Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mlekomaty

124 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2012 - 14:08

Mlekomaty

Po prostu zakup takiego mleka to dodatkowy czas zakupów, oczywiście trzeba by było mieć z sobą butelkę (bo każda 50 groszy) a robiąc zakupy wracając z pracy brać butelkę z sobą ???

A dla części społeczeństwa liczy się cena a nie jakość, 3zł/l+0,5zł/butelka=3,5zł/l mleka, nie wiem jak to ma się cenowo względem sklepu ale jeżeli było by taniej to by się przyjęło.

Pewnie widziałeś w Ciechanowie mlekomaty? Stały dwa jeden przy dużym sklepie obok szpitala, drugi na bazarku pomiędzy dwoma dużymi marketami znanych sieci. Postały i znikły... widać nie było interesu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mlekomaty Dzisiaj, 23:23
  •  

#102 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 16:17

Mlekomaty ludność Ciechanowa to 45 940 osób, dodatkowo podzielone na 2 automaty, to daje niestety malutko. Poza tym ilu ludzi z tych 46tys. jeździ na wieś często, albo kupuje żywność na targowisku, którą przywożą rolnicy?
Jeden automat może by na siebie zarobił, ale niestety ktoś (inwestor) dał się znamipulować sprzedawcy mlekomatów.

Pytanie formalne: Czy rolnik ryczałtowy musi pokazać fakturę zakupu mlekomatu? Jakie dokumenty trzeba pokazać w Pow. Inspektoracie Weterynarii, a jakie ew. w Urzędzie Skarbowym? Jeśli chcę postawić mlekomat w powiecie innym niż mój, to gdzie mam zgłosić chęć sprzedaży?

Edytowany przez GRGOJ, 28 styczeń 2012 - 13:30.

#103 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    sporty walki MMA

Napisany 28 styczeń 2012 - 20:29

Mlekomaty koleś nie baw się w to.szkoda twojego czasu,pomyśl czy bedzie Ci sie chciało dowozić codziennie mleko swiątek-piątek,czy tak jak teraz zima mróz itd ???jeszcze do tego do innego powiatu.
o ile oddalona jest ta mjejscowość gdzie chcesz postawic mlekomat, od twojego miejsca zamieszkania ??
sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

#104 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4252 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 21:02

Mlekomaty

Pewnie widziałeś w Ciechanowie mlekomaty? Stały dwa jeden przy dużym sklepie obok szpitala, drugi na bazarku pomiędzy dwoma dużymi marketami znanych sieci. Postały i znikły... widać nie było interesu.

Dokładnie te mlekomaty miałem na myśli, właściciel z sąsiedniej gminy, zawsze zapomnę siostry zapytać czemu to nie wypaliło.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#105 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1092 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 21:11

Mlekomaty są w którejś firmie leasingowej do sprzedania jakies mlekowmaty z tego co wiem

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#106 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 28 styczeń 2012 - 21:39

Mlekomaty Bartek, chcesz sie dorobic jak najmniejszym kosztem. I juz widzisz tego wyniki :)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#107 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 23:01

Mlekomaty

koleś nie baw się w to.szkoda twojego czasu,pomyśl czy bedzie Ci sie chciało dowozić codziennie mleko swiątek-piątek,czy tak jak teraz zima mróz itd ???jeszcze do tego do innego powiatu.
o ile oddalona jest ta mjejscowość gdzie chcesz postawic mlekomat, od twojego miejsca zamieszkania ??

mam ten luksus, że mam parę km do miasta 3x większego niż Ciechanów, gdzie znaczna większość ludzi krowy na oczy nie widziała ;)
Zresztą nie wiem czy wyczytałeś w przepisach, ale jeśli mleko jest z jednego udoju, to może być dowożone co 2 dni ;) Poza tym krowy też trzeba codziennie doić, więc tak jak wakacji od krów sobie nie zrobię, to od mlekomatu tez nie. A pracownika do mlekomatu też znajdę łatwiej niż do krów.

Orientujesz się może jak to jest z tą fakturą? Czy wystarczy umowa?

@sadek - czy te mlekomaty z Ciechanowa to te, o których pisali w TopAgrar ostatnim albo przedostatnim?
@garek - na alledrogo jest kilka sztuk z leasingu do odstąpienia, ale jakoś nie mam zaufania do tych, które tam są.
Jak kupię swój to na pewno dam wam wszystkim tutaj znać. Plan jest postawić na początku kwietnia.

Edytowany przez GRGOJ, 28 styczeń 2012 - 23:07.

#108 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
    sporty walki MMA

Napisany 29 styczeń 2012 - 13:38

Mlekomaty szkoda ze nie mógłbym ci swojego odsprzedać bo musze tryzamc go przez 5 lat... ale mógłbym Ci go wydizerzawić co ty na to ?? cos takiego ze spisujemy umowe(np na rok,lub pół),misięczną opłate za "wynajem".Czyli ze mlekomat jest własnośćią naszą a ty go zabierasz stawiasz u sb jak się nei podoba po roku czy po poł oddajesz a jak sie podoba to zoastaj u cb. :D Z jakiej firmy bierzesz mlokomat ??

#109 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 17:44

Mlekomaty osobiście to wolę mlekomat kupić, niż brać w dzierżawę, no ale zależy jaką zaoferujesz stawkę ;)

#110 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
    sporty walki MMA

Napisany 29 styczeń 2012 - 19:24

Mlekomaty myślę że się dogadamy B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 17:02

Mlekomaty gg.

#112 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4252 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 18:36

Mlekomaty

@sadek - czy te mlekomaty z Ciechanowa to te, o których pisali w TopAgrar ostatnim albo przedostatnim?

W styczniowym to jeżeli dobrze kojarze coś było ale nie o tych z Ciechanowa a może coś przeoczyłem.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#113 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 18:46

Mlekomaty Temat mlekomatów był poruszany kilka razy w pasie rolniczej. Praktycznie w każdym artykule pisano o braku serwisu leasingowego, wysokich kosztach leasingu./ Praktycznie wszystko było opisane na duży - :unsure:

#114 Share kraven

kraven

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 21:58

Mlekomaty Znajomy ma mlekomat do sprzedania http://allegro.pl/ml...4005125229.html

#115 Share bekba

bekba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 28 październik 2014 - 21:26

Mlekomaty

szkoda ze nie mógłbym ci swojego odsprzedać bo musze tryzamc go przez 5 lat... ale mógłbym Ci go wydizerzawić co ty na to ?? cos takiego ze spisujemy umowe(np na rok,lub pół),misięczną opłate za "wynajem".Czyli ze mlekomat jest własnośćią naszą a ty go zabierasz stawiasz u sb jak się nei podoba po roku czy po poł oddajesz a jak sie podoba to zoastaj u cb. :D Z jakiej firmy bierzesz mlokomat ??

kolego skoro piszesz ze blisko swojej miejscowości postawiłeś a w avatarze masz niedaleko żuromina to strzelam ze tym miastem jest żuromin. wiec wikipedia mowi ze żuromin ma 9 tys mieszkańców a Ty sprzedałes 90 litrów mleka w najlepszym okresie wiec jak na takie małe miasteczko wg mnie jest to dobry wynik. 

i jak ktoryś z kolegów tutaj sie odgrażający juz postawił mlekomat? jakieś sugestie spostrzeżenia? ile kosztuje miesieczne utrzymanie mlekomatu w przypadku sprzedaży 100, 200, 300 litrów dziennie? jaka jest cena zakupu mlekomatu kompletnie wyposarzonego w to co potrzeba?

#116 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 10 listopad 2014 - 09:54

Mlekomaty

Czy w mieście o liczbie ludności przekraczającej 80 tys ludzi opłaca się postawić mlekomat :)

Edytowany przez Pawlo547, 10 listopad 2014 - 11:10.

#117 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 22:46

Mlekomaty

w Olsztynie w dwóch Tesco swojego czasu były mlekomaty. po zbadaniu mleka w sanepidzie Tesco wywaliło je w trybie natychmiastowym. w mleku była kupa syfu, łącznie z gronkowcem i innym badziewiem.

#118 Share bekba

bekba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 23:27

Mlekomaty

w Olsztynie w dwóch Tesco swojego czasu były mlekomaty. po zbadaniu mleka w sanepidzie Tesco wywaliło je w trybie natychmiastowym. w mleku była kupa syfu, łącznie z gronkowcem i innym badziewiem.

Jak bys kolego mial chociaż minimalne pojęcie o mikrobiologii wiedział bys ze gronkowce masz na rękach i oddychasz nimi i pijesz je pijac nieprzegotowane mleko wodę, jesz je z chlebem majacym kontakt z powietrzem czyli z każdym jednym chlebem. Jesteś przez nie otoczony. Więc skoro kolego nie masz wiedzy nie rob zamętu w temacie.

Edytowany przez bekba, 25 listopad 2014 - 23:28.

#119 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 22:47

Mlekomaty

wiem, że po badaniu mlekomaty zostały usunięte. postaram dowiedzieć się, co dokładnie wynikło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share ekolog

ekolog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:ekologia, edukacja finansowa, medycyna naturalna