Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 330 czy T 25?

1607 odpowiedzi na ten temat

#561 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 maj 2009 - 21:10

C 330 czy T 25? Z tymi ciągnikami to jest tak że gdybym miał ze 4 ha ziemi i musiał coś kupić do zabawy na tych ha, to nigdy w życiu nie dał bym tych pieniędzy co cenią za ciapki i jakbym musiał coś kupić to kupił bym władka, z kolei, gdyby ktoś proponował by mi zamianę ciapka na duzo młodszego władka z dużo mniejszym przebiegiem też bym nie chciał, 15 lat temu ojciec mógł kupić nowego władka z kabiną za kasę która była by ze sprzedaży 15sto letniego ciapka i nie chciał ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 330 czy T 25? Dzisiaj, 07:41
  •  

#562 Share jakobek

jakobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 18 maj 2009 - 08:31

C 330 czy T 25? ten t25 niema nawet zaczepu rolniczego a te biegi to masakra ,lubi przegrzewać się w upalne dni a on posiada wogule odprężnik ten ciągnik niebendzie wspułpracował z kosiarką rotacyjną czy innymi maszynami np. prasą przeciesz on ma jednostopniowe sprzęgło a w C-330M jest dwustopniowe sprzęgło i może wspułpracować z prasami o kosiarkami rotacyjnymi a rusek co niebendzie a pompa hydra€liczna jeden wielki siłownik to jest zryte a ursusie ładnie wszystko działa pożądna pompa bynajmniej umnie ja obstaje za C-330M rozumie że ten co ma władka bendzie zanim a ten co ma ursusa to bendzie za nim obstawiał taka jest kolej rzeczy a jeszcze dodam o tych kołach originalne to są małe u libi się z nimi zapadać umnie w wiosce wiele osób wymieniło je na szersze z C-330 ten cięgnik niejest dobrze wyważony tył terz trzeba w nim dociążać ;)

#563 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 18 maj 2009 - 12:09

C 330 czy T 25?

Ja nie mam ani tego , ani tego , ale miałem okazję pojeździć i jakoś do 330 jestem bardziej przekonany . Pawel20 , nie ZSSR tylko ZSRR ;)

Racja kolego, troche roztargniony byłem pisząc tego posta. A co od tych traktorów to mamy w gospodarstwie oba. Zgodzę się, że T25 do prasy kostki sie nie nadaje za to C330 jakoś sobie w sipmie kostce radziła. Natomiast w kosiarce rotacyjnej C330 wymięka. Właśnie dziś Władek kosi kolejne hektary trawy i nic sobie z tego nie robi.

#564 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 18 maj 2009 - 12:27

C 330 czy T 25? A czemu ma wymiekac w kosiarce ????

#565 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 18 maj 2009 - 12:31

C 330 czy T 25? Władek lepiej sie wkręca na obroty, pozatym ta skrzynia biegów, którą wielu krytykuje daje możliwośc lepszego doboru prędkości jazdy. Na siłe C330 tez by skosił, ale Władkowi lżej to przychodzi.

#566 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 18 maj 2009 - 12:39

C 330 czy T 25? Koledzy nie obrazcie sie ale duza liczba osób która sie tutaj wypowiada gówn*** wie o T-25 i wileu nim nawet nie jezdziło tylko powtarzaja ze ktos cos powiedział.

Ja miałem podobne zdanie kiedys o T-25 ze to jest dziadostwo i w polu zrobi duzo mniej niz C-330 ale jak teraz mam oba to wiem na co stac Władka i ze jego moc a jest to 30km dostepnych juz przy 1800obr/min nie tak jak w Ciapku przy 2200obr/min i duzo zrywniejszy silnik mozna duzo lepiej wykorzystac niz w Ciapku bo ma wiecej biegow których predkosci sa dosc dorze dobrane.
Ale trzeba przyznac sie jak sie ostro obchodzic w polu z pedałem gazu to tez swoje wypije.

#567 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 18 maj 2009 - 13:10

C 330 czy T 25? a tyle co ja Władkiem najeździłem to łohoho i jak byłem mały to innego ciągnika nie uznawałem Władek ma przynajmniej podłogę i super kierownice lecz trochę lejącą hydraulikę ciapkiem nigdy nie jechałem więc nie będę o nim dużo pisał ale wiem że nie idzie włożyć większego akumulatora a to wielki minus

#568 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 18 maj 2009 - 13:35

C 330 czy T 25? Ciekawe do czego go musi ustawić jak tylko do pługa podkręcam jeden wieszak i tyle jest tego ustawienia.Od chłodzenia są żeberka na cylindrze jak są dobrze umyt i niegrzeje się może lekko temperaura od czasu do czasu skończy.A w 30 jak w zimie sie nie spuści wody to chyba blok rozsadza.

#569 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 18 maj 2009 - 14:03

C 330 czy T 25? Panowie nie wiem co wy macie z tymi władkami ze wam sie tak grzeją. U mnie przez 2 lata, sezony 2006 i 2007 dopóki nie kupilismy zetorka byl głównym ciągnikiem na ponad 10 ha, wcześniej coś koło 6 i oczywiście usługi się tym wykonywało. Często orka szła od rana do wieczora w upalne dni i nawet nie udało mi sie go do 80 stopni zagrzać. Kiedyś obok sąsiad orał 30tką w tym samym czasie i po zaoraniu pół hektara przerwał robote na ponad pół godziny, bo mu się ciągnik zagrzał. Co do radzenia sobie w polu to jednego roku z innym sąsiadem który ma tez c-330 jeździliśmy na jednym polu z identycznymi kultywatorami, głebokość jednakowa, pole 700 m długie i zanim on zdążył zrobić okrążenie ja juz miałem 1,5 okrążenia zrobione. A to tylko dlatego ze nie mógł wbić wyższego biegu bo ciągnik się dusił.
Na władku sie praktycznie wychowałem, dużo jeździłem trzydziestkami śąsiadów i raczej bym się na 30 nie zamienił. Chyba że byłby potrzebny ciągnik do tura.

Pozdrawiam.

#570 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 maj 2009 - 14:07

C 330 czy T 25?

ten t25 niema nawet zaczepu rolniczego a te biegi to masakra ,lubi przegrzewać się w upalne dni a on posiada wogule odprężnik ten ciągnik niebendzie wspułpracował z kosiarką rotacyjną czy innymi maszynami np. prasą przeciesz on ma jednostopniowe sprzęgło a w C-330M jest dwustopniowe sprzęgło i może wspułpracować z prasami o kosiarkami rotacyjnymi a rusek co niebendzie a pompa hydra€liczna jeden wielki siłownik to jest zryte a ursusie ładnie wszystko działa pożądna pompa bynajmniej umnie ja obstaje za C-330M rozumie że ten co ma władka bendzie zanim a ten co ma ursusa to bendzie za nim obstawiał taka jest kolej rzeczy a jeszcze dodam o tych kołach originalne to są małe u libi się z nimi zapadać umnie w wiosce wiele osób wymieniło je na szersze z C-330 ten cięgnik niejest dobrze wyważony tył terz trzeba w nim dociążać ;)

Co wy się czepiliście tego przegrzewania? Właściwą temperaturę osiąga przy 80(ba nie którzy twierdza, że i przy 90) stopniach, a zanim się tak nagrzeje to trzeba długo jeździć, o ile silnik jest sprawny... hydraulika właśnie jest tu super wpuszczasz pług w ziemię cały czas idzie tak ja chcesz... a nie wychodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 19 maj 2009 - 15:17

C 330 czy T 25? Tyle ze jak jest sucho a mocno wbijesz pług to i tak wyjdzie i koła we władziu do góry podnosi ;)

#572 Share macursus12

macursus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 19 maj 2009 - 15:18

C 330 czy T 25? Moj tez zdaniem ursus bo jes chyba mocniejszy i lepszy w opsludze

Ostrzeżenie za post bez uzasadnienia.

Edytowany przez macursus12, 21 maj 2009 - 14:15.

#573 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 19 maj 2009 - 15:29

C 330 czy T 25?

Tyle ze jak jest sucho a mocno wbijesz pług to i tak wyjdzie i koła we władziu do góry podnosi ;)

Można sobie ustawić żeby pług weszedł w ziemie i wcale kół nie podnosi. :)

#574 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 19 maj 2009 - 15:55

C 330 czy T 25? Ursus ma potencjał ;), chociaż do tura bardziej polecam t-25:P

#575 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 maj 2009 - 16:00

C 330 czy T 25? władek do tura? a przypadkiem władek nie jest za lekki za krutki i za delikatny? chwalicie te władki nie mam to nie wiem, ale znajomi narzekają na dużą awaryjność skrzyń biegów i każdy kto ma remontował skrzynie biegów, jak kilka dni temu zajrzałem do skrzyni biegów w c 330 poza incydentem z rozkręconym kołem talerzowym śruby się poluzowały ale ciągnik chodził, dokręciłem śruby na kole talerzowym i wymieniłem pekniętą sprężynkę na wodziku od 4tego biegu i skrzynia wygląda jak nówka, poza delikatnie zaokrąglonymi bokami w ząbkach trybów łożyska i cała reszta wygląda idelanie i to po 30 latach a ciągnik nigdy oszczędzany nibył, ciekawe czy jakiś władek może się poszczycić pierwszym zdęciem dekla ze skrzyni po 30 latach intensywnej eksploatacji?

#576 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 19 maj 2009 - 16:13

C 330 czy T 25? Bez przeci wagi to nawet 30 tyło poderwie ale w 30 nie ma rewersu. ;) Co do skrzyni biegów to od nowości nie zaglądałem a ciągnik ma 23 lata.

#577 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 maj 2009 - 16:44

C 330 czy T 25? @Piotruniu moge wiedzieć co to za ciągnik mas zna awatarze? a tak wogóle to co się stało z ltz 55A czy ten ciągnik to z tej samej fabryki co wladymirce wychodził, miałbyć takim hitem na polskiej wsi a są tylko nieliczne egzeplarze, czyżby był gorzej wykonany od władka bo słyszałem takie opinie!

#578 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 19 maj 2009 - 17:37

C 330 czy T 25? W avantrze mam T25A2 (skrzynia z rewersem).LTZ chyba nie wychodziłe z tej samej fabryki bo na stronie władka jest tylko T25(różne modele)T30,T50 i T85.LTZ się poprostu nie interesuje.

#579 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 maj 2009 - 17:53

C 330 czy T 25? t50 to ile ma koni, zapodaj jak możesz linka do producenta władków ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 19 maj 2009 - 18:02

C 330 czy T 25? T50 ma 45 KM i 4x4.

http://www.vladtractor.ru/T-50/ w języku rosyjskim.

Dodaj odpowiedź