Skocz do zawartości

Edward Gierek

107 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2010 - 19:28

Edward Gierek Może to trochę głupie pytanie, ale co sądzicie o radząch Edwarda Gierka, jedni mówią ze zniszczył Polskę, a drudzy chcą mu budowac pomniki, jestem ciekaw Waszego zdania, bo chyba jest ktoś na AF kto pamięta chyba te czasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Edward Gierek Dzisiaj, 01:56
  •  

#2 Share pawel2450

pawel2450

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 19:53

Edward Gierek urodziłem się dopiero w 88 r więc nie moge pamiętać tych czasów, ale z opowieści oraz z różnych źródeł myśle że napewno po nim lepszego rządcy w Polsce nie było i długo nie będzie. Pozdro

#3 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 19:56

Edward Gierek Za Gierka polska miała tylko trzydzieści pare mln długu w budżecie a obecnie jest trzysta pare mln długu i za Gierka powstało dużo kilometrów nowych dróg a teraz nawet dziur nie potrafią załatać!
Tak że moje zdanie jest oczywiste czasy Gierka to były złote czasy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

#Dobry rok w rolnictwie zobacz »

•  

#4 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 11 marzec 2010 - 19:57

Edward Gierek Też tak myślę jak kolega @pawel2450 i paatryk , jestem młody, ale tata mi dużo opowiadał.Edward Gierek wiedział co to gospodarka i praca na wsi.Z chęcią postawił bym mu nie jeden ale sto pomników!
Popieram go, ale te dzisiejsze rządy to.... Sami wiecie jak jest teraz z polską gospodarką, z małymi gospodarkami. popieram E.Gierka w 100%.

#5 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:00

Edward Gierek No oczywiscie popieram kolegów. Pomniki dla Edwarda. Były złote czasy wiele ludzi tak mówi. Ale wtedy rolnictwo mmm każdy nowy ciagnik, czekali ale stać było a dziś? ;)
Mój Wladimirec podbija świat

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2010 - 20:02

Edward Gierek Także myśle jak moi poprzednicy, Gierek zasłużył sobie na pomnik i to kilka, a Ci co mowią ze zrujnował Polskę, to chyba nasłuchali sie Kościoła i Solidarności, a tak po za tym @glendus3512 po co dwa tematy, jak już zaczęliśmy w tym pisać to piszmy tutaj, a tamten niech mod zamknie, jeśli oczywiście może.

#7 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:03

Edward Gierek

No oczywiscie popieram kolegów. Pomniki dla Edwarda. Były złote czasy wiele ludzi tak mówi. Ale wtedy rolnictwo mmm każdy nowy ciagnik, czekali ale stać było a dziś? ;)

wg. mnie nowe ciągniki to dzięki komunie!

#8 Share pawel2450

pawel2450

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:09

Edward Gierek JA MAM PROSTY PRZYKŁAD KOLEDZY. Dziadek kipił wtedy nową trzydziestkę, jescze w zielonaej masce wtedy były i kupił za gotówkę wypracowaną z gospodarstwa, a dziś gospodarka wiele większa niż wtedy dziadek miał to i tak ojciec by nie dał rady kupić dziś nowego traktora za gotówkę bez kredytu.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2010 - 20:11

Edward Gierek a dziś niektórym na stary nie starcza, renty tez wprowadził Gierek, pozwole sobie przytoczyć wypowiedz Prymasa Glempa z przed kilku lat, który mówi ze renta dla rolnika to jest absurd, gdyż rolnik ma kaczki zboże i świnie wiec do końca zycia pieniądze mu są nie potrzebne, bo mu kura jajko zrobi itp

#10 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:12

Edward Gierek Wtedy bylo malo towaru ale ludzie mieli kase a teraz jest pelno towaru a malo kto ma kase. urodzilem sie 1989 jak zostala obalona komuna wiec tez wiem malo o tych czasach ale duzo slysze ze za komuny bylo lepiej teraz jest tylko coraz gorzej, nie tylko w rolnictwie bylo lepiej tylko z tego co slyszalem gospodarstwa rodzinne powyzej 50ha nie mialy za wesolo (nie wiem o co dokladnie chodzilo) byly PGRy wiele panstwowych firm ktore dobrze sie rozwijaly, nawet w miescie mozna bylo sobie smialo znalesc prace moj ojciec konczac szkole juz mial podpisane 3 wstepne umowy z zakladami pracy a jak skonczyl to wybral jedna wtedy ceniono pracownika a teraz nie podoba sie to nara na twoje miejsce jest 10 nastepnych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 marzec 2010 - 20:13

Edward Gierek ja również czasów Edwarda Gierka nie pamietam osobiscie bo urodziłęm sie kilka lat po jego odejsciu od władzy ale moi dziadkowie i rodzice żyli w czasach Gierka i sporo osób z którmi pracuje również te czasy dobrze pamietają - w mediach zarzuca się gierkowi ze owszem wprowadził w polsce dobrobyt ale za pożyczone pieniądze

po Edwardzie Gierku zostało Polsce troche kredytów (które jak sie wczoraj dowiedziałem zostały już spłacone) które owszem szły częsciowo na bierzącą konsumpcje ale za tę kasę budowano również drogi fabryki licencje i technologie z zachodu zbudowano w polsce 1000 szkół (głównie na terenach wiejskich które sie obecnie zamyka) budowano też osiedla bloków z wielkiej płyty (oddawano rocznie 300 000 nowych mieszkań - obecnie pewnie 10 % z tego a i tak mało kogo na nie stać) - a obecnie nabrano kredytów które idą na załatanie ciagle rosnącej dziury budżetowej ewentualnie na wsparcie budowy świątyni opatrzności bożej

poza tym za gierka "inaczej się żyło" jak to mówią - robotnik w fabryce mogł pracować po dwie zmiany i w dodatku w akordzie i za swoją prace był solidnie wynagrodzony - był obowiazek pracy i każdy dorosły obywatel miał prace jaką miał i na swoje utrzymanie zarobił i po pracy nie miał już ochoty na jakieś ciemne interesy

to moje zdanie oparte głównie o opinie znanych mi ludzi - ale myśle sobie skoro opinie te są do siebie podobne to musiało tak być w rzeczywistosci

i wydaje mi się że ta cała paplanina ze za gierka było źle to propaganda telewizorni i jej pracowników - bo przecież za gierka taki Kraśko nie miał by kontraktu gwiazdorskiego w TVP limuzyny mieszkania służbowego i 100 000 zł miesiecznie pensji
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#12 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:17

Edward Gierek Może niektóre jego inwestycje nie były za dobre ale jak się coś robi to każdy może popełniać błędy... Na pewno chciał dobrze w dużej mierze według mnie mu to wyszło .

#13 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:27

Edward Gierek niestety urodziłem się w 83 nie załapałem sie na niego ale to chyba najciekawsza dekada prl człowiek był ciekawy za jego czasów nastąpiło "zelżenie" zatwardziałego komunizmu prowadzonego przez jego tępych poprzedników sterowanych z moskwy. pozwolił na założenie solidarności(wierzył w ludzi)zjednał sie z zachodem (niemcami) sama przyjacielska wizyta Willy Branta dużo świadczy Gierek szukał kontaktów handlowych poza rosją, budował nawet w stoczni gdańskiej dla polski tankowce bo umówił sie z bliskim wschodem o dostawy tańszej ropy(niewiem co sie stało z tymi tankowcami).wiele by można pisać na ten temat ale w połowie jego plany przerwano odsunięto go od władzy były wtedy jakieś problemy z cenami żywności z którymi pewnie by sie uporał. a o rozbudowie miast wsi o drogach nie wspomne do dam tylko na koniec że umarł w skromnym domku jak widać nie nakradł jak nasi współcześni

#14 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:34

Edward Gierek za Gierka powstało duzo fabryk, obecnie (pisze po swojej okolicy) Fabryka Łożysk Tocznych w Krasniku upada, polowe przejeli japonczycy, cały Krasnik Fabryczny rozwinął sie przez fabtyke gdyby nie ona miasta by nie było, 95% ludzi tam pracowało, teraz zostało moze z 1000 osob w fabryce masowe zwolnienia i zeby utrzymac sie zaciągnięta wielki kredyt ;) a burmistrz sobie ładną chatkę na obrzeżach postawił.
W miastach jest sodoma i gomora, młodzi nie chcą pracowac wolą stac pod blokiem i palic jointy, za Gierka jak sie skonczyło 18 lat to albo szkola albo robota-tak szlyszalem z opowiesci, ale wolałbym robic w takiej fabryce niz sie uczyc do 25 roku zycia studia itp. i isc na bezrobotne albo jechac na saksy.

a teraz co? same żydostwo w rządzie, ci z PO nawet dobrze po polsku nie umią tylko seplenią coś pod nosem, stocznie, fabryki, kopalnie, gospodarstwa zniszczyc, chłop ze wsi ma robic duzo za male pieniądze, za przeproszeniem zeby na dupi* nie siadał najlepiej tyko non stop robił.
ale co niektorym miastowym sie dobrze zyje, "za nasze piniądze"

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2010 - 20:38

Edward Gierek

do dam tylko na koniec że umarł w skromnym domku jak widać nie nakradł jak nasi współcześni

przecież jak Gierka odsunięto od władzy Jaruzelski wsadził go do więzienia a do końca życia utrzymywał się z niskiej emerytury która nie przekraczała 1tys, a dziś SB-cy ZOMO-wcy biorą bo 8tys, widzimy co się robi z ludźmi którzy chcą pomóc Polsce.

#16 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:40

Edward Gierek no co Ty przeciez ZOMO było "dobrą" istytucją, jak pałowali ludzi to az im piana z pysków ciekła, ustrój ich wyszkolił i nafaszerował ;)

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2010 - 20:44

Edward Gierek tak a jak i trzeba było to i zastrzelili, jedną zaleta MO i ZOMO było ze jak sie szło po ulicy to nie do pomyślenia było żeby Cie ktoś napadł i czy byś zobaczył jakiegoś pederastę itp. Co jak co ale porządek za komuny był ;)

#18 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:53

Edward Gierek Z tego co ja słyszałem od ojca i dziadka do dopóki do władzy nie doszedł Gierek to większość budynków gospodarczych była drewniana, a za jego czasów rządzenia zaczęły powstawać nowe murowane budynki. Poza tym drogi asfaltowe oddawane na 22lipca pewnie nigdy by nie powstały gdyby nie on i kredyty, których nabrał. Ogólnie pomysł na rozwój kraju miał chyba dobry. Tylko szkoda ze spora cześć tych pieniędzy z zachodu została przejedzona przez partie i nie zawsze logicznie inwestowano te środki. Można też powiedzieć ze przez to zadłużenie Polski przyczynił się do szybszego upadku komunizmu...

#19 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 11 marzec 2010 - 20:57

Edward Gierek Jeszcze jako kajtek pamiętam wystąpienia Gierka w telewizji i czas ogromnych inwestycji. Budowały się wtedy PGRy, budowały i gospodarstwa rodzinne, przybywło masa sprzętu i traktorów. Może tak trochę na przykładzie naszego gospodarstwa, ojciec chciał wyremontować starą oborę więc udał się do gminy aby dostać przydział na materiały budowlane, wrócił z pozwoleniem na budowę nowej obory i prawie kredytem w kieszeni. Wszystko po to aby podnieść wydajność, powiększyć produkcję, aby na wsi oderwano się od przyzwyczajeń że wszystkiego musi być po trochu. W gminie było coś jak ODR i nazywało się Służba Rolna, gość przekonał ojca żeby posiał 4ha słonecznika na kiszonkę, gdy przyszedł czas zbioru i przyjechał gminny SKR okazało się że sprzęt sobie nie radzi z aż takim plonem, następnego dnia rano o 6 rano przyjechał pożądny sprzęt z SKRu oddalonego o 60km. Porządek wtedy był.
Niedaleko mnie jest SHIUZ Olecko i trafił tam buchaj hodowlany którego Gierek otrzymał od prezydenta USA podczas wizyty w tym kraju, na nieszczęście podczas wprowadzania do tatejszej stacji byk wyrwał się i uciekł na ulicę miasta. Po kilku godzinach udało się byka zagonić jednak po nocy padł i afera była wtedy straszna, poleciały głowy.
Ogromny rozwój Polski i jej otwarcie na zachód nie podobało się naszemu wschodniemu sąsiadowi, dodatkowo naszej władzy zachciało się stać się mocarstwem atomowym i rozpoczęto pracę nad wzbogacaniem uranu. To zdecydowło o odsunięciu Gierka od władzy i wstrzymaniu kredytowania inwestycji, wielu nie dokończonych zresztą. Czasami myślę że co Gierek zbudował to demokracja przez kilka lat przejadła, dziwnie sprywatyzowano lub zniszczono. Polska była dużym eksporterem statków, maszyn rolniczych, broni, górnictwo i przemysł ciężki był naszą chlubą
Co z tego dziś zostało???
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 21:07

Edward Gierek Gierek poprawił stan Polski. Tak jak mówicie zaczęło powstawać wiele wiele zakładów, PGR-ów itp. Zaczęto kupować różnorakie patenty. Szkoda tylko że to wszystko za parę lat stało się przestarzałe. Na to wszystko wziął ogromne kredyty. W czasie komunizmu w Polsce był spokój, to prawda że nie było za dużo towarów na półkach, lecz były pieniądze, nie było takiej nienawiści jak teraz (ja tego pamiętać nie mogę bo miałem 1 rok, lecz wiem z opowiadań). Co z tego że Gierek "zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną" jak przyszła kolejna władza i zaczęła się prywatyzacja na szeroką skalę (klientelizm, korupcja itd.) ;)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl