Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ketoza- zapobieganie i leczenie

129 odpowiedzi na ten temat

#41 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 20:34

Ketoza- zapobieganie i leczenie witam mam ostatnio z keotozą problem .... u jednej krówki był dzis lekarz i stwierdzil ze glikol a nie gliceryna podawać ... czym one się różnią ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ketoza- zapobieganie i leczenie Dzisiaj, 00:36
  •  

#42 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 19:17

Ketoza- zapobieganie i leczenie Ceną na pewno, gliceryna jest bardziej naturalna, ale ponoć w mniejszym stopniu jest przyswajalna od glikolu, choc co znawca to inna opinia.

Edytowany przez Pawel20, 01 kwiecień 2012 - 20:39.

#43 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 19:01

Ketoza- zapobieganie i leczenie Widzę, że ketoza to dość istotny problem ale ja u swoich krów w zasadzie tylko raz się z tym spotkałem, zaprzyjaźniony weterynarz powiedział mi że ketoza najczęściej jest efektem błędów w żywieniu, niektórzy podają w paszy jałówkom za dużo energii, ja karmię je tylko słomą i sianem czasem sianokiszonka ale tylko z 2 i 3 pokosu. Na trzy tygodnie przed spodziewanym wycieleniem zaczynam przyzwyczajać je do pasz treściwych, a jak widzę że zaczyna wymię nabrzmiewać wlewam do poidła ten preparat energetyczny jak na razie bardzo dobrze się to sprawdza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 21:57

Ketoza- zapobieganie i leczenie najgorsze jest zasypanie jałowki zaraz po porodzie duza ilosci kiszonki z qq i srut zborzowych czy mieszanek ona i tak nie pobiera takich ilosci pozniej sie ofaci i jest katoza , jesli w miare wczesniej damy odpowiednia dawke gliceryny lub glikolu wychodzi bez urywania mleka , u krow dajacych powyzej 40 l na dobe zalecal bym stosowanie tluszczu chronionego , melasy, gliceryny badz ziarna suszonej qqrydzy do tego drozdze by pobudzic metabolizm zoladka i jelit i zwiekszyc wykozystanie pobranej paszy i zneytralizowac ph

#45 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 kwiecień 2012 - 21:05

Ketoza- zapobieganie i leczenie z melasą też nie wolno przesadzać bo można zmarnować sobie krowę, a drożdże to zawsze się przydają

#46 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 16 maj 2012 - 21:05

Ketoza- zapobieganie i leczenie Ja krowom na ketozę daję KetoMix z Polnasu i kupię Dolfos B i BM

#47 Share bogdan12344

bogdan12344

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 luty 2013 - 17:50

Ketoza- zapobieganie i leczenie Mam pytanie,krowa ma ketozę utrzymuje się już ponad tydzień,weterynarz dał jej glikol dożylnie i jakieś zastrzyki i kazał dawać codziennie 200 ml glikolu,krowa jednego dnia je trochę więcej drugiego gorzej,moim zdaniem jej kondycja jest nie bardzo. Czy to są normalne objawy przy ketozie? i ile to trwa?

Mam pytanie,krowa ma ketozę utrzymuje się już ponad tydzień,weterynarz dał jej glikol dożylnie i jakieś zastrzyki i kazał dawać codziennie 200 ml glikolu,krowa jednego dnia je trochę więcej drugiego gorzej,moim zdaniem jej kondycja jest nie bardzo. Czy to są normalne objawy przy ketozie? i ile to trwa?

#48 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:05

Ketoza- zapobieganie i leczenie kolego kwestia tego jak silnie jest zatruta bo krowa najprościej czuje się tak jak Ty na kacu, takie ma dolegliwości. Na dzień dobry lekarz powninen podac steryd domięśniowo o przedłużonym działaniu, dodatkowo do kroplówki podać glukozę + magnez a we własnym zakresie do pyska 2 x dziennie po 150 g glikolu czystego aczkolwiek na ostry stan ketozy ja dawałem na początek nawet 400 g glikolu. Po 5-7 dniach sprawdź najlepiej mocz albo mleko (testoket koszt 4-5 zł) jeżeli nie będzie poprawy trzeba powtórzyć kroplówkę. dodatkowo krowie musisz zapewnic pasze wysokiej energii ale najlepiej dodawać kwasny węglan żeby zbuforować żwacz bo inaczej jeszcze kwasicy dostanie. co do streydu 10 dni działa dexafort

Edytowany przez atomik, 05 luty 2013 - 18:07.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#49 Share bogdan12344

bogdan12344

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:40

Ketoza- zapobieganie i leczenie Dzięki bardzo za podpowiedz, jutro sprawdzę mleko i najwyżej wezwę jeszcze raz lekarza.

Dzięki bardzo za podpowiedz, jutro sprawdzę mleko i najwyżej wezwę jeszcze raz lekarza.

Krowa dostaje drozdze,czy trzeba dac jej kwaśny węglan

#50 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 06 luty 2013 - 14:23

Ketoza- zapobieganie i leczenie jakie drożdże i ile ? ja bym dolożył chcoiaż 150 g kwaśnego węglanu po pewnym czasie można zrezygnować jeśli skarmiasz malo kiszonek
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share krupinski

krupinski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 luty 2014 - 19:06

Ketoza- zapobieganie i leczenie A jak żywić krowę podczas ketozy czy są pasze których należy unikać podczas jej trwania? Czy ma to jakieś znaczenie?

#52 Share tnaglak

tnaglak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 07:46

Dzisiaj przyszły mi wyniki badanego mleka. Jedna sztuka ma tł 6.13 i Bi 2.51- czyli ketoza. Pytanie jak ją leczyć? Można samemu jej coś podać czy wołać weta?

#53 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 2165 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 07:57

kup glikol w baniaku 5kg i podawaj wg. zaleceń producenta powinno pomóc... 

#54 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 08:44

Luke16 ma rację. Ja ostatnio dwie tak wyleczyłem kupiłem po 5kg glikolu propylenowego na jedną sztukę (butelka kosztuje 90 zł) tylko że wlewałem im trochę więcej niż zalecają, lałem im dwa razy dziennie po 250 ml, a do tego dostawały ziarno kukurydzy które ma dużo energii.

#55 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1796 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 11 wrzesień 2015 - 09:53

Jasna sprawa, na ketozę na początek ENERGIA, 5l ok 60zł

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#56 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 18:32

To droga ta energia ja kupuję 20l po 150 zł, na ketozę idealny jest glikol propylenowy a energię to radzę stosować zapobiegawczo przed zachorowaniem i po wyleczeniu ketozy żeby ponownie w nią nie wpadła.

#57 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7100 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 11 grudzień 2016 - 15:47

Macie jakieś sprawdzone sposoby na trudniejsze przypadki ketozy? Na przełomie listopada i grudnia wycieliły się 3 jałówki. Mimo codziennych wlewek glikolu z witaminami (agroglikona-->) dwie z nich wpadły w ketozę, która trwa już dobre 6 tygodni. Apetyt średni, poziom cukru we krwi 25-45, czyli słabo. 2-3 razy dostały kroplówki z wapna, glukozy i witamin no i codziennie dostają wlewki po 400ml glikolu. Raz na jakiś czas dodatkowo wlewka z Ruchamaxem lub Biopropilem. Boję się o ich wątroby...

Dziwne, że jeszcze mleka 18-20 litrów zdołają dać. Zwykle wystarczają wlewki co drugi dzień zapobiegawczo, ewentualnie jak już widać objawy, to tydzień leczenia i po sprawie, a tutaj już nie zliczę ile glikolu wypiły...

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#58 Share ezil

ezil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 grudzień 2016 - 16:07

stosowałes wlewy dożwaczowe ?

#59 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7100 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 11 grudzień 2016 - 21:35

Nie, zawsze do pyska lub z wiadra jeśli lubi

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2185 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 12 grudzień 2016 - 19:35

Daniel, spróbuj następnym razem podać przed ocieleniem bolusy, kexxotony jak nazwy nie pomyliłem, u mnie się to sprawdza. Daję bolusa i spokój odpukać, nie muszę co dzień nic jej wlewać. :)