Skocz do zawartości

Reklama

Czym pryskać pszenicę i pszenzyto?

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
90 odpowiedzi na ten temat

#41 Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1429 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 19:55

ale jak bedzie sie pryskalo jak pszenica bedzie miala 1 kolanko to taka temp. bedzie a po drugi chwastox to tylko dodatek do apyrosu a nie glowny srodek i nie trzeba go koniecznie stosowac ja po samym apyrosie 16g na ha mialem bardzo dobre efekty

#42 poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 885 postów
  • 3268007

Napisany 15 marzec 2010 - 21:24

Ja pryskam Attribut + Granstar oraz Apyros + Chwastox turbo. I powiem tak A+G jest dobra bo poniej sieje buraki ale dopiero w tym roku miałem problem z miotłą ale to chyba była wina pogody bo jak popryskałem to w nocy był przymrozek, za to na polu onok gdzie pryskałem 3 dni później nie było wogóle miotły. A+Ch stosowałem tam gdzie w następnym roku siałem rzepak, w tym roku rezygnuje z chwastoxu i wyboiorę cos innego. Czyli stwierdzam że obydwie mieszanki spełniają moje oczekiwania.

#43 turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 23:09

sory ze znowu pytam o takie podstawowe rzeczy ale chce nie zniszczyc zboza. moge pomieszac chisel z granstarem w proporcji 60 g + 10-15 g na ha na jeczmien ozimy ?

#44 Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1429 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 23:14

chisel jest slaby miotle przepuszcza , ojciec tak mowi i nie stosuje tego

#45 rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • 7942176

Napisany 16 marzec 2010 - 06:43

Stosuje od 3 lat Mustang+Protugen i jestem bardzo zadowolony , cenowo to rewelaccji nie ma , ale niespodzianek na polu jeszcze nie mialem.

#46 piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 16 marzec 2010 - 22:12

Radzi sobie mustang z trzytulią i protugen z owsem głuchym?

#47 semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 19:45

a jaki środek zastosować aby zniszczyć przytulię w ozimych??

#48 Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1429 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 20:05

jak jest mala to apyros sobie powinien poradzic a jak duza to najleprzym srodkiem jest grodyl
aurora tez jest dobra . wypala wszystko w ciagu 3 dni ale musi swiecic slonce no i wystepuja przebarwienia na zbozu ale efekt niesamowity

#49 TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 20:22

Sekator, grodyl, tomigan, starane.

#50 krolik13

krolik13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • 13100861

Napisany 14 kwiecień 2010 - 15:35

Witam . mam pytanie czy można stosować w mieszaninie (mieszać) Chisel 75 WG z Aminopielikiem Super 464 SL?? i w jakich dawkach to stosować aby zwalczyć miotłe zbożową a w szczególności przytulie czepną???pomóżcie....

#51 bugjo22

bugjo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 18:43

mam pytanie jaka dawka apyrosu zniszczy miotle zbozowa bo te min 13g wystarczy??

#52 Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1429 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 19:26

ja stosuje dawke apyrosu 17.6 g/ha akurat opakowanie 53 g na 3ha
we czwartek wieczorem pryskalem i dodalem jeszcze 1,5 l chwastoxu extra i wczoraj bylem na polu i chwasty juz skreca nawet szczaw a w nocy juz padalo w piatek mrzawka w sobote deszcz i w niedziele deszcz a srodek ladnie dziala

#53 arkadian12

arkadian12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 22:22

Witam
Proszę o poradę. Mianowicie mam pszenicę jarą na nowym polu i jest perz. Dowiadywałem się w sklepie o środki aby zlikwidować perz w pszenicy jarej i otrzymałem odpowiedź abym zapomniał ponieważ jest ona za słaba aby znieść oprysk który likwiduje perz. Potrzebuje przynajmniej aby przychamować jego wzrost, abym przed żniwami nie musiał wjeżdżać z pszenice z opryskiem. Piszecie o Apyrosie i Attribucie, mam rozumieć iż dla pszenicy nie ma zagrożenia, a jeżeli się uda i przy sprzyjających okolicznościach to trochę zniszczę perz? Z kart informacyjnych wynika, iż te opryski działają na perz (wrażliwy) To nie widzę problemu aby zastosować te opryski (który lepszy) i jakiś efekt pozytywny powinienem uzyskać?  Pozdrawiam

#54 Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1429 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 23:01

ja z doswiadczenia powiem tak atribut zastosowealem 2 razy za pierwsz\ym razem efekt byl dobry a za drugim nawet miotla w tym roku rosla
a na apyrosie jeszcze sie nie zawiodlem i w tym roku wszystko bede nim pryskal wychodzi dosyc tanio . pelna dawka 26g wychodzi ok 100 zl/ha

#55 turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 15:47

lukaszjarm jak stosujesz apyros z chwastoxem to dodajesz jeszcze do tego atpolan ( adiuwant ) ? bo chce pryskac apyrosem + mustang tylko nie wiem czy nie dodac do tego jeszcze atpolanu jak myslisz ? jak dodam to sie nic nie stanie chyba ? a i w jakiej kolejnosci to mieszac jak bym miał dodac jeszcze ten atpolan ? z gory dzieki za odpowiedz ;)

#56 TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 16:57

Sam apyros + atpolan to ok.
Apyros + mustang, chwastox, granstar to bez atpolanu.

#57 Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1429 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 19:44

ja daje apyros+chwastox extra + 1L atpolanu wole dac na wszelki wypadek

#58 daweed

daweed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 05:51

Pryskaliście już ozimki ?

Zastanawiam się czy jak popryskam dziś bo zapowiada się ładna pogoda to czy jak przez dwa następne dni spadnie deszcz to czy ogóle ten oprysk coś da.

Jakie macie odczucia w stosunku do oprysku i późniejszej pogody (deszcz, wiatr albo zimno)?

#59 adeczek27

adeczek27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 18:19

witam wszystkich mam pytanie potrzebuje tanich i skutecznych środków do pryskania na pszenice co stosujecie w jakiej dawce na ha chodzi o pszenica ozim z góry dzięki

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#60 Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • 8454313

Napisany 08 kwiecień 2011 - 23:34

Czy apyros mogę mieszać z chwastoxem turbo 340SL, bo znalazlem info że można ale z tym 300SL extra? Zostało mi chwastoxu turbo z tamtego roku i dałbym to na oziminy ale na miotłe bym dorzucił ten apyros np 20g apyrosu + 2,5l chwastoxu na ha

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk