Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha?

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 06 lipiec 2007 - 09:17

Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha? Ale i tak nie porownasz uni do dobrych zachodnich maszyn, nie mówie że unia jest zła ale co nie polskie to jednak lepsze :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha? Dzisiaj, 19:20
  •  

#22 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 06 lipiec 2007 - 09:42

Ale i tak nie porownasz uni do dobrych zachodnich maszyn, nie mówie że unia jest zła ale co nie polskie to jednak lepsze :(

moim zdaniem maszyny unii są dopasowane idealnie do polskiego rolnika, mianowicie kosztują o wiele mniej niż zachodnie oraz będą wykorzystywane w 30-50%, więc może się okazac, iż są bardziej żywotne niż w pełni wykorzystywane zagraniczne maszyny dlatego też wielu producentów rolnych wybiera właśnie polskie maszyny spełniające w pełni ich oczekiwania, co do tematu to na 100ha maszyny współpracujące z ciągnikiem o mocy w okolicach 150km spokojnie mogą byc produkcji polskiej i będą one w pełni użyteczne przez co najmniej 5 lat

#23 Share Gumis32

Gumis32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:?

Napisany 06 lipiec 2007 - 12:48

Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha? Aha, a gdyby tak używane maszyny taniej by wyszło tylko chodzi oto czy sie spiszą w pracy??

#24 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 21:25

Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha? widze że sa różne koncepcje na ciagniki i kombajny itd itd ale ja tylko powiem że 100ha gospodarstwo bez skrętnego ciągnika z dobrym turem albo jakiejś ładowarki teleskopowej to nie może istnieć tym bardziej że cos chcesz chować(hodowac) a jeśki rzeczywiście nie martwisz sie o kase to polecam ci ładowarke manitou 731 z klima lub claasa scorpiona :PP

#25 Share Gumis32

Gumis32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:?

Napisany 09 sierpień 2007 - 16:38

Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha? No ja myśle że do mojej C-360 dokupie jeszcze jakiś ciągnik ok. 80-90km+tur i jakiś podstawowy ciągnik np. Case MXM-U 135 by mi chyba wystarczył na taki areał. Do tego dokupić musze pierwsze pola noi sprzęcior współpracujący z tymi maszynami co wymieniłem powyżej. Jak narazie to mnie rodzice do głosu nie dopuszczają, :angry: ale to tylko kwestia czasu i cierpliwości :)
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to proszę piszcie jakieś wprowadzenie muszę mieć do tego jakimi maszynami mam się posługiwać :)

#26 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 08 październik 2007 - 16:11

No ja myśle że do mojej C-360 dokupie jeszcze jakiś ciągnik ok. 80-90km+tur i jakiś podstawowy ciągnik np. Case MXM-U 135 by mi chyba wystarczył na taki areał. Do tego dokupić musze pierwsze pola noi sprzęcior współpracujący z tymi maszynami co wymieniłem powyżej. Jak narazie to mnie rodzice do głosu nie dopuszczają, :angry: ale to tylko kwestia czasu i cierpliwości :P
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to proszę piszcie jakieś wprowadzenie muszę mieć do tego jakimi maszynami mam się posługiwać :P

To Ty dopiero zaczniesz kupowac pola?? Jak tak to na poczatek nie jest Ci duzo maszyn potrzebna,lepiej inwestowac w ziemie,albo hodowle.

#27 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 08 październik 2007 - 17:20

Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha? Heh. Zupełnie jak mój kolega. :P Najpierw kupił drukarkę i założył internet (za który cały czas płacił), a po roku kupił zestaw komputerowy. :P
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#28 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 08 październik 2007 - 18:32

Heh. Zupełnie jak mój kolega. :P Najpierw kupił drukarkę i założył internet (za który cały czas płacił), a po roku kupił zestaw komputerowy. :P

przykład pati daje do myślenia :P :P
Po co kupić sprzęt jak sie go nie wykorzysta.
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#29 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 08 październik 2007 - 18:38

Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha? a co do pluga uni to fakt moze i jest ciezki ale sami mamy ibisa 3+1 XXL niestety bez S a przydaly by sie sprezynki i nie narzekamy.Plug pieknie przykrywa pole a chodzi z U1224 ale widac ze czasami jest mu ciezko dlatego musimy dokupic jakis ciagnik

#30 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 08 październik 2007 - 20:11

Heh. Zupełnie jak mój kolega. :P Najpierw kupił drukarkę i założył internet (za który cały czas płacił), a po roku kupił zestaw komputerowy. :P

Trafne porownanie. Zreszta moj kumpel tez najpierw kupil, auto a pozniej robil prawko. A co najciekawsze do czasu zrobienia prawka nim nie jeździł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 październik 2007 - 21:00

Trafne porownanie. Zreszta moj kumpel tez najpierw kupil,auto a pozniej robil prawko. A co najciekawsze do czasu zrobienia prawka nim nie jezdzil.

E to mój kumpel też najpierw kupił eskorta później zaczął robić prawko, a ze w rok nie zrobił bi mu zdawanie nie wychodziło za ten czas roztłuk nieźle tego eskorta a na koniec rozbił po pijaku na polnej drodze :P

#32 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 08 październik 2007 - 21:23

Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha? A kup U-1634 ,jakiegoś fendta 308vario + tur Quicke 45 , pług unia xxls vario , agregat kombi 5.1, kosa 3.0, rozrzutnik Tytan 18 ,2 przyczepy pronar 8t, Uprawowo-siewny 4m , kosiarkę kuhna 4m przyczepę samozbierającą mengele rotobull ,sieczkarnię claas jaguar Wóz paszowy Sano , Bizona BS Z 110 i aby ci paliwa starczyło :P :P
Ursus & JD Rulezzzz

#33 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 09 październik 2007 - 13:28

Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha? No to żeby było to paliwko to do tego przydomową wytwórnię biodiesla se kup. :P
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#34 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 16 październik 2007 - 21:32

Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha? no to teraz ja cos napisze na temat UNI,mam ibisa 3+1xls na resorach i powiem ze co do wagi to nie jest ciezszy od zachodnich!!!np.kunh o tej samej szerokosci orki wazy 50kg mniej,overum 70kg,kverneland ma ta sama wage a wiec wychodzi nato ze to wszystko bujda chyba ze sie kupuje uzywany sprzet to wtedy tak bo tam sa mniejszo odkładnie. cała prtawda o pługach.

#35 Share Goblin

Goblin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 11:44

Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha? mój sąsiad też ma 100ha i ma claas aresa 826 rz i newholland cx 8060 i jedną 1014 , 2x c-360 , c-385 , 2x stare case

#36 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 13 październik 2008 - 17:27

Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha? a ile z niech stoi nie używanych??? chyba ze na każdy ma obsadę do jeżdżenia :o jak ja bym miał tyle ha to dwa ciągniki jeden do orki i do agregatu oraz do transportu a drugi do lżejszych prac i mniejszego transportu... góra trzeci do tura jak by była potrzeba :o po co tyle złomstwa na podwórku

#37 Share Kamil97

Kamil97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Harcerstwo,Rolnictwo,Maszyny Budowlane,Modele Rolnicze,Modele Budowlane

Napisany 19 październik 2008 - 08:26

Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha? To ja bym wziął Fendta716Vario, Case MXM 170 i do siania [pryskania nową Proxime, maszyny towarzyszące im do Vario 5 obrotówka a do MXM też 5 obrotówka z UNII, agregat do Vario 10 metrów i Case też, Gruber 6 metrów, agregat uprawowo siewny Vaderstat, Opryskiwacz samojezdny,rozsiewacz nawozów Amazone, Kombajn Class Dominator 204x2, Do buraków Holmera, Przyczepy HL i Metaltechy, do ziemniaków Anne, sieczkarnie Class Jaguar 800, kosiarkę SaMasz, Przyczepę samozbierającą Krone BIG i to chyba na tyle ;)

Używaj największego klawisza czyli spacji

Edytowany przez andrzej2110, 19 październik 2008 - 09:49.

-U-R-S-U-S- me love<3

#38 Share kojack1014

kojack1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 październik 2008 - 21:22

Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha? na 100ha.... i nie martwić się o kase...
Valtra T190 + pług Kwerneland 5-obrotowy z packomatem + przyczepa Pronara z 22t+ kongskilde front terra
Valtra N141 + gruber Amazone + rozsiewacz Amazone + kosiarki Kuhn'a + prasa Vicon
Valtra N82 + opryskiwacz Amazone + przetrząsarki i zgrabiarki Claas +
Kombajn Claas Tucano 430 i Lexion 560+ przystawki do nich, Claas Jaguar 800
Ładowarka Manitou albo JCB
siewniki: Solitair 9, Accord Optima, Amazone lub Gaspardo
i to tyle chyba :P

#39 Share newholand1980

newholand1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 17:16

Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha? mam ibisa z zaczepianym walcem i nie narzekam. zdradze ci mój sekret.mam to wszystko o czym ci piszą i nic nigdy na kredyt!!!więc zastanów się zanim zaczniesz jakiś chyba to nazywają biznesplan!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share no1NEWHOLLANDno1

no1NEWHOLLANDno1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 19:31

Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha? Najgorsze jakie można kupić przyczepy to są chyba pronar, sam szukałem porządnej 14-16 i tez zastanawiałem się nad pronarem ale po obejrzeniu jej załamałem się, fatalnie... ;/ i kupiłem przyczepkę metal-techu super sprzęcik ;) polecam

Dodaj odpowiedź