Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 330 czy T 25?

1607 odpowiedzi na ten temat

#21 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 13:29

C 330 czy T 25? Wujek kupił C-330 za 11500 zł. Jest mechanikiem maszyn i mówi, że ruska napewno by nie kupił. Moim zdaniem w gosp. jako ciągniki pomocnicze to właśnie C-330 będzie lepsza np. do owijarki. Widzieliście kiedyś T-25 z tą maszyną??
Najlepszą ''wersją gospodarstwa'' ( moim zdaniem ) jest kilku-hektatowe gosp. gdzie ciągnik ten byłby tani w utrzymaniu i nie musiałby byc podczepiany do cięzkich maszyn.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 330 czy T 25? Dzisiaj, 10:51
  •  

#22 Share Marcincho

Marcincho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 14:47

C 330 czy T 25? No do owijarki faktycznie się nie nada rusek, ale miałem na myśli to że jeżeli ktoś chce dodatkowy ciągnik do małego gospodarstwa (10-15 ha) ponieważ ma zetora lub c 360 który do lekkich prac (prace przy sianie, ziemniakach etc.) jest zbyt paliwożerny, to rusek jest tanim i w miare dobrym rozwiązaniem, po za tym przy małym areale przeważnie mało ludzi używa owijarek ponieważ w ogóle nie korzystają z pras zwijających tylko używają nadal pras kostkujących... :D

#23 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 15:04

C 330 czy T 25? dlaczego nie da się ruska do owijarki założyć???

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#24 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 15:26

C 330 czy T 25?

Jaką zaletę ma układ chłodzony powietrzem? Kposy masz rację, gdzie tu zaleta. Chyba w zimę gdy jest z -5 i nie można ciągnika odpalić :) :D :) Wg mnie trzydziestka jest dużo lepsza, ma lepszy uciąg i wogóle. A i jeszcze ta kierownica we T25 to jest do niczego, w trzydziestce kierownica jest mniejsza i dużo praktyczniejsza :) :) :D W zime do trzydziestki nalej gorącej wody i pali bez problemu(przynajmniej moja), a władek ani drgnie Może zaletą T25 jest to, że można sobie do tyłu szybciej jeździć nie to co w C330 dwa wsteczne dużo za wolne, a już ten polowy to tragedia... Czasami taki wolny też się przydaje, ale lepiej żeby był szybszy. :)

Ciekawe jak może mieć lepszy uciąg skoro waży prawie pół tony mniej :) jak ktoś dba o akumulatory to i przy - 15
zapali ten ciągnik i nie musi wlewać i spuszczać wody. Po za tym władka można podwyższyć co się przydaje przy zabiegach uprawowych i pracy w lesie .

#25 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 16:02

C 330 czy T 25? Nie wiem dlaczego T-25 nie nadaje się do owijarki, pompa jest podobnej wydajności co u C-330, wiem bo u mnie oba chodziły w rozsiewaczu hydraulicznym N-035 i nawet T-25 dawał sobie radę, a już C-330 jak była ciut zużyta pompa nie. i pompa w T-25 jest trwalsza bo ma oddzielny obieg oleju.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#26 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 20:03

C 330 czy T 25?

Ciekawe jak może mieć lepszy uciąg skoro waży prawie pół tony mniej :D jak ktoś dba o akumulatory to i przy - 15
zapali ten ciągnik i nie musi wlewać i spuszczać wody. Po za tym władka można podwyższyć co się przydaje przy zabiegach uprawowych i pracy w lesie .

330 jest ciezszy od t25 i ma wiekszy uciag, bo 330 ma z tytu obciazniki w standardzie a rusek nie ma :D Poza tym to zobacz sobie ze 330 ma nawet wieksze obudowy skrzyni biegow i mostu i 330 nie ma takiego waskiego polaczenia miedzy skrzynia a silnika tak jak to jest w t25. skrzynia w rusku to wyglada jakby ja od motocykla zalozyli bo mala, trybiki w srodku malutkie.Dlatego 330 jest ciezsza. Kiedy mialem jeszcze t25 to jezdzililem nim orac na 2 skiby i z takim samym plugiem jechal 330 orac i rusek sobie troche gorzej radzil i bardziej sie kopal. Poza tym to 330 tez mozna podwyzszyc-przynajmniej tak mam napisane w instrukcji

@ kserkses: tylko w tym oddzielnym obiegu oleju jest malo oleju i skutek jest taki ze jak potrzebujesz duzo oleju to go braknie. Sasiad ma przyczepe 8 ton i jak ja pozyczalismy to nasz rusek nie mogl wykiprowac bo mu oleju brakowalo, a 330 spokojnie ja kiprowala.
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#27 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 20:49

C 330 czy T 25? @pawel24 obciążników można nie liczyć bo do t 25 także można je dołożyć, o ile dobrze pamiętam to 330 waży około 1500 kg a t 25 lekko ponad 1900 kg, zasadniczo ważny jest także rozmiar i typ opon na tyle co do uciągu. Może miałeś wąskie opony i dlatego się kopał.

#28 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 21:03

C 330 czy T 25? 330 wazy bez obciaznikow 1675 kg. Z obciaznikami 330 wazy 1910 kg+kabina 200 kg wiec wychodzi jakies 2100 kg Obiazniki trzeba liczyc bo kazda 330 ma obciazniki w standardzie a t25 nie ma z tylu obciaznikow.Nie ma sensu rozmawiac o obciaznikach w t25 ktore mozna dorobic bo malo kto cos takiego ma. Ja do 330 tez moge cuda wianki dorobic i bedzie git :D

wedlug mojej ksiazki t25 wazy z kabina i obciaznikami 1760 kg. Wtedy kiedy oralem na dwa traktory to w 330 mialem jeszcze fabryczne opony 9,5-32 a w t25 10-28, wiec to nie byla kwestia szerokosci opon

#29 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 21:31

C 330 czy T 25? To widać sam pisałeś tą instrukcję do t 25. :D ponieważ T 25 w kompletacji z kabiną waży 2110 kg, z ogumieniem 10-28".
A jeżeli doliczasz 200 kg na kabinę to siebie także liczysz na pewno, bo tyle to waży kabina w c 385. nie wprowadzajmy czytelników w błąd. Dane podaje za "Katalog Części i Jednostek Montażowych" Zapchastexport Moskva :D

#30 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 21:41

C 330 czy T 25? Ruski to na wszystkim oszukiwali i oszukuja. jak moze tyle wazyc ciagnik ktory ma tak lekka budowe jaka ma t25. A kabina w 385 wazy 350 kg-wiem bo mam taki ciagnik, wiec jak nie wiesz ile wazy kabina w 330 to sobie zobacz na tabliczce przy oryginalnej kabinie. Kabina w 330 jest szeroka, jest wieksza i ciezsza niz w 360. Moge wstawic fotki z instrukcji ile wazy t25 i 330 bo widze ze jestes milosnikiem iwana. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 21:52

C 330 czy T 25? Podaję fakty a nie mity co nie czyni mnie miłośnika tego ciągnika. :D

#32 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 17:04

C 330 czy T 25? piszesz fakty ktore sie do dziennika fakt nadaja. Wystarczy sie dokladnie przyjrzec ruskowi i 330 zeby stwierdzic ze rusek jest lzejszy, bo w rusku skrzynia malutka, most maly, zwolnice cienkie itdJa ruskim instrukcja nie wierze tylko wlasnym oczom i doswiadczeniu ze rusek ma mniejszy uciag niz 330 co dowodzi ze jest lzejszy.

A ponizej umieszczam link do zdjecia z katalogu ciagnikow z ktorego jednoznacznie wynika ze t25 wazy 1760 kg:

http://www.fotosik.p...434ec594ad.html

Jak t25 z kabina i obciaznikami moze wazy 2110 kg jezeli C-360-3P ze wszystkimi obciaznikami i kabina wazy 2500 kg :D
Uważam teraz temat ktory ciagnik jest ciezszy za zakonczony :D

#33 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 18:46

C 330 czy T 25?

@ kserkses: tylko w tym oddzielnym obiegu oleju jest malo oleju i skutek jest taki ze jak potrzebujesz duzo oleju to go braknie. Sasiad ma przyczepe 8 ton i jak ja pozyczalismy to nasz rusek nie mogl wykiprowac bo mu oleju brakowalo, a 330 spokojnie ja kiprowala.

Ale było o owijarce, więc o silniku hydraulicznym gdzie olej tylko krąży. Mam przyczepę na ruską na jeden tłok i oleju starcza na pierwszy stopień - do boku wykipruje, ale do tyłu już nie bardzo, kiedyś do tego powiesiłem bańkę z olejem w którą zanużony był wąż ze zbiornika i gdy ubywało oleju w zbiorniku to sobie sam zasysał z tej bańki :D
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#34 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 20:45

C 330 czy T 25?

Podaję fakty a nie mity co nie czyni mnie miłośnika tego ciągnika. :D

Chłopcze nie rozbawiaj mnie z tą wagą....przeciez jak tylko ruska zobaczy normalny czlowiek to widzi ze to nie wazy 2 t.....kiedy widze jak ludzie tym jeżdża po wertepach to mam wrazenie ze to sie zaraaz przewróci.......a to ze cena jest 2 razy mniejsza to nie świadczy to dobrym produkcie lecz o bublu, który sie do malo czego nadaje

#35 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 20:51

C 330 czy T 25? Ciągnik T 25 A. (wersja z kabiną)

Masa ciągnika bez paliwa i ciężarów:
9,5 - 32" - 1780 + 50 kg
10,2 - 28" - 1820 + 50 kg

Masa ciągnika w stanie gotowym do eksploatacji:
9,5 - 32" - 2020 + 50 kg
10,2 - 28" - 2060 + 50 kg.

@pawel24 ciesze się że zakończysz ten rozdział dyskursu ponieważ uprawiasz demagogię podając dane
z katalogu agromy a nie instrukcji dotyczącej tego ciągnika. Równie dobrze można posłużyć się danymi ze strony
http://konedata.net gdzie c 330 ma masę podaną 1495 kg. Niepotrzebnie jest rozwinięty ten wątek jednak
uważam że należy podawać dane techniczne z literatury fachowej. Nie przeczę że u ciebie ten ciągnik miał mniejszy uciąg
niż ursus.

Chłopcze nie rozbawiaj mnie z tą wagą....przeciez jak tylko ruska zobaczy normalny czlowiek to widzi ze to nie wazy 2 t.....kiedy widze jak ludzie tym jeżdża po wertepach to mam wrazenie ze to sie zaraaz przewróci.......a to ze cena jest 2 razy mniejsza to nie świadczy to dobrym produkcie lecz o bublu, który sie do malo czego nadaje

To masz kłopoty ze wzrokiem. To się leczy :D

#36 Share radzik

radzik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 20:49

C 330 czy T 25? KSERKES CIEKAWE JAK DŁUGO PJEJZIDZISZ TYM WŁAYMIRCEM Z PRASĄ .UNas na wsi face miał władymirca i prasował tą małą prasą classa i długo nie pojejzidził rozpołowil go i włademirca zastąpił w pracy z prasą u360 3p ale zato t25 idealny iest do ratacyjnej ma cieższy przud od c 330 ale polecam c330

#37 Share radzik

radzik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 20:51

C 330 czy T 25? nie mówiłem o owijarce tylko o normalnej prasie kostkującej class markat czy coś takiego

#38 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 10:31

C 330 czy T 25? Nie wiem ale w postach było o owijarce a nie o prasie, jak dla mnie to coś zupełnie innego.

#39 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 14:36

C 330 czy T 25? Dane z Wikipedii:
330:
masa ciągnika w kompletacji standardowej z dodatkowymi masami obciążającymi, bez kabiny i bez masy wody w ogumieniu kół: 1901kg
rozkład masy: na oś przednią 677 kg, na oś tylną 1224
maksymalna masa wody w ogumieniu kół tylnych 12,4-28 wynosi 264 kg
masa ciągnika z obciążnikami i kabiną 2170 kg
masa ciągnika z obciążnikami, kabiną i kołami tylnymi napełnionymi wodą: 2434 kg

t25:
masa (z kabiną) - 2050 kg

według mnie to rusek sie nadaje tylko do ciągnięcia konnego wozu z kartoflami, do prasy do kitu, do kosiarki rotacyjnej do kitu, bo ma 1-stopniowe sprzeglo, gdy widze kacapa podczas orki, to mam wrażenie jakby miał hel napompowany w koła, słaba przyczepność, znajomy sobie dorobił obciążniki nie wiem od czego nawet, to orze dobrze. U mnie 330 to i w rotacyjnej 1.65m pracowala, i w Sipmie rolującej i kostkującej, kipuje przyczepy 4.5 tonówki, a kacap nie ma szans. Z resztą wystarczy spojrzeć na wygląd, t25 to taki cudak że szok, 330 ma super wygląd. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 15:28

C 330 czy T 25? Osobiście wybrałbym mf 235, o wiele lepszy niż tamte dwa razem wzięte :D

Dodaj odpowiedź