Skocz do zawartości

Zdjęcie

zatrudnianie ludzi w gospodarstwie

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arektom

arektom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 22:41

zatrudnianie ludzi w gospodarstwie Witam. mam takie pytanie czy moze ktos z was wie jak jest z zatrudnianem ludzi w gospodarstwie chodzi mi o to jak to wyglada prawnie.sasiad mnie straszy ze mnie podpieprzy do skarbowki ze zatrudniam ludzi czy mam taki obowiazek ich ubezpieczyc i oplacac za nich skladki???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zatrudnianie ludzi w gospodarstwie Dzisiaj, 00:19
  •  

#2 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 22:47

zatrudnianie ludzi w gospodarstwie oczywiście że tak. Z tego co się orientuje to musisz ich ubezpieczyć i chyba opłacać w ZUSie.

#3 Share arektom

arektom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 23:21

zatrudnianie ludzi w gospodarstwie dlatego chce sie dowiedziec jak to jest dokladnia.mi sie wydaje ze nie jest ak jak piszesz. jak sobie wyobrazasz oplacenie zusu i ubezpieczenia ludziom ktoruch ja zatrudnie na 2 tyg do prac sezonowych. a wiesz jak jest z ludzmi dzis jest w pracy 20 a za dwa dni juz 10 innych moze byc.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 23:29

zatrudnianie ludzi w gospodarstwie Jak masz takie prace, to piszesz umowę o dzieło, umowę-zlecenie nie wiem jak to dokładnie jest. Tam są rózne aspekty bo mając takie umowy nikt się nie może doczepić a z płaceniem ZUSu jest tam też jakoś inaczej tak mi się wydaje.

#5 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 00:04

zatrudnianie ludzi w gospodarstwie Jak zatrudniasz tylko sezonowo to nie wiem jak to wygląda. Ale napewno coś płacisz, nie wolno ci zatrudniać pracowników bez powiadomienia odpowiednich służb. A swoją drogą to nie zazdroszczę ci życzliwego sąsiada...

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 00:08

zatrudnianie ludzi w gospodarstwie Popytaj kogoś kto zna się na umowach itd jakaś kadrową albo w biurze rachunkowym jakimś o te umowy o dzieło itd. To taka umowa że piszesz i ten ktoś wykonuje określoną pracę wpisaną na tej umowie w określonym czasie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 08:23

zatrudnianie ludzi w gospodarstwie u mnie zatrudniam na umowę zlecenie.. piszesz co kto ma zrobić i nikogo nie obchodzi w jakim czasie będzie sobie pracował aby wykonać zadanie.
na przykład piszesz w umowie:

obsługa maszyn rolniczych (omłot rzepaku, pszenicy i uprawa pożniwna).
czas w jakim ma być zrobione zadanie np 01.07.2010 do 01.10.2010
i oczywiście wynagrodzenie np 3000zł

a najlepiej podjedz do jakiegoś biura rachunkowego i tam ci wszystko powiedzą i nawet poprowadzą papiry za około 50-100zł od pracownika. i na pewno będziesz musiał zapłacić ubezpieczenie zdrowotne w ZUS-ie ale tym też się zajmie księgowa (przynajmniej w moim przypadku) a jest to jakoś określone procentowo od wynagrodzenia więc czym mniej napiszesz na umowie to mniejsze wyjdzie ubezpieczenie.

#8 Share cwikla274

cwikla274

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 11:19

zatrudnianie ludzi w gospodarstwie napewno musisz ubezpieczyc pracownika(jesli nie chcesz płacic kar)

u mnie sasiedzi ubezpieczaja co najmniej połowe zatrudnianych pracowników, ponieważ boją sie skarbówki
URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

#9 Share arektom

arektom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 18:10

zatrudnianie ludzi w gospodarstwie dziekuje za podpowiedzi. pojade do jakiegos biura i dowiem sie jak jest z tymi umowami. jeszcze raz dzieki.

#10 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 18:18

zatrudnianie ludzi w gospodarstwie a co z usługami sąsiedzkimi!?!?

należy tutaj podkreślić charakter społeczności wiejskiej i wypracowane więzi, prawnie również nie powinno być problemu o ile płacimy w naturze (odrobek) chociaż dla pewności proponuję zasięgnąć języka

#11 Share michalgin

michalgin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 20:48

zatrudnianie ludzi w gospodarstwie Można to zrobić w ten sposób że z każdym pracownikiem podpisujesz umowę bez daty. Od dnia zatrudnienia masz 7 dni na zgłoszenie nowego pracownika w ZUS-ie. Wpada Ci kontrola to wyciągasz umowy, dopisujesz do nich daty np. 3 dni wstecz i w ten sposób wszyscy legalnie pracują;) Gdzieś taki sposób słyszałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share arektom

arektom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 21:35

zatrudnianie ludzi w gospodarstwie MICHALGIN to jest chyba najlepsze rozwiazanie. ;) dzieki za podpowiedz