Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Claas?

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TraktorDoktor

TraktorDoktor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 16:01

John Deere czy Claas? Co według was będzie leprze, JD 2054/2056 czy Claas Dominator 108sl Maxi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Claas? Dzisiaj, 05:23
  •  

#2 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 09 marzec 2010 - 17:03

John Deere czy Claas? Raczej mi się zdaje że lepszy będzie Claas.Ma chyba większy zbiornik od JD i mniej pali.

#3 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 09 marzec 2010 - 17:13

John Deere czy Claas? Moja opinia nie dotyczy żadnego spośród tych dwóch modeli, ale jestem posiadaczem Mediona 320 z 2002 roku i od 8 lat kombajn chodzi na 300 ha praktycznie bezawaryjnie, dlatego jeśli miałbym wybierać, byłby to Claas.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Ghostrider

Ghostrider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 16:24

John Deere czy Claas? kombajn na ile ha ma być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 19:47

John Deere czy Claas? Ja widziałem już w akcji kilka JD lecz 2066 i bardzo mi się ten model spodobał, nawet chciałem go kupić. Znajomy takim kosił ponad 500 ha, w sumie na łanie ok 30 ha dziennie i bardzo był z niego zadowolony. Według opinii użytkowników tych kombajnów (ogólnie kombajnów marki JD) taki kombajn nie ma możliwości "zabić" słomą- wszystko przepuści, idzie jak burza, wada natomiast jest taka, że pali więcej (niby) od Claasa. Widziałem także w akcji Claasa 88, 98, 218- oczywiście najlepszy był 218 Mega, który mógłbym z wydajnością przyrównać do wspomnianego JD.
Ja jeśli byłbym w sytuacji autora tego tematu i miałbym wybierać między JD a Claasem (między tymi podanymi przez autora modelami)- wybrałbym JD. Na Claasa zdecydowałbym się z pewnością, gdyby był to model 208, 218 itp. Jenak to wszystko zależy od ilości posiadanych ha. :P
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl