Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ketoza- zapobieganie i leczenie

125 odpowiedzi na ten temat

#21 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 22:30

Ketoza- zapobieganie i leczenie Białkiem krowy wychudzasz a nie tuczysz
Polecam przed ocieleniem i po kraftsan z sano

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ketoza- zapobieganie i leczenie Dzisiaj, 12:26
  •  

#22 Share dex1988

dex1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 18:53

Ketoza- zapobieganie i leczenie Kupiłem ten glikol, ale jak możecie napiszcie jak go dawkować bo to co tu na opakowaniu pisze to mi się wydaje że to trochę za dużo będzie, nie wiem może się mylę.

TomCase napisał że daje po szklance glikol raz lub dwa razy w tygodniu przed i po porodzie, ale na tym co ja kupiłem (GLIKOL PLUS od Jfarm) pisze żeby dawać 150-200ml dziennie tydzień przed porodem i 200-300ml dziennie po porodzie przez 3-6 tygodni.

Możecie mi napisać jak to dawać i czy jak dam za dużo to nic krowie (jałówce) nie będzie?

#23 Share dominik1882

dominik1882

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:muzyka, sport

Napisany 17 marzec 2010 - 19:31

Ketoza- zapobieganie i leczenie Ja daje tak jak pisze na bańce i podaje tak długo aż krowa zacznie normalnie żreć; jak darz za dużo to nic się nie stanie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 20:35

Ketoza- zapobieganie i leczenie Czysty glikol: 600g dziennie dawka całkowicie bezpieczna, 1200 śmiertelna :)

#25 Share dex1988

dex1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 14:55

Ketoza- zapobieganie i leczenie Nie będę zakładał nowego tematu, więc "wznawiam" ten.
Jałówki są u mnie już od tygodnia, z początku nie chciały jeść, ale tak na trzeci dzień kiszonkę z kukurydzy jadły już normalnie, siano i sianokiszonka im zbytnio nie idzie (podejrzewam że u gościa od którego je kupiłem, miały siano cały czas, a u mnie jak skończą kukurydzę to dostają siano). Teraz znowu z kiszonką są kłopoty, więc mam coś robić czy poczekać aż się same przyzwyczają.
Nie wiem co mam im dać żeby zaczęły jeść siano normalnie, może GLIKOL?
Aha jeśli chodzi o glikol to jak go najlepiej dawać, lać w poidełka, mieszać z paszą czy wlewać prosto w krowę?

#26 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 28 marzec 2010 - 18:49

Ketoza- zapobieganie i leczenie Mam pytanie, co zrobić gdy jałówką po wycieleniu ma ketozę? Weterynarz powiedział że to ketoza wtórna. Jałówka miała wcześniej zapalenie płuc. Wycieliła się 3 dni przed terminem, na wieczór po pobieraniu krwi. Ciele zdechło parę dni później. Krowa od wycielenia nie chciała jeść, ok tygodnia później dostała zapalenia płuc. Teraz z płucami jest dobrze, ale nie chce na dal jeść i bardzo schudła. Co robić. Proszę o pomoc!!!
Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

#27 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 18:58

Ketoza- zapobieganie i leczenie @dex1988 zmień hime na początek a glikol nie zaszkodzi, do tego jakieś bufory np kwaśny węglan

#28 Share dex1988

dex1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 19:12

Ketoza- zapobieganie i leczenie @luki0489 himy im nie daję dopiero jak się ocielą będą dostawały żeby mleka więcej było, a ten kwaśny węglan to po to żeby zaczęły jeść?? I gdzie go mogę kupić (gość z paszami będzie to miał??)
A jeśli chodzi o glikol to jak będę go mieszał z np. kiszonką z kukurydzy to będzie dobrze czy lepiej go krowie lać w pysk?

#29 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 20:53

Ketoza- zapobieganie i leczenie Lepiej glikol odrazu w pysk. a kwaśny węglan to jest bufor żwacza

#30 Share pawel89

pawel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 09:08

Ketoza- zapobieganie i leczenie Witam.. Krowa po wycieleniu ma ketozę. Został podawany już dwa razy antybiotyk i było trochę lepiej. Wlewam glikol od tygodnia oraz mieszanki witaminowe. Krowa strasznie chudnie i nic nie je. Tylko troszkę siano i wypija ok 30 litrów ciepłej wody. Co robić??? Jest na antybiotyku. Miała podane już kilka litrów glukozy. ucina mleko....
gmhnbmbnm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 grudzień 2010 - 09:20

Ketoza- zapobieganie i leczenie U mnie był taki sam przypadek i musiałem sprzedać z przymusu bo by mi zdechła a poza tym to mi tak 2 zdechły ;)

#32 Share niki24

niki24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 09:22

Ketoza- zapobieganie i leczenie Wapno glukoza glikol i wlewki witaminowe i mieć nadzieje że wątroba jeszcze jest

#33 Share MATUS2

MATUS2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiscie rolnictwo :D

Napisany 31 grudzień 2010 - 09:23

Ketoza- zapobieganie i leczenie Dawaj jej taki lek który się nazywa Ketomix on na pewno pomoże. Ja jakieś dwa lata temu miałem krowę chorą na ketozę i dawałem jej różne lekarstwa i nic nie pomagało, a dałem jej Ketomix no i to pomogło. Myślę, że powinno pomóc.. ;)

#34 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 31 grudzień 2010 - 09:51

Ketoza- zapobieganie i leczenie Kolego-wlewając glikol raz po raz,jest albo będzie kwasica-sprawdź ph moczu,jak już jest ketoza-to wlewanie glikolu nie wiele daje, do żyły glukozę co 24-36godz. szybciej efekt. U nas w takich wypadkach to glikol na przemian z proiosanem-aż dojdzie do siebie,no i drożdże(spożywcze)ketomix-jest w baniakach(5) lub granulat, ale to jest profilaktyka-a nie leczenie choroby. pozdro

#35 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 10:30

Ketoza- zapobieganie i leczenie A poszukać nie mogłeś??
tematy połączone.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#36 Share pawel89

pawel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 11:39

Ketoza- zapobieganie i leczenie od szukania jest Moderator Forum... ale dziękuję za sugestię...
gmhnbmbnm

#37 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1980 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 00:08

Ketoza- zapobieganie i leczenie Co do ketozy to wlewy dożylne z glukozy to raz, dwa odpowiedni lek na wątrobę i modlitwa że jest jeszcze wątroba jeżeli po przynajmniej 3 wlewach dożylnych po 1l glukozy 20% nie pomoże to można ją tylko na hamburgery wysłać... Ketomixy, ketokile, glikofertile są tylko pomocą doraźną zaś w już zaawansowanych przypadkach uratować życie można poprzez kroplówkę ....

#38 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2011 - 23:21

Ketoza- zapobieganie i leczenie A co zrobić z taką sztuką, co nie je śrutu ze zbóż, ani z qq, tylko granulat dla cieląt :lol:

#39 Share Servio

Servio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 13:05

Ketoza- zapobieganie i leczenie To ja koledzy napiszę jak wyratowaliśmy 2 krowy, najbardziej podatne na ketozę są jałówki przed ocieleniem nabierają masy i zostaje zachwiana przemiana materii gdy za późno zareagujemy często kończy się to zejściem sztuki tak było u mnie dostawała niemal ze wszystko i niestety. Ostatnim rokiem dopadła mi kolejnego przeżuwacza jednak odrazu udaliśmy się z ojcem do rzeźni po tzw treść żołądkową na jedną krowę dozujemy 2L/x2 rano i wieczorem przez dwa dni jak mi to weterynarz tłumaczył wprowadzamy bakterie które zadamawiają się w chorej krówce i pobudzają ruchy żołądkowe oczywiście nie jest to przyjemna akcja jednak warto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2178 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 17 styczeń 2011 - 14:46

Ketoza- zapobieganie i leczenie Ten sposób jest stary jak świat już mój dziadek robił takie wlewy tylko ze on ta treść pobierał od zdrowych krów za pomocą dość grubego węża gumowego takiej alla sądy

U mnie podaje się duże ilości droższy spożywczej na zmianę z siemię lnianym z jogurtem naturalnym
coś musi ruszyć jej żołądek

Słyszałem też ze ludzie podają EM z melasą i drożdżami lecz nigdy tego nie praktykowałem