Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług Obrotka

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacu

jacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 19:20

Pług Obrotka witam, czy zabezpieczenia kołkowe w pługach obrotowych zdają egzamin , wiem że lepsze są resorowe ale cenowo pługi te są droższe, myślę że jak kołek się zerwie to wymienia się śrubę i dalej orka, mam trochę kamieni, ale już się zdecydowałem na zabezpieczenia kołkowe, co myślicie dobry wybór?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług Obrotka Dzisiaj, 13:47
  •  

#2 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 19:23

Pług Obrotka wszystko zależy ile masz kamieni jeśli mało to dobry wybór poco przepłacać i zbędne kilogramy ciągać ale jeśli masz tych kamyków sporo to pewnie będziesz sobie pluł w brode Pozdro
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#3 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 19:27

Pług Obrotka Jak masz kamienie to kolki to kiepski wybor. Zerwana sruba wcale lekko nie wychodzi z otworu i trzeba nieraz troche sie natłuc.Nieraz po zalozeniu po 10m urwiesz znowu i szlag cie trafi.To kilku latach otwory sie wyrabiaja i korpusy łapia luzy,szkoda sprzetu.Tylko non-stopy na takie ziemie.

#4 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 19:55

Pług Obrotka Witam.... może powinienem założyć nowy temat ale piszę tu...

zamierzam kupić UG IBIS XLS 3+1 CORN 2005r używany... ale mam wątpliwości bo zauważyłem że rama niema wzmocnienia tzn płaskownika wzdłuż ramy... mam ibisa z 2004, a sąsiad tura z 2001.. i one mają ten płaskownik ... czemu ten niema???? a słyszałem że zdarzyły się pękające ramy.... co wy na to......

#5 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 19:59

Pług Obrotka Może mieć grubszą rame i nie potrzeba płaskownika do wzmocnienia.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#6 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 20:20

Pług Obrotka rama jest 120x120 ... no chyba że materiał w przekroju grubszy..

to coś takiego .. identyko

#7 Share adas323

adas323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 20:34

Pług Obrotka Co do tych zabezpieczeń to na ziemie kamieniste to jest kompletnie nie udane rozwiązanie sam posiadam 2 pługi na kołek i na resor i naprawdę to jest duże utrudnienie bo nieraz może pujść kilka kołków na raz a to jest koszt bo tylko jeżeli będziemy stosować odpowiednie śruby to niewyrobią sie korpusy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 20:52

Pług Obrotka @jacu czemu pytasz jak i tak już się zdecydowałeś. Moim zdaniem to zły wybór, kołki to raczej zabezpieczenie na gleby ze sporadydczną ilością kamieni.

#9 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 20:55

Pług Obrotka no racja że zabezpieczenie non stop jest dobre ale przy niedużej ilości kamieni raczej bezsensu płacić więcej za pług i tachać zbędne kilogramy na ciągniku... to moje zdanie mam pług kverneland na kołki od trzech sezonów i nie narzekam w tym czasie wymieniłem z 35 kołków i nie widzę żadnego wyrabiania się otworów a pług nie był nowy...

#10 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 22:17

Pług Obrotka bierz z zab. resorowym , a nie bedziesz żałował , ja kupilem na kołku i już te zab. zaczyna mnie wkur.... , pług orze ślicznie , ale u mnie np. nie mam pola na którym nie zerwałbym kołka , a jest to bardzo denerwujące , i nie mów sobie że zmienisz śrube i pojedziesz dalej , po paru ha bedziesz już żygał tą orką , ja zdecydowanie polecam zab.non-stop

#11 Share Cez4R

Cez4R

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:22

Pług Obrotka Witam, możecie polecić jakiś jak najszerszy pług obrotowy 2+ najchętniej z zabezpieczeniem non stop do Proximy Power 85?
Dlatego 2+ bo ARiMR nie chce dofinansować większego na 18 ha, trzecią skibę sam sobie dokupię.

#12 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:50

Pług Obrotka no to kup sobie kvernelanda ED 2+ o ma rególowaną szer. orki od 35-50cm ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 21:13

Pług Obrotka

witam, czy zabezpieczenia kołkowe w pługach obrotowych zdają egzamin , wiem że lepsze są resorowe ale cenowo pługi te są droższe, myślę że jak kołek się zerwie to wymienia się śrubę i dalej orka, mam trochę kamieni, ale już się zdecydowałem na zabezpieczenia kołkowe, co myślicie dobry wybór?

O kolego powodzenia życzę z tym rodzajem zabezpieczenia jeśli będzie w miare wilgotno to jest szansa ze się prześlizgnie ale jak bedzie twardo to poprostu lipa,sam miałem taki pług ale po roku go sprzedałem bo szlak mnie strzelał z tymi śrubami,dodatkowo jak śruba się zerwała to cofajacy sie korpus dodatkowo sie dokręcał,to się zmądrzyłem i dorobiłem klucz długi żeby popuścic korpus,następnie wkładałem śrubę i dokręcałem.No chyba że faktycznie masz tylko pojedyńcze kamienie.