Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszanie olejów Hipol

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 16:27

Mieszanie olejów Hipol Witam koledzy chcę się Was zapytać czy są jakieś przeciwwskazania co do mieszania ze sobą 2 rodzajów Hipoli. Więc tak mam skrzynię w ciapku zalaną Hipolem nawet nie wiem jaki dokładnie bo kupowaliśmy go luzem i chcę dolać z 5 l nowego i teraz tak czy jeśli kupię inny Hipol niż ten którym jest zalana skrzynia i doleję go to one się nie ,,zeżrą,,.

Pozdrawiam Krystianrolnik ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mieszanie olejów Hipol Dzisiaj, 21:58
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2010 - 16:58

Mieszanie olejów Hipol nie powinny się zeżreć, bo przecież oleje różnią się gęstością lepkością itp., to nie jakiś roztwór chemiczny żeby się coś stało po zmieszaniu

#3 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 17:02

Mieszanie olejów Hipol tak jak 'zenekc330' napisał nie powinno być problemu z mieszaniem olejów o tej same nazwie handlowej. Gorsza sprawa gdybyś chciał pomieszać ten Hipol z innym olejem, wtedy może się pienić ;)

#4 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 17:20

Mieszanie olejów Hipol Można mieszać , ja mieszam i nic sie nie dzieje:)

#5 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 18:09

Mieszanie olejów Hipol Można ze sobą mieszać oleję mineralne, a takim jest z pewnością hipol, więc w zupełności nie masz czym się przejmować. W zasadzie tylko o takiej samej lepkości powinno się mieszać oleje np. 15w-40 castrola z 15w-40 texaco itp i nie ma tu żadnego znaczenia producent. Ważne żeby oba oleje były olejami mineralnymi i dobrze by było żeby były o tej samej lepkości, ale w ursusie skrzynia z pewnością nie jest wymagające, więc mała różnica lepkości nie będzie miała wpływu, a i tak te oleje to dolna półka. Bo pewnie nie znasz lepkości tego hipolu z beczki?? Podsumowując: oleje mineralne możemy mieszać, niezależnie od producenta, nie wystąpi tu żadne "zżeranie" tak jak napisałeś, ale najlepiej zachować tą samą lepkość. No i nie dolewać jakiejś reszty oleju syntetycznego, "a bo zostało od samochodu";)

#6 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 18:21

Mieszanie olejów Hipol Ja też mieszam oleje i nigdy nie miałem z tym żadnego problemu więc nie masz co sie obawiać możesz śmiało zmieszać;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 10:47

Mieszanie olejów Hipol Ok wielkie dzięki za odpowiedzi :)

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 16:31

Mieszanie olejów Hipol no ale jak poznać że coś jest nie tak że się "burzy" olej to się pieni czy funkcje hydrauliki giną czy ciśnienia w układzie nie ma czy co czy tylko jakaś mała pianka na wizjerze na szybce to już objaw że coś jest źle z olejem?

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 21:01

Mieszanie olejów Hipol

no ale jak poznać że coś jest nie tak że się "burzy" olej to się pieni czy funkcje hydrauliki giną czy ciśnienia w układzie nie ma czy co czy tylko jakaś mała pianka na wizjerze na szybce to już objaw że coś jest źle z olejem?

Wstaw jakiś przecinek, kropkę, bo tekst jest niezrozumiały.

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 22:12

Mieszanie olejów Hipol jak jest wizjer szkiełko żeby widzieć poziom oleju to ma prawo być na pracującym ciągniku warstewka pianki na oleju i spływać pianka po tym szkiełku czy nic takiego nie może być, dolałem kilka litrów agrol U do hydrauliki do sdf i sam nie wiem czy było coś takiego wcześniej czy nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 20:51

Mieszanie olejów Hipol Jeśli olej jest w ciągłym ruchu, rozbełtany po, to ma prawo być nieco spienionym.