Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co chodować świnie czy bydło?

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnikk16

rolnikk16

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 10:11

Co chodować świnie czy bydło? Tak jak w temacie czyli co hodować bydło czy świnie. Ja hoduje świnie ale teraz chyba się nie opłaca hodować świnek bo za 1kg u nas kosztuje 3,30 + Vat 7%. odpiszcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co chodować świnie czy bydło? Dzisiaj, 17:35
  •  

#2 Share rolnik242

rolnik242

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 marzec 2010 - 10:36

Co chodować świnie czy bydło? Ja myślę że bydło mięsne jest teraz opłacalne i powinieneś iść w tym kierunku

#3 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 10:45

Co chodować świnie czy bydło? Lepiej hodować bydło mięsne jest dobra cena i jest najlepiej opłacalne a świnie to teraz tanio płaca i według mnie się nie opłaca

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Uwaga na grzybicę! zobacz »

•  

#4 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 13 marzec 2010 - 10:56

Co chodować świnie czy bydło? Wszyscy się na mięsne przerzućcie to zobaczymy jaka będzie cena za 4-5lat lat nowe stada zaczną sprzedawać opasy :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#5 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 13 marzec 2010 - 11:10

Co chodować świnie czy bydło? Średnio byk rośnie 2 lata a świnia parę miesięcy... Za to świnie fundują nam nie lada huśtawkowe cenową. Osobiście wolałbym hodować i świnie i bydło.
ArturKowalewo

#6 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 13 marzec 2010 - 11:12

Co chodować świnie czy bydło? Hoduj to co jest bardziej opłacalne.

#7 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 11:34

Co chodować świnie czy bydło? Post wiele wnosi do tematu. Jak jesteś nastawiony na świnie to się tego trzymaj. Jak cena będzie szła w dół to sprzedaj prosięta lub ich nie kupuj tylko sprzedaj zboże.
Z drugiej strony w europie brakuje 100 tyś sztuk bydła mięsnego na obój rocznie
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#8 Share Adrian7245

Adrian7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, nowości rolnicze, ciężarówki

Napisany 13 marzec 2010 - 11:39

Co chodować świnie czy bydło? Mój sąsiad hoduje świnie pod firme i nic go nie obchodzi pasze mu przywiozą weterynarz przyjeżdża co jakiś czas po padłe tez przyjeżdżają on tylko pasie i naściela mu się opłaca ładną kasę za to dostaje i co jakiś czas premie. Ma coś ok 1000 sztuk a na początku miał 500.

#9 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 11:52

Co chodować świnie czy bydło? Wiadomo przecież że im większa hodowla tym większa kasa :) oczywiście jeśli wszystko dobrze się układa.
Ja bym jednak został przy obecnej hodowli jeśli możesz to zwiększ obsadę :)

#10 Share marciniak

marciniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 12:04

Co chodować świnie czy bydło? Owszem przy dzisiejszej cenie za świnię to nie powojujemy ale nie rezygnowałbym z chowu. Hoduje świnki 100 przez rok i muszę powiedzieć gdyby nie świnie to byłoby nie ciekawie. Co do bydła to na bykach jest kasa ale dopiero po 2 latach mam aktualnie 7 na stanie i kupiłbym jeszcze byczki.
...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 12:38

Co chodować świnie czy bydło? Żeby opłacało się hodować bydło mięsne musiałbyś trzymać przynajmniej 40 sztuk, przekalkuluj sobie ... , jestem osobiście za bydłem mięsny. :)

#12 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 12:46

Co chodować świnie czy bydło? Na 4-6 ha czy może 5 to wiele nie utrzyma. Poza tym Po co Ci 3 tematy o tym samym :)

#13 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2725 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 12:46

Co chodować świnie czy bydło? Żywiec wieprzowy czasami jest po 5zł/kg czasami po 3zł/kg więc gdybyś rozplanował sprzedaż na kilka rzutów rocznie to ta średnia 4zł/kg myślę że by Ci wyszła. Druga sprawa czy masz maciory i własne zboże. Kupowanie prosiąt i karmienie ich paszą pełnoporcjową z zakupu przez cały cykl to zysk mizerny albo i na minusie.

#14 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 13:12

Co chodować świnie czy bydło? A ile on zboża wyprodukuje na 5 ha. 25 ton? Więc dużo nie utrzyma. Ale zawsze coś. Bo z samego zboża to nie wyżyje.

#15 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 13 marzec 2010 - 13:12

Co chodować świnie czy bydło? Jak wszyscy się przerzucą na bydło to zobaczycie jaka będzie cena;PP ja hoduje świnie bo cena prędzej czy później pójdzie w górę. Choćby 1 kg kosztował 4 zł to się bardzo. Ja je hoduje i nie zamierzam się na nic innego przerzucać, ponieważ zboże jest tanie a mam go dużo. Takie jest moje zdanie :) :)
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#16 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2725 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 13:19

Co chodować świnie czy bydło? To może nastaw się na maciory i sprzedaż prosiąt?

#17 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 15:10

Co chodować świnie czy bydło? Czy hodować bydło czy świnie? Nie da się na to jednoznacznie odpowiedzieć zależy czy masz dużo łąk lub pola czy więcej pracy chcesz wkładać czy mniej, jakie warunki masz, modernizacja ile będzie konszowała będziesz się martwił ceną byki stoją przez ok. 1.5r a świnię ok. 5-6 miesięcy cena się waha, teraz jest zboże tanie to możesz zrobić zapas i trzymać świnię bo byki też pójdą w dół bo teraz nawet nie chcą kupować, cena świń raczej w wakacje idzie do góry
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#18 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 10:34

Co chodować świnie czy bydło? No i każdy ma swoje zdanie :) to i to ma plus i minusy.

#19 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 12:16

Co chodować świnie czy bydło? Witam! nie wiem czy dobry dział ale jak coś to proszę o przeniesieni. A wiec tak zastanawiam się nad hodowlą byków a dokładnie buchajów. obecnie posiadam lochy sztuk dwie gdyż dopiero zaczynam. Posiadam 6h ornego zero łąk. myślę nad zakupem około 4 byczków zamiast świń. Czy to dobry pomysł? Dlaczego byki?, dlatego ze dookoła gospodarstwa jest dużo tzw dzikich łąk z których mógłbym zbierać pasze. Moje pytanie jeszcze jedno. Czy pomieszczenie 25m2 wystarczyło by na te 4 sztuki lub może na więcej czy mniej. oczywiście bydło było by uwiązane. Nie wiem czy wyraziłem sie jasno ale jak cos to pytajcie i pomóżcie.

Połączone

Edytowany przez razor275, 02 styczeń 2014 - 09:22.
Dublowanie tematu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share KijewoTeam1994

KijewoTeam1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/pages/Kijewo-Team/350779978363966?ref=hl

Wszystko Jest O Mnie Tutaj Opisane :D

Napisany 01 styczeń 2014 - 12:23

Co chodować świnie czy bydło? moje zdanie na twój problem jest takie że świnie to wiesz trzymasz pół roku a byka to jednak te dwa lata musisz mieć , cena skacze bo skacze na oby dwa towary , ale jak na małą ilość to byki są lepsze niż trzoda , no i łatwiejsze w utrzymaniu , łąki mówisz dzikie są ale są to siano jako takie można mieć , pochodzić też może , z tym pomieszczeniem to w zupełności starczy , ja mam ciaśniej poustawiane ,