Polecane posty

kagan    0

A jak myślicie, czy człowiek, który nie jest rolnikiem mógłby zarobić na takim biznesie? Skupując od rolnika mleko i sprzedając je w mlekomacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekolog    3

Na pewno tak, jeszcze rolnik miał by więcej czasu, nie musiałby dowozić. Fajnie było by połączenie ze sprzedażą produktów od rolnika do końcowego odbiorcy. Szczególnie żywności ekologicznej. Chętnie pomogę w organizacji i kontaktach z rolnikami ekologicznymi Moje forum

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Ratujmy Ziemię, tak szybko ginie
A my razem z Nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściciel mlekomatu nie będący rolnikiem (a nawet będący rolnikiem nie posiadającym mleka) nie może kupować mleka od rolnika który mleko ma i sprzedawać w mlekomacie, bo wtedy nie jest to juz sprzedaż bezpośrednia. Aby robic coś takiego, właściciel mlekomatu musi zarejestrować działalność oraz spełnić wszelkie wymogi jakie są stawiane podmiotowi skupującemu mleko, a to odpada ze względu na koszty. Jedynym rozwiązaniem jest zakup mlekomatu i podpisanie umowy z rolnikiem na dzierżawę mlekomatu. Świadczenie usługi transportu (jeśli chcemy taką usługę rolnikowi świadczyć wraz z użyczaniem mlekomatu) wymaga zarejestrowaniu środka transportu w sanepidzie bądź w weterynarii (tu nie jestem pewien). Wniosek jest taki: aby zostać właścicielem mlekomatu w którym sprzedawane jest nie nasze mleko, należy dać rolnikowi prawo do tego mlekomatu i z tego czerpać korzyści. Inaczej jest to nie opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekaw    0

Witam,

myślę, że trafiłem na ciekawe forum, gdzie można z fachowcami porozmawiać na temat mleka i nie tylko. Osobiście szukam wszelkich informacji na temat mleko-matów. Również podzielę się informacjami które udało mi się już zebrać na temat mleko-matów. Przygotowuje pracę jak najefektywniej, ekologicznie podać mleko i przetwory z mleka, klientom, bez pośredników. Mleko jest priorytetem dlatego że zajmuje pierwsze miejsce podczas spożycia. Mleko nie przetworzone prosto od krowy jest najcenniejsze i najzdrowsze. Zresztą wszyscy jesteśmy wychowani na mleku(prawie wszyscy).

Mleko z mleko-matów wydawało by się ze to idealne rozwiązanie. Jednak przeszkodą są pieniądze. Bardzo drogie mleko-maty wręcz straszą rolników przed podjęciem decyzji o inwestycji w mleko-mat. Ja się temu nie dziwię, rozmawiałem już z paroma rolnikami którzy maja mleko-maty i to aż tak wesoło nie wygląda. Niektóre firmy zajmujące się sprzedażą mleko-matów nie interesuje czy rolnik lub inwestor sprzedaje mleko, w ilościach które przynosiły by zyski. Miałem możliwość rozmowy z takim agentem dość dużej i znanej firmy sprzedającej mleko-maty. U nich można kupić za gotówkę, na kredyt, leasing, a najlepiej wynająć. Tylko że za wynajęcie życzą sobie tyle ile rolnik mógłby sobie sam spłacać. Powtarzał że cytuję "biznes to biznes nie ma litości, sam rolnik musi zdecydować bierze czy nie. A spłacić? i tak go spłaci wcześniej czy później, oni maja z czego spłacić...haha" Faktycznie to prawda że każdy sam musi zdecydować czy będzie się to opłacić czy nie. Ale nie powinni tak bardzo zachęcać do wzięcia na siebie odpowiedzialności spłaty od 100 do 160 tyś. zł. A jeszcze gorzej mają się: tu przestrzegam, "INWESTORZY". Inwestor który wynajmuje mleko-mat rolnikowi ma małe szanse na egzystencję. Chyba że wybierze super miejsce gdzie sprzedaż mleka będzie bardzo duża. To można powiedzieć że mleko-mat będzie się spłacał i opłacał. Kosztów utrzymania i funkcjonowania mleko-matu jest bardzo dużo. Sięgają kilkunastu tysięcy złotych. Za samą dzierżawę (miejsce gdzie stoi mleko-mat) w dobrym miejscu, a to podstawa opłacalności, życzą sobie od 1500 do 2700 zł. Dlatego "INWESTOR" decydujący się na zainwestowanie w mleko-mat jest w najbardziej zagrażającej sytuacji. Dlatego też nie jest tak łatwo dostać leasingu firmie która nie ma odpowiednich dochodów lub zabezpieczenia do spłaty mleko-matu. Moim zdaniem, najlepiej jest kupić jak najtańszy mleko-mat, postawić go w jak najlepszym miejscu. I droga do hodowcy krów, by była krótka. Moje pytanie jest, czy nie uważacie że cena mleko-matów jest lekko przesadzona? Ile waszym zdaniem powinien kosztować mleko-mat? Jakie produkty można byłoby wytwarzać i sprzedawać obok mleko-matów?

Pozdrawiam


"Pokaż innym, że to możliwe, a sam w to uwierzysz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekaw    0

Czy wiecie że ceny mlekomatów spadły o około 7,5 %. W takim tempie już za parę lat będzie stał na co drugiej ulicy mlekomat. CO zrobić by na mlekomacie zarabiać? Już wkrótce, będzie dostępny program, który pomoże w wyborze odpowiedniej strategi przed zakupem mlekomatu. Miejsca i możliwości zarabiania na mleku.


"Pokaż innym, że to możliwe, a sam w to uwierzysz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie że ceny mlekomatów spadły o około 7,5 %. W takim tempie już za parę lat będzie stał na co drugiej ulicy mlekomat. CO zrobić by na mlekomacie zarabiać? Już wkrótce, będzie dostępny program, który pomoże w wyborze odpowiedniej strategi przed zakupem mlekomatu. Miejsca i możliwości zarabiania na mleku.

 

Ruszyła sprzedaż mlekomatów od początku do końca wyprodukowanych w Polsce. Sprzedaż, dzierżawa, leasing. Atrakcyjne ceny, wysoki standard wyposażenia. Szczegóły pod mlekomat@op.pl

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

Super wiadomość @polskiemlekomaty :)

Mam jeszcze pytanie natury finansowej odnośnie mlekomatów. W jaki sposób rolnik vatowiec rozlicza się z ilośći sprzedanego mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

czy ktoś wie jak ewidencjonuje się sprzedaż z mlekomatu? Agencja na słowo nie uwierzy, że 100 albo 200lna dzień. Co z VATem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu1    0

witam

 

Czy ktoś spotkał się z mlekomatami sprzedającymi mleko z gospodarstw ekologicznych. Jaka była cena 1L takiego mleka. Zakładam, że wyższa bo mleko ekologiczne jest droższe od zwykłego.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi mlekomatami nie jest tak ciekawie .Rozmawiałem z łodziakiem z dużego osiedla gdzie stał kiedyś automat .Po mleko przychodzili ludzie z różnymi butelkami, narozlewali mleka ,muchy się cisły skisło to a posprzątać nie miał kto .Klienci przestali brać mleko i automat szybko znikł.

Edytowano przez czadowywicek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Wcale nie jest tak kolorowo z tymi mlekomatami,jak sie co niektórym wydaje...


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Tez wlasnie mnie to ciekawi :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Ponieważ sami mamy jeden.A to co wy pisaliscie o sprzedąży mleka w ilosciach 150 litrów i wiecej to smiehc na sali... w okresie letnim sprzedawalismy dziennie ok 90l,teraz znaczenie mnije przez to ze jest zima...


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

a jeśli można wiedzieć to w jakim mieście stoi Wasz automat? Czy musieliście zakładać osobną działalność do sprzedaży butelek w automacie obok?

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

W Ciechanowie były 2, dziś pozostały tylko budki po nich (więc nie jest to taki łatwy interes).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jest ale glupcy nie utrzymaja tego interesu, trzeba robic jakies akcje, promocje i klienci beda


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

no i duży rynek zbytu, np. Katowice, Tychy, Sosnowiec, Świętochłowice czy Jastrzębie, prawda Wacek? ;)

Małe miasta (do 50tys. moim zdaniem), w których na dodatek wiele osób ma jakąś rodzinę bliską na niedalekiej wsi, moim zdaniem nie dadzą więcej niż 100l na dzień. Wiecie, że np. w Krakowie nie ma żadnego? Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś uświadomi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

@wacek nie cwaniakuj. Dal ścisłości były 2 rekalmy w gazecie regionalnej i jedna w tygodniku ciechanowskim,oraz masa ulotek na slupach,klatkach w blokach itp.


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Po prostu zakup takiego mleka to dodatkowy czas zakupów, oczywiście trzeba by było mieć z sobą butelkę (bo każda 50 groszy) a robiąc zakupy wracając z pracy brać butelkę z sobą ???

 

A dla części społeczeństwa liczy się cena a nie jakość, 3zł/l+0,5zł/butelka=3,5zł/l mleka, nie wiem jak to ma się cenowo względem sklepu ale jeżeli było by taniej to by się przyjęło.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Automat stoji na mazowszu w miejscowości Żuromin. Tak trzeba było otworzyć działalność,niestety teraz trzeba płacić 2 krusy <_< Jeżeli mlekomat jets bez butelkomatu to nie ma potrzeby zakładania działalnosci rolniczej.

 

 

 

@sadek U nas plan był żeby dać cene 3 zł,jednak po wielu przmyśleniach dalismy cenę na start 2.50 za litr mleka + złotówka za butelke (litrową)


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

@wacek nie cwaniakuj. Dal ścisłości były 2 rekalmy w gazecie regionalnej i jedna w tygodniku ciechanowskim,oraz masa ulotek na slupach,klatkach w blokach itp.

 

Cwaniakuje ?

Pisze, ze ten interes wymaga rozeznania, czy mleko bedzie miało zbyt. Niekótrzy by to postawili w pierwszym lepszym miasteczku, na "pałe"


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Oczywiscie był przestawiciel,na początku prponował nam inne miasto (wieksze lecz oddalone o ok 30 km od naszego miejsca zmaieszkania),to trochę daleko by dowozic codziennie mleko.Wiec wybralismy ocpje żeby postawic w najbliżsyzm mieście zaledwnie 2 km od nas,szprzedaż szprzedażą ale jak by sie cos stało,ktoś się włamał lub cos innego to możemy lada chwila być,a tam już by tak mio nie było...


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj