kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlody12    2

Z tym ze leki to niema problemu dociażyc zawsze mozna ale cos musiła miec zablokowane ze nie mugł zapalic bo unas to z gurki zaskakiwał pare razy a i taki sasaid własnie pali bo mu szkoda na akumlatory heheh :) A raz jak rozrusznik zablokował to 60 go ciagnołem przez całe pole i ani rusz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1    0

powiem tak mam t25 z 1996 roku z kabina z LEDY i rozrusznikiem polskim nie mam problemu z odpalaniem przy -20 stopniach do tego podgrzeje na swiecach odpreznik i jazda. Umnie w okolicy tymi ciągnikami ciaga sie po dwie 4t przyczepy i ja oczywiście tak fakt ze umiera pod duża górka ale redukcja biegu i ogien. Co do spalania to pali porównywalnie do 330 może troche mniej ale nie znacznie pól litra. jest to ciagnik pomocniczy do 360. U mnie sąsiad ma 20 letniego t25 i śmiga nim na 10 hektarch i robi wszystko teraz dopiero ma rok 360 i dwa hektary czy4 mu doszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Ja mam T25 z 1985 r i jak go zapiłem do kosiarki to miał tylko poroblem ze jej rozbujaniem ale dał sobie rade za pierwszym razem i mam rozrusznik od 360 i 5 letnie akumulatory to przy -20 pale go bez odpręznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Napisz coś więcej jak zamontowałeś ten rozróżnik,czy zwalnia po wepchnięciu odprężnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

ludzie opanujcie się ciapek do ruska jak dzień do nocy

 

poszło ostrzezenie

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Chyba nie wiesz co mówisz mam oba i mi nie wmówisz ze Ciapek jest lepszy od Władka.

Podaj jakies argumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

1. mniejsza masa mniejsze koła z rozrzutnike 3,5t zdechnie władek a ciapek poradzi sobie

2. bardzo delikatna obudowa sprzęgła czy tam łącznik ze skrzynią biegów we władku z rotacyjną czy większym ciężarem łatwo złamać, ciapek duzo masywniejszy

3. ciapek chłodzony wodą można dawać w 4ry litery cały dzień a władek w upalny dzień sie zagrzeje i po robocie

4. uciąg ciapek ma lepszy

5. niby jakiś tam komfort ma kabina władka ale i tak na mniej równej łące czy polu prędzej człowiek zabije się o rame w tej niby komfortowej kabinie ze względu na mały rozstaw kół i bardzo wąską kabinę

6. awaryjność w ciapku jakby mniejsza

7. ciapek z turem od biedy będzie pracował a władek tura może mieć ale t5ylko dla ozdoby

 

od razu pisz takie posty! to nie bedzie ostrzezen

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

1- z 3,5 t spbie poradzi bo u mnie ciągaja, Koła można większe założyc masa nie jest problemem ale dużo się nie różnią. Można załozyc obciąznki tak jak w Ciapku i wtedy waza chyba prawie tyle samo.

2- Nie słyszałem zeby Włądki sie łamały.

3- tutaj nie wiem czy się grzeje bo jeszcze w lecie nie pracowałem. Ale w jesieni jak było dosc ciepło to sie nie grzał za bardzo. Ale w upalne dni to i Ciapek się grzeje ostro chyba ze na pusto jeżdzi. Albo ma podwujny wiatrak ale to sie nie opłaca.

4- czy ja wiem ja tego zbytnio w polu nie odczuwam może w przyczepie 2 osowej to tak ale w pługu i reszcie nie.

5- kabina dla 1 osoby jest w sam raz i się człowiek nie zabije o rame chyba ze jest ostro po %.

6- awaryjnosc jeszcze nie wiem ale co tam się może psuc chyba dużo większa niz Ciapka nie jest.

7- do tura to tak niezabardzo.

 

Ale jeszcze do tego plusy Władka

-dobrze zestopniowane biegi przez co w polu zrobi szybciej niz Ciapek

-mocniejszy podnosnik

-zrywniejszy silnik

-trudniej go zdusic

-rewers

-dobre hamulce

-super widocznosc

-dobrze ułożone wajchy nie trzeba się schylac

- max mac przy 1800obr/min przez co jest mocniejszy.

 

Wady to

-1 stopniowe sprzegło ale u mnie z wom nie pracuje.

-troche mniej zwrotny

-pompa właczana z zewnatrz

-cięzko pali w mrozy.

 

U mnie tej jesieni wszystko Władkiem orałem a mam tez Ciapka ale Władkiem się lepiej orze i szybciej, w kabince przyjemniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Tylko przypomnę wam, że we władku macie z tyłu siłownik wspomagający udźwig, a w c330 tego niema :) zamontujcie to do c330 i wtedy sobie porównujcię udźwig :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

fakt ciapek chamulce ma kiepskie, ale to ze w ciapku silnik jest zrywny nie jest chyba wadą bi z tym rozrzutnikiem zakpopie się po osie na bruździe, a co do pracy to podorywki sąsiedzi robili władkami w nocy bopw dzień się grzał, a złamane 3/4te władków było u nas w okolicy wystarczy szybcoej przejechać się z kosiarką rotacyjna i połamany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ten siłownik to jest od podnosnika a nie wspomagajacy tam nie ma w srodku tak jak w Ciapku z tego co wiem.

 

Ciapek wałsnie mam mułowaty silnik zbytnio to nie przeszkadza ale jednak.

U mnie się nie łamia Władki.

A ja Ciapkiem tez w dzien nie robiłem w lecie talerżówka itp tylko albo rano albo pod wieczór bo się grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Tak ,wszystkie elementy hydrauliki są na wierzchu, jeżeli jest jakaś nieszczelność to kapie na ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Kuki19

Ehe, kiedyś ciągałem 4 tonowy za nim kupiliśmy swój, i o dziwo go nie ściągało

Jak chcesz to sobie go tak poszerzysz, że będzie szerszy niż 60-tka, i chyba powinieneś być zadowolony.

Co ty wiesz o chłodzeniu powietrzem :) jak ma się czyste żeberka też możesz robić cały dzień w upał...

Z awaryjnością to bym się nie zgodził, bo jak wytłumaczysz mi, że w moim przez 30 lat wymienione były tylko części w silniku i przednia zwrotnica, taśmy hamulcowe etc?

Rusin z turem też może pracować, oki nie można ładować tyle co na 30-stkę ale można zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Ten siłownik to jest od podnosnika a nie wspomagajacy tam nie ma w srodku tak jak w Ciapku z tego co wiem.

 

Ciapek wałsnie mam mułowaty silnik zbytnio to nie przeszkadza ale jednak.

U mnie się nie łamia Władki.

A ja Ciapkiem tez w dzien nie robiłem w lecie talerżówka itp tylko albo rano albo pod wieczór bo się grzeje.

Z tym grzaniem nie przesadzaj, tyle co nas ciapek się mordowal z pługiem po górach i jakoś się nie grzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie sie w upalne dni w srodku dnia nie pracuje bo się grzeje może się nie gotuje ale po co ciągnik meczyc i w dodatku siebie jak jest na słońcu ponad 30*C

Może masz podwójny wiatrak?

 

Ciapek nie jest zły ale te ciągniki zrobią to samo jeden jedna prace szybciej drugi wolniej a inne na odwrót. JA wole Włądkiem pracowac i u mnie w moich warunkach szybciej nim zrobi niz C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Gaz do podłogi i nieda się przegrzać.(wentylator musi mieć obroty}Tak już 23lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że nie które osoby które mocno eksploatowały Ursusa C330 zakładali większy wentylator z większą ilością tzw: łapek i ciapek się nie grzał :).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bili    2

pracuje władkiem w lesie nacodzień i sie nie grzeje podstawa to nie zurzyty pasek i dobrze naciągnięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2
Ja mam T25 z 1985 r i jak go zapiłem do kosiarki to miał tylko poroblem ze jej rozbujaniem ale dał sobie rade za pierwszym razem i mam rozrusznik od 360 i 5 letnie akumulatory to przy -20 pale go bez odpręznika.

To dziwne bo ja też mam rozrusznik od sześćdziesiątki i fakt jak były nowe aku to palił lato czy zima bez odprężnika ale teraz też mam 5 letnie akumulatory i jak nie wyciągne odprężnika to tylko bzyczenie słychać i nic nie kręci. Przy -20 to olej jest prawie jak smar więc wydaje mi sie ze kit nam tu wiskasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to od tego masz jaki olej lejesz, u mojego taty w pracy jak do Zetora lali jakieś tanie oleje było to samo. Od 2 lat zalewają Turdusem i pali jak ma być, także @piotruniu25 mówi prawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Tez na Turdusie jeżdże. Moze jak smar to on nie jest ale gęstnieje dość mocno. Przy -20*C to samochody ledwo odpalają a co dopiero traktor na starych akumulatorach. Jeszcze na nowych to moze o ile jest dobry silnik i paliwo w pożądku. Ja swojego władka jak odpalałem w taki mróz to podłączałem aku od c-360 które były wyjęte i stały w domu w cieple. Wtedy z 4 akumulatorów palił na dotyk. Ale nie uwieże że z 2 starych baterii władek odpali przy -20*C nawet jakby castrol edgem był zalany silnik. Jeszcze z rozrusznikiem planetarnym to jakoś by kręcił i by zapalił ale nie ze zwykłym rozrusznikiem od c-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Nawet dziśaj go odpalałem i odrazu załapał bez odpręznika..A co do uciagu to mój T25 pracuje 20 lat z rozrzutnikiem produkcji ZSRR o ładownośći 4T i najesień ciaga go pełnym buraków cukrowych ok 4T buraków+ masa rozrzutnika i jeżdze po miekkin terenie i świetnie go ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Tak tylko, że dzisiaj nie było -20*C tylko np. u nas było +1*C to niema co porównywać tych warunków. Nawet i w to że dzisiaj ci bez odprężnika zapalił trudno mi uwierzyć. Chyba masz już słabą kompresje i dlatego rozrusznik wogóle pszekręci wałem. Co do uciągu to ma jaki ma. U nas na ten traktor mówią "kaczuszka" bo jak ciągnie to ciągnie a jak ma troche ciężej to nagle stanie, grzebnie prawym, potem lewym kołem, potem znowu prawym i lewym i siedzi zagrzebany a wszystko tak szybko, że nawet blokady sie nie zdąży wcisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1991    3

siemka bierz c 330 juz mi nikt niepowie ze tym ciagnikiem nieda sie czegos zrobic prosty w obsludze i jeżdżacy na oparach to poprostu ciagnik marzen kazdego rolnika sam mam takiego i bryka niezle ale tylko wtedy gdy jest bez przyczepy:) :lol:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj