Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y?

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 30 maj 2010 - 09:54

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? 240 KM miały silniki Valmeta były montowane do BS-ó 5110 na rynek Skandynawski. A SW680 produkowane w Mielcu miały 220km i są najczęściej spotykane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? Dzisiaj, 13:07
  •  

#22 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, muzyka i wiele innych

Napisany 27 sierpień 2010 - 20:05

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? Już po sezonie:D i czas na podsumowanie. Pytałem czy 6ct107 ( 150KM ) da rade pociągnąć BS-a. Prawdę mówiąc bez sieczkarni silnik sobie radzi nawet dobrze, i przy tym jest ekonomiczny biorąc pod uwagę spalanie, jednak już sieczkarnią ma co robić trochę ma ciężko widać to zwłaszcza gdy chcemy pogonić, pokazuje się dymek. Ogólnie jestem zadowolony, żadnych problemów z grzaniem się silnika średnia temperatura wody wynosiła 70-75C i spalanie na przyzwoitym poziomie co czyni maszynę wydajną a przy tym ekonomiczna a jak wiadomo za tym idą pieniądze.
Adi1232

#23 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 07:25

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? To bardzo dobrze że twój Z110 sobie radzi z tym silnikiem :D
Nie spodziewałem sie tego, ale dobrze wiedzieć ze daje rade.

A co do tych silników to tak

SW680 miał 220PS przy jakich ?? 1950obr\min ale gdy brakuje mocy obroty można zwiększyć do 2250obr\mi i uzyskać 243PS
Valmet miał 240PS ale przy jakich obrotach ?? 2000 obr\min to samo w Valmecie obroty zwiększyć do 2200obr\min i uzyskać 261PS

#24 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 06 sierpień 2012 - 19:41

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? W moim Bizonie mam silnik sw 400 turbo i ten silnik nie daje rady sobie, zespół 5,1 m bez sieczkarni i wymieniam silnik na jelcza sw 680.

#25 Share agrojagiela

agrojagiela

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 luty 2013 - 13:02

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? Witam
Użytkuję Bizona BS z silnikiem SW 680 silnik swietnie pracuje daje sobie radę również z szarpaczem słomy lecz przy młoce kukurydzy z przystawką 6-cio rzędową mocy może nie brakuje lecz zapasu nie ma . Zastanawiam się nad wymianą turbiny od Liaza lub inych ze zmieną geometrią mocy może przybyć 20 a nawet 50 kucyków bez szkody dla silnika .
Co do silnika Maritniego to o ile się nie mylę ma on 160 kucyków a nie 180 ta moc jest mocno naciągana taki sam silnik mam w ciągniku w tym przypadku mocy będzie brakowało w młoce zbóż niezbyt tęgich będzie spokojnie lecz w rzepakach z pnia i z szarpaczem będzie silnik przeciążony a więci wysze spalanie oraz przegrzewanie się , o kukurydzy nie wspomnę . Moim Bs w godzinę wymłacam do 15 ton zboża kukurydzy 18-20 ton na niezbyt dużych działkach bez żadnych strat zboża . Jedyna wada kombajnu to brak części większość muszę dorabiać we własnym zakresie

#26 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 21 luty 2013 - 14:29

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? A jednak się mylisz ^^ mam BS'a z silnikiem Martina i ten silnik ma 185 km. Książka również tak podaje. W jakim ciągniku masz taki silnik ? 18345? Piszesz o przegrzewaniu... nie ma zadnych problemów w pszenicy, rzepaku czy kukurydzy. Nic się nie przegrzewa i zaden szarpacz nic silnikowi nie robi. Ten silnik pali mniej niż SW680. Wydajnosc taka sama w zbożach i qq ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share solaris7

solaris7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 22 luty 2013 - 10:08

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? dobrze mówi @BSZ110 my mamy tez ten sam silnik i nic mu nie brakuje , o przegrzaniu tez niema mowy
Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

#28 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 23 luty 2013 - 15:50

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? Witam ja w swoim bizonie bs "miałem" sw 400 turbo i nie dał rady, pękł wał teraz włożyliśmy sw 680 turbo

#29 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 01 listopad 2015 - 22:03

witam, wiem że temat jest stary ale chcę go odświerzyć gdyż zastanawiam się nad wymianą silnika w Bizonie Rekordzie gdyż stary silnik i tak wymaga remontu. I stąd moje pytania do użytkowników kombajnów z silnikiem Martin:

jak długo wytrzymuje wam ten silnik to znaczy ile chektarów skosicie po wyremontowaniu silnika?

Ile pali taki silnik na ha?

Czy te same silniki montowano w ursusach 1624?

Czy uważacie że ten silnik jest lepszy od CT107 orginalnie montowanego w rekordzie, np nie jest awaryjny?

#30 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 02 listopad 2015 - 21:08

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? Kolego a chce Ci się przerabiać mocowania i przystawke na pas??? Co do awaryjności i wytrzymałości to tak jak każdy silnik. Wszystko zależy od eksploatacji i obsługi. Te silniki montowano w zts 18345.Pewne jest to, ze na pewno będzie mocniejszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Mario450

Mario450

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 19:37

A może lepiej jak byś sobie założył do tego Rekorda silnik 150 km z BS. Jest podobny do oryginalnego z Rekorda i może obeszłoby się bez przeróbek, ale pewny

nie jestem. :)