Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 330 czy T 25?

1607 odpowiedzi na ten temat

#641 Share Marco184

Marco184

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 09:02

C 330 czy T 25?

milanreal1 nie kupisz dobrego ciapera za 12 tyś
a ni masseya 255 za 20 tyś
rusek to szajs
c 330 niewiele lepsza
heheheh c 360 i c 360 3p
w miare a massey 255 też nie cuda
ale lepszy jak c 360 pod warunkiem ze ma na tyle 14.9 x 28 z obciążnikami to tak
jak kolega pisał
ludzie kiedys cieszyli c 330 i t 25 bo poprzerabiali maszyny konne
i heja
a teraz co zapniesz rolującą do c 330
ona na sipme i rotacyjną jest za słaba
nie mówie o rozrzutniku 4 tonowym
stęka jak ta kur.. i dymi
a dym to ropa nie powietrze
wir w baku
jak i w t 25

Oj kolego mylisz sie , nie wiem jak c 330 ale rusek w 6 t rozrzutniku chodzi u kumpla a ma pagorki jak trzeba i nie ma problemow u mnie w 4 tez nie ma sipma rolujaca tez nie problem no chyba za na sianokiszonke no to czasami przydusi ruska z rotacyjna z 173 problemow nie ma tylko w samozbierajacaj i prasie przeszkadza to ze jednostopniowe sprzeglo jest po za tym jest ok a widze ze nie masz pojecia o t 25 skoro tak piszesz ja w 4 t rozrzutnikem t 25 mniej spale jak ty kazdym inny ciagnikem

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 330 czy T 25? Dzisiaj, 07:12
  •  

#642 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 09:10

C 330 czy T 25? człowieku takie bajki to idź opowiadać do przedszkola może tam ci uwierzą ale nie tutaj gdzie ruska do 6 tonowego rozrzutnika :) :) a z tą prasa rolująca to juz przegiąłeś panie hahah :P
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#643 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 09:18

C 330 czy T 25? Marco184 napewno piszesz o T 25??????? :P

#644 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 09:52

C 330 czy T 25? Co sie śmiejecie? Chłpak nie żartuje. Poprostu nie dopisał że te maszyny ruskiem ciąga na pusto i tyle.
Władkiem to byś takie bele ubił, że byś je mógł widłami podawać na przyczepe :P

#645 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 09:54

C 330 czy T 25? @Waldekps2 masz racje chłopak zapomniał się :P

#646 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 13 czerwiec 2009 - 09:58

C 330 czy T 25? @Marco ile ty masz lat?? :P Orka na 45 cm , rusek i 6 ton rozrzutnik?? Chyba po szosie :)

#647 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 10:19

C 330 czy T 25? Co tu dużo mówić,jednym słowem ludzie mają fantazje :P.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#648 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 13 czerwiec 2009 - 12:03

C 330 czy T 25? Ja może w tym roku spróbuje zapiąć do mojego T25 rozrzutnik tytan 10 oczywiście na pusto o pełnym nie mam mowy.

#649 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 12:09

C 330 czy T 25?

Oj kolego mylisz sie , nie wiem jak c 330 ale rusek w 6 t rozrzutniku chodzi u kumpla a ma pagorki jak trzeba i nie ma problemow u mnie w 4 tez nie ma sipma rolujaca tez nie problem no chyba za na sianokiszonke no to czasami przydusi ruska z rotacyjna z 173 problemow nie ma tylko w samozbierajacaj i prasie przeszkadza to ze jednostopniowe sprzeglo jest po za tym jest ok a widze ze nie masz pojecia o t 25 skoro tak piszesz ja w 4 t rozrzutnikem t 25 mniej spale jak ty kazdym inny ciagnikem

nie no jeszcze jeden taki post i wylatujesz kolego na długie lata, nie myśl sobie ze na agrofoto jest ciemnota i mozesz kazdemu swoje bajki wciskać. ja mam górki i c-330 w rozrzutniku 3,5t jednoosiowym ma w górkę straszliwie cięzko i nie wmawiaj ze rusek to spokojnie pociągnie bo ani on silniejszy ani większy.
gdzies jest filmik jak ferguson 255 w farmie rolującej przy dobijaniu przygasa-nie no z twojego postu to sie uśmiałem musze go pokazać tacie :P szalejesz ale troche się ogarnij bo wylecisz.

#650 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 14:37

C 330 czy T 25?

Jak chcesz to chętnie się podzielę spostrzeżeniami, na PW lub gg żeby nie brudzić tematu.
A wracając do tematu powiem tak. Rusek ma parę bardzo fajnych rzeczy (m.in fajna blokada), ale i tak jakbym miał wybierać wybrał bym ciapka. Dlaczego? i tu bym się zastanowił bo chyba tylko z sentymentu że to polski ciągnik.

No i tak jest w większości po prostu jadą na ruska choć wiedzą że nie jest lichy, bo maja sentyment do ciapka( nie weź tego do siebi że mowie że ty też tak robisz)
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 11:27

C 330 czy T 25?

Wez sie zastanów co mówisz rozrzutnik 6t i prasa rolujaca do T-25?
Ja bym T-25 nie podpioł nawet do rozrzutnika 4,5t 2 osiowego a co mowa do 6t przeciez do tego to trzeba jakies 70-80km minimalnie a nie 30km tak jak w T-25.
Kiedys mój C-330 wywoził obornik rozrzutnikiem 2 osiowym jak jeszcze było co wywozic i jakby ładowac ciezki mokry obornik i do pełna to watpie ze Ciapek da rade chociaz ma 2 stopniowe sprzegło i troche ciezszy tył a co mowa o T-25 w 6 tonowym rozrzutniku przeciez on na wałku go nie ruszy a co mowa pociagnac jeszcze.

C-330 o T-25 to sa raczej ciagniki na mały areał albo pomocnicze bo jako ciagnik główny nawet na 15ha to sa za małe.

#652 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 18:25

C 330 czy T 25? @marco184 moze T25 pomylil ci sie z MTZ 82 ? :mellow:

#653 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 19:20

C 330 czy T 25? temat chyba jest"C 330 czy T 25?" a nie "skomentuj to co pisze marco" koniec OT według mnie to kup ciapka ze wzgledu na 2 stopniowe sprzęgło a ja ci nie jest potrzebne to bierz ruska bo tańszy

#654 Share Marco184

Marco184

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 20:43

C 330 czy T 25? Dla mnie to mozecie nie wierzyc ale nie zaprzeczajcie bo nie macie racji a kto twierdzi ze t 25 w 6 t nie bd chodzil zapraszam zalozymy sie i zobaczymy a co wad to jednostopniowe szprzeglo jak kolega napisal

#655 Share pawelll48

pawelll48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:Głównie interesuję się Ursusami, a także wszystkim co związane z Polskim rolnictwem i Polską wsią:)

Napisany 18 czerwiec 2009 - 20:58

C 330 czy T 25?

wiesz ja mam władzia i mówie ze zależy do czego w gospodarstwie ten ciągnik będzie używany władzio jest lepszy do warzyw nie wiem dlaczego ale jest zwrotniejszy i jakoś pasowniejszy ale do t25 trzeba sie przyzwyczaić bo bardzo głupie uczycie panuje podczas jazdy ale za to jest jakis komfort wmiare cicho nie to co w c-330 ale ursus wg jest lepszy do tura lub jako ciagnik podwórkowy chociarz władzio szybko cofa

Każdy ceni to co ma...ja bym ci radził Ursusa bo były tańsze części jest moim zdaniem łatwiejszy w obsłudze...
Ale to twój wybór...zrobisz jak będziesz chciał

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)

5 lat minęło :P

#656 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 23:14

C 330 czy T 25? Ceny części obydwuch są niewygórowane ale i ich jakość jest jaka jaest. Co do łatwości obsługi to sie z przedmówcą nie zgodze. Rusek jest prostszy w obsłudze. Np. chłodzenie powietrzem. Nie trzeba dolewać wody, wymieniać pompy czy czyścić chłodnicy. Dobry dostęp do osprzętu hydrauliki(pompa, rozdzielacz). Może ktoś powie że cieknie, ale c-330 też cieknie a już z tych rozdzielaczy na błotniku to leci ciórkiem. Ruski jest lepszy do naprawy w razie np. wymiany pierścionków czy nawet cylindrów nie potrzeba rozbierać silnika od dołu. Ma oddzielne głowice co oniża koszty przy ewentualnej wymianie.
Wreszcie cena. Jesli chcemy ładną c-330 to około 15 tysięcy trzeba wydać. Za tą kase można mieć t25 z przednim napędem, można kupić władka i zaoszczędzić ze 7 tyśięcy i kupić jeszcze maszyny jakieś a można też kupić 2 wladimirce co po pierwsze daje jakiś tam komfort psychiczny w czasie natężenia prac polowych(mam na myśli awarie bo mamy wtedy drugi traktor) a po drugie jeśli jest ktoś drugi, kto też może "wsiąść na traktor" możemy orać na dwa co razem daje 4 skiby, orać i uprawiać, uprawiać i siać, ciąć łąke i roztrząsać pokosy a wszystko w jednym czasie.
Cena małego ursusa jest mocno przesadzona. Jego fani powiedzą że za jakość sie płaci ;) a ja powiem że nie jest aż tak dużo jeśli wogóle jest lepsza trzydziestka żeby za nią przepłacać
Uważam wybór c330 za niczym nie uzasadniony w odrórznieniu od t25 który jest jaki jest ale zrobi sporo a kosztuje rozsądne pieniądze.

#657 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 czerwiec 2009 - 23:23

C 330 czy T 25? Cena ciapka jest nieuzasadniona, za 15 tys kupiłbym c-360. Sześćdziesiątka po wciśnięciu gazu przyśpiesza, w odróżnieniu od ciapka:P
Tak na poważnie to w moim(tzn. moich rodziców) gospodarstwie nie widzę miejsca dla ciapka, minimum to MF 255 i do tego jakieś 100 KM 4x4. Warunki mam specyficzne, ale polecam wymienić ciapka na MF, spalanie to samo a całkiem inna jakość pracy. Przy obecnej technologi ciągnik 25 czy 30 KM nie ma racji bytu, tak samo jak samochody 0.9l.

#658 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 06:47

C 330 czy T 25? Taki MF 255 byłby dużo bardziej uniwersalny ale jest jeszcze droższy niż c330. Jeśli potrzeba traktora do lekkich prac lub do jednej konkretnej np całe lato by miał chodzić powiedzmy w zbierającej i dowożić zielonke dla krów to lepszego kandydata jak t25 nie widze.
A jeśli by to miał być głowny traktor w gospodarstwie to lepiej zainwestować w zupełnie coś innego, większego, nawet jeśli jest małe gospodarstwo, bo to co sie więcej przepali w lekkich pracach to sie zaoszczędzi w cięższych większym traktorem.

#659 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 08:19

C 330 czy T 25?

Ceny części obydwuch są niewygórowane ale i ich jakość jest jaka jaest. Co do łatwości obsługi to sie z przedmówcą nie zgodze. Rusek jest prostszy w obsłudze. Np. chłodzenie powietrzem. Nie trzeba dolewać wody, wymieniać pompy czy czyścić chłodnicy. Dobry dostęp do osprzętu hydrauliki(pompa, rozdzielacz). Może ktoś powie że cieknie, ale c-330 też cieknie a już z tych rozdzielaczy na błotniku to leci ciórkiem. Ruski jest lepszy do naprawy w razie np. wymiany pierścionków czy nawet cylindrów nie potrzeba rozbierać silnika od dołu. Ma oddzielne głowice co oniża koszty przy ewentualnej wymianie.
Wreszcie cena. Jesli chcemy ładną c-330 to około 15 tysięcy trzeba wydać. Za tą kase można mieć t25 z przednim napędem, można kupić władka i zaoszczędzić ze 7 tyśięcy i kupić jeszcze maszyny jakieś a można też kupić 2 wladimirce co po pierwsze daje jakiś tam komfort psychiczny w czasie natężenia prac polowych(mam na myśli awarie bo mamy wtedy drugi traktor) a po drugie jeśli jest ktoś drugi, kto też może "wsiąść na traktor" możemy orać na dwa co razem daje 4 skiby, orać i uprawiać, uprawiać i siać, ciąć łąke i roztrząsać pokosy a wszystko w jednym czasie.
Cena małego ursusa jest mocno przesadzona. Jego fani powiedzą że za jakość sie płaci ;) a ja powiem że nie jest aż tak dużo jeśli wogóle jest lepsza trzydziestka żeby za nią przepłacać
Uważam wybór c330 za niczym nie uzasadniony w odrórznieniu od t25 który jest jaki jest ale zrobi sporo a kosztuje rozsądne pieniądze.

hehe ja mam taki komfort pracy ;) i to jest prawda ze napisałeś ze jest to bardzo wygodne rozwiązanie :) na na wiosnę brat uprawia 3p ja jednym władkiem sieje nawozy a następnie ktoś tam leci już z siewnikiem do zboża i ta robota co była na 3 dni robi się w 1 i jest git :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 09:34

C 330 czy T 25? No to sprzedaj teraz oba władimirce i kup jedną ładną 30 i rób wszystko nie w jeden a w dwa dni tylko dlatego że to polski traktor jak niektórzy argumentują swój wybór.

Dodaj odpowiedź