Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka tura

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share helmut

helmut

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, żona i synek

Napisany 17 marzec 2010 - 19:50

Przeróbka tura Moim skromnym zdaniem nie ma co za bardzo przesadzać z tym udźwigiem bo przednia oś może nie wytrzymać, poza tym potrzebny jest konkretny balast na tył, wspomaganie i szerokie koła na przód bo inaczej to tylko po utwardzonym terenie bedzie można te większe ciężary przewozić. Ja do swego 3512 założyłem koła od rozrzutnika 10,5-15, mam wspomaganie fabryczne i balast zalany betonem. Przydałby się jeszcze przedni napęd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka tura Dzisiaj, 06:59
  •  

#22 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 19:59

Przeróbka tura Nie chodzi mi o jakieś ogromne ciężary.Najbardziej mnie wkurza jak fajnie się wbije w obornik(hodowla drobiu),siłownik od wywrotu ładnie wyrwie,a ja nie mogę tego podnieść.....

#23 Share helmut

helmut

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 20:15

Przeróbka tura To może lapsza pompa wystarczy. jakaś wzmacniana albo od ostrówka- słyszalem że taką da się założyć do c360

#24 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 20:32

Przeróbka tura A w ostrówku jakie sa siłowniki?Napewno jakieś mocne???

#25 Share helmut

helmut

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 20:35

Przeróbka tura Napewno mają większą pojemność i są dwustronne. Im większa pojemność tym większy udźwig

#26 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 16:37

Przeróbka tura w ostrówku pompa jest napędzana od koła pasowego ;p
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#27 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 19 marzec 2010 - 21:58

Przeróbka tura Witam po przeczytaniu tak licznych postów dołączam się z pytaniem skąd macie teorię że siłownik dwustronnego działania ma większy udżwig. następny kolega pisze że udżwig zależy od pojemności skąd ten pomysł?. teoria zamontowania pompy od ostrówka pytanie czy kolega wie jaka jest jej wydajnośc a jaka w c-360 po drugie jak ją zasilić olejem i wpiąć się w układ.(ostrówek ma zewnętrzny układ hydrauliczny i zbiornik oleju) po trzecie napęd tej pompy jest z wału korbowego którego koniec nie jest zakończony stożkiem z klinem jak w c 360 tylko jest na wielofrezie i nie od koła pasowego tylko poprzez koło posowe do którego jest przykręcony napęd pompy.
Kolega chce konkretnych wskazówek a wy wciskacie mu jakieś kity. ale bez urazy Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 19 marzec 2010 - 23:13

Przeróbka tura @mercedes A może byś tak tą opinię poparł na kilku wyżej wymienionych przykładach? :( linki internetowe do obrazków, fachowe oznaczenie danych podzespołów do modyfikacji udźwigu tura..

Ja powiem ze swej strony, że wszystko da się zrobić, kwestia ceny, oraz zdrowego rozsądku w modyfikacjach ładowacza.
> Pompa wystarczy od DT 75 lewa, (wydajność ok. 50l/min) https://ssl.allegro...._dt_75_org.html
> Pompa podwójna 36l+6l/min (250zł) nie wiem czy lewa czy prawa.. https://ssl.allegro....drauliczna.html
> Siłowniki podnoszące wysięgnik NOWY pasuje wymiarowo w miejsce starego http://www.allegro.p...m_dl_850mm.html
Używane siłowniki będą trochę tańsze, tak samo i rozdzielacz (jeżeli jest w planach do zamontowania)..
Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

#29 Share GRZEGORZ_JANEK3

GRZEGORZ_JANEK3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 21:37

Przeróbka tura

Witam  opisze to  na swoim przykładzie gdzie przy c 360 sa zamontowane  wzmocnione siłowniki  nurnikowe jednostronnego działania ,i tak przy podnoszeniu  nie ma problemu ale przy opuszczaniu na  zimnym oleju  trzeba czekać   bardzo długo aż   tur  opadnie mowa o  nie obciążonym  turze. Z jakims  tam obciazeniem nie ma problemu tur opada szybko .Rozdzielacz jest  przystosowany do siłowników dwustronnego działania (jedna komora sie napełnia olejem a  z drugiej komory siłownika olej jest wyciskany  pod ciśnieniem).  Rozdzielacz  jest zamontowany o przepływie 40 l \min. przy  siłownikach  dwustronnego działania  nie byłoby   tego problemu.Mocowania siłowników takze przerabiałem   ,dolne mocowanie podnosiłem do góry o jakies 10 cm  przez to zyskałem na końcu chwytaka bel  jakies 70 cm wyzej jest to duzo  poniewaz teraz moge bele podac  na  obore bez problemu wysokosc podnoszenia to jakies 3.60 metra . Udzwig tura napewno sie troche zmniejszył  ale zawsze moge przełozyc siłowniki  na stare  dolne mocowania . A jeszcze jedno, podniiosłem cisnienie  na pompie na 160 bar takze sie   udzwig tura sie troszke zwiekszył. Wszystko działa dobrze ale  siłowniki i tak kiedyś wymienie na  dwustronnego działania  od cyklopa. :)  pozdrawiam.

#30 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 02 styczeń 2015 - 07:39

Przeróbka tura

Ja u siebie dołożyłem dwa siłowniki oryginalne od tura podnosi jak głupi i tona małym gazie pompy teraz nie słychać , tylko trzeba uważać żeby nie przegiąć z ciężarem bo można kozła wykonać.

#31 Share Deutz-Fahre-90

Deutz-Fahre-90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 11:59

Przeróbka tura

Ja na swoim 3p mam od 2 lat tura i dzwignie do 600-650 kg więcej nie da rady. 2 lata temu została załona nowa pompa od zetora ale chciał bym zwiększyć jeszcze jego udzwig tylko w jaki sposób i tanim kosztem? ni chciał bym wymieniać siłowników.

#32 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 05 styczeń 2015 - 18:01

Przeróbka tura

Dołóż po jedny na każdą stronę i będzie hulał aż miło , koszt dwóch siłowników to 400-450 zł.

#33 Share Deutz-Fahre-90

Deutz-Fahre-90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 12:32

Przeróbka tura

no właśnie chodziło mi aby bez zakupu siłowników aby wyglądał orginalnie a dzwigał lepiej. Jeśli już zmienie siłowniki to pewnie na take jak w cyklopie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos