taczer

Zetor 7211, 7711, 7245?

Polecane posty

taczer    0

Witam.

Zamierzam kupić w najbliższej przyszłości zetorka więc zawitałem na to forum. Pora zastąpić C-360, troszkę lepszą jakością :)

Przy 20 hektarach, głównie V klasy zastanawiam się tylko który model wybrać. Zastanawiam się nad tymi trzema modelami, które napisałem w temacie. Słyszałem już różne opinie, ale chyba najlepiej zapytać u źródła, więc mam nadzieję, że mi coś doradzicie. Dodam, że mam jeszcze c-330, która wykonuje lekkie prace.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja bym postawił na Zetora 7245. Piękna, zwinna maszyna z przednim napędem. Niby ponad 70 KM (bardzo dobrze dociążony) a Ursus 1634 miał delikatny z nim problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Również polecam Zetora 7245 nawet silny jak na swoją moc, dosyć zwrotny.

Ale nie chce misie uwierzyć że Ursus 1634 miał z nim mały probleb.

Wszystko zależy od kierowcy. :)


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu12347    0

Bierz 7211, bardziej zwinny, mniej spali, zawsze to mniej części, napraw, a poza tym do silnika o takiej mocy przedni napad to chyba nie za bardzo, oraz cenowo na pewno Cie taniej wyjdzie . Ja bym wolał 7211 myślę ze spokojnie wystarczy. Maszyna nie do zdarcia:). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Jeśli ciągnik będzie przeznaczony do cięższych prac w gospodarstwie to najlepszym wyborem byłby 7245 lub nawet 7745. W cenie od 30 do 40tys powinieneś znaleźć super stan. Mojego 7245 kupił właśnie facet co miał 20ha ziemi ornej klasy IV-V i kiedyś jak nas odwiedził to był bardzo zadowolony z wyboru bo przesiadł się też z C-360. Po za tym 4x4 to 4x4, lepsze dociążenie przodu oraz możliwość podjęcia pracy ciut większymi maszynami niż do 7211 np w orce 1 skibą więcej.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

jeśli już to bierz 7245 lub 7745 masz już w nich przedni napęd a czasami naprawdę się przydaje w ciężkich pracach


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Pewnie że bierz z przodem Ale teraz pytanie czy chcesz 7745 czyli mocna maszyna i już od c-360 maszyny to będą przymałe do niego albo 7245 i nie musisz zmieniać bo nie ma takiej dużej różnicy. Ja myślał bym chyba o 7245 ale to już twój wybór zawsze dobrze jak jeden traktor ma przodek.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Bierz 7211, bardziej zwinny, mniej spali, zawsze to mniej części, napraw, a poza tym do silnika o takiej mocy przedni napad to chyba nie za bardzo, oraz cenowo na pewno Cie taniej wyjdzie . Ja bym wolał 7211 myślę ze spokojnie wystarczy. Maszyna nie do zdarcia:). Pozdrawiam.

 

Ja nie zastanawiałbym się ani chwili, od razu brałbym XX45, przedni napęd to "prawie" drugi ciągnik. A jeśli chodzi o spalanie 7211 i 7245 to właściwie na jedno wychodzi, w końcu w tych dwóch modelach jest ten sam silnik. Przedni napęd niezależnie od mocy silnika jest bardzo pomocny w cięższych warunkach polowych. Polecam 7245, miałem takie cacko i naprawdę są to maszynki wytrzymałe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Ja na twoim miejscu be zastanowienia wziął bym 7245 lub 7745 :) Na bank będziesz z tego ciągnika zadowolony bo to są starsze sprawdzone maszyny :)


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja bym postawił na Zetora 7245. Piękna, zwinna maszyna z przednim napędem. Niby ponad 70 KM (bardzo dobrze dociążony) a Ursus 1634 miał delikatny z nim problem.

Zetor 72XX nie ma ponad 70 km bo Mój zetor 7745 po przeliczeni kw z dowodu na km ma 73 km .

Również polecam zetora 7745 posiadam go już kilka lat i nie narzekam na niego miał tylko jedną poważniejsza awarie dokładnie sprzęgło ale chyba nie ma w tym nic dziwnego skoro ma już 20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

No więc ja kiedyś na podobny areał miałem 7711 bardzo dobrze się sprawował, jest bardzo zwrotny, szybki i szukaj czegoś z kołami 34, natomiast fakt jest faktem że czasem sama blokada to za mało... Więc XX45 a jeżeli planujesz zwiększenie areału to tylko i wyłącznie 7745 jak najbardziej polecam moim zdaniem w spalaniu miedzy tymi modelami nie ma jakiejś przepaści grunt do dobrze dobrana maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Zetor 72XX nie ma ponad 70 km bo Mój zetor 7745 po przeliczeni kw z dowodu na km ma 73 km .

Również polecam zetora 7745 posiadam go już kilka lat i nie narzekam na niego miał tylko jedną poważniejsza awarie dokładnie sprzęgło ale chyba nie ma w tym nic dziwnego skoro ma już 20 lat.

 

 

Dowód jest jak książka, nie kłamie ale papier wszystko przyjmie :) więc dowodem bym się nie sugerował. 7745 ma 50 kW a 7245 ma 46 kW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@adikpl1 już wcześniej gdzieś znalazłem właśnie te dane ale sam nie wiedziałem w co wieżyc czy w to co w dowodzie czy w to co gdzieś znalazłem dlatego podałem moc z dowodu ciągnika :) ale po części to miałem racje bo 72XX nie ma ponad 70 km :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

Zdecydowanie Zetor 7245 ponieważ ma 4x4, jest dosyć zwrotny, dużo nie pali i części nie są do niego drogie.


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harpa777    2

Do transportu lepszy jest z miękką osią przednią. Do pracy w polu z napędem. Także do ładowacza czołowego właściwie tylko z przednim napędem, bo na zwykłej osi można podnosić do 750 kg. Wybór należy do Ciebie. 7711 lepiej da sobie rade z pługiem 3-ka obrotową.

 

7211 ciagnie po drodze 2 przyczepy 6-ki, załadowane po 7 ton. 7711 pewnie pociągnie trochę więcej, no i trzeba brac poprawkę na teren pagórkowaty, bo tyle to na nizinach zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wybierz Zetora 7245.Przyda Ci się napęd 4x4 na 100% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogrodowa    1

jestem także za tym aby wybrać Zetka 7245! :) gites maszyna i nie do zdarcia oraz lepszy komfort a wgl co tu wiecej mówic. róznica ogromna jest z 60-tką a zetkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi71    0

tak tylko to ma być traktor jako drugi bo mam już zetora 9245 a tego potrzebuje do transportu i ewętualnie do koszenia łąki i z tego się pytam czy wziąśc tego 7711 czy 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

na słabe gleby piaszczyste bierz 4x4 bo ciągnik kopie się w piachu z agregatem itp. Ale b.dobry wybór że zetor:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marerek    4

Kolego ja bym pomyśl nad czymś nowszym np zetorem 5320/40 z ponad roku 2000r fakt faktem zapłacisz więcej ale nowsze i on jest jeszcze bardziej oszczędny od 7211/45 a ma tyle samo mocy wiem bo miałem oba modele i w transporcie 53XX jest szybszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj