jarekkk9

jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz

Polecane posty

jarekkk9    0

jakiej długości i firmy kupić siewnik do 12 m opryskiwacza i zeby wysiewał ścieszki w miare przystępnej cenie.bo 2,5m wychodzi za długo czy są 2,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

a jeżeli chodzi o wysiewania ściezek to przy 12m opryskiwaczu i 3m siewniku lepiej jest wysiać najpierw poprzeczniaki i to co z brzegu idzie po łuku na dwa siewniki z ścieszką na jedno koło a pużniej wysiewać reszte czy jak to wy robicie żeby było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

pierwszy przejazd od granicy siejesz na pół szerokości siewnika, dalej siejesz już na całą szerokość siewnika, a w trzecim przejeździe zakładasz ścieżki (za kołami ciągnika i tak robię z obu stron pola), dalej siejesz trzy pełne szerokości i w czwartym przejeździe znów zakładasz ścieżki. :) Uwrocia obsiewam na końcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

3 metrowy siewnik niezbyt nadaje się do 12 m opryskiwacza ponieważ 12/3=4.Więc trzeba by robić jedną ścieżkę na 2 przejeździe i jedną na 3 przejeździe. Dlatego najlepszy byłby 4m lub 2,4m siewnik. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

a ma ktoś siewnik o szerokości roboczej 2,4 bo patrzyłem na używane bo taki mnie interesuje i wszystkie maja 2,5 jak ktoś ma 2,4 to jaki to jest model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Ja miałem opryskiwacz 12 metrowy o poznaniaka 3 metrowego i siałem tak pierwszy przejazd cały w drugim przejeżdzie zamykałem 2 lejki, w trzecim jechałem tak jak w drugim a czwarty cały siałem itd. nie było problemu jak masz dobre znaczniki i bedzie jechał dobrze to ścieżki pasuja idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

ja mam 12 metrowy a chyba bardziej miałem bo kupuje nowy i z famarolem 3m wychodziło dobrze tylko od miedzy musisz pół siewnika przesiać albo poszerz sobie opryskiwacz na 15 m jak masz pompe 140 to powinno być spoko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mksuzi    0

w zeszłym roku kuzyn siał mi 6m vaderstad'em i też założył ścieżki na 12m opryskiwacz..kwestia wyliczenia i chęci siejącego...każdy siewnik jest dobry wedle uznania właściciela;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

3 metrowy siewnik niezbyt nadaje się do 12 m opryskiwacza ponieważ 12/3=4.Więc trzeba by robić jedną ścieżkę na 2 przejeździe i jedną na 3 przejeździe. Dlatego najlepszy byłby 4m lub 2,4m siewnik. :rolleyes:

Nie uczyli cię że musi być wielokrotność opryskiwacza? 12 dzieli się przez: 1, 2,3,4,6,12 i takie siewniki muszą być zastosowane przy takowym opryskiwaczu. I da się tlyko przy nie parzystej liczbie przejazdów łatwiej się zaczyna bo przy parzystej musisz pierwszy raz jechać poł siewnika. Cała filozofia a potem juz co 4 przejazd przy 3 metrach pasa siewnego. Za dużo kolego kombinujesz geniusz tkwi w prostocie.

Dla 18 metrów siewniki moga mieć szerokość 1,2,3,4,6,9,18 (tylko przykłady bo 18 metrowego nie ma zapewne) Ale 9 chyba Lemken Solitair 9


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

3metry, jedziesz od miedzy(z prawej strony) jak wracasz to z prawej strony zamykasz lejki które będą na jedno koło ciągnika, nawrót i też z prawej zamknięte na drugie koło ciągnika i nawrót i masz 4przejazdy na szerokość 12m i ścieżki :blink: tylko zamykanie lejek musisz wymierzyć aby koła traktora się pomieściły :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

przy 2,4m mósiął byś zamykać za każdym razem inne lejki... sposób powyższy jest dobry ale jak jeździ sie idealnie równo.. bo zawsze mozna lekko skrzywić i ścieżki fajne nie wyjdą.. najlepiej kiedy obie ścieki robi sie za jednym przejazdem siewnika... wtedy zawsze wychodzą rónolegle... ale automaty są na taką i taką metodę zależy od ilości zembatek;) ja np w hassi mam automat ustawiony ze sieje ścieżji za dwoma przejazdami;p narazie tego nie uzywam jednak jesli nastąpi czas zę będzie mi to potrzebne to napewno bede je robił za jednym przejazdem;)


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

ale nie zawsze da się tak idealnie, trzeba myśleć ;)

i pytać dlaczego kiedyś ludzie budowali się tak blisko siebie i teraz takie działki wąskie, u mnie nie jest źle, ale jak tata mówił to wykupywał to kiedyś od 2sąsiadów, jeden mieszka 15metrów od nas, a drugi gdzieś wyjechał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qawsedr    1

Pierwszy przejazd siejesz połową siewnika. Następnie na trzecim, sianym na całą szerokość, robisz ścieżki. Później na co 6 robisz ścieżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez yacenty
      Witam,
      dziś zamówiłem siewnik jak w tytule czyli KUHN-NODET Logiseme M3000, co możecie mi o nim powiedziec? wygladal dosc ladnie wiec sie na niego skusilem, problem tylko taki ze dostalem bardzo uboga instrukcje tylko po francusku a ja ten jezyk kompletnie nie trawie.
      Ktos z nas uzywa takiej maszyny? jakie wrazenia?
       
      Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Zetix
      Witam!!

      Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

       


    • Przez damian564329
      Witam posiada ktoś może tabele do siewnika stegsted 3m25r?
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj