Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 13 marzec 2010 - 16:18

jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz jakiej długości i firmy kupić siewnik do 12 m opryskiwacza i zeby wysiewał ścieszki w miare przystępnej cenie.bo 2,5m wychodzi za długo czy są 2,4

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz Dzisiaj, 02:16
  •  

#2 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 16:43

jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz pod 12- metrowy opryskiwacz najlepszy byłby siewnik o szerokości roboczej 3 m ;)Poczytaj jeszcze tutaj

#3 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 17:14

jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz a jeżeli chodzi o wysiewania ściezek to przy 12m opryskiwaczu i 3m siewniku lepiej jest wysiać najpierw poprzeczniaki i to co z brzegu idzie po łuku na dwa siewniki z ścieszką na jedno koło a pużniej wysiewać reszte czy jak to wy robicie żeby było dobrze

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 17:37

jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz pierwszy przejazd od granicy siejesz na pół szerokości siewnika, dalej siejesz już na całą szerokość siewnika, a w trzecim przejeździe zakładasz ścieżki (za kołami ciągnika i tak robię z obu stron pola), dalej siejesz trzy pełne szerokości i w czwartym przejeździe znów zakładasz ścieżki. :) Uwrocia obsiewam na końcu

#5 Share R2maros9641

R2maros9641

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 13 marzec 2010 - 17:42

jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz 3 metrowy siewnik niezbyt nadaje się do 12 m opryskiwacza ponieważ 12/3=4.Więc trzeba by robić jedną ścieżkę na 2 przejeździe i jedną na 3 przejeździe. Dlatego najlepszy byłby 4m lub 2,4m siewnik. :)

#6 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 17:45

jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz rozwiązanie Twojego problemu masz jeden post wyżej :)

#7 Share ZETOREK93

ZETOREK93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 marzec 2010 - 17:48

jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz My mamy 3m Poznaniaka i opryskiwacz 12m dobrze pasuje do ścieżek

#8 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 18:45

jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz a ma ktoś siewnik o szerokości roboczej 2,4 bo patrzyłem na używane bo taki mnie interesuje i wszystkie maja 2,5 jak ktoś ma 2,4 to jaki to jest model

#9 Share rafalm1978

rafalm1978

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Elektronika,Rolnictwo

Napisany 15 marzec 2010 - 01:07

jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz Ja posiadam siewnik przerobiony na 2,40m http://www.agrofoto....image&img=87571 ,który posiada automat do ścieżek na 12m.
Przestawione zostały redlice (przesunięte równomiernie do środka )oraz przestawione znaczniki .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 18:13

jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz Ja miałem opryskiwacz 12 metrowy o poznaniaka 3 metrowego i siałem tak pierwszy przejazd cały w drugim przejeżdzie zamykałem 2 lejki, w trzecim jechałem tak jak w drugim a czwarty cały siałem itd. nie było problemu jak masz dobre znaczniki i bedzie jechał dobrze to ścieżki pasuja idealnie.

#11 Share andrew64003

andrew64003

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 18:19

jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz ja mam 12 metrowy a chyba bardziej miałem bo kupuje nowy i z famarolem 3m wychodziło dobrze tylko od miedzy musisz pół siewnika przesiać albo poszerz sobie opryskiwacz na 15 m jak masz pompe 140 to powinno być spoko ;]

#12 Share mksuzi

mksuzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:informatyka, motocykle,rolnictwo

Napisany 13 wrzesień 2010 - 18:26

jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz w zeszłym roku kuzyn siał mi 6m vaderstad'em i też założył ścieżki na 12m opryskiwacz..kwestia wyliczenia i chęci siejącego...każdy siewnik jest dobry wedle uznania właściciela;)

#13 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 16:46

3 metrowy siewnik niezbyt nadaje się do 12 m opryskiwacza ponieważ 12/3=4.Więc trzeba by robić jedną ścieżkę na 2 przejeździe i jedną na 3 przejeździe. Dlatego najlepszy byłby 4m lub 2,4m siewnik. :rolleyes:

Nie uczyli cię że musi być wielokrotność opryskiwacza? 12 dzieli się przez: 1, 2,3,4,6,12 i takie siewniki muszą być zastosowane przy takowym opryskiwaczu. I da się tlyko przy nie parzystej liczbie przejazdów łatwiej się zaczyna bo przy parzystej musisz pierwszy raz jechać poł siewnika. Cała filozofia a potem juz co 4 przejazd przy 3 metrach pasa siewnego. Za dużo kolego kombinujesz geniusz tkwi w prostocie.
Dla 18 metrów siewniki moga mieć szerokość 1,2,3,4,6,9,18 (tylko przykłady bo 18 metrowego nie ma zapewne) Ale 9 chyba Lemken Solitair 9
Mój Wladimirec podbija świat

#14 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 29 listopad 2010 - 17:42

jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz 3metry, jedziesz od miedzy(z prawej strony) jak wracasz to z prawej strony zamykasz lejki które będą na jedno koło ciągnika, nawrót i też z prawej zamknięte na drugie koło ciągnika i nawrót i masz 4przejazdy na szerokość 12m i ścieżki :blink: tylko zamykanie lejek musisz wymierzyć aby koła traktora się pomieściły :rolleyes:

#15 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 23:26

jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz przy 2,4m mósiął byś zamykać za każdym razem inne lejki... sposób powyższy jest dobry ale jak jeździ sie idealnie równo.. bo zawsze mozna lekko skrzywić i ścieżki fajne nie wyjdą.. najlepiej kiedy obie ścieki robi sie za jednym przejazdem siewnika... wtedy zawsze wychodzą rónolegle... ale automaty są na taką i taką metodę zależy od ilości zembatek;) ja np w hassi mam automat ustawiony ze sieje ścieżji za dwoma przejazdami;p narazie tego nie uzywam jednak jesli nastąpi czas zę będzie mi to potrzebne to napewno bede je robił za jednym przejazdem;)
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#16 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 02 grudzień 2010 - 18:05

jaki siewnik pod 12 m opryskiwacz ale nie zawsze da się tak idealnie, trzeba myśleć ;)
i pytać dlaczego kiedyś ludzie budowali się tak blisko siebie i teraz takie działki wąskie, u mnie nie jest źle, ale jak tata mówił to wykupywał to kiedyś od 2sąsiadów, jeden mieszka 15metrów od nas, a drugi gdzieś wyjechał :)

#17 Share karol69

karol69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 18:56

mam siewnik 2,5m i opryskiwacz 15m jak zrobić ścieżki ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share qawsedr

qawsedr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 19:13

Pierwszy przejazd siejesz połową siewnika. Następnie na trzecim, sianym na całą szerokość, robisz ścieżki. Później na co 6 robisz ścieżki.

Dodaj odpowiedź