Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy nie za duży ciągnik

49 odpowiedzi na ten temat

#41 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 14 kwiecień 2010 - 17:02

Czy nie za duży ciągnik @ pandaniel,pytasz czy JD..na 40hato duzo, a co powiecie jesli ktos ma ciagnik 130KM (i inny jeszcze)na 20ha? bez hodowli zwierzecej, sa takie przypadki.
Moim zdaniem to styknie tym bardziej jesli masz górki i zamierzasz powiekszyc gospode

>>>>>> 

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy nie za duży ciągnik Dzisiaj, 14:22
  •  

#42 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 15 kwiecień 2010 - 21:43

Czy nie za duży ciągnik moim zdaniem to za duzo:) zdecydowanie
nie przeginajmy z moca, im wiecej, tym wiecej pali, drozszy serwis a co za tym idzie utrzymanie. Wydaje mi sie ze w tym przypadku 100km to duzo. Poza tym masz takie maszyny zeby bylo mozna podpiac pod 130km?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#43 Share pandaniel

pandaniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 12:10

Czy nie za duży ciągnik juz pisałem że chcemy do tego kupic 4 obracany brone talerzową 3m i agregat uprawowo siewny czynny np amazone 3m

#44 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 17:08

Czy nie za duży ciągnik ja popieram kolegę Statka 130KM na 40ha to stanowczo za dużo. Owszem każdy chce powiększyć gospodarstwo ale chyba nie dokupisz 60ha w ciągu kilku najbliższych lat? Nie lepiej kupić coś w granicach 90-100KM i wymienić park maszynowy (pług, agregat, opryskiwacz itp) w zależności jaki masz sprzęt. Ja twierdzę że 90KM dasz rade obrobić nawet i 80ha. Ciągnik jest inwestycją która ma zapracować na siebie i się zwrócić a nie być wystawą dla zazdrosnych sąsiadów. Pomyśl sobie tak weźmiesz mniejszy i sprzęt do niego wyjdzie Ci to taniej niż ten JD a za oszczędzoną kasę możesz dokupić jakieś pole.

A tak pro po czytałem w dziale o kombajnach że jak się kupuje nowa na PROW to jest coś takiego że na pewną ilość ha możesz wziąć maszynę o pewnej mocy np. na 60ha możesz wziąć do 170KM ale nie więcej. Czy z ciągnikami też tak jest?

#45 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 kwiecień 2010 - 19:12

Czy nie za duży ciągnik 40ha i 130KM? Realne, miłe w pracy itp. Szczególnie że pewnie cały park pójdzie do wymiany.

Chociaż prawdą jest że takie areały to u mnie w okolicy C360 + MF255 obrabiały a 20ha to 1 trzydziestka obrabiała (i opony sie obracały wyrywając wentyle na cięższych ziemiach).

Rozumiem że masz ciągnik o mocy 40-65KM do takich prac jak opryski, wysiew nawozów i inne prace polowe i gospodarskie?

Zakładam też że będziesz od czasu do czasu komuś coś robił usługowo?

Natomiast co do ceny ciągnika to wg mnie ma być tani żeby zarobił na siebie w tych czasach. Rolnictwo to jakiś tam biznes a ciągle dokładać do tego nie można. Takie jest moje podejscie.

a duże te działki masz, jeśli masz dużo działeczek po 0,5-1ha to robota takim ciągnikiem to jak byś h*jem kręcił ciasto ;)

dokładnie - ja na 1-2hektarowych działkach zetorkiem 10145 muszę uważać bo więcej kręcenia się jest niż pracy.

Piszecie że to dużo KM na hektar - owszem. Kumpel ma 25ha i c330 i c360 a teraz bierze coś w granicach 90-105KM z PROWu. Wg mnie racjonalny zakup bo szybciej pozwoli obrobić areał i zająć się inną pracą bo z 25 ha samych upraw to zawiele zarobku nie ma a dodatkową robotę znalazł. Zarobi na kredyt pod PROW i za parę lat będzie spał spokojnie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 20:07

Czy nie za duży ciągnik filozofia pracować w inej pracy żeby spłacić kredyt na traktor ludzie przecież to jest paranoja

#47 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 21:12

Czy nie za duży ciągnik A ile bylo by taniej kupić ciągnik 110KM cztero cylindrowy i 130KM sześcio cylindrowy?
W JD różnica miedzy 6330 a 6630 to jakieś 30tyś, co przy cenie ok 300tyś zł nie jest jakąś ogromna kwota.
Warto dołożyć albo zejść z wyposażenia i kupić sobie ciagnik z zapasem, bo kupuje sie przeciaż na 20lat. I tak będzie mógł sobie pozwolić na powiększanie gospodarstwa szczególnie że nie wymienia wszystkich maszyn, a kupuje 3, resztę prac obrobi mniejszy ciagnik.
Z mocniejszym ciagnikiem szybciej sie zdecyduje na powiększanie areału, co za problem w przeciagu np 5lat dobrać w dzierżawę nastepnych 40ha?
Jak kupi ciagnik 100KM to nie pociagnie 4 obracanej, a jedynie 3 i pewnie tyle ciaga teraz ciagnikiem ok 60KM.
Jak by brał taki ciagnik to powymienia maszyny ale niewiele się zmieni jego praca.
Jak już brać drugi ciagnik to szóstkę gdzieś w okolicach 130KM.

#48 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 18 kwiecień 2010 - 22:33

Czy nie za duży ciągnik No jasne że z zapasem mocy zawsze trzeba do przodu myśleć. zwłaszcza jeśli fundusze na to pozwalają. i jak miłó sie pracuje wiedząc że maszyny się nie przęciąża. a mały ciągnik przeciązany systematycznie spali też więcej i jeszcze jego żywotność spadnie drastycznie. ;)

#49 Share pandaniel

pandaniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 maj 2010 - 23:32

Czy nie za duży ciągnik To wie ktos może jaka będzie różnica w spalaniu 6630 a 6430??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share michagro

michagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 maj 2010 - 20:25

Czy nie za duży ciągnik witam serdecznie, ja już zabierałem głos w tym temacie i czuje się w obowiązku jeszcze raz zabrać. Zdecydowanie popieram głos kolegów, którzy doradzają mniejszy ciągnik taki 80-100 KM.
Mam gospodarstwo o powierzchni 45 ha. Bez zadnego problemu obrabiam wszystko 80 konnym jd i ciapkiem. Po pracy bo zarówno ja jak i moja żona pracujemy na pełnych etatach. Nie zatrudniam nikogo. Nie sa to same zboża jest troszkę ziemniaka ok 5 ha i warzyw ok 2 ha. Dobrym rozwiązaniem jest pług 3+1 i agregat uprawowo-siewny z brona wirnikowa 2,5 m.
Tak sie składa, ze interesuje sie troszke technika rolnicza i obserwuje ludzi którzy ostatnio pokupili takie ciagniki na taki areał jak ty masz uzywaja ich tylko do orki i troszke do agregatu (jesli go mają bo niktórzy staneli na ciągniku i pługu) reszte charuja starymi ciągnikami. Nawet do transportu nie uzywaja nowych bo nie ma co ciagnąc albo za drogo gonic z przyczepą 4,5 t. Takie smoki mają zazwyczaj pare motogodzin rocznie--- beznadzieja.

A co do przeliczeń za cały dzień agregatem uprawowo-siewnym 2,5 m sieje ok 12 ha bez żadnego problemu to o czym my mówimy!!!!!!
jesli chodzi o orke za całą dniówkę zrobie ok 6- 8 ha (głębokiej orki)
Nie chce tu nikogo obrazac ale chyba trzeba zacząć liczyć.......

Dodaj odpowiedź