Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y?

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, muzyka i wiele innych

Napisany 10 marzec 2010 - 20:25

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? Witam
Kupiłem tydzień temu Bizona BS Z110 z silnikiem SW 400 turbo.
Zastanawiam się czy da radę ten silniczek w końcu jak się nie mylę to takie są w Rekordzie
Proszę napiszcie co myślicie na ten temat
Adi1232

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? Dzisiaj, 16:26
  •  

#2 Share Adrian105

Adrian105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 20:29

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? Kolego będzie sobie radził i to lecitko ja tez mam taki silnik przy DYNAMICU i chodzi bez problemu

#3 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 20:35

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? tak mówisz... a z sieczkarnie pociągnie? bo mam zamiar do niego założyć
Adi1232

#4 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 10 marzec 2010 - 21:06

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? a ja myśle że bedzie płakał, ten silnik w rekordzie z obrotów spada przy 4m hederze, czemu nie szukałeś z wiekszym silnikiem BSa?

#5 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 21:23

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? ten silnik to twoja porażka
martin 180PS by był dobry nie mówiąc o SW680 240PS
w BS-ku masz rotorki więc on bedzie bardzo słaby nawet z zespołem żniwnym 4.2m a co dopiero 5.1m no chyba ze bedziesz brał 2m to jakoś se rade dasz

#6 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 21:27

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? SW 400 Turbo.A czy były takie w BS ach? Z tego co wiem to montowane były o mocy 150KM, 185KM, 220KM, 240KM.

#7 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 21:31

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? mam przy nim heder 4.20m. zastanawiam się czy silnik właśnie wymienić na większy czy jednak spróbować ten sezon przemęczyć....
Adi1232

#8 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 21:33

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? Silnik masz o mocy 150 KM?

#9 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 21:54

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? Jutro muszę spojrzeć na tabliczkę bo właśnie nie jestem pewny czy to ten silnik o mocy 150KM czy 120KM Bo podobno wizualnie te silniki są praktycznie takie same tylko środek jest inny.... tłoki itd
Wcześniej miałem rekorda i supra i jak patrzę na ten silnik to tak jak bym widział silnik od rekorda
Mam pytanie jeżeli by to był silnik o mocy 150 KM to jaki symbol musi być wybity 6CT-107/R6 ???? podobno końcówka się różniła raz słyszałem ze było to R4 raz R3.... sam juz nie wiem
Adi1232

#10 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 22:01

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? Symbol to 6CT-107/R6 Andoria o mocy 150KM przy obrotach 2550min.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 22:09

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? Dzięki
A powiedz mi czy wizualnie jest on taki sam jak w rekordzie czy się mylę?
Adi1232

#12 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 11 marzec 2010 - 21:02

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? @lukaszz110 od kiedy SW680 ma 240 koni? 220 koni!!!;) Sadze, ze jednak zle zrobiles, ze kupiles z takim silnikiem :) W swoim Bs'ie mam silnik Martin 185km i mysle, ze to jest akurat bo jednak mniejsze to nie do tego kombajnu :). Najlepiej trafic SW680 ale jesli nie masz gorek to wtedy jest zbedny bo jednak sobie wypije (wiem bo mialem Giganta Z083) a i tak nie wykorzystasz jego całej mocy na prostych poletkach. Wogole jakie masz tereny? gorzyste czy całkowicie płasko? :)

#13 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 22:52

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? No właśnie mam tereny całkiem płaskie praktycznie hamulca nie używam :) dlatego zastanawiam się czy w tym roku nie spróbować z tym silnikiem.... a jak nie będzie sobie dawał rady to wtedy pomyśle o większym

Przyglądałem się temu silnikowi niestety tabliczki na nim nie ma :) ale jak widzę to kadłub silnika jest trochę inny niż w rekordzie a mianowicie rozrusznik jest o wiele niżej położony praktycznie równo z ramą mocującą silnik. Natomiast w rekordzie jest o wiele wyżej położony rozrusznik więc chyba mam ten 150 konny....
Adi1232

#14 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 11 marzec 2010 - 23:29

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? Na pewno masz silnik mocniejszy niż w rekordzie, bo w Bs-ach montowali silniki od 150 koni do 240 koni i Ty właśnie masz w swoim 150 konną jednostkę. A co do twojego pytania czy ten silnik da redę- pomyśl tyle lat ktoś nim kosił i musiał dawać radę więc nie rozumiem nad czym się tu rozwodzić :)
fakt nie twierdzę że taki silnik jest wystarczająco mocny ale to nie powód żeby bez przetestowania go przez ciebie od razu zmieniać silnik :)
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#15 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 23:56

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? No ok masz racje ale ten BS chodził bez sieczkarni i mam obawy czy da rade jeżeli ją założę bo u siebie wszystko tnę...
Dlatego chciałem się poradzić... :)
Adi1232

#16 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 00:30

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? Ok spoko po to te forum jest :)
Na pewno lekko nie będzie miał ale myślę że podoła sieczkarni, już gdzieś widziałem Bs-a z tym silnikiem i zawieszoną sieczkarnią.
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#17 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 22:03

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? BSZ110
nie krzycz na mnie jeśli nie masz zielonego pojęcia o tym silniku
w Bizonie Z110\3 jakiego posiadam o silniku SW680\17\1 przy obrotach 2250obr\min uzyskujesz 240PS
więc nie wciskaj mi kitu kolego
sam pisałem ze ma 220PS do czasu kiedy doszedłem w instrukcji ze ten silnik ma 243 bodajże konie mechaniczne
już dokładnie nie pamiętam ile tam procent było ale ma tyle ile napisałem !!!!!!!!!!!!!!!!
było dużo silników SW680 i może mieć bardzo dużą rozbieżność a mocy
miały rużne komory olejowe i korbowo tłokowe
moc SW680\17\1 można dodatkowo zwiększyć dzięki turbince z liaza do 260PS poprzez zmienioną geometrie łopatek

więc nie rozumie czemu mówi sie o 220PS jeśli posiada więcej koników

#18 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 23:55

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? Skoro to co mówisz o tych 240 koniach w tym silniku jest prawdą to nie rozumie po co producent by zaniżał jego osiągi. :) Mi wiadomo jest o silnikach Valmet które generowały 240 koni i były montowane w maszynach na eksport :)

#19 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 01:40

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y?

ale jak widzę to kadłub silnika jest trochę inny niż w rekordzie a mianowicie rozrusznik jest o wiele niżej położony praktycznie równo z ramą mocującą silnik

To akurat nie ma znaczenia. Rozrusznik 'u dołu' może być nawet w zwykłym SW400, tym nie ma się co sugerować, to były adaptacje mające na celu umożliwienie montażu tego silnika np. w autobusach. Ale jeśli ten silnik jest orginalny to ma 150KM, tylko takie wersje 6CT107 montowali do BS-a. Może mieć mniej tylko jeśli ktoś już go kiedyś wymieniał i założył słabszy. A co do braku mocy, to zależy co i jak kosisz, moim zdaniem z szarpaczem może być już ciężko, ale nie ma co podejmować zbyt pochopnych decyzji. Przepracuj sezon i zobacz jak Ci to leży, ewentualnie znajdź gdzieś w okolicy taki kombajn np. z silnikiem SW680, spróbuj się na nim kawałek przejechać podczas pracy choćby jako pasażer i zobacz wtedy jakie masz odczucia...

A co do SW 680 to były różne warianty i 220, i 240KM też, przy silniku o pojemności ponad 11 litrów 20 koni w jedną czy drugą stronę to jest nic, tak więc nie spierajcie się Koledzy o takie 'szczególiki'.
good God damn and other such phrases...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:22

Z jakim silnikiem najlepiej radzą sobie BS-y? jutro dokładnie napisze jak to było tam zrobione i może zdjęcie wstawie z tym opisem

a co do tego ów wątku to może sobie poradzi ale nim nie polatasz :) troche slaby bedzie ale trudno nie zmieniaj silnika bez przetestowania samemu