Skocz do zawartości

Zdjęcie

wiśnie

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 20:42

wiśnie i wtedy nie warto będzie zrywać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wiśnie Dzisiaj, 13:47
  •  

#22 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 20:42

wiśnie i wtedy nie warto będzie zrywać :)

#23 Share adasiorek

adasiorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanika z nia zwiazana
    majsterkowanie

Napisany 25 lipiec 2007 - 20:48

wiśnie powiem wam jesli przy normalnym plonie bylaby cena 1zl plus vat to jeszcze sie oplaca tobie zostaje i jest kasa dla rwacza
mam tego z 1.6ha to juz troche jest
mam jeszcze troceh czeresni glownie poznanska cena dobra byla i i wyszlo podobnie jak w zeszlym roku
ale teraz bardziej nastawiam na sliwkie bo wymaga mnie opryskow lub na jabko przmyslowe
sa i inne drzewa ale ich produkcja nie jest az tak duza i wzna

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 20:54

wiśnie

powiem wam jesli przy normalnym plonie bylaby cena 1zl plus vat to jeszcze sie oplaca tobie zostaje i jest kasa dla rwacza
mam tego z 1.6ha to juz troche jest
mam jeszcze troceh czeresni glownie poznanska cena dobra byla i i wyszlo podobnie jak w zeszlym roku
ale teraz bardziej nastawiam na sliwkie bo wymaga mnie opryskow lub na jabko przmyslowe
sa i inne drzewa ale ich produkcja nie jest az tak duza i wzna

Mimo wszystko sie opłaca ten interes bardziej niż zboże. Tak dla przykładu ja w zeszłym roku miałem 1,5 ha starch wiśni i 3 ha modych któe jeszcze nie owocowały i tylko z tego 1,5 ha mialem taka kase jak z 25 ha pszenicy, ale jakie nakłady pracy i kasy na obie uprway. Mowimy o tym ze pieniądze jakie nam dzisiaj daja za wisnie sa nie porownywalne z ogromna praca. Ja pamietam rok kiedy tylko z tych 1,5 ha wyszedlem 60 tys zł na czysto!!!! te lata juz nie wróca...

#25 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 20:57

wiśnie

Mimo wszystko sie opłaca ten interes bardziej niż zboże. Tak dla przykładu ja w zeszłym roku miałem 1,5 ha starch wiśni i 3 ha modych któe jeszcze nie owocowały i tylko z tego 1,5 ha mialem taka kase jak z 25 ha pszenicy, ale jakie nakłady pracy i kasy na obie uprway. Mowimy o tym ze pieniądze jakie nam dzisiaj daja za wisnie sa nie porownywalne z ogromna praca. Ja pamietam rok kiedy tylko z tych 1,5 ha wyszedlem 60 tys zł na czysto!!!! te lata juz nie wróca...

Dokładnie, teraz to jest co raz mniej opłacalne. Dawniej owszem, niezłą kase można było zgarnąć a dzisiaj to nie to samo ale i tak lepsze to niz zboże.

#26 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 21:08

wiśnie

Dokładnie, teraz to jest co raz mniej opłacalne. Dawniej owszem, niezłą kase można było zgarnąć a dzisiaj to nie to samo ale i tak lepsze to niz zboże.

I dlatego ja ze zboża będę powoli rezygnował. Po studiach konkretna decyzja, dosadzam wiśnie, jeszcze mam koło domu 3 ha wolnego pola wiec w sumie miałbym 7 ha wiśni do tego powiększam plantacje cebuli tak do około 10-15 ha, rezygnuje z burakow i reszta pszenicy. Całkowicie chce sie poświęcic tym dwóm uprawom. Przy okacji jakis kombajn do wiśni czy otrzasarka i owoc mógłby isc na przemysł a do cebuli obieraczka i tyle by mi starczylo. Taki mam plan na przyszłosc.

#27 Share adasiorek

adasiorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
    mechanika z nia zwiazana
    majsterkowanie

Napisany 25 lipiec 2007 - 21:36

wiśnie czarny dobre zalozenie
powodzenai zycze
ja tez cche z czasem nastawic sie tylko na sad i wazywa

#28 Share zimny

zimny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny,szeroko pojete rolnictwo ( ale tylko uprawy specjalistyczne), budownictwo :P, itp itp ;]

Napisany 25 lipiec 2007 - 22:08

wiśnie to podobnie kombinuje, tylko chce sie nastawic na produkcje pomidora na wełnie i na sad (15 ha pestkowe wisnia, brzoskwinia morela)
a co do kombajnu, to na taki areal oplaca ci sie kupic otrzasarke, ale nawet do niej musza byc odpowiednio ciete drzewka, tzn. od ziemi do pnia musi byc conajmniej 80cm i watpie czy bedziesz w stanie doprowadzic do takiego stanu stare nasadzenie

#29 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 26 lipiec 2007 - 09:31

wiśnie Dzięki adasiorek, liczę że plan wykonam. A co do otrząsarki to z tego co wiem wiśnie nie muszą być specjalnie cięte, kuzyn sadownik teraz był na pokazie tych maszyn, gdzieś za Radomiem już zdecydował, że kupuje otrząsarke bo na ludzi nie ma co liczyć i nic nie mówił żeby drzewa musiały być odpowiednio cięte, a on tez ma sporo starego sadu. Ale nawet to nie problem za 2-3 lata jak młode wiśnie będą dawały przyzwoity plon to wywalam stary sad i dosadzam wiśnie ale już w odpowiedni sposób do kombajnu, czyli drzewo co 1 -1,5 m, odstępy między rzędami 4 m. Oczywiście drzewa z jednym widocznym przewodnikiem, ale tak to już prowadzę mój nowy sad. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 16 sierpień 2007 - 11:48

wiśnie Mam parę pytań.Jak jest z wydajnością wiśni z 1ha(w umiarkowanym roku)??Jaki jest koszt zakupu otrząsarki lub kombajnu,bo wiadmo na ludzi nie ma co liczyć ani czekać??Pytam się gdyż słyszałem od pewnego znajomego ojca,że nawwet można na tym interesie wyjść.A co powiecie na sady śliwkowe?Jaka wydajność z ha(przyjmując w umiarkowanym roku)?

#31 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 06:51

wiśnie Plon zależy od wielu czynników. Ja z wiśni 10 letnich zbieram około 20-25t/ha. Koszt kombajnu do zbioru to około 300 tys zł(samobieżny) i zaczepiany do ciągnika yo pewnie cos koło 200 tyś zł :P :) :D Za otrząsarkę trzeba dać do 20 tys zł. Wyjść jakoś można... :P :) A śliwek nie polecam bo na ten owoc chyba nie ma skupu, tylko pozostaja ci targi i prywatni osbiorcy ale tego nie jestem pewien.

#32 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 11:00

wiśnie Acha,dzęki za odp,nie wiedziałem,że kombajny aż takie drogie.A co mi powiesz z opłacalnością sadu jabłoniowego,a może gruszki?

#33 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 13:54

wiśnie

Acha,dzęki za odp,nie wiedziałem,że kombajny aż takie drogie.A co mi powiesz z opłacalnością sadu jabłoniowego,a może gruszki?

Tak, to są drogie zabawki....Ja zajmuje sie tylko wiśniami. Mój kuzyn ma 15 ha sadów, wiśnie, jabłka, gruszki. Jest to opłacalny interes ale trzeba mieć odbiorców, ludzi do pracy no i ciągłe inwestycje bo owoc jest trudny w przechowaniu, ale kto nie inwestuje ten stoi w miejscu. Ja pozostanę tylko przy wiśniach. Pozdrawiam

#34 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 23:40

wiśnie Ja muszę spróbować zbierać kombajnem Korvan, mam 1 ha wiśni jak myślicie czy opłaca mi się zasadzić 1,5 ha myślę że na wiosnę będą tanie sadzonki.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#35 Share adasiorek

adasiorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
    mechanika z nia zwiazana
    majsterkowanie

Napisany 12 marzec 2008 - 22:23

wiśnie powiem wam ze z tymi wiśniami robi sie cienko bo wszyscy rzucala sie na nia jest jej ciagle coraz wiecej juz wda lata temu byl problem ze sprzedarza bo obrodzimy a przeciez jest duzo plantacji co nie weszly w pelne owocowanie.
ja juz prawdopodobnie nie bede sadzil wiecej wisni jedynie co to dosadzaj ubytki
sam sie nam zasadzeniem jabłonek na przemysl i moze do tego sliwy
musze sie jeszcze rozeznac w gruszkach

ps dodry intereslik jest takze na czeresni ( szczególnie na poznych odmianach jak Kordia Regina)

pozdro adasiorek

#36 Share MarioS

MarioS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Motocykle no i Rolnictwo

Napisany 12 maj 2008 - 20:53

wiśnie 30% procent co to jest
wisnie ok 90-95%
czeresnie 100% ani jesdej na krzaku
Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 13:06

wiśnie Witam, czy może ktoś napisać swoje doświadczenia z wiśnią Debreceni Botermo? Jakie macie odmiany i opinie o nich? Chce posadzić na wiosnę ok 40 ar i potrzebuję informacje przydatnych w wyborze odmiany

Edytowany przez DominikKuchniak, 16 marzec 2013 - 23:00.