Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uwaga na racice !!!!!

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dex1988

dex1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 18:24

Uwaga na racice !!!!! Witam
Kupiłem 3 jałówki (jeśli ktoś widział moje tematy pewnie już wie), mam kilka pytań.
Gość od którego je kupiłem cały czas (chyba od małego) trzymał je luzem (jak je oglądałem chodziły na słomie pod jakąś wiatą).
U mnie będę musiał je postawić na stanowiska (nie mam na nich mat, ani nie są wybetonowane - są dziwnie zrobione, bo ojciec jak stawiał oborę dawał pieńki w stanowiska zasypał to piachem i krowy do dziś na tym stoją, oczywiście słomy pod nimi nie brakuje).
I tu moje pytanie, jak postawię te jałówki w stanowiska, nic im się nie stanie?

p.s.
Jeśli ktoś popatrzyłby na moje krowy jak wyglądają ich racice, od razu powiedziałby że coś z nimi może być nie tak, bo wiecie jak krowa narobi pod siebie potem w to wdepnie, do tego ta słoma i to wszystko przyklejone do racicy (grzybica jakaś lub coś innego jak nic gotowe), a te moje krowy nic. Więc nie wiem, może moje obawy są nie potrzebne, ale czekam na wasze opinie.
Co do tych jałówek, to będą jechały do mnie około 400km więc lepiej postawić je od razu w stanowiska, czy puścić je luzem do klatki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uwaga na racice !!!!! Dzisiaj, 11:49
  •  

#2 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 14 marzec 2010 - 09:39

Uwaga na racice !!!!! Myślę, że jak są cielne i będą uwiązane na stanowiskach to lepiej to przerobić teraz a nie tuż przed wycieleniem.
Wtedy różnie może być.
kto sieje ten zbiera....

#3 Share dex1988

dex1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 11:53

Uwaga na racice !!!!! @SIEWCA co miałeś na myśli "lepiej to przerobić teraz", mam je od razu w stanowiska postawić?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 13:15

Uwaga na racice !!!!! Również kiedyś zakupiliśmy jałówki które chodziły od małego luzem, nie mieliśmy możliwości innej niż postawić w stanowiska tak też zrobiliśmy i nic im nie było były trochę dzikie ale oswoiły się po paru dniach :)
Jestem zdania żebyś je postawił w stanowiska tylko daj im trochę luzu na łańcuchu wtedy łatwiej się przyzwyczają do stanowisk :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 14 marzec 2010 - 15:33

Uwaga na racice !!!!! @dex1988 chodziło mi by nie wiązać ich przed porodem, aby zapoznały się ze sposobem wstawania z łańcuchem na szyi.
kto sieje ten zbiera....

#6 Share marekk1988

marekk1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 03 maj 2010 - 18:22

Uwaga na racice !!!!! Ja również proponował bym luz jałówka która całe życie była luzem ciężko będzie się jej nauczyć na łańcuchu, co do racic to co jaki czas robisz korekcje????

#7 Share redbull68

redbull68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 19:34

Uwaga na racice !!!!! Witam
Co do korekcji racic, to proponuję dwa razy w roku, sukcesywnie całe stado, bo zdrowe racice, to zadowolona krowa i lepsze mleko.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 19:57

Uwaga na racice !!!!! U mnie jałówki i krowy zasuszone chodzą luzem i do tej pory nie zauważyłem trudności z przystosowaniem się do uwięzi.