kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

kposy    1

Wasze opinie.....który z ciągników jest lepszy c330 czy rusek ???słyszałem rózne opinie ale raczej obstaje przy ursusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

wiesz ja mam władzia i mówie ze zależy do czego w gospodarstwie ten ciągnik będzie używany władzio jest lepszy do warzyw nie wiem dlaczego ale jest zwrotniejszy i jakoś pasowniejszy ale do t25 trzeba sie przyzwyczaić bo bardzo głupie uczycie panuje podczas jazdy ale za to jest jakis komfort wmiare cicho nie to co w c-330 ale ursus wg jest lepszy do tura lub jako ciagnik podwórkowy chociarz władzio szybko cofa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Mam oba

największa wada c-330 to brak biegu między 4 a 5.

t-25 jednostopniowe sprzęglo ( szczególnie uciążliwe gdy pracuje się maszyną z podbieraczem - np. prasa czy przyczepa zbierająca ) i ugwazdolone zaczepy ( ale z tym da się coś zrobić ).


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

ja też obstaje za 330. jest lepsza pod każdym względem:uciąg, dwustopniowe sprzęgło, 2 zaczepy,mniej wycieków.... miałem władka a teraz jeżdże 330 wójka i jest o wiele lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Ja też wole c-330.Sam mam ten ciągnik i jestem bardzo zadowolony ,mało awaryjny na małe gospodarsto w sam raz niestety musiałem jeszcze sprawic mu kolege.Teraz c-330 chodzi w lekkich pracach super ciągnik,mało pali.Sąsiad ma t-25 i tez nie jest najgorzej tylko ze on o ten ciągnik wogule nie dba.T-25 jest moze tez troche bardziej awaryjny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

przede wszystkim - robota przy hamulcach przy c-330 oraz t-25 wole zrobić 5 C-330 niź jeden T-25

Jestem za rodzimą C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

ja też kiedyś miałem ruska i 330 i sprzedałem t25 bo był znacznie gorszy. A kierownica w T25, to szkoda gadac, już chyba wyżej to sie nie dało jej założyć :angry: Po całym dniu roboty w t25 ta chca rece od tej kierownicy odpasc :D


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Oczywiście 330, wladymirec to taki cudak, ze szok, że ci ruscy tak wykombinowali, ten blok kierowniczy na wysokości głowy, kierownica 0.5 m średnicy. Również w starych MTZ, zamiast montować wspomaganie na prosty system orbitrolu, to oni jakieś skomplikowane w budowie "serwa" ( czy jak to sie nazywa) wstawiali, gdzie się ciężko kręci i są luzy dosyć duże. Gdzie tu sens takich rozwiązań technicznych to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Nie wiem, ale ja wolę kierowanie w T-25 - nie ma nawet porównania - jedną ręką na kulce, a w C-330 może połamać ręce jak będziesz zbyt lekko trzymać na nierównościach. A i jazda do tyłu Władkiem to wielka frajda :D

 

@Piotruś, kiedyś duże URSUSY też nie miały orbitrolu tylko wspomaganie, widocznie 30 czy 20 lat temu orbitrol albo nie był zdyt prosty, albo zbyt tani


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Przykładowo Ursus 1201 czy Ursus 1604 4x4 bez orbitrolu ..pierwsze słysze, to jakie bylo tam wspomaganie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

@Piotruś, kiedyś duże URSUSY też nie miały orbitrolu tylko wspomaganie, widocznie 30 czy 20 lat temu orbitrol albo nie był zdyt prosty, albo zbyt tani

 

hehe nie miały orbitrolu tylko wspomaganie, ja to słyszałem o dwóch rodzajach wspomagania serwo mechanizm i orbitrol w starszych ciagnikach były serwa...


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

w orbitrolu kierowca steruje tylko przepływem oleju tłoczonego przez pompę, więc nie uważam tego za wspomaganie. W serwomechanizmie jest mechaniczne połączenie między kierownicą, a kołami.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7
w orbitrolu kierowca steruje tylko przepływem oleju tłoczonego przez pompę, więc nie uważam tego za wspomaganie. W serwomechanizmie jest mechaniczne połączenie między kierownicą, a kołami.

Czemu nie uważasz tego za wspomaganie przeciez dzięki temu dużo lżej można kręcic kierownicą hmmm to według ciebie co to jest??:D

  • Like 1

http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

W t 25 jest jedna zaleta, układ chłodzony powietrzem. Ciężko zagrzać konkretnie ten silnik a i jesienią nie trzeba spuszczać wody :D a jak ktoś powie że można stosować płyn to owszem, tylko pilnować połączeń gumowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
W t 25 jest jedna zaleta, układ chłodzony powietrzem. Ciężko zagrzać konkretnie ten silnik a i jesienią nie trzeba spuszczać wody :D a jak ktoś powie że można stosować płyn to owszem, tylko pilnować połączeń gumowych :D

Że jest chłodzony powietrzem, to Ty nazywasz zaleta? nie powiedzial bym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2
Że jest chłodzony powietrzem, to Ty nazywasz zaleta? nie powiedzial bym

 

 

Jaką zaletę ma układ chłodzony powietrzem? Kposy masz rację, gdzie tu zaleta. Chyba w zimę gdy jest z -5 i nie można ciągnika odpalić :D:):) Wg mnie trzydziestka jest dużo lepsza, ma lepszy uciąg i wogóle. A i jeszcze ta kierownica we T25 to jest do niczego, w trzydziestce kierownica jest mniejsza i dużo praktyczniejsza :):):) W zime do trzydziestki nalej gorącej wody i pali bez problemu(przynajmniej moja), a władek ani drgnie :):D:) Może zaletą T25 jest to, że można sobie do tyłu szybciej jeździć nie to co w C330 dwa wsteczne dużo za wolne, a już ten polowy to tragedia... Czasami taki wolny też się przydaje, ale lepiej żeby był szybszy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Ale t-25 w podobnym stanie kosztuje o połowę mniej, a mimo wszystko jest to dobry ciągnik, a do lekkiej pracy dużo lepszy ze względu na biegi.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

Czyli werdykt jest taki:

Jako ciągnik główny do małego bądź średniego gospodarstwa t25 ustępuje pod wieloma względami trzydziestce, jednak już jako ciągnik pomocniczy np. do lekkich prac t25 może być całkiem pożyteczną maszyną np. combo c 360 (lub jakiś Zetorek) + t25, sześdziesioną odwalamy murzyńską robote a rusek zostaje nam do lekkich prac polowych :D Dodatkowym atutem jest cena , w końcu mało kogo stać aby dokupić mniejszy ciągnik do gospodarstwa za 15-20 tyś. a ruska kupi się za dużo mniejsze pieniądze i do lekkich prac wystarczy w zupełności :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Wujek kupił C-330 za 11500 zł. Jest mechanikiem maszyn i mówi, że ruska napewno by nie kupił. Moim zdaniem w gosp. jako ciągniki pomocnicze to właśnie C-330 będzie lepsza np. do owijarki. Widzieliście kiedyś T-25 z tą maszyną??

Najlepszą ''wersją gospodarstwa'' ( moim zdaniem ) jest kilku-hektatowe gosp. gdzie ciągnik ten byłby tani w utrzymaniu i nie musiałby byc podczepiany do cięzkich maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

No do owijarki faktycznie się nie nada rusek, ale miałem na myśli to że jeżeli ktoś chce dodatkowy ciągnik do małego gospodarstwa (10-15 ha) ponieważ ma zetora lub c 360 który do lekkich prac (prace przy sianie, ziemniakach etc.) jest zbyt paliwożerny, to rusek jest tanim i w miare dobrym rozwiązaniem, po za tym przy małym areale przeważnie mało ludzi używa owijarek ponieważ w ogóle nie korzystają z pras zwijających tylko używają nadal pras kostkujących... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

dlaczego nie da się ruska do owijarki założyć???


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41
Jaką zaletę ma układ chłodzony powietrzem? Kposy masz rację, gdzie tu zaleta. Chyba w zimę gdy jest z -5 i nie można ciągnika odpalić :):D:) Wg mnie trzydziestka jest dużo lepsza, ma lepszy uciąg i wogóle. A i jeszcze ta kierownica we T25 to jest do niczego, w trzydziestce kierownica jest mniejsza i dużo praktyczniejsza :):):D W zime do trzydziestki nalej gorącej wody i pali bez problemu(przynajmniej moja), a władek ani drgnie Może zaletą T25 jest to, że można sobie do tyłu szybciej jeździć nie to co w C330 dwa wsteczne dużo za wolne, a już ten polowy to tragedia... Czasami taki wolny też się przydaje, ale lepiej żeby był szybszy. :)

 

Ciekawe jak może mieć lepszy uciąg skoro waży prawie pół tony mniej :) jak ktoś dba o akumulatory to i przy - 15

zapali ten ciągnik i nie musi wlewać i spuszczać wody. Po za tym władka można podwyższyć co się przydaje przy zabiegach uprawowych i pracy w lesie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Nie wiem dlaczego T-25 nie nadaje się do owijarki, pompa jest podobnej wydajności co u C-330, wiem bo u mnie oba chodziły w rozsiewaczu hydraulicznym N-035 i nawet T-25 dawał sobie radę, a już C-330 jak była ciut zużyta pompa nie. i pompa w T-25 jest trwalsza bo ma oddzielny obieg oleju.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj