Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polmot H

137 odpowiedzi na ten temat

#41 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 22:33

Polmot H

A skrzyni i mostów na pewno nie ma tych samych bo to zastrzeżony produkt Valtry,

Zastrzeżony, czyli opatentowany?? Raczej nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Polmot H Dzisiaj, 12:11
  •  

#42 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 21 marzec 2010 - 22:41

Polmot H Zastrzeżony to jest wzór, produkt a opatentowany to wynalazek który nie został wynaleziony
ale masło maślane.
Zastrzeżenie produktu od opatentowania produktu się różni. Mam to w zeszycie jak znajdę to przepiszę, ale nie dzisiaj.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#43 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 07:32

Polmot H Dla mnie zwolnice planetarne są po prostu bardziej wytrzymałe.

#44 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 09:26

Polmot H Bardzo sensowne wytłumaczenie, akurat portalowe są najbardziej niezawodne bo są najprostsze w budowie :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#45 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 11:01

Polmot H Czyli wychodzi na to że zwolnice portalowe są gorsze dlatego bo są portalowe :)

#46 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 11:24

Polmot H Planetarne są w stanie przenieść mniejszy moment obrotowy niż portalowe, dodatkowo nie zwiększają prześwitu co jest w ciągnikach zaletą. Planetarne mają takze swoje zalety nie mówię że są złe po prostu wg Mojej osoby do ciągników nadają się bardziej portalowe

#47 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 15:48

Polmot H Hm to dlaczego wszystkie ciągniki dobrze ponad 100km mają PLANETARNE?
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#48 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 17:47

Polmot H Dlatego że maja większą średnicę obręczy i nie ma potrzeby zwiększaniu prześwitu, dodatkowo mają cichszą pracę. Cena ciągników o mocy powyżej 100KM jest spora dlatego producent może pozwolić sobie na zastosowanie droższego w wykonaniu produktu o wytrzymałości porównywalnej lub wyższej niż w tym przypadku zwolnica portalowa. Planetarne maja cichszą pracę a to jest atut oraz są mniejsze gabarytowo.

#49 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 18:37

Polmot H hm... w sumie powinienem się z założenia przyczepić ale mnie przekonałeś:) Mam w domu i ciągniki na portalowych i na planetarnych i jakoś wolę te na planetarnych :)

#50 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 20:15

Polmot H planetarne są na pewno droższe ale może po prostu wytrzymalsze :) więcej punktów zazębienia mało miejsca zajmują
Portalowe zajmują dużo miejsca jeśli będą wewnątrz tylnego mostu jak w mtz jednak dzięki temu większa wytrzymałość niż np tak jak w 360 gdzie miejsca nie zajmują ale za to są narażone na skręcanie

więc to zostawmy po prostu do mniejszych ciągnikow portalowe a do większych planetarne (w ciężarówkach innych nie ma no chyba że coś mi świta IFA przedni most bo tylnego nie widziałem)

no a co z tym Polmotem jeśli naprawdę ma 3 lata gwarancji i jakieś testowe sie spodobaja to może być ciekawie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share gregory12

gregory12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 19:26

Polmot H tak może byc ciekawie albo jeszcze gorzej niż z fotonem bo tak go nagłaśniają że mała bania . w każdej gazecie pełno ogłoszeń o nim,w TV to samo raz na godzine jest reklama o nim , coś mi się tu nie podoba

#52 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 19:51

Polmot H *gregory12
Zwykły marketing. Zobacz sobie dziedziny gospodarki, gdzie występuje bardzo mocna konkurencja (np. telekomunikacja) cały czas jesteśmy bombardowani reklamami. Nie tylko Warfama reklamuje się w prasie, każdy poważny producent maszyn ma jakieś ogłoszenia. A to, że nowy produkt wprowadzili na rynek to muszą szczególnie informować potencjalnych nabywców.

#53 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 20:07

Polmot H Zetor ma gwarancje na 18 lub 1500mth. nie porównujcie tego do zetora tylko do ursusa bo to i to jest bez sensu

#54 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 20:25

Polmot H Oj żebyś się nie zdziwił...:)

#55 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 20:34

Polmot H napewno mu nie dorównuje ani on ani ursus i pare innnych

#56 Share gregory12

gregory12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 23:02

Polmot H zobaczymy po żniwach jak kilka osób go będzie miało i wtedy sie okaże jakie to cacko. moim zdaniem ma on za bardzo przeszklona kabine chodzi o to że szyby powinien miec w kilku miejscach łączone np. w drzwiach powinna się składać z co najmniej 2 części bo tak to kupować całą jak sie potłucze to dla nich zysk a dla nas wydatek i to niemały

#57 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 01:06

Polmot H * wojoch7340

Możesz sprecyzować swoją wypowiedź, jakiemu ciągnikowi nie dorównuje kilka modeli na rynku?

#58 Share gregory12

gregory12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 17:13

Polmot H byłem dzisiaj u jednego z łódzkich przedstawicieli pol mota . z daleka wygląda on ładnie ale jak podejdzie się bliżej okazuje sie że maska ma kolor czerwony wyblakły aż mdły a dach czerwony ostry jak diabli. w kabinie moim zdaniem jest mało miejsca zaraz na wejście mamy siedzenie pasażera rozkładane , wszystko w plastiku .Jak rozmawiałem z dealerem mówił że ciągniki są składane w turcji i przychodzą całe ale natomiast jak przeszedłem sie przejechac z mechanikiem po drodze nim dowiedziałem sie od niego że jest składany w lublinie i komu tu wierzyć :) .tur mocowany jest nie na ramie,jeszcze do tego mocowania są jeszcze przed skrzynią. :) cena tez wygórowana bo aż 108 tys. za 82km.na dodatek znalazłem u jednego na tablice bite pol-mot model c ,na masce model h

#59 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 18:49

Polmot H Zapewne 108 tys. brutto, więc w porównaniu z konkurencją to jest niska cena. Za Zetora Proxima 65 (61KM)musisz zapłacić ok. 120 tys. brutto z takim wyposażeniem, Ursus 5524 (75 KM) kosztuje ok. 140 tys. brutto w podstawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share TOMEK0603

TOMEK0603

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 19:54

Polmot H Ja mam fotona i chyba też składany był w Lublinie. U mnie na jednej tabliczce jest FT70 a na drugiej FT60. No i za który ja zapłaciłem to nie wiem.