Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z przetrząsaczem karuzelowym D-F

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 02 czerwiec 2007 - 13:55

Problem z przetrząsaczem karuzelowym D-F Panowie mam kolejny problem co zrobić jesli w ciagniku mam TUZ I kategori a w przetrzasaczu jest II kategoria co oznacza ze do transportu musze miec łacznik dosc mocno skrecony, a żeby pracował jak nalezy to musze go rozkrecac praktycznie do konca co oznacza ze po maksymalnym podniesieniu podnosnika maszyna praktycznie sie nie odrywa od ziemi co jest bardzo uciazliwe . SAmo krecenie za każdym razem łacznikem to maskare.

Czy można dokupic cos takiego jak trójkąt przejsciówke z kat II na I??

A i koleny problem ramie ze spręzyna od kozła. Ten druk to pracuje w srodku rurki wczesnije mi sie zgiął w pałak poprostowałem go tak idealnie i po pierwszym podniesieniu znowu go wygieło w pałak Nie jest to jakis zwykły druk 16 czy 14 ale jakis utwardzany. CZy ma ktos pomysł aby mi go nie wyginało po wyprostowaniu. Jakies hartowanie czy cos ??

http://www.agrofoto....t...i&img=17485

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z przetrząsaczem karuzelowym D-F Dzisiaj, 04:00
  •  

#2 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 02 czerwiec 2007 - 14:16

Problem z przetrząsaczem karuzelowym D-F Najlepiej zda egzamin łącznik hydrauliczny,a co do amortyzatora to chyba wada fabryczna,ta maszyna dosyć waży,musisz powoli po dziurach z nią pomykać.

#3 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 02 czerwiec 2007 - 14:30

Problem z przetrząsaczem karuzelowym D-F ten amortyzator pierwszy raz zgioł sie przez to ze obcieła sie zawleczka i wpadł mi on w karuzele i narobił gorszego ambarasu. teraz prostowanie nie pomaga :D Jak można to naprawic w jakis sposób utwardzic ten pręt czy cus :D??

Tez mysląłem o łaczniku ale to drogi interes i potrzebne dodatowe złacze hydrauli którego nie mam bpo jedno idzie do przetrzasacza w 7341 sa 2 + spływ a do łacznika potrezbne sa 2 jak sie nie myle :)

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 czerwiec 2007 - 15:43

Problem z przetrząsaczem karuzelowym D-F do takiego łącznika potrzebne są dwa wyjścia. Do tej maszyny potrzebował byś wtedy rozdzielacz dwu sekcyjny.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 02 czerwiec 2007 - 16:44

Problem z przetrząsaczem karuzelowym D-F mysle na dorobieniem czegos w rodzaju przejscjówki. z grubego płaskownika lub ceownika. Ponieważ w przetrzasaczy sa 2 otwory poziomo to posżły by tam 2 sworznie i od tego w dól 15cm i na koncu otwór na sworzen do łacznika. Mysle ze by to wytrzymało choc przetrzasacz troche waży, wiec trzeba sie dobrze zastanowic jak to rozwiazac konstrukcyjnie :D Tylko czy to cos pomoże jesli obniże punk przyczepiania łacznika ??? Bo mierzyłem i rozstaw to trójkat 80x80x80, a wiekszosc mniejszych maszyn czyli kat I ma 70x70x70 aniektóre jeszcze mniejszy
A samasz to chyba pobił rekord :D rozstawu bo jego trójkąt to 80x100x80 W moim 7341 to ledwo listwy podnosnika tak sie rozchylaja na 100cm :) tak mam w kosiarce 2,10m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 czerwiec 2007 - 16:54

Problem z przetrząsaczem karuzelowym D-F Im niżej zamocowany jest łącznik górny tym tył będzie się niżej podnosił (dotyczy łączenia z maszyno nie przy ciągniku). Możesz tak zrobić ale musisz podnieść a nie opuścić punkt mocowania. Opuść mocowanie śruby przy ciągniku i wtedy będzie wyżej podnosił. Łącznik musi starczyć. Idz przypnii i sprawdz.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 14:27

Problem z przetrząsaczem karuzelowym D-F mam problem z przetrzasaczem karuzelowym firmy samasz otóż podczas przerzucania siano wchodzi i wkręca się w obracający się wał. Utrudnia to bardzo prace bo co kilka metrów trzeba się zatrzymywac i je wyciagac. Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem?

#8 Share Pawel9322

Pawel9322

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 09:52

Problem z przetrząsaczem karuzelowym D-F Witam mam problem z moim przetrzasaczem class w 450 zamiast rozrzuca siano po całej szerokości maszyny robi z tyłu dwa walki dlaczego tak się dzieje?

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 10:07

Problem z przetrząsaczem karuzelowym D-F

Za mała prędkość obrotowa wirników. Nie ma on czasem przekładni dwubiegowej i jest na wolniejszym przełożeniu teraz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Pawel9322

Pawel9322

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 10:37

Problem z przetrząsaczem karuzelowym D-F Jezdzilem na wolnych jak i na dużych obradach i było to samo

Dodaj odpowiedź