Gość Profil usunięty

Edward Gierek

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie pamiętam, ale tak jak większość nas słyszałem z opowiadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

to jakbyś wtedy tak jak teraz krytykował ówczesną władzę to byś tą PAŁĄ DOSTAŁ ;):) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to jakbyś wtedy tak jak teraz krytykował ówczesną władzę to byś tą PAŁĄ DOSTAŁ ;):) :)

 

 

Jakbym żył za komuny to bym się do partii zapisał i bym miał wszystko w nosie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

przecież jak Gierka odsunięto od władzy Jaruzelski wsadził go do więzienia a do końca życia utrzymywał się z niskiej emerytury która nie przekraczała 1tys, a dziś SB-cy ZOMO-wcy biorą bo 8tys, widzimy co się robi z ludźmi którzy chcą pomóc Polsce.

 

i po co takiemu dziadkowi tyle kasy co on z nia zrobi powiedz mi?? mieszkajac w miescie 3tys na miesiac by mu w zupelnosci starczylo i by zyl jak kluska w masle.

 

A co do fabryk ktore upadaja to widac po Ursusie, Stoczniach, kopalnie, u mnie w miescie Elana taki wielki zaklad a teraz prawie nie ma juz nic pamietam jeszcze 10 lat temu to cale moje osiedle tam pracowalo i dojezdzalo pelno autobusow. Teraz pod toruniem w ostaszewie zrobili jakas strefe przemyslowa wolna od podatku sprzedana japonczyka 200ha ziemi 1-2klasa co za idjota sie na to zgodzil? taka dobra ziemie dac pod fabrykie nie bylo 5-6klasy a tak rolnika zabrali spory kawal ziemi w dodatku dobrej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no 3 tys to by w zupełności wystarczyło, ale jakby Ci dawali 8tys to co byś zrobił kłucił sie ze 5 tys nie chcesz, jak dają trzeba brać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

tak a jak i trzeba było to i zastrzelili, jedną zaleta MO i ZOMO było ze jak sie szło po ulicy to nie do pomyślenia było żeby Cie ktoś napadł i czy byś zobaczył jakiegoś pederastę itp. Co jak co ale porządek za komuny był ;)

no jak mojego dziadka jak z pracy wracał zpałowali tak że zmarł po paru dniach to wszystko było tez tak idealnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

to jakbyś wtedy tak jak teraz krytykował ówczesną władzę to byś tą PAŁĄ DOSTAŁ :) :) :)

Teraz też pałują -strajkujących przed budynkami rządowymi lub na drogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Pomnika dla gierka bym nie postawił to pewne i nie tęsknię za komuną (a trochę pamiętam z tamtych czasów).Zgadzam się z kol. jarki , młodzi nie pamiętają kartek na mięso , cukier ,buty i co tam jeszcze było ,pieniądze były tylko nic nie można było kupić bez kartek ,zleceń ,znajomości albo po prostu od złodzieji .

Teraz są inne czasy i inny ustrój (nie twierdzę że najlepszy ) ale na pewno lepszy od komuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

jak dla mnie to jest to samo. Tylko dużo rzeczy zmieniło się z lepszych na gorsze i na odwrót. :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

tak a jak i trzeba było to i zastrzelili, jedną zaleta MO i ZOMO było ze jak sie szło po ulicy to nie do pomyślenia było żeby Cie ktoś napadł i czy byś zobaczył jakiegoś pederastę itp. Co jak co ale porządek za komuny był :)

a co żyłeś w tamtych czasach że tak jasno stawiasz sprawe??Ja nie pamiętam komuny,ale jestem w stanie się założyć że był dokładnie taki sam burdel jak obecnie.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

Jakbym żył za komuny to bym się do partii zapisał i bym miał wszystko w nosie :)

a teraz to pewnie do rady parafialnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Jak będziecie na Śląsku w Sosnowcu Zagórzu /na cmentarzu/ jest pomnik tow. Edwarda można zapalić świeczkę.

czy potrzebny jeszcze inny ???

Świeże kwiaty zawsze leżą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Gierek miał zapewne tyle samo zwolenników jak i przeciwników więc nic dziwnego że ma kwiaty na pomniku.Nie widzę sensu aby stawiać mu jakiś upamiętniający pomnik bo niby poco? Co takiego ważnego zrobił dla kraju oprócz tego że go zadłużył po uszy??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

19Damian89

Taka jest polityka, że oddają 1 czy 2 klasę ziemi pod zabudowę (za komuny byłoby to nie do pomyślenia). A robią tak bo jest za dużo żywności, a jak wszyscy wiemy liczba ludności rośnie, jest coraz więcej kataklizmów itp. i za jakiś czas tej żywności może brakować. A 5 czy 6 klasa ziemi jak wiadomo nie jest tak urodzajna jak 1 czy 2. Ale pacanom tego nie przemówi. Ja znam dobitnie przykład Bielan Wrocławskich, gdzie powstało i powstaje wiele hipermarketów na najlepszej klasie ziemi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

19Damian89

Taka jest polityka, że oddają 1 czy 2 klasę ziemi pod zabudowę (za komuny byłoby to nie do pomyślenia).

Skąd masz taka pewnośc??? Ludzie no gdzieś sie musi miasto rozrastać nie przesadzajcie bo jęczycie jak panieny...


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak będziecie na Śląsku w Sosnowcu Zagórzu /na cmentarzu/ jest pomnik tow. Edwarda można zapalić świeczkę.

czy potrzebny jeszcze inny ???

Świeże kwiaty zawsze leżą

Dzięki za info.W najbliższym czasie pojadę z osikowym kołkiem :) co by się nie obudził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

długi gierkowskie powstały przedewszystkim ze strachu przed Jaruzelskim i ZSRR bo Wojciech był w tym czasie najważniejszym namiestnikiem Kremla i tow. Edward nie miał odwagi mu odmówić pieniędzy na zbrojenie-wojsko , jest ujawnione że 70% pkb ZSRR szło na wojsko a ile w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Dzięki za info.W najbliższym czasie pojadę z osikowym kołkiem :) co by się nie obudził :)

Weź dębczaka i się walnij w łeb -przecież to cmentarz-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Weż dębczaka i się walnij w łeb -przecież to cmentarz- dzięki za propozycję,ale jak tak cię towarzysz Gierek podnieca, to możesz rozładować swoje emocje w łazience, a nie na forum.

Istnieje stara przepowiednia,że dopóki w piersi wampira nie utkwi kolek osikowy,dopóty świnie nie przekroczą 4 zł,a zboże 600zł/t.Szkoda że myśliwym zostałem po śmierci tow.Edwarda,gdyż odlał bym osobiście srebrną kulę i załatwił problem wiele lat wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Weż dębczaka i się walnij w łeb -przecież to cmentarz- dzięki za propozycję,ale jak tak cię towarzysz Gierek podnieca, to możesz rozładować swoje emocje w łazience, a nie na forum.

Kołkiem to ty zaczołeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kołkiem to ty zaczołeś

Niestety,ubolewam że nie było mi dane skończyć.

Jestem zdegustowany gloryfikacją Gierka i jego zasług,Choć fajny chłop czasem z niego był,szkoda jedynie że tylko czasem i przed mediami oraz sztucznie zapełnioną klakierami sceną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Sprawdziłem twoją datę urodzenia tylko rok różnicy między nami.

Przecież napisałem że pomnik wystarczy na cmentarzu.

Towarzyszem też nigdy nie byłem

Ale emerytury rolnikom jednak wprowadził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj