone bo ineczej to nie ma bata i tak bedzie sie chłodzil i tak nawet w upał czego nie mozna powiedziec o Ciapku. A czy uciag w C-330 to taka zaleta w polu? Moze w wyciaganiu czegos albo w przyczepie tak ale w pługu gdzie koło sie nie zakreci a silnik zdycha to juz takie komfortowe nie jest i reka cały czas na podnosniku a w T-25 opuszczam i jade czasem włacze blokade ale do tyłu nie musze sie ogladac. Popatrzcie przy jakich obrotach T-25 i C-330 osiagaja moc max wniosek który mocniejszy nasuwa sie sam :)

#736 Share Piotrax12

Piotrax12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sport,rolnictwo

Napisany 19 sierpień 2009 - 16:50

C 330 czy T 25?

Przeczytałem tam gdzieś w postach, że ... t25 podobno ma więcej wycieków niż c-330 . Nie wiem kto to wymyślił że tak jest . Widzieliście kiedyś trzydziestkę po 20 latach pracy na roli ? Kapie jak z byka .
Proponował bym rozejrzeć się w koło o popatrzeć co jak w rzeczywistości wygląda . Polecam t-25

Kapać to Ci może z buzi . My mamy U330 30 lat , ponad 12tyś. motogodzin i nic nie kapie :)
U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

#737 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 18:59

C 330 czy T 25? u mnie kapie tylko lekko spod miski olejowej bo musze uszczelke wymienić.....

widze że nie wierzycie mi że na tylu maszynach jeździłem?? Jeździłem na większej ilości... to że mam 15 lat nie świadczy o tym ze jestem dzieciak i niepotrafie jeździć na tym sprzęcie....
Moja rodzina jest wielka i większość ma zamiłowanie do roli także nie trudno o taki sprzęt!!!

A co do tego że ktoś tam powiedział ze nie nauczyłem sie władkiem jeździć to zapraszam zobaczymy...poprostu moje odczucia są inne i bardziej leży mi c 330.

Proponuje tak panowie kochani nie kłóćmy sie (chociaż bedzie trudno bo polak to głównie potrafi) tylko zacznijmy pisać o osobistych odczuciach z jazdy swoim sprzętem wymieńmy wady i zalety nie ogólne ale akurat swojego egzemplaża co byście w nim zmienili.

Jak widzicie syzyfową pracą jest kłócenie sie o to który jest lepsze bo obydwa są małymi pierdziawkami które nie obrobią same 20ha

Ja zacznę!!!

wadą u mnie jest to że nie mam od tygodnia obrotomieża:( zepsuł się
leciutko mi się leje spod miski olejowej ale to tylko uszczelka... (ej jaki olej lejecie do swojego sprzętu?)
wkuża mnie to że strasznie twarde przednie zawieszenie jest i jak wyjeżdzam wpolu prostopadle do głębokiej bruzdy w polu to jak opadnie przud to twarde lądowanie:(

ciekwe jakby wstawił amortyzacje podobną do Z7211

#738 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 19:22

C 330 czy T 25? U mnie troche niedomaga układ paliwowy znowu. Pompa niby jest po regeneracii ale chyba będe musiał złozyc reklamacje bo czasem tak jakby sie zapowietrzał czy coś. Poprostu nie może wejść na pełne obroty. Pozatym wszystko gra. Hydraulika ok, skrzynia też , układ kierowniczy przerobiony na wspomaganie bez żadnych luzów, silnik nie bierze oleju wogóle. W planach jest wymiana rozrusznika na planetarny. Nie zamienił bym go na c-330 bo używam go do lekkich prac tylko tzn. opryskiwacz, trząsanie siana, dwukółka no i ładowanie obornika i bel turem. Dla mnie jest lepszy bo może szybko jeździc do tyłu a c-330 nie ma biegów do tyłu. Na + ciapka to uciąg. Odnosze wrażenie że lżej jedzie z przyczepą po polu. No ale ja ruskiem z przyczepami nie jeżdże.

#739 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 20:18

C 330 czy T 25? no to mi przeszkadza że c 330 ma mało biegów do tyłu poprostu masakra ta skrzynia jest

jeśli chodzi o niezawodność u mnie to jest ok ale wszystko sie robi na 4 biegu czy to normalne????

Są prace polowe w których wsteczny beg u mnie odgrywa dużą rolę i nie nawracam bo nie ma gdzie ale cofami co to ma być jade straszne długo przy czym ruskiem jedzie sie owiele szybciej...z tego co wiem to ma 6 biegów do tyłu chyba?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 20:54

C 330 czy T 25? 150mth zrobiłeś Władkiem i nie wiesz ile ma biegów do tyłu...
Ale jak ma być spokój, to powiem o wadach naszego T25
-luz na kierownicy (podobno od nowości),
-brak kabiny (ale to wersja z 1979r, i wtedy dawali tylko taki stelaż bez szyb),
-brak wolnego biegu do tyłu, co utrudnia sprawę przy precyzyjnym cofaniu,
-trochę nieergonomiczne umiejscowienie wajchy od podnosnika,

Wady C330:
-brak biegu pomiędzy 4 a 5,
-głośna praca na wysokich obrotach,
-często blokująca się skrzynia biegów i zarazem mała ilość przełożeń,

I mam pytanie do posiadaczy C330, czy ciapek osiągnie większa prędkość jadać na 4 czy na wstecznym(przy tych samych obrotach), bo z moich odczuć w pracy z turem wydaje mi się, że na wstecznym. Ktoś ma na ten temat jakieś sprawdzone informacje?

Dodaj odpowiedź