Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy nie za duży ciągnik

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pandaniel

pandaniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 22:29

Czy nie za duży ciągnik A właśnie jak się sprawują te Valtry??? ogólnie

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy nie za duży ciągnik Dzisiaj, 03:44
  •  

#22 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 09:05

Czy nie za duży ciągnik Ale Valtra Pali jeszcze więcej niż JOHNDEERE kolego przejrzyj sobie jakiekolwiek testy...Norma TIER III się sisu słabo udała i tyle;/ a może to sprawa przełożeń? :) żeby nie było ja jeleni anie sprzedaję tylko Case;)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#23 Share pandaniel

pandaniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 21:55

Czy nie za duży ciągnik czyli ten john deere 6630 premium będzie dobrym ciagnikiem:)

#24 Share michagro

michagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 22:15

Czy nie za duży ciągnik witam serdecznie, wczytalem sie w temat i zdecydowanie odradzam taki mocny ciągnik. Na taki areał najodpowiedniejszy byłby ciągnik 80-90 KM, koniecznie z przednim TUZ-em do tego agregat uprawowo-siewny aktywny z nadbudowanym siewnikiem - o szer 2,5 m, brona talerzowa 2,7 m i pług obrotowy o 3 skibowy lub 3+1 (demontowana 4 skiba) koniecznie z regulacją szerokości orki najlepiej od 28 cm na korpus. Polecam ażurowy.
Tak się składa, że interesuje się doborem parku maszynowego i w okolicy mam paru gości, którzy na podobny areał jak ty poszli w taki sprzeęt jak ty planowałeś- cholernie żałują.
A i doradzam jesli to możliwe dodatkowy komplet kół do upraw międzyrzędowych (opryski). Nie chciałbym bawić się w szczególne uzasadnianie wystarczy przeliczyć czas potrzebny do zorania całości pola załóżmy szerokośc orki 1 m i prędkość 7 km/h to daje 0,7 ha/h załóżmy 0,5 ha/ na godzine przy małych kawałkach. To daje nam 8 dni po 10 godz dziennie. Przy większym ciągniku będzie troszke szybciej, ale w zaden sposób nie jest to uzasadnione ekonomicznie. A i co ważne ten ciągnik bedzie mógł pryskać i nawozić a tym 120 KM to nie za bardzo

#25 Share kaim33

kaim33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:12

Czy nie za duży ciągnik Witam uważam że kolega pandaniel wybiera jednak dobry ciągnik powiedział przecież że zamierza powiększać areał, że ma pola ciężkie w uprawie(nie równe),nie zgadam się z moim poprzednikiem który powiedział że taki traktor jest mało ekonomiczny. Ja wolałbym robotę w polu zrobić szybko i więcej czasu poświęcić na przyjemności i inne prace w obejściu. Ja sam chciałbym kupić ciągnik na swoje 45ha gospodarstwo jednakże trochę mniejszy 6330 Premium lub 5100R jako ciągnik główny ponieważ moje stare sprzęty brzydko mówiąc sypią się. Do tego jakieś maszyny uprawowe i prasa zwijająca bo chciałbym zwiększyć obsadę bydła opasowego z 20 do ok 80-90 szt. I moim zdaniem w moim przypadku jest to opłacalne. Także kolego pandaniel kupuj tego John Deere'a :lol:

#26 Share lotnik

lotnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:pilka nozna ,starocie

Napisany 09 kwiecień 2010 - 08:10

Czy nie za duży ciągnik widze ze mimo wczesniejszych prob kolegow persfazji zakupu nie mam szans, wiec i ja nic nie wskuram , wyglada na to ze decyzje juz podjoles a tylko chcesz od nas potwierdzenia slusznosci zakupu?

#27 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 08:51

Czy nie za duży ciągnik a ja jestem zwolennikiem silników 4 cyl mocno obciążonych (na niewielki areał i pagórkowaty teren) a 6 cyl słabo obciążone to wydaje mi sie że tylko na równiny i spory areał . ponieważ taką 4 można robić praktycznie wszystko przy wmiare oszczędnym spalaniu np taki JD 6430 premium i do orki i do agregatu uprawowo siewnego i do transportu i do opryskiwacza czy rozsiewacza nawozu powiedzmy na 50ha czy troche więcej , bo jeśli 6 cyl to raczej z 80ha co najmniej by pasowało tak mi sie wydaje >>> @rolnik sprzedawca ---- fajny avatar. Pozdro all
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#28 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 09 kwiecień 2010 - 19:54

Czy nie za duży ciągnik według mnie ciągnik o mocy 130 km to od 80 do 100 ha powinien być żeby zarobił na siebie. na 40 ha to max ze 100km ale i tak nie zostanie wykorzystany .Zależy też jakie mamy maszyny bo to może nas ograniczać :P

#29 Share pandaniel

pandaniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 11:35

Czy nie za duży ciągnik Jeśli chodzi o moje zdanie co do 4 cylindrowego to wiem że sobie poradzi np taki 6430 premium. Tylko jak przyjdzie konkretna górka a on ma pracować z 4 obrotową albo agregatem uprawowo siewnym czynnym 3m to aż strach. widzialem pare filmików jak pracuje 6430 premium z takim płógiem na prostych polach. Trzeba dobrze uważac żeby ciagnika nie wywrocić goni na wszystkie strony. W sąsiedniej wiosce też takiego widziałem jak siał agregatem uprawowo siewnym nie wiem juz jakim ale chyba 3m to smiech na sali. Ja bym szybciej to mtz uprawił i c-360 zasiał. A jak później rozmawiałem z Tym gosciem co właśnie to robił i zapytałem się czy 6930 premium to za duży ciągnik to się ze mnie wyśmiał i powiedział że 6430 to max. Poprostu chyba nie wie jak ma wyglądać praca w polu;)Martwi mnie tylko różnica w spalaniu jeśli bedzie znaczna to będzie to 4 cylindrowy. Każdy ciągnik kiedys się tam odrobi tylko zależy po ilu latach. Podobno to maja być ostatnie nabory wniosków o przyznanie dotacji więc lepiej wziąść konkretny sprzęt.

#30 Share pandaniel

pandaniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 17:12

Czy nie za duży ciągnik sory cały czas chodzi mi o ciągnik 6630 premium nie o 6930 premium

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share andrewDF

andrewDF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 18:41

Czy nie za duży ciągnik siemka. moim zdaniem ten john będzie w sam raz. ja mam 32 ha i df agrotrona 150. Zawsze lepiej mieć wiecej mocy niż mniej

#32 Share STANIK

STANIK

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 18:53

Czy nie za duży ciągnik jak skladasz wniosek na dotacje to bierz 6630 premium. 120km to nie jest duzo i nie bedziesz sie meczyl w orce i siewie. sam mam john deer 7600 130km 4 obrotowa i 3 m agregat uprawowo-siewny aktywny. ciezki to jest sprzet do tego jak wzuce 700kg zboza to na nawrotach czasami przod sie unosi na gorkach oczywisci!! a mam 800kg obciaznikow!!a plug 4 obrotowa plus wal cambela 6430 na gorach nie pociagnie zwlaszcza na glinie!! spalania duzego nie bedzie jak pojedziesz rozsadnie czyli do 1700obrotow.ja mam 65ha i teraz kupuje FENDT 714VARIO zastanawialem sie sam na JOHN DEEREM 6630premium. jak bedziesz bral tego jelonka to koniecznie z przednim tuz. jak jest dotacja to lepiej kupic ciut mocniejszy niz puzniej zalowac i sie meczyc

#33 Share pandaniel

pandaniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 20:24

Czy nie za duży ciągnik nareszcie ktoś pisze po mojej myśli. Chyba weźmiemy tego 6630 premium.

#34 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 20:53

Czy nie za duży ciągnik A co takiego ma Premium ze musisz go mieć?
Ja proponuję jak kasa gra rolę to zrezygnować z premium i zwiać dobrze wyposażonego 6830 comfort. A jak kasa niegra roli skoro dopłacasz z 50tyś zł do premium to szarpnij sie jeszcze 10tyś i kup 6830.
6630 to takie niewiadomo co a 6830 to zupełnie inny ciagnik który ma wiele elementów wspólnych z serią 7430 i 7530.
Np inne sprzegło, inna pompa olejowa (przepustowość i budowa) inna skrzynia biegów, inne tłoki podnoścnika itd kilka pierdółek.
6630 ma to wszystko niskobudżetowe, a róznica w cnie jest niewielka.
Pozatym standardowe ogumienie to padaka, lepiej dopłacić do szerszych i lepszych opon, np xeobib które mniej ugniataja glebe, i mają lepszy uciag bo kładą sie jak gąsiennica, koniecznie TUZ i TLS.

Tak więc wcale niemyśl o 6630 tylko dołuż max 10tyś zł do 6830, nieważne czy premium czy nie.

#35 Share pandaniel

pandaniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 21:18

Czy nie za duży ciągnik http://www.rolpima.pl/oferta.html ktoś coś wie o tej firmie. Tutaj chcemy kupic ten ciągnik.

#36 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 21:31

Czy nie za duży ciągnik To nie diler tylko handlarz, sciaga chyba z angli uzywane, pewnie niamaja pneumatyki.
ja bym w to niewchodził tylko kupił nowego od dillera. Niewiadomo co w nich jest, a kasy jakby niebyło i tak kupe wsadzisz.

#37 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 13 kwiecień 2010 - 21:36

Czy nie za duży ciągnik byłem u tego goscia kiedy i nawet spoko gosciu(sam ma gospodarstwo) same lepsze ściąga premium na ful opcji są chyba nawet bogatsze niż w pl. Ale nie ma pneumatyki i prawdopodobnie tylniego zaczepu bo maja haki cena nawet przystępne i sie świeca jak nówki ale co używany to używany. a co do serwisu to widziałem że z jelonkiem sie dogaduje :)

#38 Share pandaniel

pandaniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 11:16

Czy nie za duży ciągnik tylko że tutaj jest dużo taniej. Sprowadzi jakiego się chce. Pneumatykę zakładają. Serwis też mają otwierać. Każdy ciągnik posiada książke serwisową.

#39 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 14:46

Czy nie za duży ciągnik kolego pandaniel podaj mi na priv namiar do siebie, postaram sie kogoś do ciebie wysłac z ofertą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pandaniel

pandaniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 16:28

Czy nie za duży ciągnik Z ofertą ale czego dokładnie???

Dodaj odpowiedź