Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polmot H

137 odpowiedzi na ten temat

#21 Share DuF

DuF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 10:07

Polmot H Zientarski gada -

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Polmot H Dzisiaj, 21:10
  •  

#22 Share gregory12

gregory12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 20:28

Polmot H Mam pytanie ,czy ktos z was wie jak mocowany jest tur w tym pol-mocie

#23 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1434 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 09:44

Polmot H

Skrzynie to raczej identyczne nie są bo tu masz Tureckie Hema (licencja Valtry A) a w FT masz Włoskie Carraro. Jak piszą na stronie dają 36 miesięcy gwarancji, ciekawe tylko czy nie ma limitu mtg :(.
Przedni most to jest Dana jak w Valtrze?

Gwarancja 36 miesięcy lub 1000 mtg, więc przyzwoicie żaden z krajowych producentów nie daje tyle gwarancji.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#24 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 20 marzec 2010 - 11:48

Polmot H Cena najmocniejszego to 133tys brutto.

#25 Share gregory12

gregory12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 14:04

Polmot H

Cena najmocniejszego to 133tys brutto.

ale w jakim województwie ???

#26 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6424 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 marzec 2010 - 09:36

Polmot H Ja się natomiast zastanawiam co będzie z umową z Chinami - przecież Warfama sprzedaje też ciągniki z Chin.
Z jednej strony zrobili "chińczykom" konkurencję, z drugiej strony wprowadzili nowe produkty.
Ciekaw jestem czy wycofają się z chińszczyzny oraz jak naprawdę te turecki polmoty będą się spisywać.
Jak mi dadzą jakieś wolne to chyba podjadę do Dobrego Miasta obejrzeć te ciągniczki ale to dopiero za 6 tygodni najwcześniej :(
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#27 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 10:32

Polmot H Cena na kwiecień w Dobrym Mieście.

#28 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 11:27

Polmot H Witam, cena 133 000 brutto za 100 KM jest ceną katalogową. Za 126-127 tys. brutto będzie do kupienia u dealerów jak dojdzie nowa partia z Turcji. Gwarancja jak już jeden z forumowiczów napisał to 36 m-cy lub 1000 mtg. Ciągniki przyjeżdżają z Turcji, są produkowane na tej samej linii co Valtra A oraz jakiś model MF. Vlatrze wygasła umowa na wyłączność i z tego powodu turki mogli pozwolić sobie na szukanie nowych rynków zbytu. Ciągnik fabrycznie wyposażony jest w klimatyzację, radio itd. Oglądając medele w Poznaniu jak i w Kielcach robią bardzo pożądne wrażenie. Rozważane są pokazy prac ciągników organizowane przez poszczególnych dealerów bądź bezpośrednio w gospodrstwach zainteresowanych rolników.
Foton ma wrócić w tym roku do sprzedaży, mówi się o maju. Polmot H nie jest konkurencją dla Fotona, ponieważ jest to inny segment rynku, bardziej dla Foton konkurencją może być Polmot C, oczywiście jak wejdzie do produkcji.
JD 5070M kosztuje ok. 102 000 netto, ale w wersji podstawowej. Dokładając troszkę elektroniki i klimę i wtedy cena skacze do 120 000 netto, czyli jakieś 145 0000 brutto.
Kwestia Zetora, nie wiem kolego dlaczego porównujesz przestarzałą konstrukcję Zetora, ciągnik na zwolnicach, a zwolnice zostały zastosowane w latach 60-tych ubiegłego wieku. Technologicznie to Ursus jest lepszy od zetora.

#29 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1877 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 13:08

Polmot H To Valtra A i MF 4400 są produkowane w Turcji?
No przecież Valtra A też ma zwolnice ale planetarne :( czyli Polmot H podobnie, które jak pamiętam Ursus i Zetor także zastosowali w ciągniku C-385 / 8011 w latach 60-tych ubiegłego wieku :(

#30 Share TOMEK0603

TOMEK0603

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 14:09

Polmot H To te ciągniki przychodzą z Turcji. hahaha Ty nie wiesz co piszesz. Fotony też przychodzili z Chin? Właśnie nie i tak ?Warfama wszystkich oszukuje. Ciągniki są składane z przywiezionych części w Polsce a nie w jakiś fabrykach w Turcji. Już nie piszcie takich bajek bo z tego to tylko się śmiać można.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 15:06

Polmot H Tak, kolego "adikpl1" miałem na myśli zwolnice planetarne zastosowane m.in. we wszystkich Ursusach (3512, "dużych"), NH (seria TLA, nowe T) i zetorach typu fortera.
Panie Tomek 0603, wiem co piszę. Polmot seria H przyjeżdża w całości, a nie jest składana w Lublinie jak niektórzy mówią. Ale ty wiesz swoje i niech tak pozostanie.

#32 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 21 marzec 2010 - 15:56

Polmot H

No przecież Valtra A też ma zwolnice ale planetarne :(

A co Ci się z zwolnicach planetarnych nie podoba? Znasz jakieś lepsze zwolnice od planetarnych walcowe, stożkowe? Takie zastosowano i takie są. Wiec nie wiem do czego to porównanie do Ursusa i Zetora z lat 60 tych. Pierwsze samochody z silnikami spalinowymi były napędzane alkoholem i co teraz nie możemy do tego wrócić bo to już było? W Lublinie nie jest składany żaden ciągnik, tutaj nic nie jest składane :(
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#33 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1877 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 17:56

Polmot H Czy ja napisałem gdzieś, że mi się nie podoba? Proszę wskaż :(
Porównanie stąd że ta technologia też nowa nie jest :(
Ja za to chciałbym się dowiedzieć od kolegi @PL01 co takiego złe jest w zwolnicach planetarnych?

#34 Share gregory12

gregory12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 18:17

Polmot H no tez bym chciał się dowiedzieć???

#35 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 18:57

Polmot H Panowie, źle się zrozumieliśmy. Zwolnice planetarne zastosowane w Polmot H jak i w wielu innych markach ciągników uważam za najlepsze. Pisząc o konstrukcjach z lat 60-tych miałem na myśli zwolnice zastosowane w ciągniku typu Ursus C 360. Tak teraz sobie myślę, że jeszcze wcześniej musiały zostać zastosowane, przecież C 4011 prawie tak samo jest zbudowany. Za być może złe wyrażenie się przepraszam.

#36 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 19:12

Polmot H Dobre porównanie cenowe do JD ale nie ta moc silnika, 100km JD ile by kosztował?

#37 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1877 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 20:06

Polmot H Nie sorki źle się wyraziłem co jest złego w zwolnicach portalowych (takie jak w C-330 czy Zetorze Proxima)?

#38 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2164 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 20:32

Polmot H zwolnice mało ważne (bo w końcu to najmniej się psuje i nie ma związku z lepszą obsługą no i wszystkie mają, a mniejsze nh/casy też mają zwolnice portalowe )

Potrzebne to skrzynia ilość biegów i dostępność, silnik i hydraulika od podnośnika do wyjść no i kabinka

Z tego co widzę to ten licencyjny valtry jest dość mały i jak valtry ma skrzynię pod siedzeniem :) bo pod nogami nic nie widać :)

Ps. PL01 zetor 4011 to początek serii zetorów aż do dzisiaj i dobrze żyje
a ursus 360 to licencja (od 4011)

#39 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 21 marzec 2010 - 20:38

Polmot H zwolnice wstawiane sa po to aby były przenoszone jak najmniejsze obciążenia przez układ przeniesienia napędu aż do samego koła, ma to na celu odciążenie układu obniżenie kosztów budowy eksploatacji oraz zwiększa wytrzymałość
A skrzyni i mostów na pewno nie ma tych samych bo to zastrzeżony produkt Valtry, co najwyżej budowane na ich zasadzie jak U3512 po MF255 :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 20:50

Polmot H Ja tak z innej beczki pocisnę :) W tym pol-mocie są jakieś półbiegi bez sprzęgła? :)