Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ketoza - jak zapobiegać ????

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dex1988

dex1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 14:55

Ketoza - jak zapobiegać ???? Nie będę zakładał nowego tematu, więc "wznawiam" ten.
Jałówki są u mnie już od tygodnia, z początku nie chciały jeść, ale tak na trzeci dzień kiszonkę z kukurydzy jadły już normalnie, siano i sianokiszonka im zbytnio nie idzie (podejrzewam że u gościa od którego je kupiłem, miały siano cały czas, a u mnie jak skończą kukurydzę to dostają siano). Teraz znowu z kiszonką są kłopoty, więc mam coś robić czy poczekać aż się same przyzwyczają.
Nie wiem co mam im dać żeby zaczęły jeść siano normalnie, może GLIKOL?
Aha jeśli chodzi o glikol to jak go najlepiej dawać, lać w poidełka, mieszać z paszą czy wlewać prosto w krowę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ketoza - jak zapobiegać ???? Dzisiaj, 04:50
  •  

#22 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 28 marzec 2010 - 18:49

Ketoza - jak zapobiegać ???? Mam pytanie, co zrobić gdy jałówką po wycieleniu ma ketozę? Weterynarz powiedział że to ketoza wtórna. Jałówka miała wcześniej zapalenie płuc. Wycieliła się 3 dni przed terminem, na wieczór po pobieraniu krwi. Ciele zdechło parę dni później. Krowa od wycielenia nie chciała jeść, ok tygodnia później dostała zapalenia płuc. Teraz z płucami jest dobrze, ale nie chce na dal jeść i bardzo schudła. Co robić. Proszę o pomoc!!!
Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

#23 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 18:58

Ketoza - jak zapobiegać ???? @dex1988 zmień hime na początek a glikol nie zaszkodzi, do tego jakieś bufory np kwaśny węglan

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share dex1988

dex1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 19:12

Ketoza - jak zapobiegać ???? @luki0489 himy im nie daję dopiero jak się ocielą będą dostawały żeby mleka więcej było, a ten kwaśny węglan to po to żeby zaczęły jeść?? I gdzie go mogę kupić (gość z paszami będzie to miał??)
A jeśli chodzi o glikol to jak będę go mieszał z np. kiszonką z kukurydzy to będzie dobrze czy lepiej go krowie lać w pysk?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 20:53

Ketoza - jak zapobiegać ???? Lepiej glikol odrazu w pysk. a kwaśny węglan to jest bufor żwacza