Skocz do zawartości

Zdjęcie

Myszy i inne gryzonie

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 22:35

Myszy i inne gryzonie Czy w waszym regionie też jest taka plaga mysz. Ja co prawda (w TV podawali info że jest plaga mysz w opolskim) dziś dopiero pojechałem na oględziny w pola i się przeraziłem, jak te szkodniki potrafili zniszczyć trochę upraw (rzepaku). Dzisiaj kupiłem 5 kg trutki i jutro jak najszybciej zapierdzielam w pole. Mieszkam na dolnymśląsku. Słyszałem również że w opolskim jest nie ciekawie. A jaka jest u Was sytuacja ???
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Myszy i inne gryzonie Dzisiaj, 02:06
  •  

#2 Share dabro

dabro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO, TRANSPORT

Napisany 11 marzec 2010 - 22:44

Myszy i inne gryzonie Ja też jestem z dolnego śląska, okolice Świdnicy i potwierdzam to co mówisz Plaga to mało powiedziane, całe place na polu rzepaku uszkodzone. Już od 2 tygodni walczymy z tymi szkodnikami.
Może jestem wariat, ale nie idiota...

#3 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 22:46

Myszy i inne gryzonie Nie przyglądałem się uprawom ale często widzę ostatnio myszy na drodze jadąc samochodem. Nigdy nie spotkałem się z tym o tej porze roku.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 22:46

Myszy i inne gryzonie

Czy w waszym regionie też jest taka plaga mysz. Ja co prawda (w TV podawali info że jest plaga mysz w opolskim) dziś dopiero pojechałem na oględziny w pola i się przeraziłem, jak te szkodniki potrafili zniszczyć trochę upraw (rzepaku). Dzisiaj kupiłem 5 kg trutki i jutro jak najszybciej zapierdzielam w pole. Mieszkam na dolnymśląsku. Słyszałem również że w opolskim jest nie ciekawie. A jaka jest u Was sytuacja ???

Z tą trutką to uważaj bo jakiś krecik zdechnie i może być problem.
O gryzoniach w rzepaku koledzy trochę napisali w nawożeniu rzepaku - właśnie z opolskiego

#5 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 marzec 2010 - 08:21

Myszy i inne gryzonie U mnie nie widziałem jeszcze żeby myszy były na polu. Ale za to w stodole mam ich troche.
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 21:44

Myszy i inne gryzonie Ja dzisiaj poszedłem truć to dziadostwo i wyrąbałem 6 kg trutki na ok 3 ha. Dziura na dziurze, pod śniegiem żerowały. :)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#7 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 17:21

Myszy i inne gryzonie ja mam na działce jakies pól ara rzepaku a wlasciwie mialem bo wszystko wrabaly. A to co posialem kolo 15wrzesnai na poplon to nie ruszone bo maly jest.

#8 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 17:50

Myszy i inne gryzonie U mnie również na jednej działce, gdzie zasiałem później rzepak (jest mały) nawet go nie ruszyły- myślę, że do czasu, natomiast z innych działek zrobiły sobie spiżarnię. :)

#9 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 18:05

Myszy i inne gryzonie mysle ze 15 wrzesnia w polsce to juz spokojni emozna rzepak siac nic sie nei dzieje. Ostatnimi laty granica siewu si emocno przesunela i posianie 15 wrzesnia nie daje juz chyba zadnego ryzyka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 29 marzec 2010 - 21:34

Myszy i inne gryzonie W tym roku to chyba u większość z Was maszyny są w polu? Unas też prawie u każdego sąsiada są właśnie myszy, dziadek był w sobote 27.03.10 je "zwalczać" ;)