Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polmot H

137 odpowiedzi na ten temat

#101 Share mariusz1988

mariusz1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 18:30

Polmot H ale nikt się nie interesuje czy ten motor perkins jest orginalny angielski czy jakaś tam podróba bo jak na targach patrzyłem na tabliczkę na silniku to było to chińskie pismo a może perkins made in turcja to napewno nie jest orginał bo orginał to tylko anglia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Polmot H Dzisiaj, 09:10
  •  

#102 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 07:17

Polmot H Skad wiesz, ze chinskie? A moze koreanskie? Wszedzie Warfama podkresla, ze montuja originalny silnik Perkinsa z serii 1100. W nowych Ursusach takze jest montowana ta sama seria.

#103 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 07:20

Polmot H może mi ktoś odpowiedzieć, dlaczego silniki Perkinsa nie mają najlepszych opinii. krótko mówiąc słyszałem i nawet na tym forum pojawiają się opinie że mułowate i dość paliwożerne. Kiedyś spotkałem rolnika na placu u dilera oglądaliśmy nowe ciągniki, jak dowiedział się że konkretny model ma perkinsa od razu nie chciał dalej rozmawiać :D , powiedział tylko : słaby motor .Zaznaczam że sam nie miałem okazji pracować, dlatego pytam ile w tym prawdy.

#104 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 13:10

Polmot H

ale nikt się nie interesuje czy ten motor perkins jest orginalny angielski czy jakaś tam podróba bo jak na targach patrzyłem na tabliczkę na silniku to było to chińskie pismo a może perkins made in turcja to napewno nie jest orginał bo orginał to tylko anglia

Na silniku jest tabliczka w okolicach pompy paliwowej jest tam wybity numer silnika np. PJ12345U123456P Gdzie PJ określa rodzinę silnika w tym przypadku jest to 1106 kolejne cyfry to numer fabryczny litera U jest to litera określająca z jakiej fabryki silnik pochodzi U- czyli z Angli Ostatnia litera określa rok produkcji. Tu jest link http://www.perkins.c...PP827_01_09.pdf

#105 Share SEMPRON

SEMPRON

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 22:16

Polmot H Ludzie !!!! Nie kupujcie tego, wiem że znajomy kupił to w czasie jazdy na drodze podośnik sam sie opuszczał i podnosił ! Nie kupujcie ! Oszukali go jeszcz z mocą miało 10KM mniej niż powinien ! Jak chciał zamontować TUR 4 to mu powiedzieli że cały ciągnik się od tego rozleci !

Edytowany przez SEMPRON, 29 styczeń 2011 - 22:18.

#106 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 29 styczeń 2011 - 23:05

Polmot H Kolego może jakieś szczegóły podaj, fotki ??? Bo jesteś niewiarygodny!!! Kto ci uwierzy jak w galerii są fotki i chyba film z pracy Pol-mota z ładowaczem !!! Specjalnie założyłes konto żeby podać tą sensacyjną wiadomość ???

#107 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 06:45

Polmot H Sempron, spadla Ci sprzedaz, ze tak pojechales po konkurencji? Przedstaw konkretne dowody.

#108 Share dominik1882

dominik1882

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:muzyka, sport

Napisany 30 styczeń 2011 - 08:32

Polmot H kolega wyżej pisze prawdę na temat tego ciągnika był o nim artykuł w gazecie

#109 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 10:40

Polmot H

Ludzie !!!! Nie kupujcie tego, wiem że znajomy kupił to w czasie jazdy na drodze podośnik sam sie opuszczał i podnosił ! Nie kupujcie ! Oszukali go jeszcz z mocą miało 10KM mniej niż powinien ! Jak chciał zamontować TUR 4 to mu powiedzieli że cały ciągnik się od tego rozleci !

Buaha ha ha :lol: Pewnie jeszcze mu koła odpadły i kierownica w rękach została :D

#110 Share TOMEK0603

TOMEK0603

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:38

Polmot H a w jakiej gazecie to było możesz podac nazwę albo cały artykuł?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share klaas111

klaas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Obecnie student, a tak poza tym rzecz jasna rolnictwo, motoryzacja, sport (siatka), no i oczywiście urocze dzierlatki:):):)

Napisany 16 marzec 2011 - 12:04

Polmot H Może ktoś się podzielić swoimi opiniami i spostrzeżeniami na temat tej marki? Chyba ktoś już ten ciągnik zakupił więc podzieliłby się z nami wszelkimi uwagami.

#112 Share piotr78j

piotr78j

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:wszystko to co dobre !!!

Napisany 19 marzec 2011 - 14:32

Polmot H Jestem świeżym posiadaczem wersi 82 KM i jak na razie wszystko jest OK. Sam rozczarowałem się ale
w pozytywny sposób z wyciszenia kabiny. W porównania do mojego zetorka 5340 to jest o wiele
lepiej wyciszony.
Nie bawem wiosna - to zobaczymy co potrafi ta maszyna.

#113 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 15:15

Polmot H Piotrze, wrzuc foty nowego nabytku.

#114 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 23:02

Polmot H @piotr78j Ile taka przyjemność kosztuje? On ma w standardzie obciążniki na tył, czy trzeba dopłacać?

#115 Share piotr78j

piotr78j

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 13:46

Polmot H cena ciągnika katalogowa wynosi 124 tyś brutto - wyposażenie ful wypas, tylko za ciężarki tylnie,
oraz większe oponki trzeba dopłacić po 1.500
ale cena jaką się płaci-zależy tylko od tego czy się umie handlować !!!

Edytowany przez piotr78j, 20 marzec 2011 - 13:47.

#116 Share mariusz3v

mariusz3v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 marzec 2011 - 19:13

Polmot H Jeśli chodzi o silnik to jest orginalny MF. Kupuje teraz traktor, miałem wielki dylemat... Ursus, zetor, pol-mol h, mtz.... na inne marki typu NH, JD,VALTRA,MF... mnie nie stać :( Jeździłem, doradzałem się i rozmawiałem ze znajomymi którzy posiadają takie ciągniki, oraz brałem pod uwagę zdanie delera. Padło na pol-mot h 82 konny. Ursus jest dobry, ale prawda jest taka, że już jest po ursusie..., kwestia paru lat jeśli chodzi o jego produkcje, a cena też wygórowana :o Sprzedaż zetora w ostatnim czasie spadła o 30%, nabywcy nowych zetorów twierdzą że już zetora nie kupią (nie mówię że wszyscy), zetor jest bardzo dobry, solidny... ale nie te nowe modele. Jeśli chodzi o mtz to jest daleko w tyle patrząc na komfort... choć bardzo mi się podoba wizualnie, no i jest przystępna cena. Nie każdy zgodzi się z moją opinią, ale to jest tylko moje zdanie, nie wyssane z palca tylko stwierdzenie skonsultowane z posiadaczami ciągników i delerami. POL-MOTa będę miał do końca czerwca, dla zainteresowanych cena brutto 120000tys.zł na szerokim ogumieniu, choć widziałem na allegro za 113000tys.zł lecz jest on zbyt daleko.

#117 Share piotr78j

piotr78j

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 19:29

Polmot H Gratuluje wyboru !!!
Zgadzam się z twoją opinią na temat pozostałych ciągników.
Sam posiadam Zetorka 5340 już leciwego bo ma 12 lat, Twarda sztuka na gospodarstwie
20 ha jako traktor główny. Jak do tej pory żadnej poważniejszej usterki nie było.
A co do tych nowych z seri Proxima to z opini ludzi którzy mają te ciągniki to już nie te maszyny.
Stały się "GUMOWE".

#118 Share Kris29

Kris29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 12:41

Polmot H Jeśli chodzi silniki Perkinsa to są to oryginalne jednostki napędowe z Anglii.A "znaczki" widniejące na tabliczce znamionowej nie świadczą o pochodzeniu silnika.
Ja osobiście widziałem ciągnik POL-MOT H w pracy i wiem że jest wart tej ceny.

#119 Share jlapeta

jlapeta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 11:32

Polmot H

Jeśli chodzi o silnik to jest orginalny MF. Kupuje teraz traktor, miałem wielki dylemat... Ursus, zetor, pol-mol h, mtz.... na inne marki typu NH, JD,VALTRA,MF... mnie nie stać :( Jeździłem, doradzałem się i rozmawiałem ze znajomymi którzy posiadają takie ciągniki, oraz brałem pod uwagę zdanie delera. Padło na pol-mot h 82 konny. Ursus jest dobry, ale prawda jest taka, że już jest po ursusie..., kwestia paru lat jeśli chodzi o jego produkcje, a cena też wygórowana :o Sprzedaż zetora w ostatnim czasie spadła o 30%, nabywcy nowych zetorów twierdzą że już zetora nie kupią (nie mówię że wszyscy), zetor jest bardzo dobry, solidny... ale nie te nowe modele. Jeśli chodzi o mtz to jest daleko w tyle patrząc na komfort... choć bardzo mi się podoba wizualnie, no i jest przystępna cena. Nie każdy zgodzi się z moją opinią, ale to jest tylko moje zdanie, nie wyssane z palca tylko stwierdzenie skonsultowane z posiadaczami ciągników i delerami. POL-MOTa będę miał do końca czerwca, dla zainteresowanych cena brutto 120000tys.zł na szerokim ogumieniu, choć widziałem na allegro za 113000tys.zł lecz jest on zbyt daleko.

Kolego który model POL MOTa widziałeś za 113 tys. zł i gdzie on był dostępny. No i oczywiści czy była to cena brutto?

Jestem świeżym posiadaczem wersi 82 KM i jak na razie wszystko jest OK. Sam rozczarowałem się ale
w pozytywny sposób z wyciszenia kabiny. W porównania do mojego zetorka 5340 to jest o wiele
lepiej wyciszony.
Nie bawem wiosna - to zobaczymy co potrafi ta maszyna.

Napisz kolego jak spisuje się w pracy. Pewnie już coś nim robiłeś?

Edytowany przez jlapeta, 31 marzec 2011 - 11:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share mariusz3v

mariusz3v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2011 - 15:41

Polmot H @jlapeta na allegro 112990zł (brutto) jest model pol-mota h 82-konnego, wpisz na allegro w wyszukiwarkę "pol mot h" i wszystkiego się dowiesz.