Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak to jest na gwaraqncji

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 17:29

Jak to jest na gwaraqncji witam wszystkich mam pytanie do posiadaczy nowych traktorow .
u mnie w pronarze zepsuly sie hamulce i musialem zaplacic za tarcze hamulcowe . i teraz sie dowiedzialem ze jak cos sie zepsuje to musze za naprawe zaplacic i puzniej czekac ok roku na uznanie gwarancji .
acha a jak na 1 przegladzie wymieniacie olej to za robocizne tez placice ?
jak to jest u innych producentow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak to jest na gwaraqncji Dzisiaj, 17:55
  •  

#2 Share Pawel820

Pawel820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 11 marzec 2010 - 17:53

Jak to jest na gwaraqncji Ja w czerwcu kupiłem Belarusa 820 w Sierpcu ma gwarancje.
Za przegąd i wymiane oleju musiałem zapłacic ale popsuł misie czujnik oleju to juz firma zapłaciła.
Wiem od innych osób które kupiły w tej firmie, że za kazdą naprawę płaci firma (jeśli ciagnik jest na gwarancji).
Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

#3 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 11 marzec 2010 - 18:11

Jak to jest na gwaraqncji łukasz n jakiś oszustów trafiłeś, zwróć się do uokik może oni coś ci doradzą czy sprzedawca zgodnie z prawem działa
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#4 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 11 marzec 2010 - 18:11

Jak to jest na gwaraqncji ja miałem 2 przeglądy gratis, nic nie płaciłem, a co do tarcz hamulcowych, to pewnie nie podlegają gwarancji jak klocki w samochodzie, to są tzw materiały eksplotacyjne.

#5 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 18:14

Jak to jest na gwaraqncji ale byly zle ustawione sami mi to powiedzieli ale i tak kazali zaplacic i czujnik temperatury od poczatku nie dzialal i gtez za wymiane musialem zaplacic a za robocizne zaplacilem 370 zl za wymiane oleju wiec po co mi gwarancja jak za wszystko place i za wszystko co sie zepsuje musze placic i czekac na uznanie

gregorius co to jest ten uckik co mam sie tam zwrocic

miszka a jaki traktor kupiles ze przeglady miales gratis

#6 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 11 marzec 2010 - 18:34

Jak to jest na gwaraqncji DFa kupiłem, myśle że z każdym dilerem idzie coś tam wytargować i coś dostać gratis, dodam że okres gwarancyjny to 2 lata.

#7 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 19:48

Jak to jest na gwaraqncji zanim kupilem wszystko bylo super a teraz sie okazuje ze za wszytko trzeba placic i czekac na zwrot kasy rok , a chcialem w tym roku kupic tam drugi traktor i kombajn ;)

#8 Share powsinoga

powsinoga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:01

Jak to jest na gwaraqncji do białorusa gwarancia to zbendny wydatek przez rok niewiele morze się popsuc a około 4 tys zostaje w kieszeni a wrazie totalnego pecha i trafienia na szrot zostaje rejkoima

#9 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 11 marzec 2010 - 21:22

Jak to jest na gwaraqncji urząd ochrony konkurencji i konsumenta zawsze można zadzwonić i się popytać
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2010 - 21:32

Jak to jest na gwaraqncji

zanim kupilem wszystko bylo super a teraz sie okazuje ze za wszytko trzeba placic i czekac na zwrot kasy rok , a chcialem w tym roku kupic tam drugi traktor i kombajn ;)

Pronar sprzedaje swoje ciągniki dystrubotorom z upustem gwarancyjnym.To sprzedawca przejmuje na siebie ryzyko awarii i ewentualnej naprawy sprzętu.Wyobraż sobie że kupiłem kiedyś Pronara z drugiej ręki na gwarancji.Poinformowałem serwis o wadzie ciągnika,a ten odesłał mnie do sprzedawcy.sprzedawca na moją sugestię że ciągnik na gwarancji może kupić choćby Ukrainiec i gwarancja przechodzi na nabywcę i ma tam zapierdal**ć,podobnie jak z VW,oplem czy Polonezem,zaczął coś pierdo****ć o przeszkoleniu na ten typ ciagnika :) i szukać wymówek.Postawiłem sprawę ostro to coś bredził o płatnym dojezdżie.
Awaria dotyczyła 15 zł,i położyłem lagę,ale w przypadku konkretnej awarii,wynajął bym biegłego,pózniej lawetę,a na końcu poprosił o zwrot kosztów lub przed sąd.Nie mozna dać się dymać dystrybutorom-złodziejom,niesłusznie nazywanymi dealerami.

#11 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 21:58

Jak to jest na gwaraqncji ja postanowilem juz nawet przegladow nie robic bo nastepny bedzie za ok rok i zostanie kilka mioesiecy gwaranci w ktorych ciagnik bedzie stal w garazu do jesieni a olej sam zmienie i nie bedze placil 370 zl

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2010 - 15:38

Jak to jest na gwaraqncji Nie zrobisz przeglądu-na własne życzenie pozbywasz się gwarancji która jest wkalkulowana w cenę ciągnika.Są to nie małe pieniądze i lepiej było negocjować upust z tytułu rezygnacji z gwarancji.

#13 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 15:53

Jak to jest na gwaraqncji gdybym wiedzial ze tak mozna to bym bral bez gwarancji

#14 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 05 maj 2010 - 21:34

Jak to jest na gwaraqncji Witam! Jak kupowałem swojego New Hollanda to dealer mówił że ma 18 miesięcy gwarancji, w ubiegłym tygodniu wzywałem serwis bo wyświetlił mi się błąd (związany z pedałem gazu) i dziś wieczorem przyszła faktura, brat ma jutro jechać zorientować się co jest grane ale chciałem się zorientować co o tym sądzicie czy mają prawo wołać ode mnie kasę w sumie tylko za usunięcie błędu i chciałem także zorientować się na jaki okres udzielają gwarancji dealerzy w waszym rejonie dodam że mój New Holland ma dopiero 17 miesięcy więc wydaje mi się że skasowanie błędu powinienem mieć za free z góry dzięki za odpowiedź

#15 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 maj 2010 - 21:42

Jak to jest na gwaraqncji jak gwarancje ma to powinno byc za darmo
a jak w pronarze mi padla pompa hydrauliki i nie bylo komu zrobic bo serwisant byl w szpitalu
to wszyscy w serwiscie taka zjebe dostali bo po serwisie okazalo sie jeszcze ze oleju brakowalo w silniku ze teraz jest super naprawiaja w ciagu 24 h oleje na uzupelnienie stanu dostalem za darmo i teraz mi sie podoba
a wystarczylo zj***c tylko kazdego i juz nie narzekam teraz bede bral tam waly i opryskiwacz no i moze siewnik do zboza jeszcze

#16 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 maj 2010 - 21:54

Jak to jest na gwaraqncji a na co jest te 18 miesięcy gwarancji?? na cały ciągnik czy może na powłokę lakierniczą, bo może jest tak jak np w JD że na cały ciągnik jest 12 miesięcy a na silnik 24

#17 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 05 maj 2010 - 22:04

Jak to jest na gwaraqncji Jutro brat papiery przyniesie to dokładnie doczytam ale dealer mówił że na elementy mechaniczne oczywiście uszkodzone nie z winy użytkownika a ja przecież tego pedału nie uszkodziłem w ogóle po wykasowaniu błędu jest jak na razie wszystko w porządku, brat jutro tam jedzie to dym im zrobi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 06 maj 2010 - 07:25

Jak to jest na gwaraqncji Claas ma fajnie 12 miesięcy gwarancji i 5 lat rejkojmi.Znajomemu padł silnik po3 latach to zmienili.W NH w 7030 w 15 miesiącu pękła tylna oś to miał problem ale w końcu odpuścili 50 tyś.Ale koledze w Toyocie 30 tyś przebiegu poszło sprzęgło to zapłacił bo sprzęgło nie jest objęte gwarancją.

Dodaj odpowiedź