chwiolas

Przeróbka tura

Polecane posty

ahme999    116

w ostrówku pompa jest napędzana od koła pasowego ;p


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po przeczytaniu tak licznych postów dołączam się z pytaniem skąd macie teorię że siłownik dwustronnego działania ma większy udżwig. następny kolega pisze że udżwig zależy od pojemności skąd ten pomysł?. teoria zamontowania pompy od ostrówka pytanie czy kolega wie jaka jest jej wydajnośc a jaka w c-360 po drugie jak ją zasilić olejem i wpiąć się w układ.(ostrówek ma zewnętrzny układ hydrauliczny i zbiornik oleju) po trzecie napęd tej pompy jest z wału korbowego którego koniec nie jest zakończony stożkiem z klinem jak w c 360 tylko jest na wielofrezie i nie od koła pasowego tylko poprzez koło posowe do którego jest przykręcony napęd pompy.

Kolega chce konkretnych wskazówek a wy wciskacie mu jakieś kity. ale bez urazy Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

@mercedes A może byś tak tą opinię poparł na kilku wyżej wymienionych przykładach? :( linki internetowe do obrazków, fachowe oznaczenie danych podzespołów do modyfikacji udźwigu tura..

 

Ja powiem ze swej strony, że wszystko da się zrobić, kwestia ceny, oraz zdrowego rozsądku w modyfikacjach ładowacza.

> Pompa wystarczy od DT 75 lewa, (wydajność ok. 50l/min) https://ssl.allegro.pl/item966445846_pompa_hydrauliczna_nsz_50lewa_plaska_dt_75_org.html

> Pompa podwójna 36l+6l/min (250zł) nie wiem czy lewa czy prawa.. https://ssl.allegro.pl/item958963019_pompa_olejowa_hydrauliczna.html

> Siłowniki podnoszące wysięgnik NOWY pasuje wymiarowo w miejsce starego http://www.allegro.pl/item968068745_silownik_dwustronnego_dzial_skok_640mm_dl_850mm.html

Używane siłowniki będą trochę tańsze, tak samo i rozdzielacz (jeżeli jest w planach do zamontowania)..


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam  opisze to  na swoim przykładzie gdzie przy c 360 sa zamontowane  wzmocnione siłowniki  nurnikowe jednostronnego działania ,i tak przy podnoszeniu  nie ma problemu ale przy opuszczaniu na  zimnym oleju  trzeba czekać   bardzo długo aż   tur  opadnie mowa o  nie obciążonym  turze. Z jakims  tam obciazeniem nie ma problemu tur opada szybko .Rozdzielacz jest  przystosowany do siłowników dwustronnego działania (jedna komora sie napełnia olejem a  z drugiej komory siłownika olej jest wyciskany  pod ciśnieniem).  Rozdzielacz  jest zamontowany o przepływie 40 l \min. przy  siłownikach  dwustronnego działania  nie byłoby   tego problemu.Mocowania siłowników takze przerabiałem   ,dolne mocowanie podnosiłem do góry o jakies 10 cm  przez to zyskałem na końcu chwytaka bel  jakies 70 cm wyzej jest to duzo  poniewaz teraz moge bele podac  na  obore bez problemu wysokosc podnoszenia to jakies 3.60 metra . Udzwig tura napewno sie troche zmniejszył  ale zawsze moge przełozyc siłowniki  na stare  dolne mocowania . A jeszcze jedno, podniiosłem cisnienie  na pompie na 160 bar takze sie   udzwig tura sie troszke zwiekszył. Wszystko działa dobrze ale  siłowniki i tak kiedyś wymienie na  dwustronnego działania  od cyklopa. :)  pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Ja u siebie dołożyłem dwa siłowniki oryginalne od tura podnosi jak głupi i tona małym gazie pompy teraz nie słychać , tylko trzeba uważać żeby nie przegiąć z ciężarem bo można kozła wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim 3p mam od 2 lat tura i dzwignie do 600-650 kg więcej nie da rady. 2 lata temu została załona nowa pompa od zetora ale chciał bym zwiększyć jeszcze jego udzwig tylko w jaki sposób i tanim kosztem? ni chciał bym wymieniać siłowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Dołóż po jedny na każdą stronę i będzie hulał aż miło , koszt dwóch siłowników to 400-450 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chodziło mi aby bez zakupu siłowników aby wyglądał orginalnie a dzwigał lepiej. Jeśli już zmienie siłowniki to pewnie na take jak w cyklopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Trochę to dziwnie wygląda i...tanio. Jeśli lubicie estetykę wyglądu i nie chcecie bawić się w bliźniacze siłowniki (pojemność 2sztuk takich siłowników o średnicy nurnika 40mm wynosi 80mm) więc sami widzicie że siła jest dwukrotna na tym delikatnym zawieszeniu na stalowych prętach.. Kompromisem są siłowniki 50mm nurnik lub tłokowe dwustronnego działania 50/40/630 ja takie mam i różnica jest spora. I nie mam problemów z szybkością opadania bo jest docisk.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj