Skocz do zawartości

Edward Gierek

107 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 15 marzec 2010 - 07:45

Edward Gierek komuna ZBANKRUTOWAŁA obeszło się bez modlenia , choć JAN PAWEŁ WIELKI dawał ludziom nadzieję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Edward Gierek Dzisiaj, 05:08
  •  

#62 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2010 - 10:32

Edward Gierek Jarki,to prawda,komuna zbankrutowała, jednak komuniści się uwłaszczyli,okrzepli finansowo,zasilili większość z obecnie funkcjonujących partii i zdarza się często,że mają statut osób prześladowanych.Dzisiaj upiory przeszłości,jak Gierek,Bierut,Gomułka wraz z żyjącymi np.Urbanem czy Jaruzelskim dla niektórych stają się synonimem dobrych czasów , wzorem do naśladowania i budowy kolejnego pomnika.
Mam nadzieję że najmłodsze pokolenia dowiedzą się kim byli ci ludzie i jaką moralność propagowali.
Dla mnie w większości to kanalie i męty społeczne,które doszły do władzy tylko dzięki radzieckiej pepeszy i przydupasom z pod znaku SB,ZOMO,WRON,ORMO.

#63 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 12:53

Edward Gierek Właśnie dlatego nie wytrzymałem jak zobaczyłem co dzisiejsza MŁODZIEŻ wypisuje nie pamiętając tamtych czasów a jedynie opierając się na OPOWIEŚCIACH :)
I W D@PIE MAM JAKIEŚ KARY OD DZIECIAKÓW KTÓRZY JE TU STOSUJĄ ZA PRAWDĘ O KTÓREJ TERAZ MOŻNA PISAĆ , oni się kształcą w WOLNEJ POLSCE :) i nie wiedzą co to jest KOMUNA !!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 15 marzec 2010 - 13:30

Edward Gierek Towarzysze pomozecie -Pomożemy!!!.Pamiętam te czasy bardzo dobrze,napewno był niewątpliwy postęp w stopie życiowej zarówno mieszkańców miast jak i wsi i to jest jedyny plus tych rządów ,ale jakim kosztem.Zadłużenie kraju osiągnęło ok30 mld USD co na tamte czasy było kwotą astronomiczną.Tak więc towarzysza Gierka nia na pomniki a do śmietnika histori.

#65 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 13:52

Edward Gierek komuna miała wady i zalety zresztą jak każdy ustrój, nie ma co sobie za bardzo do głowy przybierac że wszyscy kradli ci na dole i ci na górze, teraz jest podobnie tylko że kradną tylko ci na górze....
U nas w Kazimierzy Wielkiej była cukrownia pracowało w niej ponad 300 osób przez kampanie, jedni wchodzili główną bramą a wychodzili tyłem a przed końcem zmiany wracali tyłem i nornalnie wychodzili główną bramą i też kradli i wynosili co się tylko dało albo godzine robił a 7 myślał jak co wynieś i co z tego wyszło? dziś cukrowni już nie ma zostało tylko troche gruzu który i tak wyworzą. w ostatnim roku cukrownie zmodernizowali i stwierdzili że nie opłaca się jej utrzymywac i wykupił ją niemic (sudzcuker)czy jakoś tak pociągnęła jeszcze ze 4-5lat i ją zamkneli teraz buraki jeżdzą do Robczyc 180km a za transport płaci rolnik, a wracając do Gierka to robił co mu kazano, tyle samo wartał co i te wszystkie kaczory i reszta tej spółki co byli są i będą przy korycie,

#66 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 14:53

Edward Gierek

Właśnie dlatego nie wytrzymałem jak zobaczyłem co dzisiejsza MŁODZIEŻ wypisuje nie pamiętając tamtych czasów a jedynie opierając się na OPOWIEŚCIACH :)
I W D@PIE MAM JAKIEŚ KARY OD DZIECIAKÓW KTÓRZY JE TU STOSUJĄ ZA PRAWDĘ O KTÓREJ TERAZ MOŻNA PISAĆ , oni się kształcą w WOLNEJ POLSCE :) i nie wiedzą co to jest KOMUNA !!

no tak kształcimy sie w wolnej Polsce do 25 roku zycia i idziemy na bezrobotne albo jedziemy na wyspy :)

#67 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 15:06

Edward Gierek za to kiedyś Polska była krajem z najlepiej rozwiniętym systemem zasiłków dla bezrobotnych, pracę (a raczej jej imitację miał każdy) pobory na poziomie kilkunastu dolarów miesięcznie, wszyscy kradli na potęgę i jakoś się to kręciło. I właśnie ta płaca w dolarach pokazuje ogrom naszego długu zaciągniętego przez Gierka. Te 100 mld teraz to jedna trzecia tego za co nam gierek zafundował masę zakładów molochów które nigdy nie pracowały pełną parą bo nie było surowców, większość inwestycji była po prostu chybiona. Owszem chłopi mają być za co wdzięczni I sekretarzowi, ale krajowi jako ogółowi to zdecydowanie zaszkodził.

#68 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 15:08

Edward Gierek powiedz mi jakie "inwestycje" sa teraz trafione? a moze ktora jest nie chybiona?

#69 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 15:15

Edward Gierek 99% inwestycji jest trafiona, bo za prywatną kasę. Ty własnych pieniędzy też nie wyrzucisz w błoto. Za komuny państwowe znaczyło tyle samo co niczyje i gó..o obchodziło komunistycznych watażków co się wybuduje, wazne było aby było duże.

#70 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 20:30

Edward Gierek

no tak kształcimy sie w wolnej Polsce do 25 roku zycia i idziemy na bezrobotne albo jedziemy na wyspy :)

jak myślisz w PRL-u ile procent dzieci wiejskich kształciło się do 25 lat 1%?
i co myślisz że im się nie chciało uczyć ?
nie bo żeby się kształcić należało mieć PUNKTY ZA POCHODZENIE !
więc byłbyś WROGIEM KLASOWYM-KUŁAKIEM !
abyś mógł się kształcić TWÓJ OJCIEC POWINIEN ODDAĆ ZIEMIĘ DO SPÓŁDZIELNI i wtedy byłbyś TOWARZYSZEM :) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 20:34

Edward Gierek nie zrozumiales mnie, nie kształciło sie ale mieli prace za ktora utrzymywali rodzine, teraz kształcimy sie do 25 roku zycia i idziemy na bezrobotne albo jedziemy na saksy.

#72 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:01

Edward Gierek bo kwestia jest taka, że większość idzie na studia na pierwsze-lepsze byle tylko papierek mieć, trzeba iść na takie po których pracę jest, a nie zasiłek.

#73 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:03

Edward Gierek właśnie chciałem Ci pokazać dlaczego teraz jest lepiej , kto nie chce się uczyć?
głupi :)

#74 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:05

Edward Gierek fajny artykuł, może trochę stary ale dobrze obrazujący sytuacje http://www.gazetafin...-na-kredyt.html

#75 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:13

Edward Gierek

bo kwestia jest taka, że większość idzie na studia na pierwsze-lepsze byle tylko papierek mieć, trzeba iść na takie po których pracę jest, a nie zasiłek.

teraz się narażę taki wieczny student gdyby musiał zaciągnąć kredyt na{część 30-50%}naukę to by się zastanowił , mają być jakieś zmiany !?

#76 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 15 marzec 2010 - 21:24

Edward Gierek

99% inwestycji jest trafiona, bo za prywatną kasę. Ty własnych pieniędzy też nie wyrzucisz w błoto. Za komuny państwowe znaczyło tyle samo co niczyje i gó..o obchodziło komunistycznych watażków co się wybuduje, wazne było aby było duże.

nie żyłem w tamtych czasach więc nie mam poglądów kiedy było lepiej bo jak możne oceniać coś czego się nie przeżyło a zna się tylko z opowiadań ale radzę ci kolego z tymi inwestycjami z Gierka sprawdz ile poszło kasy bo chyba ci się o jedno zero poprzestawiało

#77 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:27

Edward Gierek

fajny artykuł, może trochę stary ale dobrze obrazujący sytuacje http://www.gazetafin...-na-kredyt.html

to ja przytoczę co zawdzięczamy tak naprawdę Gierkowi: "Lata 70. XX wieku były dla Polski latami kryzysu gospodarczego, spowodowana budową "drugiej Polski". Braki w zaopatrzeniu sprawiły, że najpierw żywność, a następnie inne artykuły jak buty czy papierosy, zostały objęte reglamentacją. Kupić je można było na kartki w małych ilościach. Półki sklepowe przez wiele lat świeciły pustkami, można było znaleźć jedynie kaszę i ocet. Po pozostałe produkty ustawiały się kolejki, niekiedy dzień i noc czekających na dostawę towaru. Światełko w tunelu starano szukać się wprowadzając Stan Wojenny, jednak gospodarka odżyła po zmianach ustrojowych w Polsce po 1989 roku." i tak oto Towarzyszowi Gierkowi upadł w Polsce komunizm i za to należy mu się pomnik :)
@ rafal13113 jakie zero i w czym???

#78 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:28

Edward Gierek bogdan to teraz strzał za 100 punktów który kierunek przyniesie ci prace i pieniądze? :)

#79 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:42

Edward Gierek wiele kierunków na uczelniach technicznych, oczywiście są rejony Polski gdzie i takie studia niewiele dadzą :) 5 kolegów ze stancji po polibudzie znalazło pracę zaraz po studiach... oczywiście wyjechali z Lublina :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:43

Edward Gierek jakoś dziwnym trafem 40 milionowy naród żył samym octem i kaszą i na dodatek chodził boso. Dzisiejsza propaganda sukcesu za wszelką cenę próbuje uświadomić jak wtedy było źle a jaki teraz jest dobrobyt.