Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 330 czy T 25?

1607 odpowiedzi na ten temat

#501 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 22 luty 2009 - 17:55

C 330 czy T 25? No nie sądzę bo dużo ludzi widziało a jak zapioł rotacyjną to tak zaczelo go nosic ze szok...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 330 czy T 25? Dzisiaj, 02:11
  •  

#502 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2009 - 18:25

C 330 czy T 25? Może po prostu, nie potrafił się obchodzić z sprzęgłem, gdyż jest jednostopniowe, i nie można tak pracować jak z dwoma stopniami...

#503 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 22 luty 2009 - 19:17

C 330 czy T 25? No i tu trzeba przyznać, że to jest wada w T-25. Ale jak jest dobry operator, to i z tym potrafii sobie poradzić. <_<

#504 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 23 luty 2009 - 12:34

C 330 czy T 25? oczywiście dobry operator zrobi wszystko
nawet helikopter z zapałek
trq bajki pisze bajkopisarz a nie poeta.... <_< :lol: :D

Opus meum est

#505 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 23 luty 2009 - 15:52

C 330 czy T 25? A morze kosiarka miała bicie bo unas chodził jeden sezon z kosiarka 1,60 oprucz tego ze go zagotowalismy to nic sie nie stał a zagotował sie bo na łace była woda i był bardzo duzy opur ale jakos poszedł <_<
I umnie w okolicy nikt nie narzeka na to sprzegło kosza kosiarkami tlyko lep im odskakuje ale tymi małymi :lol:

#506 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 23 luty 2009 - 16:36

C 330 czy T 25? U mnie tam jak ktos ma tylko T-25(a wiekszosc ludzi ma tylko 1 ciagnik) to spokojnie kosza z kosiarkami 1,65m i Władek daje rade.
Chociaz dla mnie jednostopniowe sprzegło do prac z WOM nie jest zbyt dobrym pomysłem.

A jesli u kogos na terenie równinnym T-25 nie daje rady z pługiem 2x30 a C-330 daje(stan techniczny obu jest podobny załózmy) to widac ze nie umie Władkiem orac i tyle mam i C-330 i T-25 i wiem na co oba stac i jak ida w pługu i nikt mi bajek nie wmówi ze jak T-25 nie daje rady to C-330 da super sobie rade bo tak nie jest.

Te ciagniki sa podobne w swoich mozliwosciach i w jednej pracy bedzie lepszy T-25 a w drugiej C-330 i tyle.

Ja wole T-25 ze wzgledu na skrzynie i kabinke <_< oraz silnik

#507 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 23 luty 2009 - 21:40

C 330 czy T 25?

trq bajki pisze bajkopisarz a nie poeta.... :) :) :)

Davidastra nie masz racji, albo przynajmniej nie do końca, bo np. Krasicki Ignacy był poetą i bajki pisał.

#508 Share xerion85

xerion85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 18:57

C 330 czy T 25? mam władka ,jeżdziłem 30 tką ,powiem tylko że władkowi wielki respekt,kiedyś orałem od rana do rana (mam pług 2 skib z lemieszami 50 cm ) tak go katowałem non stop kola się kręcily bo ziemia piach,ale nieustepliwie szedł,wg.dla mnie na 12ha jest nawet za duży ale koniem nie będe robił choć jeszcze robie,technicznie jet wg mnie dopracowany , co prawda ma wycieki ze skrzyni ,tylny siłownik cieknie(tależówka z krawężnikami rotacyjna kosiarka- raz jak po asfalcie z gazem w podłoge jechałem na kamieniu przód mi podskoczył tak ż panowanie stracilem ale prosta byla droga i tylko na poboczu się skończyło),ale to tylko uszczelki ,podoba mi się w nim że szybki jest 30 nie ma szans jak w podłoge dam to 60 mnie nie dogoni,przelożenia tęż ma spoko,sprzęgło 2 stopn. by się przydało,30 tka. ma złe przełożenia dla mnie to podstawa gdyż wiadomo ,uważam że władek to dobry traktor,moge wiele o nim pisać

#509 Share MURZYN

MURZYN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 19:10

C 330 czy T 25? Ja bym wybrał C-330 sam taką mam jak raz jechałem z dwiema 3i3,5tony ze szlaką 4 powoli ale dawała rade! ;)
Czy mi smutno czy mi źle -U-R-S-U-S- zawsze przy mnie jest!!!

#510 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 01 marzec 2009 - 19:13

C 330 czy T 25?

mam władka ,jeżdziłem 30 tką ,powiem tylko że władkowi wielki respekt,kiedyś orałem od rana do rana (mam pług 2 skib z lemieszami 50 cm ) tak go katowałem non stop kola się kręcily bo ziemia piach,ale nieustepliwie szedł,wg.dla mnie na 12ha jest nawet za duży ale koniem nie będe robił choć jeszcze robie,technicznie jet wg mnie dopracowany , co prawda ma wycieki ze skrzyni ,tylny siłownik cieknie(tależówka z krawężnikami rotacyjna kosiarka- raz jak po asfalcie z gazem w podłoge jechałem na kamieniu przód mi podskoczył tak ż panowanie stracilem ale prosta byla droga i tylko na poboczu się skończyło),ale to tylko uszczelki ,podoba mi się w nim że szybki jest 30 nie ma szans jak w podłoge dam to 60 mnie nie dogoni,przelożenia tęż ma spoko,sprzęgło 2 stopn. by się przydało,30 tka. ma złe przełożenia dla mnie to podstawa gdyż wiadomo ,uważam że władek to dobry traktor,moge wiele o nim pisać

A dlaczego katowałeś ten ciągnik?? , pług 2x 50, to mój Ferdek 255 ciąga mniejszy UG 2+1 (90cm)
Ja osobiście "na żywo" widziałem jak "Władek:" ciągał w piasku 3x30 pług, w piasku i to głeboko i dawał sobie rade tylko kopcił i bujało nim na uwrociach.
Wolałbym C 330, pracowałem nią i powiem ,że byłem bardzo miło zaskoczony, myślałem że to "padaka" która sama ledwo się wlecze, idzie jak przecinak, ciągałem nią przyczepy pełne zboża , z rolkami trawy na kiszonke, jak już je bujneła zestaw to już jej mocy nie brakowało, tylko gorzej z redukcjami biegów bo ma dziwne przłożenia ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić , i jest słaba na niskich obrotach,ale na wyższych jest o niebo lepiej , jeździłem wieloma ciągnikami i tylko w c 330 można aż tak bardzo to odczuć.
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share xerion85

xerion85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 19:15

C 330 czy T 25? Do orki na ten areał może być, choć przydało bysie obciążenie, bo cały czas mi się grzebie no i trochę momentu obr. sądzę, że jak bym miał 30 ha i czas, to obrobiłbym to ruskiem, mam nowy rozrusznik to w zimie 2009 palił mi przy -9 za 1 razem (o silnik dbam w przeciwieństwie do innych,katuje go ale i dbam,ma on zapas konstrukcyjny no i ruska stal i prostota) ze 30 lat na powietrzu stoi i wrzerow nie ma kolor tez ma nie wygłąda wcale gorzej od 30 sąsiada co garażuje. malo pali to jego duża zaleta , chciałbym prase do niego lale nie ma co ,prze z tyle lat praktycznie malo dołożyłem do niego żadnych remontów oprócz silownika ale to groszowe sprawy,pompe tylko nowe sekcje założyłem bo wcale nie miał mocy ledwo szedł(normalna eksploatacja)reszta skrzynia i silnik wpożądku po tylu latach takiej roboty dalej śmiga

ja jak oram to mi nie kopci tylko albo sie kopie albo staje,co do 30tki też respekt choć dosw.z nią nie mam tylko jazda z wozem,kiedyś jak kopciłmi to nie było roboty nowa sekcja w pomie i ciągnik jak z fabryki ,tez kopci ale tyle pod obciążeniem to normalka,co do katowania to dla każdego ma ono inny wymiar dla innego będzie to jazda pustym traktorem a dla innego orka na 1/4 gazu,katując go miałem na myśli że jak wyszedłem po 5 h orki sie rozprostować zaniepokoiło mnie silnie nienormalnie gorące powietrze z siłowni jak wsiadlem na liczniku było 100C poza tym cały zaczep w oleju z siłownika ,kiedyś słysałem że jakiś gościu orał tym sposobem i zatarł chyba 60 tke,ruska to raczej nie zagrzeje do 120

#512 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 19:31

C 330 czy T 25? 30stka nie pociągnie 3 skib ,a władek da rade z 3 skibami, jeżeli twój daje rade z 2x50 to pełen respekt.
Każdy ciągnik pod obciążeniem kopci. Ile lat go użytkujesz i na jakim areale ???]
Ojciec miał pare lat 30stke i powiedział ,że pługiem 3 skibowym nie ma najmniejszych szans, obrabiał kilka ha 2 skibowym UG.
Wieczny kawaler ;)

#513 Share xerion85

xerion85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 19:40

C 330 czy T 25? pola mam 12 ha ,26 lat około robie, co do orki to duże pl?gi do obu tych ciągników to nie ma sensu,wg mnie rusek nie ma tyle mocy by aż tak świrować 2 a co mówiąc z 3 skibami ale na tyle ile mu fabryka dała jest b. dobry,no i ziemie u mnie lekkie 4,5 klasa ale i tak rusek z tymi pługami pierdzi,widziałem jak 60tką orają to jest robota koła troche sie kręcą ale silnik idzie,mi przydałobysie coś większego choć areału nało

#514 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 19:49

C 330 czy T 25? A jakieś większe naprawy w nim były robione , kapitalka może???
Z tym pługiem przez tyle lat musiał nieźle w d... dostać.
Władek to bardzo dobry sprzęt dla małego gospodarstwa, gdyby miał szersze tylne koła to by całkiem było "miodzio"
Bo nawet z pługiem 2 skibowym lubi grzebać, i łatwo idzie się nimi zakopać.
Wieczny kawaler ;)

#515 Share xerion85

xerion85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 19:55

C 330 czy T 25? 1 głowica raz pekła przy rotacyjnej olej sadził(CZARNY KOTELMAN ALE DYMIŁ Z POD SILNIKA )ale tato do domu dojechał,siłownik to cały w oleju ale puki co robimy,biegi nieraz wyskują ale narazie przeżutka w pełni sprawna,kapitalka narzie się nie zapowiada

#516 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 19:56

C 330 czy T 25? Nie ma takiego czegoś że ruski pociągnie 3 skiby a ciapek nie, zadne argumenty nie przemawiają za władkiem bo przeciez nie ma on nic takiego czego nie ma ursus po to aby ciągać 3 skiby. Więc te puste teorie poparte waszym głupim gadaniem.

Każdy ciągnik pod obciążeniem kopci

Chyba zapomniales dopisać ze pod 100% obciązeniem ;)

#517 Share xerion85

xerion85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 20:04

C 330 czy T 25? tommy wypraszam sobie 3 skiby = troche dociążenia jeszcze więcej mocy oba te traktory nawet nie ma co próbowac chyba że podorywka do 15 cm

#518 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 20:07

C 330 czy T 25? Napisz konkretnie co ma takiego rusaj czego nie ma ciapek a nie kręcisz.

#519 Share xerion85

xerion85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 20:09

C 330 czy T 25? do ciapka nic nie mam też dobry,po prostu mam rusa i o nim pisze,niektórzy mówią że 30 tka silniejsza może i tak ale w papierach prawie to samo,rus troche szybszy to przyznać musisz,lubie nim na full gazie po asfalcie choć silnik mało z ram nie wyskoczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 20:09

C 330 czy T 25? Głupie , nie głupie.
Ja osobiście widziałem jak Władek ciągnął 3x30 (orał ściernisko, ziemia słabej klasy, piaski) , kolega pisze ,że jego ciągnie 2x50.
A jest temat o C330 z jakim pługiem "(C-330)-2 czy 3 skiby?" http://www.agrofoto....3...0&start=180 i tam większość uważa że nie da rady lub nie masz szans z 3 skibowym. ;)
Zapraszam do lektury.
Wieczny kawaler ;)

Dodaj odpowiedź