Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 330 czy T 25?

1607 odpowiedzi na ten temat

#701 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 lipiec 2009 - 18:17

C 330 czy T 25? dlaczego? moim zdaniem to jest kwestia wspomnianych tzw. żeberek a dokładnie ich czystości bo widziałem juz ruska z kompletnie zasra....mi zeberkami i jak taki sie ma nie grzać? :D

My siejemy, a Bóg daje plony.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 330 czy T 25? Dzisiaj, 15:46
  •  

#702 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 18:19

C 330 czy T 25? tak i grzeją sie i nie ma co podwarzać mego zdańa...jak robisz ruskiem na powieszchni 50 arów to pewne ze ci sie nie przegrzeje

#703 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 lipiec 2009 - 20:20

C 330 czy T 25? Powiem wam koledzy trochę ze zdziwieniem czytam te posty. Dlaczego do tego powietrza jesteście tak uprzedzeni? To ze wszystkie ursusy były chłodzone cieczą i większość traktorów również to wcale nie oznacza ze chłodzenie powietrzem jest złe. Nie tylko T-25 były chłodzone powietrzem, i inne marki tez takie coś zastosowywało to oznacza że to nie jest jakieś przekleństwo.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#704 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 21:24

C 330 czy T 25? C330 jest o niebo lepszy. większy uciąg i w ogóle mniej zawiły w rozbieraniu. Ale co ciekawe nasze ciągniki mają prądnice a t-25 ma ALTERNATOR. zasadnicza różnica. :D ponadto t-25 jeździłem trochę i wydaje mi się że jego biegi są pogmatfane. chyba jak go robili to nie myśleli o jego praktycznym użyciu.

SIECI, SERWERY, MONITORING, SPRZĘT IT I AUTOMATYKA :)

#705 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 31 lipiec 2009 - 08:51

C 330 czy T 25?

dlaczego? moim zdaniem to jest kwestia wspomnianych tzw. żeberek a dokładnie ich czystości bo widziałem juz ruska z kompletnie zasra....mi zeberkami i jak taki sie ma nie grzać? :D

To tak czy nie.

#706 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 31 lipiec 2009 - 11:59

C 330 czy T 25?

tak i grzeją sie i nie ma co podwarzać mego zdańa...jak robisz ruskiem na powieszchni 50 arów to pewne ze ci sie nie przegrzeje

Chyba u Ciebie ciapek na prau arach robi bo u mnie C-330 i T-25 roba na 12ha i ciagle areał sie powieksza i nie mów mi ze robia na małej powierzchni. I nie uwazaj sie za wszechwiedzacego bo takim nie jestes a o T-25 gów** wiesz bo go nie masz jak ja nie miałem T-25 to tez myslałem ze Ciapek jest lepszy ale jednak potem przekonałem sie ze nie zawsze.

Ten temat nic nie wniesie tyle stron pisania nie wiem po co wogole jak tu chwala sie tylko uzytkownicy C-330 którzy T-25 widzieli u sasiada z daleka i do tego pewnie w dosc złym stanie. I nie da im sie nic wytłumaczyc.

#707 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 31 lipiec 2009 - 21:54

C 330 czy T 25? oj człowieku dziwie sie tobie:D gdybyś ty wiedział czym ja jeździłem to twoja naga d*p****, tego nie widziała.....

sądze ze T-25 ma gorszy układ chłodzenia i tyle

Deutz używa również silników chłodzonych powietrzem ale tam to inna bajka niż w rusku.....

wujek kupił 6 cio cylindrowego deutza 4x4 85KM z czolowym ładowaczem...pracuje niezbyt lekko i nie ma mowy o zagrzaniu a tuba chłodząca ino gwizda.

temat jest bezsensowny bo każdy wie ze T-25 jest gorszy od capa i tyle....tylko ze właściciele ruska chcą coś udowodnić sobie i walczą z wiatrakami niczym Don Kichote ale cóż lubicie napierniczać właścicieli ciapka to róbcie to dalej nie zabronie wam:D

#708 Share kosiarka

kosiarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 31 lipiec 2009 - 22:13

C 330 czy T 25? Nie rozsmieszaj mnie poweidz w czym jest taki lepszy ze ma sprzegło 2 stopniowe nam w niczym to nie przeszkadza a rusek ma duzo mocniejszy podnosnik od ciapka silnik jest bardziej elastyczny nie zadusisz go tak jak ciapka wiecej biegów :D
I jak masz dobrze dobrane maszyny do ruska to sie nie grzeje fak ze raz prawie olej zagotowalismy w kosiarce ale w tedy dostał porzadnie w dupe bo na łace było mokro :)
Moje zdanie jest takie chcesz miec ciapka to mozesz sobie kupic ale po co przepłacac pare tys jak mozna miec to samo za duzo mniej :)

#709 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 01 sierpień 2009 - 07:59

C 330 czy T 25?

oj człowieku dziwie sie tobie:D gdybyś ty wiedział czym ja jeździłem to twoja naga d*p****, tego nie widziała.....

sądze ze T-25 ma gorszy układ chłodzenia i tyle

Deutz używa również silników chłodzonych powietrzem ale tam to inna bajka niż w rusku.....

wujek kupił 6 cio cylindrowego deutza 4x4 85KM z czolowym ładowaczem...pracuje niezbyt lekko i nie ma mowy o zagrzaniu a tuba chłodząca ino gwizda.

temat jest bezsensowny bo każdy wie ze T-25 jest gorszy od capa i tyle....tylko ze właściciele ruska chcą coś udowodnić sobie i walczą z wiatrakami niczym Don Kichote ale cóż lubicie napierniczać właścicieli ciapka to róbcie to dalej nie zabronie wam:D

Nie osmieszaj sie i popatrz na silnik chłodzony powietrzem w T-25 i Deutz-ie to zobaczysz ze tam róznic za wielkich nie ma ale przeciez Ty wiesz wszystko. Jestes miły jak ktos sie z toba zgadza a jak ma inne zdanie to zachwoujesz sie juz jak dzieciak... Myslałem ze jestes inny troche. Jak ktos ma brudne zeberka w T-25 to sie nie dziwie ze sie grzeje ale ich wyczyszczenie to 2 min roboty.

U mnie jest Ciapek od 83r i T-25 od roku i wiem na co stac oba ciagniki i poprostu smieszy mnie jak ludzie mówia ze T-25 to gów** A Ciapek cudo. Ciagniki sa bardzo zblizone Ciapek lepszy w pracach z WOM i przyczepach a T-25 w orce i agregacie bo szybciej jezdzi i nie trzeba podnosnikiem regulowac :D

#710 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 sierpień 2009 - 22:36

C 330 czy T 25? A jak ja wpierdzieliłem obciazniki do ruskiego to i w transporcie ciapek wymiekka bez było źle prznam, jeden zbirnik inie mógł ruszyc a nie mialem na prawym, kole tylko to blokator i jazda teraz, 3 i hebel na polu. na drodze, ruszalem z 5 z pełną przyczepa 3 tony pszenżyta. Nie zakopcił. Ja widze ciapka kumpla niby ciężczy i z przyczepą 1 osiową też taka ładownośc jak moja i jednak sie drpanąć lubi a czemu niby ciższy, i jeszcze przyczepa go dociąża i tutaj serio, mnie to dziwi :D
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 07:25

C 330 czy T 25? Nie przesadzaj ze 30 z 3 tonami sobie nie poradzi... Wczoraj miałem ponad 4 tony i jakos problemów nawet na ściernisku zbytnich nie bylo. Może tam na starcie przekręcił raz kołami ale nic więcej. Potem do 2400 rpm i 5 wrzuciłem tez dobrze było ale przy 6 to już powyżej 1200 obrotów się wkręcić nie umiał. A na drodze już było ok.

Myśle ze ten temat niema sensu. Każdy chwali to co ma. A myślę ze najwięcej zależy od stanu owego ciągnika. Masa, moc i uciąg tych ciągników są bardzo do siebie zbliżone i niema co pisać gadek w stylu " t-25 pociągnął 5 ton a ciapek tego nawet nie ruszył" jeśli stan tych ciagników jest podobny to taka sytuacja nie miała by miejsca :D

#712 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 09:23

C 330 czy T 25? Ja wczoraj T25 ciągnołem pełnego autosana D47 pszenicy i poszedł.3 i 1700 obr/min i szedł jak trzeba.

#713 Share igor

igor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 09:26

C 330 czy T 25? ja mam ruska ciapkiem troche jezdziłem ale tak na pusto więc nie wiem jaki to ciągnik ale jak gadacie takie głupoty ze sie grzeje to smiać chce mi sie! Rusek jest z 87 roku i tylko raz mi na temperature wszedł a to dlatego ze na zime zakładem na zeberka blache i rure do kabiny zeby było ciepło i zapomiałem zdjąć tej blachy w kosiarce a tak to nigdy a teraz nie zdejmuje nawet tej blachy bo cięzko tak nie robi ale kiedyś był głuwnym ciągnikem. Osobiście jak jest lrzejsza robota np. kosiarka ta mniejsza 165, prasa, beczkowóz 250 tyś to wole ruskiem bo jest szybszy na wałku i wygodniejszy w robocie od c-360

I takie jest moje zdanie!

#714 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 22:10

C 330 czy T 25? tam kolega wspomniał ,że zachowuje sie jak dzieciak gdy ktoś sie ze mną nie zgadza oczywiście masz racje bo nie lubie jak ktoś podważa moje zdanie.,..

robie w polu c 330 ok 9 lat i maszyna sprawuje sie luksus....dzisiaj woziłem słome na dwie przyczepy i hardkor był :(
zwaliłem sam 6 przyczep słomy załadowanej ze nie mogłem do stodoły wiechać....
ruszałem po szczuźniu i nawet nie zakopcił mi....
w sobote skończyłem żniwa i zboże wysypałem sobie na przyczepe autosanke z podwójnymi kołami i była pełna... ruszyłem ze zatrzymac mnie nie mogli...

osobiście lubie sobie go wkręcic na wysokie obroty.....schemat przełożeń wygląda tak u mnie z dużym ładunkiem:

ruszam z 4 biegu kręce go to 2,5 tyś. i przerzucam na 5 bieg po czym kręce go do 2,2 tyś i 6 wbijam a potem jade nim po asfalcie na granicy 2 tys nawet 2,3 tys

#715 Share pronar1996818

pronar1996818

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 13:37

C 330 czy T 25? bierz c-330

Ostrzeżenie za posty bez uzasadnienia!!

Edytowany przez robertbara, 17 sierpień 2009 - 18:12.

#716 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 17 sierpień 2009 - 17:30

C 330 czy T 25? ja bym nie wybierał t-25 bo:
-nasłuchałem sie wiele krytycznego o t25 (mało ważne).
-ma siłowniki dwustronne na raminach i podczas pracy trzeba uważać żeby nie spuścic za szybko podnośnika bo przodek sie podniesie.
- to cos jest chłodzone powietrzem i w czasie upałów trzeba sie zatrzymywać jak sie przejedzie ze 2-3 razy w koło pola.
-słyszłem że w ostrą zime nie ma mozlości odpalenia go.

(Moja Opinia)

T-25... Dajcie spokój :D

#717 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 18:20

C 330 czy T 25? ja bym nie wybrał C-330 bo:
-nie ma rewersu i trzeba na polu człu czas wajchą przewijać (mało ważne).
-bo jesct chłodzony cieczą i w zimnie nie musze się martwić że mi blok roz*ebie.
-przy podnoszeniu musze cały czas trzymać ręke na podnośniku ptzy podnoszeniu a w t25 nie trzeba :D
-jeśli jest zalana chłodnica wodą to trzeba co dzień wlewać i spuszać wode z chłodnicy.

(To też moja opinia)

C-330 tylko załadować w rakete i na kosmos z tym :D

#718 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 19:17

C 330 czy T 25? O czy m tu dyskutować, oba te traktorki są tak naprawdę tylko do lekkich prac, a nawet jak robiłem coś lekkiego to wolałem wsiąść w Zetora niż w c-330 a wcześniej we ,,władka". Kiedyś za komuny kiedy ludzie nie mieli sprzętu, wszystko było na talony, a używany traktor na rynku wtórnym był droższy od nowego, to fakt ciapek czy władek to był rarytas, a teraz.... dajcie spokój.... nawet siano wolałem przewracać Zetorem niż jednym czy drugim. Po godzinie przebywania w kabinie trzydziestki nic człowiek nie słyszy, co z tego że jest tam deko silniejsza od Władka, tamten chociaż miał jako tako firmową kabinę , choć wleźć do niej i wyleźć jeszcze do tego pomiędzy tymi wajchami to dopiero sztuka.... :D A tak to nie ma co się spierać, jeden jest slaby i drugi jest słaby, ani z pola nie było czym przyczepy wyciągnąć, ani po szosie, orać kilka hektarów to schodziło w polu cały dzień i noc..... . To są ciągniki dawnych lat, ich moc już praktycznie dosięgają traktorki ogrodnicze do koszenia trawy..... Dziś zastępuje je większe ciągniki więc panowie o co ta cala wojna..... :D

#719 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 20:24

C 330 czy T 25?

ja bym nie wybierał t-25 bo:
-nasłuchałem sie wiele krytycznego o t25 (mało ważne).
-ma siłowniki dwustronne na raminach i podczas pracy trzeba uważać żeby nie spuścic za szybko podnośnika bo przodek sie podniesie.
- to cos jest chłodzone powietrzem i w czasie upałów trzeba sie zatrzymywać jak sie przejedzie ze 2-3 razy w koło pola.
-słyszłem że w ostrą zime nie ma mozlości odpalenia go.

(Moja Opinia)

T-25... Dajcie spokój :D

Ja bym nie wybierał c-330 bo sie też wiele nasłuchałem,

Z tym odpalaniem to po prostu załosny jesteś, ma pół minuty właczam świece zarową, 2 obroty walem na otwartych zaworach, zmaykam i chodzi :D Hahah w ciapku żeby otworzyc zaowry trzeba na maske wjesać taki super ciagnik to jest. Z tym siłownikiem też doje**** Ja jakoś 3 ksibówke normalnie opuszczam a jak mam opuścic ją powoli niby co :D Sam jestes to coś chłodzone powietrzem, cały dzień podorywki w skwarze i jakos powyzej 80 nie przeszlo. Weź ktoś zamknij ten t4mat bo to bez sensu bo i tak znajda sie najmądrzejsi co pier** nie wiedzą co i tak żalośnie żep o prostu sie zastanawiam, czy takie tematy maja na AF sens jaki ciagnik wybrać. bo kazdy z przeciwnej strony wali takie wady że włosy stawają. I jeszcze jedno

nie masz ktos stycnzości z traktorem ? nie otwieraj japy ! ! ! :D

A ty wlodiw nie moaj wina żen ie masz masyzn bo kludzie robią do dzis i nie narzekają bo nie stać na lepszy. Ale co zrobisz, jak ktoś ma kase na lepszego Zetora to co to dla niego jakiś ciapek czy władek. jak mój Znajmoy 100 ha ciapek stoi w krzakach i tak: jedno gówno i drugie gówno do żadnej roboty sie nie nadaje. bo jak sie ma masyzny na 60 KM no to jak ma być traktor pożyteczny?
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 20:29

C 330 czy T 25? Juz sie wypowiadałem w tym temacie i nie miałem raczej wyraźnego zdania, który z tych ciągników jest lepszy. Więc dla mnie najlepsze by było, jakby do "ramy" C330 włożył silnik i skrzynie biegów od Władka. Naprawdę nie nawidzę C330 za ta skrzynię biegów i dość mułowaty jak dla mnie silnik, za to w rożnych pracach polowych ciapek jest wygodniejsza od T25.

Dodaj odpowiedź